Charakteristika a popis odrůdy rajčat Žirafa

Rajčata jsou jednou z nejčastějších druhů zeleniny mezi domácími zahradníky. Je vzácné najít letního obyvatele, který by na své stránce tuto kulturu nerostl.

Popis rajčat žirafy

Žirafa rajče je vysoká odrůda interdeterminate. Maximální výška stonku rostliny může dosáhnout až 2 metry. Jak byste asi mohli hádat, proto se tato odrůda nazývá žirafa. Rostlina také potřebuje podvazek a odstranění vedlejších výhonků. Doporučuje se vytvořit rajče na 1 stonku. Sklizeň tedy bude hojná.

žlutá a šťavnatá

Popis odrůdy nemůže být úplný bez upřesnění data zrání plodů. Rajčata této odrůdy jsou pozdní odrůdy. Hromadné zrání plodiny začíná ve druhé polovině srpna. Rajčata jsou určena k pěstování na otevřeném poli v jižním Rusku a ve sklenících a sklenících v severních a středních oblastech. Hlavní charakteristikou této odrůdy je pěstování sazenic, pokud možno na lehkých, úrodných půdách.

Charakteristika rajčatového ovoce

Popis vlastností ovoce z rajčat Žirafa:

 • Tvar ovoce je oválný;
 • Hmotnost jednoho zralého rajčete může dosáhnout 55 až 150 gramů;
 • Dužina a kůže jsou žluté, s malým množstvím semen uvnitř;
 • Rajčata jsou uvnitř velmi hustá;
 • Po sklizni mohou být plody skladovány po dlouhou dobu až do prosince;
 • Ovocná chuť je obyčejná, průměrná;
 • Rajčata nejsou vhodná k čerstvé spotřebě, nejlépe se používají pro zpracované produkty.

rajčatová žirafa

Popis výhod a nevýhod

Stejně jako jiné odrůdy má i žirafí rajče nejen výhody, ale i nevýhody.

Výhody rajčete:

 • Po sklizni lze zeleninu skladovat velmi dlouho (více než 2 měsíce);
 • Nenáročné na péči;
 • Lze pěstovat venku, ve sklenících a sklenících;
 • Vhodné pro uchování jako celek.

Sedek semena

Nevýhody:

 • Ovoce začíná dozrávat poměrně pozdě;
 • Keře jsou vysoké, je třeba podvazek k vertikální podpěře;
 • Ovoce nechutná dobře a není vhodné k čerstvé spotřebě nebo k přípravě letních salátů.

Funkce pěstování rajčat žirafy ve skleníku

Většina zahradníků upřednostňuje pěstování plodin venku. Ale někdy musíte pěstovat rajčata ve skleníku, a proto péče o keře v takových podmínkách bude důkladnější. První věc, o které je třeba přemýšlet, je, jak bude probíhat vnitřní opylení. Chcete-li to provést, můžete dát několik úlů. Po skončení kvetoucího a vegetačního období bude muset být úl odstraněn.

nekonečno rajčat

Je také důležité dodržovat teplotní režim. Pokud je teplota příliš nízká (pod +15), vaječníky se nevytvoří a pokud překročí +30 stupňů, stanou se sterilní. Optimální teplota je +16- + 19 stupňů. Chcete-li zvýšit výnos, můžete poklepat na keře lehkou dřevěnou tyčí. Pohyby by měly být plynulé, ne ostré a rychlé. Pokud zasáhnete kufr příliš tvrdě, pak se může každý pyl rozpadat příliš rychle a nebudou zde žádné vaječníky. Když se na rostlině objeví první kartáč s vaječníky, klepání se zastaví.

Efektivním způsobem je také zahřívání keřů. První pěstování se provádí dva týdny po výsadbě sazenic na stálém místě. Druhé hřebenování je po 16 dnech. Kořenový systém bude tedy silnější a rostlina sama roste lépe.

kulečníkové koule

Pravidelně je nutné do půdy nanášet minerální a organická hnojiva. Po výsadbě sazenic na stálém místě je krmeno hnojivy obsahujícími dusík. To přispěje k aktivnímu růstu keřů. Během vegetačního období - fosfor a draslík hnojiv. Fosfor a draslík mají pozitivní vliv na tvorbu vaječníků v rajčatech. Rostliny mohou být také krmeny mulleinem, dřevním popelem nebo hnojem.

plodný keř

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně