Na co můžete zasadit sloupcový jabloň a jak to udělat správně

S dobrou péčí od 1 jsou vysazeny zahrady sloupcovité jabloně, sbírejte 1 až 2 tun jablek. Mnoho letních obyvatel má otázky o tom, jak roubovat sloupcovitý jabloň, jaký materiál použít pro populaci (trpaslík, polopaslík). Výnos budoucího jabloně, odolnost vůči chorobám, nízké teploty a sucho závisí na druhu.

Co to znamená zasadit jabloň?

Očkování je jednou z metod šlechtitelské práce. S jeho pomocí se kříží rostliny jednoho nebo různých typů. Základní pojmy, které by měl začínající zahradník znát:

zasadit jabloň

  • scion;
  • podnož;
  • pučící;
  • páření.

Štěp je pupen nebo stonek jabloně, ovoce a vlastnosti, které měl zahradník rád. Pažba je rostlina, která bude roubována požadovanou odrůdou. Pučící - roubování ledvinami, páření - roubováním.

pupen nebo stonek

Co mohou být roubované sloupcové odrůdy?

V každé zahradě je divoká hra. Okamžitě vyvstává otázka: je možné na něj naroubovat oblíbenou odrůdu sloupcového jabloně. Zkušení zahradníci nedoporučují roubování sloupce na obyčejnou divočinu. To lze provést, ale existuje velké procento odmítnutí roubování as pozitivním výsledkem jsou vlastnosti sazenic horší než odrůdové:

  • délka života je kratší;
  • produktivita je nižší.

Kvalitní sazenice se získají použitím dvou druhů podnoží. V jižních regionech se používá superkvetá podnož jabloně Paradizka Belorusskaya. V oblastech s chladnými zimami se Budagovský kluk (76-6-6) ukazuje dobře. Jako podnož můžete použít sazenice odrůdových jabloní rostoucích v této oblasti.

sloupcový jabloň

Běžné metody očkování

Ve věku 15 let přestane sloupový jabloň přinášet ovoce. Aby nedošlo ke snížení produktivity jabloňového sadu, jsou vysazeny nové sazenice, které se získají roubováním. Metody, které by měl začínající zahradník zvládnout:

  • do štěpení;
  • pro kůru.

vakcinační metody

Do rozštěpu

Tato metoda je nejjednodušší a nejkratší v čase. Kvalita populace má malý vliv na míru přežití. Pokud je kompatibilita zkřížených plodin nízká, může se v oblasti roubování vytvořit nárůst. V průběhu času (2-3 roky) příliv zmizí.

Je snazší pracovat s materiálem malého průměru. V tomto případě se všechny operace provádějí pomocí naostřeného zahradního nože. Nejlepší doba pro očkování je od 15. do 31. května. Řízky (L = 35 cm) se sklízejí na začátku zimy, ukládají se do suterénu, lednice, pod sněhem. Při sklizni se spodní okraj řezu ořízne pod ostrým úhlem (výsledný řez by měl být 3 řezné průměry), horní část se ořízne na ledviny.

krátká doba

Na podnoží se kmen ořezává nůžkou (nůž) ve výšce 15 cm a v mírném úhlu. Rozdělení se provádí přesně ve středu. Její hloubka by měla být 4 průměry sazenic. Na rukojeti zůstávají 3 až 4 pupeny. Dno je odříznuto nožem ve formě klínu (L = 4 průměry dříku), horní část je odříznuta prořezávačem.

Při kombinování pažby a potomku se kambium kombinuje. Zavedením klínu do štěrbiny shora zůstane bez kůry úzký pruh sionu. Místo operace je obaleno pásem filmu, upevněným elektrickou páskou. Horní část řezu je pokryta vrstvou zahradního laku.

řez nožem

Pro kůru

Pro kůru roubování jabloní na jařekdyž se kůra začne snadno olupovat z dřevěné vrstvy. Řízky se odebírají ze středu střílení. Dno je řezáno šikmým řezem, jeho délka by měla být 3-4 cm a povrch by měl být dokonale rovný. Horní část je zkrácena těsně nad třetí ledvinou.

Podnož je nejprve řezána (řezána) v požadované výšce, poté je v kůře proveden řez o 3-4 cm, je jemně odsunuta stranou a je vložena spodní část řezu. Její řez musí zcela vstoupit do řezu. Ke zpřísnění vakcinačního místa se používá páska nebo film pro očkování.

jabloně na jaře

Užitečné tipy

Natalia: „Já Propaguji sloupcovité jabloně bez očkování. Brzy na jaře beru větev s průměrem ukazováčku. Ve své spodní části odstraním kůru v kruhu do výšky 5 mm. Navlhčím kousek bavlny heteroauxinem a na den ho přivážu k větvi. Klíčím kořeny v rašelině, dávám to do malé černé tašky, do ní vložím větev. Udržuji rašelinu vlhkou. Kořeny se objevují na podzim. Každá druhá sazenice se ve mně zakořenila “.

Alex: „Do semenného materiálu Antonovky jsem vysadil měnu. Řízky připravené v listopadu, střílely 1. řádu, držené v písku. Sazenice se ukázaly jako úspěšné, již přinášejí ovoce. “

Propaguji sloupcový sloup

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně