Popisy a vlastnosti nejlepších nových odrůd růží pro rok 2020

Nové a zajímavé odrůdy růží v roce 2020 překvapí profesionální zahradníky a začínající letní obyvatele. Hybridní rostliny s květinami všech druhů tvarů a barev jsou ideální pro zdobení osobních pozemků, zdobení květinových záhonů, balkonů a pro skládání kompozic a kytic. Některé odrůdy růží odrůd jsou tak malé, že je lze pěstovat i v květináčích na parapetu.

Nejlepší odrůdy růží pro rok 2020

První růže ve tvaru klavíru choval anglický botanik David Austin v 50. letech minulého století. Tyto luxusní květiny mají tvar pivoněk. Růže jsou svěží, kulaté, s velkým množstvím lístků. Pivoňka odrůdy přicházejí v různých barvách, od čistě bílé až kaštanové. Všechny hybridy Austina dokonale tolerují mlhoviny přírody a zřídka onemocní.

Růžové hybridy

Růžové květy jsou nejjemnější a nejkrásnější. Růže této odrůdy mají svěží květiny s podmanivou a bohatou vůní. Jsou ideální pro zdobení záhonů a kytic.

Miranda

Odrůda byla chována ve Velké Británii v roce 2005. Květy jsou růžové, svěží, jednolité, průměr 12 centimetrů. Keře rostou až 1,5 metru na délku. Kvete dvakrát ročně. Vůně je lehká, téměř nepostřehnutelná.

odrůda miranda

Constance Spry

Jemné růžové dvojité květiny, chované anglickými botaniky v roce 1961. Lezecký keř může dorůst až 6 metrů na délku. Na stonku je mnoho trnů. Pupeny se shromažďují v květenství, v každém - 6 kusů. Průměr růží je 14 centimetrů. Rostlina roste dobře v částečném stínu, potřebuje podporu.

Rosalind

Klasická růžová odrůda z výběru Austin. Květy mají světle krémový odstín, jsou velmi svěží, velké. Průměr růže je 14 centimetrů.

Kultury s červenými květy

Burgundsko nebo jasně červené růže jsou klasickým výběrem. Květiny se pěstují pro ozdobu infield nebo pro kytice.

růžová odrůda

Shakespeare

Pivoňka-jako rozmanitost. Květiny - velkolepější, otevřené, fialové barvy. Průměr - 8 centimetrů. Délka pouzdra je 1,8 metru.Květiny se sbírají do svazků. Na jedné větvi - až 5 pupenů. Keř kvete dvakrát.

Manstead Wood

Odrůda se nebojí rozmarů počasí a nemocí. Kvetení je hojné a dlouhodobé. Keř roste až 1 metr na délku. V květenství - až 5 pupenů. Květy jsou sametové, svěží, otevřené, bohaté vínové barvy.

Odrůdy se žlutými a bílými pupeny

Bílé růže se tradičně používají ve svatebních kompozicích. Je pravda, že pro chovatele může být obtížné získat sněhově bílou barvu. Růže mají nejčastěji mírně krémový odstín. Žluté odrůdy růží vypadají skvěle v květinovém záhonu a ve váze.

bílé pupeny

Alabastr

Odrůda byla chována chovateli společnosti David Austin Roses. Malé kompaktní keře vysoké 90 centimetrů. Na stoncích je asi 6 pupenů. Květy jsou svěží, sněhově bílé, otevřené, s hustými dvojitými lístky. Kvete dvakrát ročně.

Claire Astinová

Vyvinutý David Austin Roses. Výška keře je 150 centimetrů. Na jednom stonku jsou vytvořeny 3 pupeny. Květiny jsou ve tvaru hrnku. Okvětní lístky jsou bílé, lehce krémové. Průměr - 10 centimetrů. Intenzivní aroma. Kvete dvakrát. Odrůda zřídka onemocní, velmi dobře snáší deštivé počasí.

Klid

Odrůda byla chována anglickými botaniky v roce 2012. Svěží keř, vysoký 120 centimetrů. Jeden stonek má 5 svěžích bílých pupenů. Průměr květů je 12 centimetrů. Vůně připomíná vůni jablek. Může kvetou dvakrát ročně.

růže klid

Graham Thoman

Růže byly chovány v roce 1983. Keře dosahují délky 1,5 metru. Na jeden kartáč - až 5 pupenů. Průměr květů je 12 centimetrů. Okvětní lístky jsou jasně žluté, s broskvovým nádechem. Vůně je mírně sladká. Kvetou na samém začátku léta, opět na podzim. Dokonale toleruje mlhoviny počasí.

Zlatá oslava

Keře jsou velké, 1,5 metru dlouhé. Každá větev má až 5 pupenů. Průměr květů je 16 centimetrů. Zbarvení - medově žluté, bohaté aroma, květinové.

Populární keřové plodiny

Keřové růže jsou rostliny citlivé na počasí. Díky úsilí chovatelů však byly odrůdy chovány v mírném kontinentálním klimatu. Růže této odrůdy jsou vhodné pro zdobení záhonů, živých plotů, oblouků.

zlatá celebrita

Lezecké odrůdy

Lezecké růže mají dlouhé, flexibilní stonky, které vyžadují podporu. Květy jsou malé, sbírané ve velkých květenstvích. Rostliny kvetou jednou, pouze v červnu, ale hojně. Květiny nemají téměř žádnou vůni. Tato skupina růží se jmenuje Rambler. Některé odrůdy popínavých rostlin mají rovné a tuhé stonky, obrovské květy. Taková skupina růží se nazývá Climber. Kvetení takových růží je dlouhé, ale málo hojné.

Excelsa

Květy jsou svěží, s lístky tmavě růžové nebo červené barvy. Průměr jedné květiny je 3,5 centimetru. Růže se shromažďují v hustých kvetoucích květenstvích. Tenké a flexibilní stonky ve tvaru liany dosahují délky 4 metrů. Kvetení je hojné a dlouhodobé. Odrůda dobře snáší mrazivé zimy, zřídka trpí plísní.

Super Excelsa

Vylepšená odrůda vyvinutá německými chovateli v roce 1986. Má výraznou kvalitu - bohaté dvojité kvetení. Květy jsou tmavě růžové, hustě dvojité, o průměru 4 centimetry. Na jednom květu se objeví 5 až 40 kusů pupenů. Svěží keř, střední délka (do 2 metrů), flexibilní, téměř bez trnů. Odrůda zřídka onemocní, snáší deštivá léta nebo dobře sucho.

Super Excels

Baltimore Belle

Keř může dorůst až 2 metry na délku. Květiny - růžové, dvojité, do průměru 5 centimetrů. Kvetení, alespoň jednou, ale dlouhé. Baltimore Belle kvete téměř měsíc. Rostlina dobře snáší těžké zimy.

Dortmund

Rostlina dosahuje délky 2 metry. Květy jsou velmi jednoduché, s lehkou vůní, šarlatové, s bílým jádrem. Průměr růží je 12 centimetrů. Rostlina hojně kvete, kvete v červnu, opět na konci léta.Zřídka nemocný, dobře snáší mrazivé zimy.

Erinnerung a Brod

Rozmetací pouzdro dosahuje 2,5 metru na šířku a 2 metry na šířku. Květy jsou husté, svěží, dvojité, fialové. Průměr jednoho je až 8 centimetrů. Shromážděny v květenství (až 8 růží v každém). Keře znovu kvetou, od začátku léta do začátku mrazu.

Erinnerung An Brod

Anglický pohled na stříkající růže

V této kategorii je zahrnuto mnoho druhů růží. Keřové květy jsou velmi krásné. Může kvetou jednou za sezónu nebo opakovaně. Zvláště oblíbené jsou keřové růže Davida Austina. Květy připomínají hybridní čaj, rostliny mají kompaktní keře a velmi bohatou vůni, která se šíří po celé zahradě.

Abraham Derby

Různý výběr angličtiny, byl získán v roce 1985. Bohaté kvetení, remontantní. Délka pouzdra je 1,5 metru. Květy jsou svěží, jako staré, velké, až do průměru 14 centimetrů. Růžová po stranách, meruňka uprostřed. Rostlina potřebuje podporu, je velmi svěží, miluje slunce. Kvete celé léto. Vůně je ovocně-jahodová, někdy citrusová, s nádechem citronu.

Benjamin Britten

Odrůda byla chována anglickými botaniky v roce 2001, pojmenovaná po skladateli. Je to rostlina se zbytkovým kvetením. Výška keře je 1,4 metru. Rozety jsou cihlově červené. Průměr květů je 12 centimetrů. Rozety - vařené, froté. Květiny mají ovocnou vůni. Rostlina zřídka onemocní, dobře snáší mráz.

benjamin britten

Francouzský pohled

Galika se stala předkym francouzských růží. To je divoký keř. Chovatelé jej křížili s různými druhy a dostali novou řadu odrůdových růží. Francouzské odrůdy mají červené, růžové nebo fialové květy, kvetoucí - jednou. Kompaktní pouzdra dosahují délky 1,5 metru.

Rosa galica

Stará odrůda francouzských růží. Keř dosahuje délky 1,5 metru. Květy jsou červené, semi-double, velmi voňavé. Na podzim dozrávají na keřech jasně červené plody. Rostlina je životaschopná, snáší mlhoviny počasí, zřídka onemocní, v mrazivých zimách nezamrzne.

Kardinál de Richelieu

Odrůda se objevila před 150 lety. Velké dvojité květy mají bohatý fialový odstín. Jsou mimořádně aromatické. Průměr květu je 10 centimetrů. Růže kvetou jen jednou za rok, uprostřed léta. Na stoncích nejsou téměř žádné trny. Keře dosahují výšky jednoho metru.

kardinál de richelieu

Hybridní čajové růže

Zahradní růže mimořádné krásy. První odrůdu této odrůdy získali na konci 19. století francouzští chovatelé křížením čaje a zbytkovou růží. Charakteristickým rysem těchto růží je pravidelný tvar květů s okvětními lístky zabalenými ve spirále a také dlouhé kvetení. Keře kvetou na konci června a kvetou až do podzimu.

Velké fialové

Odrůda chovaná na Novém Zélandu. Keř roste až 120 centimetrů. Květy jsou hrnkové, froté, plněné okvětními lístky, bohatá karmínová barva. Průměr růže je 13 centimetrů. Po oříznutí květiny dlouho nezmizí. Růže kvetou celé léto. Odrůda nesnáší deštivé klima.

Plameňák

Květiny mají světle růžovou barvu. Výška pouzdra je až 1,2 metru. Květiny vypadají jako brýle, jsou froté, půvabné. Průměr růže je 11 centimetrů. Jednotlivé a velmi elegantní růže obvykle rostou na dlouhých stoncích.

plameňák bud

Floribunda růže

Různých růží, které se chovají na začátku minulého století křížením odrůd čaje a polyanthu. Keře odrůdy floribunda jsou nízké (do 40 centimetrů), střední (do 0,8 metru), vysoké (více než 1 metr). Květiny jsou kalené nebo pohár, jednoduché nebo dvojité. Růže Floribunda se vyznačují řadou barev, dlouhým květem, odolností vůči chorobám a nízkými zimními teplotami.

Niccolo Paganini

Oblíbená řada mnoha zahradníků. Krásná květina se sametovým okvětním lístkem třešní. Keře dosahují výšky 0,8 metru. Na stoncích se tvoří až 12 pupenů, rychle se otevírají a kvetou po dlouhou dobu.Rostlina vypadá jako hotová kytice šarlatových růží.

Lily Marlene

Růže této odrůdy mají krvavě červené květy. Průměr růží je 8 centimetrů. Terry květiny, elegantní. Květy v kartáčech, každý po 15 kusech. Pouzdro je nízké, do výšky 0,5 metru. Zdá se, že rostlina je pokryta šarlatovými květy. Kvete celé léto. Vůně je lehká, můžete ji jen cítit zblízka.

Lily Marlene

Patio růže

Různé znovu kvetoucí růže chované Iry v 80. letech minulého století. Vyznačují se nízkým keřem, hojností drobných květů se silnou vůní. Růže vypadají skvěle v květináčích a jako dekorace do záhonů.

Restrukturalizace

Výška pouzdra je až 0,5 metru. Rostlina se vyznačuje hojným a trvalým kvetením. Květy jsou žluté, svěží, s mnoha okvětními lístky zkroucenými ve spirále. Průměr růží je 5 centimetrů. Na jednom kartáčku je vytvořeno až 6 pupenů. Rostlina zřídka onemocní. Toleruje mrazivé zimy.

Sweet Magik

Nejběžnější odrůda ve Velké Británii. Mini růže s výškou keře 0,45 centimetru. Květy jsou oranžovo-zlaté se sladkou silnou vůní. Opakované kvetení. Rostlina je odolná vůči nemocem.

Sweet Magik

Anna Ford

Odrůda vyvinutá anglickými chovateli v roce 1980. Rostlina má svěží malý keř pokrytý malými květy. Stonek dosahuje výšky 45 centimetrů. Květy jsou oranžovo-červené se žlutým středem. Růže jen zřídka onemocní, dobře zimují.

Miniaturní odrůdy růží

Květiny se obvykle pěstují na vrcholcích a zdobí je schody, balkony nebo parapety. Na zahradě se mini růže pěstují pouze tehdy, pokud oblast lokality neumožňuje výsadbu velkých keřů. Miniaturní růže byly poprvé představeny do Evropy z Číny v 19. století.

Existuje další verze vzhledu této rozmanité krásné květiny. Na začátku 20. století viděl zahradník Dr. Roulette ve švýcarských horách drobné keře pokryté malými květy. Odrůda, kterou znásobil, se jmenovala Rosa Rouletti. Tyto květiny se staly předky moderních mini růží.

odrůdy růží

Charakteristickým rysem těchto odrůd se považuje za keře s nízkým růstem. Rostlina je dlouhá asi 25 centimetrů. Je pravda, že některé druhy mini růží mají keře vysoké 0,45 metrů. Tyto malé rostliny nejsou v žádném případě nižší než jejich klasičtí příbuzní. Keře jsou hojně pokryty květinami různých tvarů a barev.

Růže může mít průměr až 2 centimetry. Květiny jsou jednotlivé nebo sbírané ve svěžích květenstvích.

Pur toi

Choval v roce 1946 španělskými chovateli. Keře jsou krátké, dosahují výšky 25, méně často - 40 centimetrů. Stopky jsou rovné. Listy jsou protáhlé, lesklé. Květy jsou bílé, se nažloutlým nádechem. V polootevřeném stavu mají tvar brýlí. Průměr květů je 3-5 centimetrů. Kvetoucí dvojité květiny obsahují 20 okvětních lístků. Na jedné větvi je vytvořeno až 9 pupenů. Bushes hojně kvetou. Mohou onemocnět plísní. Rostlina dobře snáší mrazivé zimy.

Bush dítě

Choval v roce 1983 anglickými chovateli, různé růže. Výška pouzdra je 25 centimetrů. Květy jsou světle růžové, svěží, otevřené, dvojité. Průměr květu je 3-4 centimetry. Růže se sbírají do květenství. Keř je nahoře pokrytý množstvím květin. Růže mají velmi slabou vůni. Rostlina zřídka onemocní, dobře snáší těžké zimy. Květy dlouhé a hojně.

Bush dítě

Pane Bluebird

Odrůda byla vyvinuta v Kalifornii v roce 1960. Mini keře dosahují výšky 40 centimetrů. Květy jsou semi-double, fialové nebo levandule, bílé uprostřed. Vůně vůbec necítí. Průměr květu je 3-4 centimetry. Růže zřídka onemocní, zimování snášejí dobře.

Nové odrůdy růží chovaných v roce 2020

Nové odrůdy růží mají ve srovnání se svými příbuznými zlepšené vlastnosti. Tyto květy mají delší a hojnější kvetení. Samy růže se vyznačují úžasnými tvary, krásnými barvami.Květiny se pěstují pro ozdobu zahrady nebo v květináčích, pro zdobení balkonů a verand. Nové předměty těžce onemocní, dokonale snášejí mlhoviny počasí, mohou vydržet těžké zimy a nezemřít.

Vanessa Bell

Odrůda chovaná anglickými botaniky. Pojmenována po návrháři interiérů a umělkyni Vanessa Bell. Keře rostou na délku 1,5 metru. Stonek je vztyčený, s hustým listím. Květiny jsou střední velikosti až do průměru 10 centimetrů. Růže mají velmi jemnou broskvovou barvu. Vůně je intenzivní, s citronovými tóny. Froté květiny (asi 25 okvětních lístků uprostřed), dlaní. Keř bohatě kvete téměř celé léto. Rostlina zřídka onemocní. Dobře snáší zimování. Ideální pro zdobení vaší zahrady.

Vanessa Bell

Dame Judi Denchová

Odrůda chovaná anglickými botaniky, pojmenovaná po britské herečce Judith Olivia Dench. Růže mají krásný meruňkový odstín. Květy jsou svěží, s bělícími okraji, jemnou vůní čaje a kiwi. Rozety jsou rozcuchané, s mnoha okvětními lístky různých tvarů a velikostí a tmavým středem. Keř kvete po celé léto. Výška rostliny - 125 centimetrů. Rostlina dokonale snáší deštivé počasí, múčnatkou téměř nezdraví. Keř se mírně šíří. Roste velmi rychle.

Ideální pro přírodní zahradní dekorace. Rostlina může růst i v částečném stínu. Květiny po vyříznutí přetrvávají dlouhou dobu.

Eynshent Mariner

Odrůda, kterou chovali britští chovatelé, je pojmenována po básni ST Coleridge „Příběh starého navigátora“. Růže mají dlouhé kvetení a velké množství růžových jemných květů. Tyto rostliny mají velmi silnou vůni myrhy. Květy jsou svěží, s bohatým růžovým středem a bledými okraji. Průměr květů je 10-15 centimetrů.

Pouzdro je nad střední velikostí (1,5 metru). Skvělé pro zdobení pozadí záhon. Odrůda vytváří mnoho velkých květů, téměř bez přerušení po celou sezónu. Rostlina zřídka onemocní, zimuje dobře pod sněhem.

Eynshent Mariner

Desdemona

Nový druh růží chovaných anglickými chovateli. Pojmenováno po hrdinství Shakespearovy tragédie „Othello“. To je úžasně krásná bílá růže. Desdemona má dlouhé období květu a bohatou vůni myrhy. Pupeny mají zpočátku broskvovou barvu a poté se otevírají do bílých svěžích květin.

Růže neztrácejí svůj krásný vzhled ani za deštivého počasí. Keř je zdravý a velký, 1,2 metru vysoký. Kvetoucí květiny mají silnou a opojnou vůni. Rostlina neochorí, vydrží mrazivé zimy.

Rozmanitost růží umožňuje každému zahradníkovi a letnímu obyvateli, aby si vybrali odrůdu, kterou se jim líbí, a zasadili ji na své stránky. Je vhodné kupovat květiny ve školkách nebo od zavedených výrobců. Nedoporučuje se nakupovat růže od náhodných prodejců na trzích. Rostliny, které nabízejí, neodpovídají vždy rozmanitosti.

Recenze
  1. přístav
    1.01.2019 01:20

    Dlouho jsem snil o pěstování růží na mém webu. Snažil jsem se zasadit Dortmundovy růže, ale nikdy nekvetly, doslova vyschly hned. Teď se chci pokusit pěstovat Mirandu, vypadají neuvěřitelně krásně.

    Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně