Popis 18 populárních odrůd pivoňky, výsadby a péče o mléko

Rostliny jsou oblíbené v zahradách, parcích, městských záhonech. Existující paleta odrůd bylinné mléčně květované pivoňky umožňuje zahradníkům vybrat si na základě načasování kvetení, froté a barevných možností. Keře s prolamovanými listy a květy, s barvou od bílé do tmavě vínové, mají příjemnou vůni a kvetou až do pozdního podzimu. A velké květinové čepice jsou dobré na keři a v řezu. Odrůdy jsou vybírány pro každý vkus.

Popis a funkce

Trvalky mají velké a masité kořeny, velké listy s lesklým povrchem a různé barvy. Květenství má průměr až 21 centimetrů a má vonnou vůni.

Na každém keři je vytvořeno prolamované listové listí.

Populární odrůdy

Kultura je docela populární a nenáročná. To dává chovatelům důvod k vývoji nových odrůd.

Franzois Ortegat

Terry vysoký keř s hemisférickými tmavě červenými květy, má silnou vůni. Průměr květenství dosahuje 14 centimetrů. Kultura je mrazuvzdorná, hojně kvetoucí.

Paul M. Wade

Odrůda s hustými polo-dvojitými červenými květy až do průměru 17 centimetrů. Stopky jsou silné, proto nevyžadují podporu. Na zimu se doporučuje přikrýt vrstvou rašeliny a kompostu.

Kansas

Krásný nepochopný zástupce druhu, s dvojitě jasně červenými a bílými květy. Na dlouhých až 1 metru jsou stonky široké tmavě zelené listy.

pivoňka mléko kvetoucí Kansas

Lactiflora

Keř má okvětní lístky bílé nebo světle růžové barvy, až 20 centimetrů. Její listy jsou tmavě zelené, zpeřené. Odrůda se používá v tradiční orientální medicíně.

Bernhard

Kultura má perlově růžovou, šeříkovou květenství a silnou vůni. Odrůda je nenáročná a vydrží nízké teploty.

Kouzlo

Objemný kvetoucí keř dorůstá až 1 metr. Liší se v různých polodvojitých nebo čistých barvách:

  • krém;
  • bílý;
  • Červené;
  • růžový.

Vypadá krásně ve skupinové kompozici a jako nezávislá rostlina.

Sword Dance

Odrůda má jednoduché, jasně červené květy, s výraznou partií tyčinek a pestíky. Bush potřebuje ochranu před silným větrem a slunečním světlem.

Sword Dance

Nancy Nora

Kultura se vyznačuje jemnou, světle růžovou, dvojitou květenství, světlou vůní, svěží tmavě zelenou listoví. Odrůda potřebuje výživné nekyslé půdy.

Žlutá

Kultura má stabilní stopky, na nichž jsou umístěny žluté květy s průměrem až 19 centimetrů. Liší se v silné zimní odolnosti.

Wy Ti Turner

Tmavě karmínové dvojité květy nenechají nikoho lhostejným. Vysoký keř s dobrým zvykem.

Sarah Bernhardt

Odrůda má polodvojité husté květy. Dlouhé stonky zdobí mnohostranné a polodvojité čepice červené a bílé květenství.

Ed

Bylinná rostlina má výšku 1-1,20 metrů. Froté květy tmavě růžové barvy, s fialovým odstínem, mají průměr až 15 centimetrů. Ve středním Rusku kultura přístřeší nevyžaduje.

Pivoňka mléčně květovaná červená

Pláž Coral

Polodvojitá kultura má korálově růžové květenství. Na stonku jsou chovány více než tři pupeny.

Korálové kouzlo

Bylinkový mezidruhový hybrid mění barvu během květu z růžovo-oranžového na pečené mléko. Keř má zúžené listy, vysoké stonky a polodvojité květy.

Sorbet

Kultura má husté semi-double květiny. Ve střídavých vrstvách se odstín mění ze světle růžové na krémovou bílou. Stopky jsou stabilní a nevyžadují podporu.

Korálový západ slunce

Velké světlé okvětní lístky odrůdy mají bledě lososovou barvu s jasně červeným nádechem. Keř je hojně pokryt svěžím zeleným listem a má dobrou mrazuvzdornost.

Korálový západ slunce

Monsieur Jules Elie

Zástupce potřebuje slunné místo a uvolněnou výživnou půdu. Květenství má světle růžový, fialový odstín se stříbřitou špičkou na okvětních lístcích.

Inspektor Laverne

Kultura miluje vlhkost a úrodnou půdu, roste ve stínu a na slunných místech. Rostlina má vztyčené, někdy mírně rozvětvené stonky, s karmínovými květy a jemnou vůní.

Přistání

Správná výsadba zajistí dlouhé kvetoucí keře.

Výběr sedadla

Pozemek je vybrán světlý a slunečný. Ve stínu může být pěstována kultura, ale tam jen málo kvete nebo vůbec nekvete.

Základní požadavky

Rostlina není náročná na půdu. Preferována je hlinitá půda. Nedoporučuje se pěstovat plodiny v bažinaté kyselé oblasti.

půda pro květiny

Načasování

Je lepší zasadit plodinu na konci srpna a do poloviny září. Období je považováno za příznivé, protože pupeny obnovy jsou již položeny v kořenech.

Schéma přistání

Výsadba jámy je vykopána 40-50 centimetrů hluboko. Potom se vrstva živin položí hnojivy z hniloby plevelů. Kořen je pohřben v obnovovacích pupenech 4 až 5 centimetrů od úrovně terénu.

Pěstování ze semen

Rostlina může být množena semenem.

Jak připravit semena

Semena se sklízí do poloviny září. Vybraný materiál se vysadí do země do hloubky 5 až 7 centimetrů.

Důležité: pokud jsou semena umístěna do země na začátku podzimu, pak stratifikace prochází úplně.

Pokud se plánuje, že semena budou zasazena na jaře, klíčí se do dvou měsíců. Poté se provede další stratifikace na spodní polici chladničky po dobu dalších 3 měsíců.

Příprava půdy

Rašelina a jíl se přidávají ke zlepšení půdy. To nasycuje půdu živinami.

Jak zasadit

Pro zasazení rostliny je jáma naplněna živnou směsí popela, rašeliny, kompostu.

Semenové pivoňky

Hustota a hloubka výsadby závisí na odrůdě.

Stříkání

Když se objeví první příznaky nemoci, je nutné nastříkat fungicidy ihned po rozkvětu. Doporučuje se aplikovat roztok na keř a zeminu. Potom stříkání pokračuje jednou za 10 až 12 dní.

Převod na oddělené květináče

Na podzim se sazenice umístí do květináče o objemu 5 litrů a výšce 50 centimetrů. Až do jara se udržuje v chladu.Na jaře se nádoba přesouvá na okenní parapet, kde zůstává až do pádu. Na podzim je rostlina přesazena do otevřeného terénu.

Teplota a světelné podmínky

Normální kvetení trvá 10 hodin denního světla. Optimální teplotní rozsah je od 20 do 22 stupňů Celsia.

Přistání na otevřeném prostranství

Na jaře je plodina zasazena po tání sněhu. Rostlina se dosud neprobudila a pupeny se ještě nezačaly formovat. Půda pro výsadbu je připravena předem. Na podzim se výsadba provádí začátkem září.

Péče

Rostlina má své jemné jemnosti péče.

Druhy pivoněk

Zalévání

Bohaté zalévání je důležité pro kulturu, zejména během období květu. Nadměrná nadměrná vlhkost však vede k hnilobě. Bush je napojena jednou za 10 dní.

Uvolnění a odplevelení

Rostlina potřebuje uvolněnou půdu a včasné plevelení. Taková opatření ho ochrání před infekcí. Uvolnění se provádí v hloubce 5 centimetrů.

Mulčování

Pro ochranu keřů před sluncem může sucho mulčovat humus, kompost, kůru. Mulčování udržuje půdní kryt v chladu a zabraňuje erozi půdy.

Vrchní oblékání

Rostlina potřebuje organická a minerální hnojiva. Kultura se živí brzy na jaře, kdy se vytvoří pupeny, a po květu po 2 týdnech.

Důležité: krmení se provádí na vlhké půdě.

Prořezávání

V polovině léta odřízněte celou vybledlou hlavu a část stonku k prvnímu listu. Před zimou je rostlina nakrájena na samý kořen.

Reprodukce

Kultura se šíří dělením a semeny.

semena pivoňky

Rozdělení keře

Od srpna do září je rostlina vykopána a rozdělena. Sazenice by si měly zachovat 3 vyvinuté pupeny a 2 náhodně kořeny.

Sběr a skladování semen

Lehká semena se shromažďují z podnosu semen. Shromážděný materiál během skladování rychle schne, proto je okamžitě zaset do země nebo květináčů.

Nemoci a škůdci

Rostlina může být infikována chorobami a škůdci.

Šedá hniloba

Celý keř je ovlivněn bílým květem. K ošetření dochází odříznutím postižených větví a postřikem 0,6% Tiram suspenze.

Plísní

Nemoc se šíří na dospělé keře. Liší se v bělavém květu na povrchu listů. Vytvrzuje se postřikem roztokem sodu a práškového mýdla.

Mravenci

Hmyz přitahuje sladká vůně rostliny. Řešení drog s nikotinoidy a pyrethroidy jim pomáhá zbavit se jich.

mravenci na pivoňce

Bronzovka

Brouk jí okvětní lístky, listy a stonky rostliny. Škůdce můžete zničit insekticidy nebo roztokem z rajčat.

Mšice

Malý zelený hmyz pije šťávu z rostliny. Pokud jich je mnoho, zemře keř. Kulturu můžete zachránit silným tlakem vody z hadice nebo úpravou pomocí Fitovermu, Aktelliku.

Použití v krajinném designu

Keře jsou díky svým květenstvím krásné, proto se doporučuje zasadit je na předních místech. Nejlepší pozadí pro ně je čistý trávník.

Rostou kulturu mezi jehličnany, petrklíčy, hostiteli. Rostliny jsou vhodné pro zdobení mixborderů.

Léčivé vlastnosti

K léčbě některých nemocí se používají kořeny a okvětní lístky kultury. Za tímto účelem je podzemek vykopán na podzim a okvětní lístky jsou shromažďovány během kvetení. Tinktury z rostliny mají protizánětlivé, tonické a dekongesivní funkce.

Rostliny mají luxusní květenství, které může zkrášlit jakékoli území. Se správnou péčí se keře potěší několik let. Rozmanitost odrůd vám umožňuje vybrat si přijatelný druh pro vaši oblast.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně