Lunární výsadbový kalendář pro zahradníka na červenec 2020

Měsíční výsevní kalendář pro zahrádkáře na červenec 2020 je příručka, bez níž je lepší nezačínat žádnou práci na zahradě. Pokud děláte to, co máte rádi, kontrolujete-li kalendářní dny, můžete dosáhnout požadovaného výsledku s minimálním úsilím. Nelze ignorovat polohu Měsíce vzhledem k Zemi a dalším planetám, protože jeho vliv na vegetaci je velmi velký.

Vliv fáze měsíce na výsadbu

Po mnoho staletí zahradníci kontrolovali lunární kalendář. Měsíc má skutečně silný vliv na vývoj rostlin. V závislosti na měsíční fázi se tekutina a energie pohybují nahoru nebo dolů. To znamená, že suchozemská část rostlin a jejich kořeny se vyvíjejí lépe pouze v určitých dnech měsíce.

Pokud provádíte práci na lunárním kalendáři, můžete výrazně zvýšit výnos plodin.

Každý nový měsíc začíná Novým Měsícem. Pak přichází Waxing Moon. Džusy a energie spěchají vzhůru. Během tohoto období se pozemská část rostlin vyvíjí lépe. To pokračuje až do poloviny měsíce. Pak přichází úplněk, následovaný Waning Phase. Během tohoto období se naopak rostlinné šťávy řítí dolů ke kořenům. Během období ubývajícího měsíce dostávají kořenové plodiny maximální energii a výživu.

Fáze měsíce v červenci 2020

V červenci, stejně jako v kterémkoli jiném měsíci, Měsíc prochází 4 fázemi. Každá z nich ovlivňuje rostliny a pořadí zahradničení.

Nový měsíc

Měsíc začíná Novým Měsícem. Tento den odpovídá 2. červenci. Před tímto datem sestupná fáze trvala téměř 2 týdny. Kořeny rostlin obsahují maximální energii a živiny. Jakákoli práce v tento den je nežádoucí, s výjimkou čištění plevelů. Nový měsíc trvá tři dny, to znamená, že musíte vzít v úvahu 1 den před 2. červencem a 1 den po tomto datu.

setí kalendář

Úplněk

Úplněk přichází v polovině měsíce. Výsev, výsadba, prořezávání nebo štípání rostlin v tento den je lepší nedělat. Datum úplňku je 17. července (plus den dříve a den poté). Ale v tento den můžete odstranit plevel a plevel postele.

Voskující půlměsíc

Ihned po Novém Měsíci začíná fáze voskování měsíce (od 3. do 15. do 16. července). Trvá to téměř 2 týdny, tedy do rovníku měsíce. Během tohoto období můžete provádět jakoukoli práci s půdními částmi rostlin, včetně sklizně (bobule, zelenina, ovoce). Obvykle v červenci se nic nesévá ani nevysazuje. V tuto chvíli sklízí. Pokud si přejete, můžete zasadit zeleninu, salát znovu, to znamená ty rostliny, které se budou vyvíjet nad zemí.

voskování měsíc kalendář

Klesající

Po úplňku začíná období Waning Moon (od 18-19 do 31 dnů). Kapalina a energie spěchají ke kořenům. Tato fáze trvá 2 týdny - do konce července. V tuto chvíli můžete pěstovat nebo sklízet kořenové plodiny, odříznout větve, štípnout, štípnout zemní část rostlin. Sklizeň ovoce a bobulovin nad povrchem půdy se nejlépe sklízí během voskujícího měsíce.

znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu ovlivňují kromě Měsíce také vývoj rostlin a četnost práce v zahradě nebo na zahradě. Každá zahradní nebo zahradnická plodina má čtyři základní prvky: kořen, list, květ, ovoce. Každá z těchto částí je ovládána zvláštním znamení zvěrokruhu.

Charakteristika planet ve vztahu k rostlinám:

 1. Vodnář (18.19) je neplodná znamení.
 2. Lev (4.5), Beran (23,24) jsou neplodná znamení.
 3. Panna (6,7), Blíženci (1, 27, 28, 29), Střelec (13, 14) jsou neplodní.
 4. Váhy (8,9,10), Kozoroh (15,16) - plodné.
 5. Štír (11,12), rakovina (3, 30,31), Ryby (20,21,22), Taurus (25,26) jsou nejúrodnějšími příznaky.

Příznivé účinky znamení zvěrokruhu na části rostlin:

 • u kořenů - Taurus, Panna, Kozoroh;
 • na listech - Ryby, Rakovina, Štír;
 • pro ovoce - Beran, Lev, Střelec;
 • na květiny - Váhy, Blíženci, Vodnář.

setí kalendář

Co zasadit v červenci podle lunárního kalendáře?

Červenec je v polovině léta. Výsadba nebo setí se tento měsíc zřídka provádí. Je čas na sklizeň, sklizeň a konzervaci na zimu. Ve výšce léta se půda uvolní, aby se zlepšilo provzdušňování, plevele se odstraní, vrcholy rostlin se sevřou, výhonky se sevřou, vegetace se zalévá suchem.

Zelenina, byliny a byliny

V prvních 2 týdnech července mohou být rostliny pěstovány na rostoucím měsíci, který přinese ovoce v zemi. Za zvláště příznivá se považují tato data: 11.12. Ve fázi Pěstování můžete pěstovat zeleninu, rajčata, papriku, okurky, zelí, hlávkový salát, jahody, květiny (kromě cibule).

výsadba ve fázi růstu

Po rovníku můžete začít s výsadbou kořenových plodin během fáze zabíjení. Nejúrodnější data: 20,21,22, 25,26 Od druhé poloviny července můžete pěstovat cibuli, česnek, ředkvičky, brambory, mrkev, cibuloviny.

Ovocná zahrada

V červenci začíná na zahradě sběr třešní a višní. Je lepší tuto práci dělat v první dekádě měsíce. Po 17., můžete prořezávat větve. Je vhodné pěstovat sazenice ve fázi pěstování, tj. V prvních 2 týdnech července.

Keře, stromy a květinové záhony

V létě je nežádoucí řezat větve, protože z nich vytéká šťáva. Obvykle se takový postup provádí brzy na jaře - před pupenem nebo koncem podzimu - po pádu listů. Je lepší zasadit keře a stromy na podzim, ale můžete také v létě, v první dekádě července. Od 4. do 15., nejlepší čas na pěstování květin.

doba výsadby

Na Waning Moon, to je, po 17., můžete zalévat rostliny, uvolnit půdu a odstranit plevele.

Trávník a terénní úpravy

Je lepší zasít trávu a pěstování rostlin od 4. do 15.. Musíte sekat trávník od 18 do konce měsíce. Zalévejte rostliny podle potřeby, ale pro kořeny je nejlepší absorbovat tekutinu během klesající fáze.

Jaké práce je třeba udělat na zahradě a na zahradě podle lunárního kalendáře

Červenec je výška léta. Během tohoto období se rostliny zřídka setí a vysadí. Ale začnou sklízet. Je lepší sklízet zeleninu, bobule a ovoce na rostoucím měsíci, zatímco obsahují maximum užitečných látek.

sklizeň

Kořenové plodiny lze sklízet v sestupné fázi. Podle lunárního kalendáře je v tomto období lepší krmit rostliny. Kořeny asimilují maximum užitečných látek, které k nim přicházejí nejen z půdy, ale také ze zemních částí rostliny.

Adekvátní zalévání podporuje fotosyntézu. V teple můžete vegetaci zavlažovat, je však lepší to udělat večer nebo brzy ráno. Ve fázi snižování musíte půdu uvolnit, odstranit plevele. Můžete štípnout rostliny, svírat vrcholy.

Lunární kalendář pro zahradníka na červenec 2020

Podle lunárního kalendáře můžete v červenci dělat něco denně na zahradě nebo v zeleninové zahradě. Od prvních dnů měsíce do středu si můžete vybrat rajčata, okurky, třešně, třešně.

Od 17. července můžete vykopávat rané brambory, vytáhnout zralé mrkve nebo řepu ze země.

Plevele jsou nejlépe odstraněny ze zahrady, jakmile se objeví, takže nepřijímají živiny z pěstovaných rostlin. Je pravda, že v červenci je několik dní, kdy je vhodné nedělat nic.

práce na zahradě

Příznivé dny

Mírně plodné dny na Měsíci: 8.9.10. Nejlepší: 11.12 Povoleno pěstovat ovocné rostliny a květiny nad zemí: od 4. do 15..

Průměrná doba plodnosti na Waning Moon: 27, 28, 29. Nejlepší: 20, 21,22. Můžete pěstovat kořenové plodiny: od 19. do 31..

Nepříznivé dny

Během takového období je lepší nezačínat práce na zahradě nebo na zahradě. Nejnepříznivější dny: 2 a 17 (plus den před a den po těchto datech). Neplodnost: 18,19.

příznivé a nepříznivé dny

Gardenerovy známky v červenci

Lepší pochopení přírody pomůže znakům, které lidé v průběhu let pozorovali a zaznamenali, byli přesvědčeni o své pravdivosti a předali své znalosti potomkům.

Známky pro červenec:

 1. Pokud pavouk utká pavučinu, bude suchý.
 2. Pokud se žáby křičí, prší.
 3. Komáři létají v rojích - pro dobré počasí.
 4. 6. července - zvyk sbírání léčivých bylin.
 5. Silná rosa na Ivan Kupala (7. července) - pro sklizeň okurek.
 6. Déšť na Samsonu (10.) - prodloužené deště do podzimu.
 7. Není-li ráno rosa, brzy prší.
 8. Přišel Omelyan (31.), našel houby a bobule, nařídil je sklízet.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně