Popis a charakteristika odrůdy jablek Borovinka, historie druhu a pěstitelských rysů

Pro tuto lokalitu vybere letní rezident druh dlouho, s přihlédnutím k vlastnostem stromů. Výsledkem je, že odrůdy zůstávají vyhovující potřebám rodiny. Borovinka je brzy zrající jabloň. Pro pěstování dobré sklizně je třeba vzít v úvahu některé jemnosti pěstování a pěstování ovocných plodin.

Historie původu odrůdy

Jabloň má několik jmen, podle kterých ji letní obyvatelé odlišují. Nejrozšířenější a nejčastěji používanou, a to i ve státním rejstříku, je Borovinka. Přesné místo původu není známo. Některé zdroje naznačují, že se jedná o výběr lidového výběru, a byl vyšlechtěn zahradníkem Tula, který nesl jméno Bravin. Někdo naznačuje, že tato jablka jsou pojmenována tak, protože rostly v lese. V 70. letech 19. století je vědec Rytvin označil za nevhodné k jídlu. A první popis odrůdy dal Bolotov na začátku 19. století.

Výhody a nevýhody

Přítomnost minusů neznamená, že odrůda je špatná. Někdy velké množství pozitivních charakteristik pomáhá kompenzovat negativní vlastnosti stromu.

Profesionálové:

 • jablka dozrávají brzy;
 • vysoký výnos;
 • schopnost růst za jakýchkoli klimatických podmínek;
 • nenáročná péče;
 • vysoká odolnost proti chladu;
 • imunita vůči nemocem;
 • odolnost proti útokům škůdců;
 • univerzálnost použití;
 • dlouhá trvanlivost;
 • přenositelnost přepravy na jakoukoli vzdálenost.

Minusy:

 • chuťové vlastnosti jsou nízké, jablka jsou kyselá;
 • nestabilita sucha a chrasty;
 • frekvence plodení.

jabloň borovinka

Zahradník, vzhledem k nedostatkům, pěstuje několik různých odrůd jabloní tak, aby nezůstal bez plodiny.

Popis

Studium informací pomůže letním obyvatelům seznámit se s kritérii pro jabloň. Správně umístěte na místo a provádějte odbornou péči.

Vzhled

Strom dosahuje výšky 4,5 m. Průměr koruny je 5 m. Kostrové větve jsou vzácné.

Odolnost vůči chorobám

Borovinka je vysoce citlivá na strupovitost, proto je nutná preventivní léčba. Jabloň odolává dalším chorobám sama o sobě.

jabloň borovinka

Zimní otužilost

Vysoký stupeň odolnosti proti mrazu umožňuje pěstování stromu v celém Rusku. Jabloň je schopna odolat silnému poklesu teploty.

Vlastní plodnost

Pro zvýšení výnosu jsou opylující odrůdy nutně zasazeny poblíž. Jabloň Borovinka je plodná.

Ovocná chuť

Někteří letní obyvatelé považují jablka za bez chuti. Ochutnávka skóre 4,4 bodů. Chuť je sladká a kyselá, pro amatérky. Vůně je skvělá.

jabloň borovinka

Druhy podnoží

Jabloň se pěstuje na různých podnožích. Nejčastěji používané:

 • Lesní jabloň;
 • jabloň Berry;
 • jabloň východ.

Je třeba si uvědomit, že Borovinka není kompatibilní s jabloní Golden Kitayka.

Nuance zrání a plodů

Znát zvláštnosti plodnice a zrání, obyvatel léta správně sbírá úrodu, ukládá ji a používá ji k jídlu.

jabloň borovinka

Apple opylovače

Doporučuje se zasadit několik odrůd, pak bude výnos vysoký. Lepší pěstování:

 • Anýz;
 • Antonovka;
 • Astrakhan bílá nebo červená a další typy.

Dodržování tohoto pravidla vám umožní každý rok dosáhnout vysokých výnosů.

Načasování

Správně zasazené stromy kvetou a přinášejí ovoce včas. Je obtížné určit přesná data, protože závisí na klimatických podmínkách v oblasti bydliště.

jabloň borovinka

Začátek plodu

Ve 4. roce nese jabloň své první plody. S výhradou technologie výsadby a následné péče.

Zrání ovoce

Jablka v jižních oblastech jsou připravena do konce léta a v severních oblastech počátkem podzimu. Z jednoho stromu se sklízí až 100 kg.

Sběr a skladování jablek

Vytváření správných podmínek pomáhá udržovat plody čerstvé až do konce zimy. Jablka jsou pečlivě odstraněna ze stromu, umístěna v dřevěných bednách, položená papírem. V této podobě přetrvávají po dlouhou dobu.

jabloň borovinka

Je důležité dodržovat podmínky teploty a vlhkosti ve skladu.

Ve kterých oblastech je možné přistát

Díky své charakteristice se Borovinka pěstuje v celém Rusku a v sousedních státech.

Jak pěstovat jabloň v zahradě

Musíte si vybrat správné místo, vyzvednout sazenici a zasadit strom. Zbytek procesu výsadby se neliší od ostatních ovocných plodin.

Příprava sazenic

Je vhodné zakoupit 2letý výsadbový materiál. Kupují to předem, nejlépe na podzim. Vzhledem k tomu, že mnozí plánují výsadbu na jaře, musí být rostlina řádně zachována. Je pohřben v zahradě nebo snížen do suterénu. Kořeny jsou předem ponořeny do směsi mulleinu a jílu.

sazenice jablek

Před výsadbou se umístí do roztoku, který stimuluje růst kořenů na několik hodin.

Požadovaná půda

Jabloň Borovinka roste na jakékoli půdě, ale cítí se lépe na černé půdě, jílovité nebo písčité jílovité půdě. Před kopáním se aplikují humusová a minerální hnojiva.

Čas přistání a schéma

Před zahájením toku mízy musí být výsadbový materiál vysazen do země. Vzdálenost mezi stromy je 5-6 m, mezi řadami je 7 m. Připraví se velká jáma, hloubka 70-80 cm, průměr 100 cm. Naplňte směsí země, rašeliny a říčního písku. Pak se vytvoří mohyla, na níž je nainstalována sazenice, posypaná zemí k kořenovému límci.

Jabloň borovinka

Jak se starat

Správná péče je polovina bitvy. Je nutné dodržovat normy pro zalévání a krmení. Ořízněte a tvarujte korunu včas.

Zalévání a krmení

Zalévat strom často, 2-4 krát týdně. Strom není odolný vůči suchu, proto by měla být přidělována vlhkost.Dodržování zalévacích norem stanoví budoucí sklizeň.

 Strom se živí 4-5krát za sezónu: na jaře, na podzim a v polovině léta. Složitá minerální hnojiva a organické látky se střídají.

Léčba proti škůdcům a infekcím

Aby jabloň rostla a rostla normálně, je nutné ji léčit proti škůdcům a chorobám.Borovinka je rezistentní na většinu kulturních chorob, proto stačí provést preventivní opatření.

Jabloň borovinka

Proti chrastavitosti jsou ošetřeny fungicidy.

Prořezávání

První rok je odříznut celý vaječník. Je nezbytné vytvořit korunu. Pomůže to stabilizovat plodinu. Na podzim odstraňte všechny suché a deformované větve. A na jaře provádějí formativní prořezávání. Kostrové větve jsou zkráceny a nadbytečné výhonky rostoucí uvnitř koruny jsou zcela odstraněny.

Příprava na zimní období

Jabloň Borovinka je mrazuvzdorná. Ale letní obyvatelé pro svůj vlastní klid zakrývají kmen kufru na zimu. Používejte mulč nebo jiný materiál, který máte po ruce.

Jabloň borovinka

Poddruhy a varianty

Existuje několik druhů jabloní Borovinka. Mají mezi sebou malé rozdíly.

Červené

Ovoce roste malé, s průměrnou hmotností 100 g. Charakteristický rys je pokryt červeněným červenáním. Je odolný vůči chorobám a mrazu.

Altaj

Jablka světle žlutého odstínu, lehce zploštělá, váží méně než 100 g. Strom roste nízko, koruna je pyramidální. Výnos a mrazuvzdornost jsou nízké.

Altajský jabloň

Ananas

Plody jsou sladké, jsou uloženy po dlouhou dobu. Odrůda patří do zimy. Jablka váží až 120 g. Je imunní vůči strupovitosti a jiným onemocněním kultury.

Plíživý

V této formě se pěstuje odrůda Borovinka. K tomu se vytvoří korunka nebo se sazenice zpočátku vysadí pod úhlem. Pak je ohnutý k zemi. Jabloně pěstované tímto způsobem se snáze pokryjí na zimu.

Kropenatý

Toto je jméno Borovinka, jedno z několika jmen, pod kterým je tato odrůda známa.

jabloň skvrnitá

Akulovskaya

Slabá odolnost a mrazuvzdornost. Tato odrůda se pěstuje v teplých oblastech. Jablka váží 70-95 g, ovoce je zelené. Horní vrstva je mírně narůžovělá.

Sergeeva

Jedná se o letní paletu jabloní. Ovoce váží 150 g, doba skladování je krátká. Vhodný pro všechny typy zpracování a čerstvou spotřebu.

Nádherná růže

Zraje brzy. Ovoce se neuchovává déle než 2 týdny. Jablka jsou zelenavě žlutá, pokrytá červenající se. Péče se neliší od ostatních druhů ovocných plodin. Borovinka je nenáročný, plodný a trvalý jabloň. Pěstování v zahradě usnadňuje zahradníkovi.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně