Jak správně zpracovat hrozny peroxidem vodíku a míru spotřeby pro postřik

V posledních dnech července začnou hrozny dozrávat, ale během tohoto období jsou často ovlivněny listy a výhonky. Při použití chemického přípravku nelze plodinu konzumovat po dobu nejméně dvou týdnů, proto je tento druh ošetření kontraindikován. Existuje fungicid, který je bezpečný pro hrozny a lidi. Je možné zpracovávat hrozny peroxidem vodíku po celé vegetační období bez poškození zdraví.

Výhody zpracování hroznů pomocí peroxidu

Nejčastěji se lék používá k léčbě ran jako dezinfekčního prostředku. Málokdo však ví o jeho neocenitelných vlastnostech rostlin. Pro hrozny používané jako:

 • baktericid;
 • fungicid;
 • jako další zdroj kyslíku.

Peroxid vodíku se dělí na:

 • atomový kyslík je silný oxidant schopný ničit plísňové a bakteriální spory;
 • voda.

Díky uvedeným vlastnostem v zemědělství se lék používá ke stříkání hroznů proti chorobám a ke stimulaci klíčení semen.

Jak připravit řešení pro zpracování

V závislosti na účelu použití se připravují různá zpracovatelská řešení:

 1. Pro prevenci. Přidá se 300 ml peroxidu vodíku 3% do 10 litrové nádoby s vodou. Doporučuje se zpracovávat výsadby nejméně čtyřikrát za sezónu.
 2. Pro léčbu. V 8 litrech vody se zředí 250 ml 3% peroxidu.
 3. Pro lepší růst. Pro 10 litrů vody použijte 250 ml 3% peroxidu.
 4. Pro zlepšení klíčení semen. Sazenice budou zdravější, pokud jsou semena namočena v roztoku připraveném z půl litru vody a 25 ml 3% peroxidu vodíku.

PŘECHOD HYDROGENU

Připravené řešení pomůže dosáhnout tohoto cíle pouze při správném dávkování a použití při moderování.

Indikace pro použití

Často pěstované hroznové sazenice začnou umírat v nádobách. Nejprve listy uschnou a pak rostlina umře. Nejběžnějším důvodem je přetečení, v důsledku čehož kapalina vytlačuje vzduch ze země, který obsahuje kyslík nezbytný pro kořenový systém. Kvůli nedostatku kyslíku začíná proces vymírání kořenů o den později.

V tomto případě ušetří roztok peroxidu vodíku sazenice každé tři dny.

V době zrání ovoce ovlivňují listy a výhonky nemoci:

 • oidium;
 • různá hniloba;
 • anthracnosa;
 • plíseň.

Zpracování hroznů

Postřik připraveným řešením pomáhá zachránit výsadbu. Také použití peroxidu pro ošetření hroznů podporuje lepší růst a vývoj rostlin.

Pravidla zpracování

Před použitím nástroje musíte zjistit, jak zpracovat hrozny správně a neubližovat mu.

Při výsadbě semen se doporučuje předúpravu půdy a nádoby. Chcete-li to provést, mix:

 • 4 litry vody;
 • lahvička s lékem.

Výsledný roztok se prolije tři dny před výsadbou sazenic nebo semen. Tento postup pomůže zabít všechny patogenní bakterie, larvy hmyzu a vejce. Po sklizni se doporučuje rozlit půdu stejným roztokem. Jsou-li postiženy chorobami, ošetřují se systematicky, dokud není rostlina zcela zdravá, ale ne častěji než jednou za pět dní.

zpracování hroznů

Před zpracováním všech hroznů pomocí peroxidu je třeba se podívat na účinek roztoku na několik keřů nebo listů a vždy na všechny odrůdy. Někdy se zhoršuje chuť hroznů.Postřik rostlin ze škůdců a chorob se provádí opatrně. K tomu se listy ošetřují ze všech stran, stejně jako stonky.

Pokud se během aplikace léčiva na půdě objeví bílé skvrny, které se podobají plísním, je zalévání a postřik výsadby zastaveno. Provádí se pouze pravidelné ošetření lékem.

Levný nástroj pomáhá zakořenění kořenů. Aby se vyloučil jejich rozpad, lžíce přípravku se rozpustí v litru vody a řízky se ponechají po stanovenou dobu. Před výsadbou musí být půda dezinfikována peroxidem vodíku. Po prořezání vinné révy se doporučuje řezy ošetřit preparátem, nechat je zaschnout a zakrýt je zahradním varem.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně