Lunární výsadbový kalendář pro zahradníka na červen 2020

Dodržování doporučení měsíčního secího kalendáře pro červen 2020 pomáhá dosahovat vynikajících výsledků v pěstování rostlin. Při provádění zahradnických prací je s ohledem na fázi měsíce možné získat silnější a životaschopnější plodiny. Díky tomu se parametry výnosu výrazně zvyšují, plodiny jsou méně nemocné a prakticky nenarazí na škůdce.

Hodnota měsíčního kalendáře pro letní obyvatele

Fáze měsíce ovlivňují kořenový systém a zemní část rostlin. Výsadba v konkrétní dny lunárního cyklu pomáhá zvyšovat klíčivost, urychluje růstové procesy a zlepšuje vývoj ovoce.

Existují však dny, kdy je lepší se zdržet výsadby, zalévání nebo uvolňování. Porušení tohoto doporučení způsobuje poškození plodin, zpomaluje jejich vývoj nebo vyvolává procesy rozpadu v kořenovém systému.

Chcete-li dosáhnout dobré sklizně v roce 2020, měli byste se zaměřit na měsíční kalendář výsevu. Při výsadbě trvalek a sazenic je obzvláště důležité vzít v úvahu jeho doporučení.

Nejlepší je provádět takovou práci s rostoucím měsícem. Je vhodné provést je před úplňkem. S příchodem nového měsíce bude třeba takové akce opustit.

Plodiny, které byly zasazeny před úplňkem, vykazují dobrý růst.

rostlina v kontejneru

Vliv fáze měsíce na výsadbu

Existuje několik fází měsíce, na kterých závisí datum přistání:

 1. New Moon je nejnepříznivějším okamžikem pro zahradnictví a zahradnictví. V tomto okamžiku je zakázáno provádět výsadbu nebo transplantaci rostlin. Špatné období trvá pouze 3 dny.
 2. Rostoucí měsíc - sám se zvyšuje a směřuje energii vzhůru. To je ideální čas pro práci s plodinami, které jsou nad zemí. Patří sem zelenina a ovoce. Do této kategorie patří také květiny a zeleň. Rostliny mohou být vysazeny, roubovány a další práce.
 3. Úplněk - v této chvíli je zakázáno pěstovat zeleninu, stromy, keře. Tento okamžik trvá pouze 1 den. V tomto případě je povoleno plevelovat postele, aplikovat hnojiva a provádět ošetření škodlivého hmyzu.
 4. Waning Moon - energie teče dolů. Proto se doporučuje péče o cibuloviny a kořeny.

výsadba rostlin

Fáze měsíce v červnu

Existuje několik fází měsíce. V roce 2020 začínají v následujících časových obdobích:

 1. New Moon - 3,06.
 2. První čtvrtletí - 10.06.
 3. Úplněk - 17.06.
 4. Třetí čtvrtletí - 25.06.

fáze Měsíce

Měsíc ve znamení zvěrokruhu v červnu

Při výsadbě se můžete soustředit na to, jaké znamení zvěrokruhu je v tomto okamžiku:

 1. Býk - od 31. května do 2.06. 1.06 můžete zasadit hlávkový salát a ředkvičky. Je povoleno vykopat rané brambory a cibuloviny. 2.06 nedoporučuje se pracovat s rostlinami.
 2. Blíženci - 2. - 4. června. V tuto chvíli přichází nový měsíc. Proto se práce s rostlinami nedoporučuje.
 3. Rakovina - 4. - 6. června. Práce na zahradě 4.06 jsou zakázány. 5-6.06 můžete pěstovat dýňové plodiny, všechny druhy zelí, fazole, hrášek, zeleň. Je také povoleno pěstovat zelené hnojivo, aplikovat minerální hnojiva, starat se o rostliny.
 4. Leo - 6. - 9. června. Během tohoto období můžete sbírat semena, sklízet seno, starat se o plodiny.
 5. Panna - 9. - 11. června 9.06 můžete transplantovat jahodové vousy, stříhat rostliny, přesouvat trvalky na nové místo. Je rovněž přípustné provádět formativní prořezávání okrasných plodin. 10. června, měsíc jde do druhé čtvrtiny, proto je výsadba zakázána.
 6. Váhy - 11. - 13. června. V tuto chvíli můžete pěstovat fazole, luštěniny, okurky. Pěstují také zelené hnojivo, řezané rostliny, provádějí formativní prořezávání a péči o plodiny.
 7. Štír - 13. - 15. června. Během tohoto období je dovoleno transplantovat okurky a cukety. Můžete také zasadit šťovík, fazole, zelí, zelení, sideráty. Je povoleno zalévat rostliny, aplikovat minerální hnojiva, mulčovat půdu.
 8. Střelec - 15. - 17. června. Úplněk je pozorován 16. až 17. století, proto se výsadba nevykonává. 15. června můžete pěstovat cibuli, červené zelí, sbírat semena.
 9. Kozoroh - 17. - 20. června. Během tohoto období je úplněk, proto se nedoporučuje pěstovat rostliny. 19.06 můžete pěstovat rutabágy a ředkvičky, kopat baňaté rostliny, vodní plodiny a používat organická hnojiva.
 10. Vodnář - 20. - 22. června. V tuto chvíli se můžete starat o zahradu, provádět ošetření nemocí a hmyzu, řezat okrasné keře.
 11. Ryby - 22. - 25. června. Během této doby se doporučuje položit kompost, zalévat rostliny a aplikovat organická hnojiva.
 12. Beran - 25. - 27. června. 06.25 Měsíc jde do čtvrtého čtvrtletí. V tuto chvíli by se výsadbové práce neměly provádět. Ve dnech 26. až 27. století můžete vykopávat časné brambory, stříkat rostliny a seno.
 13. Taurus - 27. - 30. června. Během této doby by měly být po kvetení vykopány časné brambory a cibuloviny. Také byste se měli starat o zahradu - zalévání, používání organických hnojiv, odstraňování plevelů.

měsíc ve znamení

Zahradnický lunární kalendář na červen 2020

V roce 2020 existuje řada dobrých a špatných dnů pro zahradničení.

Příznivé dny v červnu

Chcete-li vybrat nejlepší dny péče o plodiny, přečtěte si doporučení lunárního kalendáře.

Pro setí a výsadbu květin a pokojových rostlin

Výsadbu lze provádět v těchto dnech v červnu:

 • roční semena květin se vysadí 10-17;
 • semena dvouletých plodin a trvalek se vysadí 10-17;
 • pokojové květiny a skleníkové plodiny jsou vysazeny 10-17;
 • cibulovité plodiny a hlízy se vysadí 1 a 24-29.

zahradníci v zemi

Pro setí a výsadbu zeleninových plodin

Při pěstování zeleniny byste měli zvolit následující červnová data pro různé plodiny:

 • rajčata, physalis - 10-17;
 • meloun, dýně, cuketa, okurky, meloun - 10-17;
 • pepř, lilek - 10-17;
 • všechny druhy zelí - 10-17;
 • greeny - 1 a 24–29;
 • cibule - 1 a 24-29;
 • brambory - 1 a 24-29.

Pro výsadbu keřů berry

Bobule, jako jsou jahody, maliny, jahody, angrešt, rybíz, by měla být vysazena 10. - 16. 6..

výsadba sazenic

Pro výsadbu a péči o stromy a keře

Výsadba a péče o ovocné stromy, jako jsou jabloně, třešně, třešně, švestky, náklady na hrušky 10-17.06.

Zakázané dny pro výsadbu a odchod v červnu 2020

Současně jsou také neúspěšné dny pro výsadbu:

 • 06 - nový měsíc;
 • 06 - úplněk.

Vlastnosti zemědělské práce v různých regionech

Měsíční kalendář je univerzální.Nezávisí to na umístění webu. Začátečníci by si však měli být jisti, že pečlivě zváží výběr odrůd plodin pro pěstování. To musí být provedeno s ohledem na klimatické vlastnosti regionu a nezbytná agrotechnická opatření.

Rostliny milující teplo by měly být vysazeny do půdy v době, která se shoduje s jejich potřebami. Nedoporučuje se provádět výsadbové práce dříve, navzdory doporučení lunárního kalendáře.

práce na webu

Lidové známky zahradníka v červnu

Existuje mnoho lidových znamení:

 1. Časté blesky slibují bohatou úrodu.
 2. Je-li jeřáb hojně rozkvétá na Eleně Lenoseykovi, která padá na 3,06, lze očekávat dobrou sklizeň lnu. Pokud bude v tento den špatné počasí, bude podzim stejný.
 3. Pokud je na jedlích mnoho kuželů, měli byste očekávat bohatou sklizeň okurek.
 4. Teplé noci slibují hojnost ovoce.
 5. Pokud prší vřele, měli byste očekávat dobrou sklizeň.

Dodržování doporučení lunárního secího kalendáře umožňuje pěstovat silné a životaschopné plodiny a získat dobrou úrodu. V tomto případě stojí za zvážení charakteristiky samotných rostlin.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně