Lunární setí kalendář zahradníka a zahradníka, tabulka prací pro říjen 2020

Je lepší provádět agrotechnická opatření s ohledem na měsíční výsevní kalendář profesionálního zahradníka a zahradníka na říjen 2020. S jeho pomocí bude možné se vyhnout mnoha chybám během důležité zemědělské práce. Znáte-li příznivá data měsíce, můžete správně vypočítat preferovaná data pro výsadbu a později - sklízet vynikající sklizeň.

Fáze měsíce v říjnu 2020

Měsíc jako pozemský satelit ovlivňuje pohyb mízy uvnitř rostlin. Stav a vývoj mnoha zahradních a zahradnických plodin závisí na jeho poloze vzhledem k Zemi.

Lunární fáze října:

  • Pěstování (1 ... 13);
  • Úplněk (14);
  • Snížení (15 ... 27);
  • Nový měsíc (28).

Jak znamení zvěrokruhu ovlivňují rostliny

V říjnu se měsíc zastaví u každého z 12 znamení zvěrokruhu. Pozice tohoto satelitu vzhledem k jiným planetám a vzhledem k Zemi ovlivňuje vegetaci. Stav rostlin a ukazatele budoucí sklizně závisí na umístění měsíce.

Pokud je Měsíc v plodných příznacích, doporučuje se pěstovat plodiny v takových termínech. Existují známky, které mají negativní vliv na různé rostliny. Úrodné jsou: Rakovina, Ryby, Štír, Býk, Váhy, Kozoroh. Relativně produktivní: Panna, Střelec, Blíženci. Barren: Beran, Lev, Vodnář.

Jaké zemědělské činnosti lze provádět v říjnu:

  • sklizeň ovoce: Štír (1.2), Střelec (3.4), Kozoroh (5.6), Ryby (10.11), Střelec (30,31).
  • sbírka kořenových plodin, výsadba sazenic stromů: Býk (15.16), Blíženci (17.18.19), Rakovina (20,21), Panna (24,25), Váhy (26,27).

říjnový kalendář

Příznivé kalendářní dny pro úspěšnou výsadbu

Zemědělský pracovní stůl na říjen:

Čísla měsíceDruhy pracovních míst
1…6zimní výsev petrželky, kopru, různé saláty, šťovík, rukolou
7…9sklizeň listů, čištění místa
10…11zimní výsev zeleně
13 ... 15 dní úplňkusanitární čištění
16…21zimní výsadba cibule, česneku, mrkve, ředkviček, řepy; výsadba sazenic, výsadba keřů, výsadba cibulovin
22…23hnojení, nabíjení vlhkosti
24…26zimní výsadba cibulovitých květin a kořenových zeleninových zahrad
27 ... 29 dní New Moonsanitární opatření, prořezávání
30…31zimní výsev kopru, petrželky a salátů

příznivé dny

Jaké rostliny se doporučují vysadit během klesajícího měsíce

Provádí podzimnínyu výsadbu cibule, česneku, mrkve, ředkviček, řepy. Od 15 do 27 se vysazují tulipánové cibule, líska šedá, narcisy, lilie. Ve druhé dekádě října jsou vysazeny stromy a mladé keře.

Jaké rostliny zasadíte na Rostoucí Měsíc

Od 1 do 13 se vysévají semena petrželky, salát, špenát. Tyto plodiny vylíhnou až příští sezónu. První greeny se objeví brzy na jaře.

Nesprávný čas na palubu

Ve dnech úplňku (13 ... 15) a nového měsíce (27 ... 29) se snaží na poli nic nedělat. Pokud je měsíc v Aquarius (7 ... 9), Aries (12 ... 14), Leo (22-23), je nežádoucí vykonávat zemědělskou práci.

přistání v zemi

Kalendář péče o rostliny na říjen 2020

V říjnu se zemědělské činnosti provádějí v závislosti na umístění měsíce. Na podzim vykopávají půdu, odstraňují plevel, aplikují hnojiva a provádějí dezinfekci půdy. V říjnu jsou ošetřovány stromy a keře, vytrvalé květiny, které zůstanou v zemi po zimu, jsou izolovány. Je pravda, že nadzemní část musí být odříznuta.

Z květu se nejlépe odstraní uschlé jednoleté květiny.

Nepříznivé dny

Na New Moon (27 ... 29) a Full Moon (13 ... 15) je lepší provádět sběr odpadků, ničení plevelů, hmyzích škůdců. V takových dnech se doporučuje vykopat půdu, sbírat spadané listí, větvičky.

Vhodné dny pro zahradničení a zahradničení

V první dekádě října se zabývají podzimním pěstováním zeleně, kompostováním. Od 15. jsou vysazeny hlízy.

Na konci října provádějí nabíjení vlhkosti, krmení trvalek, prořezávání větví.

podzimní přistání

Kdy v říjnu 2020 vysadit a znovu vysadit zahradní plodiny a pokojové rostliny

Od 1 do 14 se sklízí pozdní ovoce a zelenina, které nesou ovoce v nadzemních částech. Od 15 do 27 vykoření všechny kořeny v půdě a každoroční transplantaci květin z květinových záhonů do vnitřních květináčů.

Kromě sklizně se v zimě vysazují ředkvičky, řepa, cibule, česnek a mrkev. Tyto plodiny se vysazují v klesající fázi, tj. Od 15 do 27. Teplota půdy by měla být + 2 ... + 5 stupňů Celsia (ne vyšší).

obdržel sazenice

Ve stejném období se v oblastech s teplým dlouhým podzimem (s teplotou půdy +10 stupňů) vysadí sazenice. Před začátkem chladného počasí by se mladé stromy měly zakořenit na novém místě a mít čas se přizpůsobit novým podmínkám. Od 15. do 27. října můžete začít rozmnožovat květiny a keře rozdělením keře nebo oddenku.

V druhé polovině října jsou v zemi pohřbeny hlízy tulipánů, lískových grousů, hyacintů, narcisů, lilií a krokusy. Pozdní výsadba se provádí pouze v těch regionech, kde je v době výsadby teplota půdy 10 stupňů Celsia a před začátkem mrazu nejméně 20 dní.

zahradní práce

Je lepší nesít semena pokojové rostliny na konci podzimu. Doporučujeme tuto událost odložit do jara. Ale od 15. do 27. října můžete začít přesazovat pokojové květiny. Rostliny jsou obvykle přesazeny do velkých nádob nebo květináčů, pokud jsou zarostlé a ve starém květináči mají málo místa.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně