Popis a charakteristika odrůdy Akademik (vzpomínka na Dzeneyev), znaky pěstování a historie

Ne všichni letní obyvatelé vědí o hroznech Akademik. Toto je nová odrůda stolu se zlepšenými vlastnostmi. Ale ti, kteří se odvážili zasadit, nezklamali: menu bylo doplněno lahodnými plody.

Zahradníci raději pěstují technické a stolní odrůdy. První se používají k výrobě domácích nápojů. Druhý je pro čerstvou spotřebu. Hrozny Akademik na konci sezóny zaručeně potěší krásným a sladkým ovocem.

odrůdové charakteristiky

Historie chovu

Toto je nová odrůda. Byl vytvořen chovateli krymské školky Magarach. Vědci vzali za základ odrůdy: Dárek z oblasti Volhy a Richelieu. Akademik (Avidzba) úspěšně prošel testy. Rostlina má další název - Na památku Dzeneeva.

Obyčejní letní obyvatelé však vždy nedokážou získat originální sazenice: Magarach neprovádí bezplatný prodej. Zahradníci získávají výsadbový materiál pro tuto příležitost: od přátel nebo na sezónních veletrzích.

Akademické hrozny jsou tak úspěšné, že již v roce 2014 byl zapsán do Státního registru plemenných úspěchů.

grape Academic

Popis odrůdy

Akademik Avidzba nevyžaduje opylující rostliny. Sám může sloužit jako zdroj pylu pro samooplodné odrůdy. Popis odrůdy:

 • odrůda raného zrání (115 dní od probuzení révy ke sklizni);
 • energický keř;
 • réva je hustá;
 • pětikřídlý ​​list, mírně pubertální pod;
 • list je jasně zelený, velký;
 • odolnost vinné révy proti mrazu až do -25 stupňů (keř hibernace bez přístřeší);
 • kartáče střední hustoty, těžké (do 1,8 kg);
 • tvar kartáčů je oválný nebo válcový;
 • kůra zralé révy je světle hnědá.

energický keř

Hrozny Dzheneyevovy paměti mají oproti podobným stolním odrůdám výhody: mrazuvzdornost, vynikající ovocná chuť.

Akademické bobule mají vylepšené vlastnosti:

 • plody jsou tmavě modré s výrazným voskovým květem;
 • prodloužený bobule s tupým hrotem;
 • velikost hroznů - 35 mm x 20 mm;
 • sladká chuť s nádechem muškátového oříšku, třešně a čokolády
 • kůže je hustá.

Bobule vydrží dlouhodobou přepravu bez ztráty prodejnosti.

dotek muškátového oříšku

Jaké jsou výhody odrůdy

Akademik Avidzba obdržel od svých rodičů to nejlepší:

 • mrazová odolnost vinné révy až do -25 stupňů Celsia (umožňuje zimu bez přístřeší pod sněhem);
 • neobvyklá chuť plodů (skóre chuti 9,8 z 10 bodů);
 • vysoká míra přepravitelnosti a prodejnosti;
 • silný růst révy;
 • odolnost ovoce vůči poškození vosy a ptáky.

Akademik je stále testován. Podle předběžných údajů bude doporučeno pro pěstování v průmyslovém měřítku. Je zde také místo v soukromých vinicích.

čokoládová dochuť

Výběr místa a sazenic pro výsadbu

Akademik (Avidzba) dává vysoký výnos, pokud je vysazen vysoce kvalitními sazenicemi. Je nutné zvolit správné místo pro umístění. Doporučujeme dodržovat pravidla:

modré hrozny

 1. Zdravé zakořeněné řízky jsou vhodné pro výsadbu. Kořenový systém, podzemní a nadzemní části musí být dobře vyvinuté. Materiál by měl být zakoupen pouze v certifikovaných centrech. Při nákupu bude užitečné seznámit se s dokumenty pro zboží.
 2. Jako podnož můžete použít odrůdu hroznů se zvýšenou zimní tvrdostí. Měli byste však vědět: neexistují žádné údaje o reprodukci akademika roubováním řízků.
 3. Při množení řízky obdrží lék všechny nemoci podnoží. Určitě se objeví.
 4. Zdravý stonek akademika je považován za potomka. Doporučuje se očkovat jakýmkoli pohodlným způsobem (při rozdělení, na faktuře).
 5. Místo pro výsadbu kořenových řízků by mělo být slunečné, chráněné před severním a severovýchodním větrem. Hrozny by měly být zasazeny poblíž jižních a jihozápadních stěn letních chat. Doporučuje se vzít v úvahu velikost pouzdra: je nutné ustoupit od zdí 2,5-3 m.
 6. Pěstitel by se měl předem postarat o podporu vinné révy. Rostlina se přetíží plody. Rozvázané stonky se zlomí, plodina se ztratí.
 7. Hloubka podzemní vody v místě je 3-4 m. Hrozny nemohou vydržet zamokření půdy. Aby se zabránilo smáčení a rozpadu kořenového systému, je před výsadbou nutná drenáž. K tomu je nutné brousit rozdrcený kámen, cihly, dlaždice a nalít vrstvu 7-10 cm na dno výsadbové jámy.Toto jednoduché opatření zabrání stagnaci vody v kořenech.
 8. Odrůda preferuje úrodné, drobivé půdy s neutrální nebo mírně alkalickou reakcí. Doporučuje se odkyselit kyselé přidáním vápna (1 litr na metr čtvereční). Pro získání propustné půdy přidejte perlit, neutrální rašelinu, písek.
 9. Akademik dobře zakořenil, když byl vysazen brzy na jaře nebo v polovině podzimu. K tomu použijte kousek vinné révy se 3-4 očima. Horní řez je vodorovný. Doporučuje se vyplnit parafínem nebo voskem. Spodní řez se provádí v úhlu 45 stupňů. Je ponořen do jakéhokoli kořenového stimulantu. Stonek se pod úhlem zasekne do navlhčené půdy a umístí do skleníku. Po 30-45 dnech se réva zakoření.

Grape Akademik má silné křoví. Při výsadbě několika rostlin by měly být vytvořeny intervaly 2-3 m.

zakořeněné řízky

Jak správně zasadit

Při výsadbě hroznů by se měl brát v úvahu součet aktivních teplot. Chcete-li získat stabilní výnos, musí být zvýšen na doporučenou hodnotu.

Akademik nese ovoce, když je součet aktivních teplot nad 2100 stupňů. Výpočet je založen na průměrných denních teplotách. U hroznů je aktivní teplota vzduchu +10 stupňů a více. Vývoj a růst se zastavují níže.

Akademik nese ovoce

Průměrné denní teploty jsou nad +10 stupňů Celsia. Tento ukazatel (2100) je typický pro jižní regiony. Ale v severních oblastech se vinaři uchylují k trikům:

 • pro zachování tepla se na jižní stranu budov vysazují keře;
 • instalovat reflexní clony vyrobené z fólie nebo kovu;
 • mulčujte půdu tmavým netkaným materiálem;
 • kameny jsou položeny kolem kmene kruhu (během dne, kdy se zahřívají, v noci vydávají teplo);
 • kolem pouzdra je umístěn ochranný obal z průhledného plastu nebo fólie.

Výsadba podle těchto jednoduchých pravidel vám umožní získat sklizeň za nepříznivých povětrnostních podmínek.

kufr kruh

Péče o radu

Akademik je nová odrůda. Chcete-li získat sklizeň, musíte jasně dodržovat doporučení:

 1. Akademik požaduje půdní vlhkost.Zalévání by mělo být provedeno během kvetení a formování vaječníků. Během období zrání se doporučuje zastavit zalévání: nadměrná vlhkost půdy vede ke ztrátě chuti.
 2. Doporučujeme kombinovat zalévání s vrchním dresinkem. Na jaře by se měla používat dusíkatá hnojiva. Na jaře a na podzim - minerální komplexy.
 3. Odrůda je energická. Je třeba ji oříznout, aby se rovnoměrně rozjasnily zrání kartáče. Během dozrávání bobule je nutné provádět stripování a sevření.
 4. Zimní příprava není možná bez formativního prořezávání. Odstraňte všechny nezralé révy (jsou zelené). Poté nechte náhradní střílet (2 oči) a nad ním plodnou révu (6-7 očí). Až 6 z těchto segmentů je vyžadováno na hlavní révě.

doporučení péče

Hroznová Akademik zima bez přístřeší. Zároveň však musí být keř zcela pokryt sněhem. Pro ochranu kořenového systému se doporučuje mulčovat kruh blízkého kmene pilinami s vrstvou 15 cm.

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Akademik je ohromen oidiem a plísní. Z důvodu ochrany se doporučuje provádět chemické ošetření.

Odrůda má hustou kůži s voskovým povlakem. Plody jsou lehce poškozeny vosami a ptáky.

ohromen oidiem

Nejlepší regiony pro růst

Státní registr doporučuje pěstovat odrůdu Akademik (Avidzba) v severu Kavkazu. Technické vlastnosti však umožňují přijímat ovoce dále na sever. Vše záleží na přání a dovednostech pěstitele.

doporučuje se růst

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně