Popis a charakteristika jablek Mutsu, pěstování, pěstování a péče

Výhody odrůdy jablek Mutsu umožňují pěstovat stromy v mnoha státech světa. Taková široká distribuce rostliny je způsobena vlastnostmi úrody, odolností vůči teplotním indikátorům, chorobám a škůdcům.

Chov odrůdy Mutsu

Apple tree Mutsu má jiné jméno - Crispin. Tato odrůda byla vyvinuta na japonských územích. Chovatelé získali takovou rostlinu křížením odrůd Indo a Golden Delicious. Postupně byly takové stromy přivezeny z Japonska do evropských zemí, Ukrajiny a Ruska.

Jabloň Mutsu

Vnější vlastnosti

Popis rostliny zdůrazňuje několik vnějších charakteristik, které umožňují, aby byl strom připsán této konkrétní odrůdě. Mezi nimi jsou charakteristické rysy koruny, listoví, květin, ovoce, výšky.

Koruna

Crohnova choroba se vyznačuje vzácnou strukturou. Navíc má zaoblený kónický tvar. Silné kosterní větve běží vzhůru v ostrém úhlu a spodní větve jsou často vynechány. Dolní větve získají tento směr kvůli závažnosti ovoce.

Listy

Odrůda se vyznačuje velkými podlouhlými hladkými lesklými listy. U dospělých jabloní se mohou listy listů mírně stočit. Okraje listů jsou dvojitě ozubené.

dvě ovoce

Květiny

Jablkové květy této odrůdy jsou zabarveny do mléčně bělavého odstínu. Tvar květů je ve tvaru talíře.

Ovoce

Jablka jsou kulatá, mírně kuželovitého tvaru. Jejich rozměry jsou poměrně velké: hmotnost jednoho ovoce dosahuje 150–230 gramů.

Kmen

Dospělý jabloň má poměrně vysoký kmen. Při pěstování na semenných porostech roste strom až do délky 3-4 metrů. Pokud je kultivován trpasličí druh, výška kmene dosahuje 2 až 2,5 metru.

mnoho jablek

Druh a chuť ovoce

Když je plně zralá, jablečná kůže zžloutne. Na jedné straně se na kůži objevuje jasné začervenání.

Buničina je také nažloutlá, její struktura je hustá. Jablka samotná mají sladkou vůni, medovou příchuť.

Výhody a nevýhody

Mezi hlavní výhody jabloní vyniknout:

  • zvýšená produktivita;
  • rychlé zrání ovoce;
  • vysoká spotřebitelská kvalita jablek;
  • dobrá skladovatelnost plodiny;
  • přítomnost rezistence na houby.

Tento jabloň nemá žádné nevýhody. Někteří zahradníci však tvrdí, že tato odrůda se vyznačuje vzácnou periodicitou plodnosti.

poloviční řez

další vlastnosti

Před výsadbou se také doporučuje věnovat pozornost dalším charakteristikám odrůdy. Patří mezi ně odolnost vůči chorobám, nízkoteplotní indikátory, možnost samoopylení a úroveň výnosu.

Imunitní imunita

Tato odrůda jablek má průměrnou imunitu vůči plísním. V zásadě jsou stromy ovlivněny chrastou, plísní, podléhajícímu zvýšení vlhkosti.

Odolnost proti mrazu

Jabloně jsou středně odolné vůči nízkým teplotám. Pokud není strom správně ošetřen a teplota okolí klesne pod 35 stupňů, kmen zamrzne.

krabička zápalek

Znečištění

Tato odrůda není samoopylující. Aby strom začal vynášet ovoce, měly by být v okolí vysazeny další odrůdy jabloní. Nejlepší volbou je Jonathan, Idared.

Produktivita a četnost plodu

Tato odrůda se vyznačuje výraznou oslabenou frekvencí tvorby plodů. Po sezóně s vysokým výnosem zůstává strom po dobu 5-6 let.

Výsadba a odchod

Pro získání zdravé rostliny je třeba dodržovat všechny zásady výsadby. Správná péče o jabloň je také nezbytná.

dívčí výběr

Výsadba technologie

Před výsadbou jabloní musíte vědět, že tento odrůdový druh vykazuje průměrnou odolnost vůči silným mrazům. Z důvodu ochrany zařízení musí být na severní straně instalována větrná bariéra.

Načasování

Výsadbový materiál musí být vysazen na jaře nebo na podzim. Za nejlepší možnost se považuje výsadba na jaře. Tento přístup poskytne kořenovému systému sazenic čas na přizpůsobení se prostředí.

Vzdálenost a hloubka jámy

Přistání by měla být od sebe vzdálena 3 metry. Vzdálenost řádků by měla být od sebe 4 metry. Toto uspořádání umožňuje zralým stromům přijímat maximální množství slunečního světla a tepla.

kapky rosy

Sledujeme pravidelnost zavlažování

V prvním roce růstu a vývoje musí být jabloň pravidelně zavlažována. Nejlepší možností je zajistit zalévání 1-2krát týdně. Frekvence zvlhčování by se měla postupně snižovat na 1krát za měsíc.

Hnojivo

Nejlepší je zasadit jabloň na černé půdě, úrodné půdě. Pokud takové podmínky neexistují, musí být půda hnojena popelem, humusem. Chcete-li zlepšit plodnost na jaře, musíte použít dusíkatá hnojiva pod strom, a na podzim - minerální komplexy.

Uvolnění půdy

Aby vzduch mohl proniknout do půdy, musí být uvolněn. Uvolnění je nutné provést v hloubce 10 centimetrů. Tento postup posílí imunitu rostliny a zvýší její výnos.

perfektní listy

Provádíme zpracování

Během růstu a vývoje jabloně je nutné strom pečlivě prozkoumat na stopy patologií a škůdců. Pokud jsou nalezeny, je nutné postižené oblasti okamžitě zpracovat.

Tvoříme korunu

Jabloň nemusí tvořit korunu. Prořezávání se proto provádí pouze k odstranění poškozených a starých větví.

Příprava na zimu

Aby se předešlo zamrznutí, měl by být kufr na začátku podzimu obalen izolací. A zakryjte půdu kolem kmene mulčem, humusem.

voskové ovoce

Kde se plodina používá

Vzhledem k tomu, že plody odrůdy se vyznačují hustou kůží, mohou si po dlouhou dobu zachovat svou čerstvost. Tato kvalita umožňuje přepravu sklizené plodiny na velké vzdálenosti. Sklizené ovoce, je-li skladováno na chladném a tmavém místě, nedeformuje se až do května.

Během skladování plodiny je také třeba sledovat ukazatele vlhkosti: nemělo by být vysoké. K získání jablek s bohatou chutí je třeba po sklizni dostatek času na zrání.Trvá to 2 měsíce.

balíček cigaret

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně