Příznivé a nepříznivé dny v dubnu pro výsadbu podle lunárního kalendáře 2020

Mnoho pěstitelů zeleniny a zahrádkářů používá měsíční kalendář zahradníka pro duben 2020. Pomáhá lidem určit optimální čas pro pěstování mnoha druhů zeleniny a ovoce a také si vybrat den na vodu a krmení již vysazených rostlin.

Vliv fáze měsíce na výsadbu

Někteří lidé tvrdí, že fáze měsíce nijak neovlivňují výsadbu, ale není tomu tak. V dubnu letošního roku ovlivňují nejen leteckou část sazenic, ale také jejich kořenový systém. Výsadba osiva v konkrétním lunárním dni může zlepšit plodení sazenic a občas zrychlit jejich vývoj.

Ve dvacátých dubnech musí být výsadba, uvolňování půdy a plevelů opuštěna, protože to negativně ovlivňuje zdraví sazenic. Během tohoto období jsou rostliny náchylné k infekci chorobami, které vedou k rozvoji rozkladu oddenků. Proto, abyste mohli sbírat spoustu zralého ovoce, musíte se předem seznámit s kalendářem měsíčního setí, který ukazuje všechna příznivá a nepříznivá data.

Fáze měsíce v dubnu 2020

Není žádným tajemstvím, že fáze měsíce mohou negativně nebo pozitivně ovlivnit vývoj a růst většiny rostlin. Chcete-li správně využít jejich účinků, musíte se seznámit s měsíčními fázemi měsíce dubna tohoto roku. Existují čtyři fáze:

 • Nový měsíc. Nejvhodnější čas na výsadbu zeleniny. Všechny sazenice vysazené během nového měsíce se na místě nekoření a rostou pomalu. Trvání nového měsíce je pouze tři dny a začíná 5..
 • Voskující půlměsíc. Během rostoucího měsíce je nutné provádět zahradní práce. V tuto chvíli všechny květiny, byliny, zelenina a ovoce pohlcují lunární energii, což přispívá k jejich dalšímu rozvoji. Tato fáze začíná 8. dubna a trvá do 18..
 • Úplněk. Období úplňku je také považováno za nepříznivý čas pro výsadbu semen nebo opětovnou výsadbu vyklíčených sazenic. Za úplňku můžete rostliny pouze krmit, plevelovat a postřikovat. Úplněk začíná 19. dubna a trvá jeden den.
 • Ubývající měsíc. V takových dnech se doporučuje pěstovat kořenové plodiny a cibulovité sazenice, protože díky ubývajícímu měsíci bude veškerá energie směřována dolů. Fáze začíná 20. a končí o deset dní později.

měsíční kalendář

Zvěrokruh nález měsíce v dubnu 2020

Chcete-li určit příznivé a nepříznivé dny pro výsadbu zeleninových plodin, musíte se vypořádat se zodiacal pozicí měsíce.

Příznivé dny přistání

Existuje několik znamení zvěrokruhu, které přispívají k vývoji a produktivitě zasadených rostlin. Mezi plodné znamení zvěrokruhu, ve kterém může být měsíc umístěn, patří:

 • Tele. Úrodné ženské znamení, které se aktivuje 7. a 8..
 • Rakovina. Je považován za nejplodnější znamení platné od 11. do 12. dubna.
 • Štír. Moon in Scorpio podporuje růst mnoha zeleniny. Hledání zvěrokruhu začíná 20. a končí další den.
 • Kozoroh. Zemské ženské znamení, ve kterém měsíční fáze vstupuje od 24. do 26..

měsíční kalendář

Nepříznivé dny

Neplodná znamení zahrnují:

 • Beran. Když je Měsíc v Aries, nemůžete zasadit stromy, zeleninu a ovoce. Proto je kontraindikován pro rostliny 4. a 6. dubna.
 • Dvojčata. Vzdušný mužský znak, který se koná 9. a 10.
 • Panna. Přítomnost zvěrokruhu v Panně začíná 16. a končí za den.

Co zasadit v dubnu podle lunárního kalendáře?

Mnoho lidí má zájem o to, co zasadit v dubnu podle měsíčního secího kalendáře. Existuje několik plodin, které zkušení zahradníci doporučují pěstovat v polovině jara. Tyto zahrnují:

 1. Luštěniny. V dubnu mohou zahradníci bezpečně zasadit fazole s hráškem. Majitelé skleníků a skleníkové struktury mohou pěstovat fazole. Je lepší zasadit venku o něco později, v polovině května.
 2. Růžičková kapusta. Tato rostlina má dlouhou vegetační sezónu, a proto je vysazena nejpozději 8-10 dní.
 3. Bílé zelí. Pro jarní výsadbu se používají odrůdy raného bílého zelí.
 4. Brambory. Mnoho zahrádkářů v první polovině dubna pěstuje brambory na zahradě. Před tím se veškerý rostlinný materiál zahřeje a ošetří se stimulanty.

měsíční kalendář

Sezónní dubenová práce na zahradě a na zahradě

Nejčastěji práce na zahradě a na zahradě začíná v dubnu, protože v tomto měsíci končí zimní mráz a můžete začít s výsadbou rostlin.

Za prvé, zahrada a zahrada jsou zbaveny zbytků rostlin nebo plevelů, které by mohly zůstat na místě od minulé sezóny.

Musí být spáleny, protože mohou obsahovat původce plísňových chorob. Poté musí být půda hnojena a nasycena živinami. Pro krmení se používají organická hmota a minerální hnojiva, která obsahují dusík, fosfor, vápník, hořčík a draslík.

Pro stromy a keře

Někteří lidé se v dubnu zabývají výsadbou keřů a stromů. Doporučuje se seznámit se s tím, jak tyto rostliny správně zasadit.

měsíční kalendář

Přistání

Keře a stromy jsou vysazeny v příznivých termínech výsadby v dubnu. Současně používají silné sazenice, které mají vytvořený kořenový systém. Nejprve se na staveništi vytvoří malý příkop, do kterého jsou sazenice umístěny ve svislé poloze. Pak jsou posypány zeminou a stlačeny. Aby se rostliny rozběhly rychleji, okamžitě se zalévají zahřátou vodou.

Prořezávání

Zabývají se prořezáváním stromů a keřů v druhé polovině dubna, kdy se vzduch zahřeje na 8-10 stupňů Celsia. Odborníci doporučují prořezávání mrtvých nebo zlomených větviček, které nikdy nepřinesou ovoce. Musíte se také zbavit větví, které jsou postiženy nemocemi. Pro prořezávání použijte běžnou prořezávací nebo zahradní pilu.

měsíční kalendář

Štěp

Očkování musí být provedeno v létě, v první polovině června. Za tímto účelem je pažba se potomkem navlhčena v stimulátoru. Po připojení k pažbě je štěp obalen lepicí fólií nebo elektrickou páskou. Je odstraněna z rostliny po měsíci a půl.

Kontrola nemocí a škůdců

Není tajemstvím, že mnoho vysazených plodin může onemocnět nebezpečnými onemocněními. Doporučuje se seznámit se s vlastnostmi ochrany před škůdci a chorobami v různých fázích kultivace.

péče o sazenice

Péče o sazenice

Aby se zabránilo nakažení mladých sazenic virovými nebo houbovými patologiemi, je nutné je pravidelně stříkat biologickými přípravky.

Sazenice by také měly být dobře osvětlené a pravidelně zalévány zahřátou vodou.

Pěstování sazenic

V procesu pěstování sazenic se musíte ujistit, že vždy dostane správné množství hnojiva. 2-3krát týdně jsou hrnce napájeny organickými a minerálními sloučeninami. Pokud tak neučiníte, sazenice oslabí a budou častěji bolet.

měsíční kalendář

Výsadba zeleniny do země

Před opětovným výsadbou sazenic do trvalého pěstitelského stanoviště se všechna lůžka postříká fungicidními činidly a zalévají se vařenou vodou, která ničí patogeny plísňových chorob.

Půda a hnojiva

Aby se zabránilo tomu, že vysazené rostliny umírají kvůli napadení hmyzem nebo chorobami, je nutné místo pravidelně hnojit. Imunita sazenic může být zlepšena jejich krmením hořčíkem, dusíkem, vápníkem a fosforem.

výsadba stromu

Květinářský kalendář na duben

Většina pěstitelů zahajuje zahradnictví v dubnu.

Výsev a výsadba květin v dubnu

V prvních dnech měsíce můžete začít s výsadbou květin. Před tím se připraví a očistí květinová zahrada od nečistot a plevelů. Poté se v květinovém záhonu vykopává půda a přidávají se hnojiva, která normalizují její úroveň kyselosti.

Rozmnožování květin v dubnu

Ve druhém jarním měsíci můžete reprodukovat následující květiny:

 • konec měsíce se považuje za příznivé období pro reprodukci floxových výhonků;
 • první polovina dubna je vhodná pro dělení a výsadbu keřů vlčího;
 • na dvacáté, jsou sbírány a vysazeny řízky petúnie.

měsíční kalendář

Příznaky zahradníka a zahradníka za duben 2020

Mezi zahradníky existuje několik známek:

 • teplé deště na konci měsíce znamenají dobrou sklizeň;
 • studený vítr do Eutychie - špatné plodení jarních plodin;
 • zataženo duben - na deštivé léto.

Závěr

Lidé, kteří plánují zasadit rostliny v dubnu, by se měli seznámit s lunárním kalendářem pro tento měsíc. S ním můžete najít nejlepší dny pro práci na zahradě a na zahradě.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně