Lunární kalendář pro únor 2020 pro zahradníka, příznivé dny pro výsadbu

Lunární kalendář pro zahradníka na únor 2020 umožní zvolit vhodný čas pro výsadbu konkrétní plodiny. Koneckonců, je vhodné zasít semena rostlin k získání sazenic s odkazem na umístění měsíce. Špatný den sníží výnosy a povede k tomu, že úroda nebude fungovat.

Fáze měsíce v únoru 2020

Při plánování zemědělských činností je vhodné vzít v úvahu umístění měsíce, protože vývoj naprosto všech rostlin závisí na této planetě. Pro každé období existuje seznam povolených a zakázaných událostí.

K dispozici jsou 4 měsíční fáze (pro únorové dny):

 1. Waning Moon (1 až 3, 20 až 28).
 2. Nový měsíc (5).
 3. Voskující měsíc (od 7 do 17).
 4. Úplněk (19).

Jakou práci na zahradě můžete udělat

Při práci na zahradě nebo na zahradě je vhodné konzultovat měsíční kalendář. Některé kategorie zemědělské práce prováděné v nových měsících nebo úplňkových dnech poté nepřinesou očekávané výsledky.

hodně zeleniny

Na nový měsíc

Jeden den připadá na nový měsíc (5. den). Za toto období se však vyplatí vyčlenit 3 dny. Den předtím, úplně nový měsíc a den poté. Během tohoto období je nežádoucí zasít semena rostlin. Ale méně často můžete pěstovat sazenice, které rostly příliš hustě, nebo odstranit plevele. Plodiny lze léčit na nemoci a hmyz. Půda, ve které sazenice rostou, se může na nový měsíc uvolnit a nalít.

Je nežádoucí setí nebo pěstování rostlin v tento den. Ale můžete ze země vyjmout plevele nebo hustě rostoucí sazenice.

Za úplňku

Úplněk v únoru nastává 19. února. Toto období však trvá déle: tři celé dny. Úplněk přichází den před 19. a končí až 21. února. Během tohoto období můžete plevelovat, odstraňovat plevel nebo méně často pěstovat sazenice. Rostliny mohou být léčeny na choroby nebo hmyzí škůdce. Během období úplňku lze plodiny extrahovat ze země, ale nic nelze zasadit. Je zakázáno sbírat a svírat kořeny.

hodně zeleniny

Nejvýhodnější pozice měsíce ve znamení zvěrokruhu pro výsadbu rostlin

Při výsevu je třeba vzít v úvahu, jaké konkrétní příznaky je na planetě.Jeho umístění ovlivňuje další rozvoj kultur.

Pozice týkající se příznaků a vlivu na rostliny:

 1. Na kořenech - v Panně, Býk, Kozorohu.
 2. Na listech - ve Štíra, Raku, Rybě.
 3. Na květinách - v Vodnáři, Váhy, Blížencích.
 4. Na ovoce - v Leo, Aries, Střelci.

Semena se vysévají pouze v těch dnech, kdy je planeta v následujících znamení zvěrokruhu: Štír, Rak, Ryby, Panna, Býk, Kozoroh. V únoru nejúspěšnější data pro výsadbu plodin odpovídají 7, 8, 11, 12, 16, 17 číslům.

různé zeleniny

Lunární přistávací kalendář

Každá plodina má své vlastní vhodné dny výsadby. Koneckonců, existují rostliny, které nesou ovoce výhradně nad zemí (rajčata, paprika). Mnoho plodin roste a zraje pouze v půdě. Pro zahradníka záleží na tom, v který den se bude setí: pro fázi růstu nebo klesání.

Příznivé dny

Období odpovídající fázi růstu se doporučuje pro setí plodin, které se budou vyvíjet a nést ovoce nad zemí. V únoru tyto dny klesají ze 7 (6) na 17 (18). Za pouhých 10 dní musíte mít čas na výsev rajčat nebo lilku pro sazenice. Během tohoto období se šťávy pohybují zdola nahoru, což zajišťuje maximální výnos nadzemních plodin.

zahradní práce

Nepříznivé dny

Je nežádoucí pěstovat rostliny, které v klesající fázi přinesou ovoce nad zemským povrchem. V únoru tyto dny klesají z 1 na 3, z 20 na 28. Během tohoto období budou plodiny dobře vysazeny pouze zasadené kořenové plodiny. Například cibule, brambory, ředkvičky. V takových dnech je energie maximálně soustředěna v kořenech rostlin. Rajčata nebo papriky zasazené v klesající fázi porostou křehkými a zakrslými.

Výsadbový stůl podle lunárního kalendáře na únor 2020

Před výsevem porovnejte dny, kdy jsou nebo nejsou doporučena výsevní opatření. V únoru se zpravidla připravují sazenice plodin, které přinesou ovoce až po 100 dnech. Je nežádoucí zasít okurky a rozhodující rajčata v posledním zimním měsíci. Sazenice se natáhnou silně až do května a bude obtížné zasadit je na novém místě.

zelenina v košíku

Tabulka doporučených únorových dnů pro výsadbu:

kultura \ dny13781112161725
rajče++++++
pepř++++++
lilek++++++
jahoda++++++
semena květin++++++
ředkev+++
zelené cibule+++

Výsev rajčat

Neurčitá a pozdní zrání rajčat by měla být zaseta v únoru. Vhodná čísla: 8. února, 11, 12, 16, 17. Předběžná semena pro dezinfekci se namočí do slabého roztoku manganistanu draselného (20 minut). Některá hybridní semena se prodávají přímo zpracovávaná s růstovými promotory. Nemusí být dezinfikovány.

lunární kalendář únor 2019 zahradník

Výsadba papriky na sazenice

Pokud chtějí obyvatelé léta v červnu získat úrodu pepře, musí zasít semena pro sazenice v následujících termínech v únoru: 8, 11, 12, 16, 17. Jedná se o nejúspěšnější dny posledního zimního měsíce. Vzhledem k tomu, že v těchto dnech nemáme čas zasít semena, je vhodné odkládat secí činnosti a počkat do března.

Výsev semen lilku

Tyto plodiny se vyznačují pozdním plodením. Je vhodné zasít semena pro sazenice 8., 11., 12., 16., 17. února. Tyto dny odpovídají voskujícímu měsíci. Lilek zasetý během tohoto období poskytne vynikající sklizeň.

lunární kalendář únor 2019 zahradník

Výsadba semen zbytkových jahod

Pokud pěstujete jahody nikoli s knírem, ale se semeny, je vhodné provádět secí činnosti v následujících termínech února: 8, 11, 12, 16, 17. Kultura vysazená v těchto dnech bude dobře zakořenit a poskytne hojnou úrodu již 100 dnů po setí.

Jaké květiny by měly být vysazeny pro sazenice v únoru?

Na konci zimy je čas začít připravovat sazenice na takové jednoleté kvetoucí rostliny: petúnie, lobelie, begónie, verbeny, cinerária. V únoru se vysévají semena dvouletých a víceletých květů: viola, lupina, sedmikrásky, macešky, chryzantéma, petrklíč. V mizejícím měsíci se vysadí rostliny, které se rozmnožují cibulkami a hlízami (od 1 do 3, od 20 do 28).Květiny se pěstují na rostoucí rostlině, která se rozmnožuje semeny (od 7 do 17).

lunární kalendář únor 2019 zahradník

Informace o datech setí jednotlivých plodin

Co zasít v únoru:

 • 7 - můžete namočit semena rajčat, papriky, lilku, květin;
 • 8, 11, 12 - zasít semena do půdy pro sazenice;
 • 16 - můžete připravit semena zeleniny k setí pro sazenice;
 • 17 - zasít rajčata, papriky, lilky, jahody, květiny do půdy;
 • 24, 25 - cibule, ředkvičky, zelenina se vysévají ve vyhřívaném skleníku.

Gardenerova znamení pro únor

V posledním zimním měsíci je vhodné sledovat počasí. Pokud bude například 10. února venku silný vítr, bude léto deštivé. Suché počasí tento měsíc obvykle předpovídá suché léto, deštivé počasí - pro letní deště. Pokud bude počasí začátkem února slunečné, bude jaro brzy.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně