Popis kachen plemene Star-53, jejich chov a krmení doma

Chov masných kachen je doma oblíbený. Jedno z nadějných plemen kachen - Star 53, je žádáno kvůli svému rychlému růstu, nikoli mastnému kachnímu masu a snadnému pěstování. Zvažte popis a produktivní vlastnosti hybridu Star-53, jeho výhody a nevýhody, pravidla pro chov, krmení, chov a možná onemocnění, kterým může chovatel čelit.

Původ plemene

Hvězda 53 je moderní kříž pekingské kachny. Byl získán ve Francii a dnes francouzská společnost Grimaud Frères Sélection vyrábí mateřské a otcovské linie z pekingských kachen, jejichž potomci se používají k chovu hybridů. Dlouhodobé používání hybridních kachen Star-53 v průmyslovém a domácím chovu dokazuje jejich spolehlivost a stabilní výkon.

Popis a vlastnosti kachny Star-53

Kachny brojlerů mají masovou konstrukci, těžké tělo, jako kachny Peking. Pekingský káčátko od Star můžete rozlišit podle hlavy - v hybridu je větší a má konvexní čelo.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na chalupu.
Peří je bílé, peří hybridů může být také komerční produkt. V důsledku bílého peří vypadá jatečně upravené tělo atraktivnější než jatečně upravené tělo s barevným peřím.

U 1,5 měsíce starých kachňat Star-53 přibývá na váze 3,2 kg, konverze krmiva je 1,94 krmiva. Jednotky za 1 kg přírůstku hmotnosti. Po 50 dnech už ptáci váží 3,6 kg a spotřebují 2,18 krmiva. Jednotky na 1 kg. Do 2 měsíců je hmotnost kachňat již 4 kg, spotřebuje se 2,5 krmiva. Jednotky Výtěžek masa je 64-67%. Kachny jsou svou velikostí a stavbou podobné husám, liší se však od nich v délce krku a poloze těla. Produktivita vajíček Star 53 - 260 vajec ročně, každé o hmotnosti 70-90 g.

Hlavní výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody
Kachňata lze snížit o 1,5 až 2 měsíce;
vysoké procento výtěžnosti masa;
produkce vajec;
nenáročné, snadná péče;
bílé peří, které lze také realizovat.
vysoký příjem krmiva;
nelze udržovat stále uvnitř;
vejce pro domácí inkubaci a mladí jsou drahá.

Chovnou kachnu si můžete koupit výhradně v Evropě.

Požadavky na prostor a údržbu

Abyste si udrželi brojlery Star-53, musíte si vybavit teplou, suchou a volnou místnost. Měl by být jasný, vrh, podavače a vzduch by měl být udržován čistý. Vzhledem k tomu, že kachny Star-53 mají zrychlený metabolismus, je nutné čištění podestýlky provádět často, ale je to nezbytné opatření, protože ptáci onemocní v bahně a v nevětrávané místnosti a začíná smrtelnost. Podlaha domu je pokryta slámou nebo seno, piliny a rašelina.

Míra umístění není více než 2-3 kachny Star-53 na čtverec místnosti.Přeplňování by nemělo být povoleno, to povede k nemoci, ptáci se stanou neklidnými, navzájem útočí. Také nemůžete udržet ptáky v dobrém stavu, nechat je vydechovat zatuchlý vzduch. Dům by měl být větraný každý den a je lepší nechat jej otevřený, zatímco pták chodí. 3-4 hodiny chůze je dost, protože kachna je brojler, nadměrný pohyb jí nedovolí přibrat na váze do stanoveného data. Totéž platí pro koupání. Když kachna plave, utrácí energii, což ovlivňuje přírůstek na váze. Kromě toho se bílé peří zašpiní, zejména na břiše a hrudi. A z jídla ryb a vodních potravin získává maso rybí vůni, která se každému nelíbí.

kachna star53

Ale nemůžete udržet kachny zamčené, navzdory krátké době krmení. Chcete-li chodit na hybridy Star-53, musíte si vybavit pěší dvůr vedle drůbežárny. Jeho rozloha je 1 sq. m pro 2 kachny. Na nádvoří můžete krmit ptáka zelenou trávou. Musíte do něj vložit pijáky a každý den měnit vodu.

Pokud má být vychováno mnoho kachen Star-53, je lepší uspořádat automatické ventilační, napájecí a napájecí systémy. Teplotní režim je důležitý také při chovu mladých a dospělých kachen. Pokud jsou kachny horké, začnou těžce dýchat a snižují příjem potravy. Je-li zima, dají se spolu, hodně jedí, zatímco k nárůstu tělesné hmotnosti nedochází, protože energie se spotřebuje na zahřátí těla. Proto, pokud jsou kachny chovány v zimě, musíte se starat o izolaci domu.

Pravidla krmení

Kachny Star-53 mají intenzivní metabolismus, potřebují hodně živin. Hybridy nemohou na zeleném krmivu přibrat na volné pastvě. Jejich stravě by měla dominovat zrna a potraviny s vysokou nutriční hodnotou.

Chcete-li pěstovat kachny kotle, musíte si vyrobit obilnou kaši zrn různých obilovin a luštěnin, přidat k nim ryby a masokostní moučky, koláče a otruby.

Hybridní kachny Star-53 mohou být krmeny směsným krmivem speciálně vyvinutým pro plemena kachen. Je to pohodlné, nemusíte pokaždé připravovat jídlo, stačí nalít část suchých granulí a dodávat vodu ptákům. Voda by měla být nalita do pijáků vždy, aby kachny měly přístup k ní, kdykoli chtějí. Brojlery je třeba krmit častěji než běžní ptáci. Kachňata - každé 4 hodiny, dospělí ptáci - 3-4krát denně.

Chov doma

Star-53 je hybridní kříž, takže kachňata nemohou být doma. Samozřejmě můžete získat potomstvo z hybridních kachen, ale nebude to tak produktivní jako samotné hybridy. Ve druhé generaci začíná úpadek vlastností, který se s každou generací zesiluje. Pokud stále chcete získat své vlastní kachňata, musíte nechat 4-5 kachen na 1 drake, aby se vejce oplodnila.

V zásadě se kachňata Star-53 kupují pro domácí šlechtění a při chovu kachňat z chovného vajíčka se používá inkubátor. Výběr trvá 28 dní. Hlavní podmínkou úspěšného líhnutí kuřat je dodržování podmínek teploty a vlhkosti.

Pro inkubaci vezměte správný tvar, velká vejce. Skořápka by měla být neporušená, bez trhlin, poškození, nánosů. Před umístěním do inkubátoru se skladují při teplotě 15 až 18 ° C a vlhkosti 70 až 80%. Můžete ušetřit ne více než 5-8 dní, vejce by měla ležet s tupým koncem.

Po vylíhnutí jsou kachňata přemístěna do kojence, ve kterém vyrůstají až měsíc. V kotlíku je instalována červená lampa, která rozsvítí a zahřeje kachňata. Můžete je krmit počátečním složeným krmením.

kachna star53

Hybridní kachňata Star-53 rostou rychle, jak můžete vidět, když se podíváte na tabulku hmotnosti.

DnyHmotnost
1-7240
8-14660
15-211260
22-281900
29-352600
Z6-423100
43-493600
50-563900

Takové zisky se získávají na průmyslových farmách. Doma, kachny nebudou růst tak intenzivně a přibývají na váze o něco déle. Kachny jsou připraveny k porážce ve věku 1,5 měsíce.V každém případě je věková hranice pro výkrm brojlerů 2 měsíce. Pak začne bláto, kachny budou jíst více, ale růst se sníží.

Z výkrmu hospodářských zvířat mohou zůstat pouze kachny, které budou v budoucnu snášet vejce.

Možné nemoci

Hybridní kachny Star-53 se vyznačují dobrým zdravím, mají silnou imunitu, která je typická pro hybridy. S výhradou pravidel krmení a péče jim nedochází. Pokud je dům špinavý, chladný, vlhký, tmavý, průvan, pták trpí nachlazením a helminthiasis. Přeplněný obsah, když kachny žijí v těsných čtvrtích, zřídka chodí, vede k šíření infekcí. Paratyphoidní horečka a pasteurelóza mohou vést ke smrti ptáka.

V důsledku nesprávného nevyváženého krmení se u hybridů rozvíjí hypovitaminóza, blokáda jícnu nebo strumy. U snáškových samic může vajcovod vypadnout - důvodem je kladení velkých vajec.

Prevence nemocí na kachní farmě spočívá v udržování čistoty místnosti, čištění a dezinfekci krmiv a nápojů. Drůbežárna by měla být také dezinfikována - nejméně dvakrát ročně.

Co je lepší Star-53 nebo mulardy

V mnoha ohledech jsou hybridy podobné. Rostou rychle, rostou do velkých rozměrů, brojlery mohou být chovány. Tichý, tichý, lze pěstovat s jinými ptáky. Maso obou není tukové, pro výživu ve stravě. Podobnost spočívá v tom, že mulardov a Star-53 nelze chovat doma, musíte si koupit vejce nebo kachňata. Vzhledem k tomu, že hybridy mají podobné vlastnosti, zůstává volba, kdo si na zahradě ponechat, přednost.

Kachny Star-53 jsou slibnými hybridy, které se pěstují na průmyslových farmách, ale jsou vhodné i pro soukromé statky. Pěstují se jako brojleři a za 2 měsíce můžete získat kvalitní masné výrobky.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně