Názvy top 4 vitamínových léčivých přípravků pro kachňata a které dávat doma

Bez vitamínů nemohou metabolické procesy a biochemické reakce v těle ptáka běžně probíhat. Kromě uhlohydrátů, bílkovin a tuků potřebuje drůbež vitamínové sloučeniny. Zvažte účel a působení vitamínů pro kachňata přírodního a průmyslového původu, pro které musí být podávány mladým zvířatům chovaným doma.

Výhody vitamínů pro kachňata

Na jaře a v létě je snazší poskytnout drůbež vitamíny. V zelených potravinách je dostatek vitamínů, které kachňata a mularda jedí, kuřata, procházky na čerstvém vzduchu, přijímají kalciferol ze slunečního záření. Ale na podzim, v zimě a brzy na jaře není žádná zeleň, proto by drůbež vypěstovaná doma měla být krmena buď obohacenou zeleninou, kterou lze po dlouhou dobu skladovat beze změny její kvality, nebo speciálními premixy.

Nicméně, bez ohledu na roční období, příjem vitamínů v kachním těle v prvních dnech jejich života je důležitý. Látky chrání ptáka před infekčními chorobami, normalizují metabolické procesy, zabraňují hypovitaminóze. Kachňata, příjem vitamínů, lepší vstřebávání krmiva, lepší chov hospodářských zvířat, snížení úmrtnosti mladých zvířat.

Nedostatek těchto složek vede k nemocnosti a smrti mladých zvířat. Růst kuřat je pozastaven, jsou depresivní, špatně jedí, zhoršuje se jejich fyzický a duševní stav. Porušení se projevuje také ve vzhledu: kachňata se pohybují málo, jejich peří je zvlněné, matné, začnou vypadávat, drápy a zobák měknou. Pokud je nedostatek látek velký, kachňata mohou začít klovat na sebe. To je jasný znak nedostatku vitaminu.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na letní chatu.
Abyste tomu zabránili, můžete dát kachňatům zeleninu, která obsahuje přírodní vitamíny nebo premixy, jejichž složení je speciálně vybráno a vyvinuto pro krmení drůbeže.

Doplňky se doporučují zavádět do krmiva pro kachňata jakéhokoli plemene, obou pohlaví, v období podzim-zima, stejně jako v létě, pokud potravině chybí živiny.

Přírodní zdroj vitamínů

Mnoho zeleniny, které můžete pěstovat ve své zahradě nebo koupit, obsahuje vitamínové sloučeniny, které jsou u kuřecích kuřat potřeba. Kromě zeleniny je můžete krmit živočišnými produkty a doplňky minerálních látek.

Rybí mouka

Krmivo pro ryby obsahuje bílkoviny, vitaminy B, A a D, vápník a fosfor. Rybí moučka by měla představovat asi 7% objemu potravy.Z toho můžete vařit výživné vývary, připravovat různé šťouchy nebo jednoduše nalít do hotového krmiva.

Mrkev

Obsahuje hodně karotenu, retinol se z něj syntetizuje v těle kuřat. Kromě karotenu jsou mrkev bohatá na vitamíny K a PP. Zelenina může být podávána čerstvá, sušená a v siláži. Je podáván kachnám od 3 dnů života, v raném věku může mrkev tvořit 1/4 nebo 1/3 denní stravy.

mrkev pro kachňata

Dýně

Oranžová zelenina obsahuje karoten, stejně jako vitaminy B, tokoferol. Obsahuje fosfor, hořčík, vápník, železo, zinek. Dýně mohou být krmeni kachňatům od útlého věku.

Cukrovka

Řepa může být dána kachňatům od 5 dnů věku, ale ne čerstvá, ale vařená a jako součást obilné kaše. Malé kachňata ji musí brousit na struhadle. Ve stravě kachen může zabírat 1/5 celkového objemu krmiva. Řepa obsahuje hodně sacharózy, vlákniny, minerálů a dusíkatých látek.

tuřín

Tato zelenina obsahuje retinol, tokoferol a kyselinu listovou a další sloučeniny skupiny B, vitamíny PP, C a H, jakož i železo, sodík, hořčík, draslík, vápník. Vitaminy v něm jsou uloženy během doby skladování a po tepelném zpracování, takže rutabágy mohou být přidávány do rmutu ve vařené formě. Objem rutabagas je přibližně 10% z celkové stravy.

Rutabaga pro kachňata

Brambory

Obsahuje hodně škrobu a uhlohydrátů, vitamínů B, retinolu a tokoferolu, kyseliny askorbové. Jsou přítomny minerální prvky, zejména fosfor a draslík.

Vařené hlízy lze přidat do krmiva pro 1,5týdenní kachňata, brambory by měly tvořit 1/5 obilné kaše.

kousek křídy

Již 4. den se do kachní stravy zavádí křída. Toto je zdroj vápníku, který tělo mladých ptáků používá pro růst kostní tkáně. Mletá křída je přimíchána do mokré kaše nebo ponechána v misce v jemně drcené formě pro kuřata, aby se na ni vylovila.

Drcená skořápka

Ve skořápce je hodně vápníku, ale také se přidává do jídla, takže kachňata mohou jídlo snáze trávit. Vedle rmutu by měla být vždy voda, aby kuřata umyla jídlo vodou, aby se usnadnilo polykání.

Drcená skořápka

Vitamínové doplňky

Kromě zeleniny lze do kachní stravy přidat i hotové komplexní přísady, speciálně vyvinuté pro tento účel.

Složky jsou výrobci vybíráni tak, aby plně uspokojovali potřebu vitamínů a minerálních složek drůbeže.

"Slunce"

Předsměs obsahuje retinol, kyselinu askorbovou, biotin, tokoferol, kalciferol. Je nasycen látkami ze skupiny B, nejdůležitějšími makro a mikroelementy. Složky v premixu Solnyshko jsou obsaženy v koncentrované formě. Z tohoto důvodu je to ekonomické. Pro 10 kachňat ve věku 1 týdne stačí 4 g, pro muže stačí dát 18 g každý den. Předsměs se smíchá s rmutem.

vitamíny pro kachňata

Výhody a nevýhody
po krmení doplňkovou látkou kuřata rostou rychleji;
zvýšená odolnost vůči nemocem;
metabolismus je normalizován, umírá méně.
nelze použít pro jiné druhy zvířat.

"ProKorm"

Předsměs je vyrobena z vysoce kvalitních zrn, mléčných bílkovin, rostlinných a živočišných tuků, enzymů a aminokyselin. "ProKorm" obsahuje retinol, biotin, kalciferol, tokoferol, sloučeniny skupiny B. Minerální prvky: selen, železo, měď, kobalt, mangan. Příplatek lze podat 1. den života po jídle: posypeme lehkým listem papíru. Když jsou kachňata stará 3 dny, přidá se premix přímo do krmítka.

ProFood pro kachňata

Výhody a nevýhody
zrychlený růst mladých zvířat;
zkrácení doby růstu;
posílení imunity;
Kachňata chovaná pomocí "ProKorm" přežijí téměř 100%.
vhodné pouze pro kachňata do 2 měsíců věku.

"Zbohatnout"

Předsměs se přidává do potravy mladých zvířat. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálních složek, jeho složení není horší než předchozí léky. Podle výrobců nejsou v komplexu žádné stimulanty růstu a hormony. Přípravek „Rich“ je navržen tak, aby mohl z těla kachňat odstranit toxické látky: kovové soli, karcinogenní a radioaktivní prvky.

Předběžná směs může být kuřatům přidána ode dne narození. Doporučuje se míchat do čerstvě připraveného jídla a ráno je distribuovat kuřatům. Jídlo by mělo být při pokojové teplotě, ne horké. Horká voda poškozuje trávicí systém ptáka a ničí vitamíny.

Bohatší na vitamíny

Výhody a nevýhody
míra úmrtnosti kachen klesá;
metabolické procesy v těle jsou normalizovány;
mladá zvířata onemocní méně, lépe odolávají infekcím;
asimiluje jídlo více, díky čemuž je chov kachňat ekonomický.
nelze použít společně s průmyslovými krmnými směsmi.

"Sibiřská směs"

Koncentrovaná premix je připraven k krmení mladých kachen jako prostředku zásobování jejich těla minerálními prvky a nezbytnými vitamíny nezbytnými pro normální život. Koncentrát může být přidáván do krmiva každý den, přičemž jeho podíl by neměl být větší než 1%.

Sibiřský dvůr

Výhody a nevýhody
v důsledku použití doplňkové látky „sibiřská směs“ v kachnách je vývoj reprodukčního systému normalizován, což zajišťuje dobrou produkci vajec v budoucnosti;
Kachňata chovaná na maso rychle dosáhnou požadovaných podmínek masa.
nevhodné pro krmení jiných hospodářských zvířat.

Vitamíny a minerální prvky neméně důležité pro tělo, musí vstoupit do něj každý den. Bez nich se mladá zvířata nemohou správně vyvíjet, rostou pomalu a zůstávají slabá. Zdrojem základních složek je čerstvá zelenina, kořenová zelenina, byliny a hotové premixy.

Ty jsou výhodné tím, že jsou skladovány po dlouhou dobu, nezhoršují se, nezabírají během skladování mnoho místa a jsou ekonomické. Lze je zakoupit v jakémkoli obchodě pro chovatele hospodářských zvířat, náklady na premixy jsou mírné, nákupní náklady se vždy vyplácejí.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně