Charakteristika a popis odrůdy rajčat Krasnaya Grazd, její výnos

Rajčata Red Bunch (někdy se toto rajče prodává pod názvem Sweet Million) je velmi produktivní a nenáročná odrůda. Zamiloval se do mnoha domácích zahradníků kvůli všestrannosti použití a vynikající chuti ovoce.

Popis odrůdy rajčat Red Bunch

Odrůda rajčat Krasnaya Grozd byla vyvinuta ruskou zemědělskou firmou Agroni. V roce 2008 byla zapsána do státního registru pro pěstování na volném poli a ve sklenících.

Před nákupem sadby je důležité prostudovat si popis rajčete. To vám pomůže zajistit, zda je odrůda správná nebo ne.

Rostlina patří k determinantům, růst keře je omezený, výška hlavního stonku nepřesahuje 50-60 cm. Stopka je silná, horní část musí být sevřena tak, aby keř rostl v šíři. Liší se při tvorbě velkého počtu kartáčů pokrytých rajčaty.

Smaragdově zelené vrcholy, „bramborové“, ne pubertální. Květenství odrůdy Krasnaya Grozd je jednoduché. První květenství se začne tvořit po 6-7 listech. Dále - po 1 - 2 listech.

Kořenový systém rajčete je silný, roste silně různými směry.

rajčata červená parta

Hlavní charakteristikou je odolnost proti chorobám plodů nočního bahna, jako je plíseň. Recenze některých zahradníků, kteří pěstovali odrůdu Krasnaya Grozd, tvrdí, že při silném průvanu, když se pěstují ve skleníku, mohou být rostliny vystaveny pozdní plísni.

Vysoká odolnost proti náhlým změnám teploty. Plodování pokračuje po celou sezónu. Vhodné pro pěstování na balkoně nebo zasklené lodžii.

Vlastnosti ovoce

Rajčata červená Grozd patří k odrůdám s časným zráním. Úrodu můžete sklízet za 90 - 100 dní poté, co se objeví první výhony.

Na rajčatech je mnoho kartáčů. Na prvních několika kartáčích se vytvoří 40–55 plodů, poté 20–30. Výtěžek je dobrý.

Rajčata nejsou velká, asi 40 gramů. Tvar ovoce je oválný. Buničina je šťavnatá, něžná, s příjemnou aroma rajčat. Kůže je hladká, ne žebrovaná, spíše hustá. Nezralé plody světle zeleného odstínu, když dozrávají, získávají jasně červený odstín, poblíž stonku je malá zelená skvrna.

V zelenině se tvoří malé množství semen a obsahuje minimální množství sušiny. Rajčata odrůdy Krasnaya Grozd jsou vhodná k přípravě salátů, čerstvému ​​jídlu a jejich konzervování jako celku. Mohou být použity k výrobě lahodných rajčatových šťáv, lecho a adjika.

Výhody a nevýhody rajčat

Recenze těch farmářů, kteří pěstovali rajčata ve své oblasti, jsou velmi pozitivní.Ale i přes skutečnost, že odrůda má velké množství výhod, má řadu nevýhod.

Výhody:

 • Bohatá plodnost po celou sezónu (více než 10 kg ovoce lze sklízet z keře);
 • Přátelské a předčasné zrání ovoce;
 • Zeleninu si můžete sbírat až do října;
 • Vysoká chuť zeleniny;
 • Není třeba sevření;
 • Ovoce nepraskne a může být skladováno po dlouhou dobu;
 • Univerzální použití při vaření;
 • Lze pěstovat venku a uvnitř.

rajče keře červená parta

Nevýhody:

 • V severních oblastech je pěstování možné pouze ve skleníkových podmínkách;
 • Při silném průvanu mohou keře onemocnět při pozdním plísni.

Obecně nebyly u rajčat zjištěny žádné významné nedostatky.

Jak pěstovat rajčata Red Bunch

Proces pěstování třešňových odrůd Krasnaya Grozd je stejný jako u běžných rajčat. Výsev semen začíná 20. února. Nejprve musí být rostlinný materiál dezinfikován v roztoku manganistanu draselného. Pak je třeba je vysušit a zasadit do hloubky 2 - 3 cm. Vzdálenost mezi semeny by měla být alespoň 1 cm.

Všechny odrůdy cherry rajčat musí být potápěny. Netolerují těsnost, za takových podmínek mohou růst špatně. Když se objeví první 3 - 4 listy, musíte se potápět.

K tomuto účelu můžete použít rašelinové šálky. Aby nedošlo k poranění sazenic, lze je v těchto šálcích přesadit na stálé místo.

Místo pro výsadbu sazenic by mělo být dobře osvětlené. Pokud rajčata nemají sluneční světlo, začnou špatně růst a onemocní. Sazenice by měly být vysazeny na úrodných, okysličených půdách. Vzdálenost mezi pouzdry by měla být nejméně 40 cm.

Pro zvýšení výnosu po celou sezónu musí být na rajčata aplikována minerální a organická hnojiva. První krmení se provádí v období tvorby vaječníků. Na 1 kg hnoje (můžete si vzít kuřecí trus nebo mullein) potřebujete 10 litrů vody. U tohoto řešení musíte zalévat keře po dobu 2 - 3 týdnů.

Druhé krmení se provádí během plodného období. Musíte vzít 10 litrů teplé vody, 1 kg zelené trávy nebo hnoje a 1 polévková lžíce. l. jakékoli minerální hnojivo pro rajčata.

rajče větve červené banda

Doporučuje se provádět obvaz listů, střídání s kořenovým obvazem. V první polovině sezóny mohou být keře postříkány roztokem močoviny (1 polévková lžíce L l močoviny a 1 g manganistanu draselného, ​​zředěno 10 l teplé vody).

Během plodného období musí být rostliny ošetřeny roztokem síranu draselného, ​​dusitanu draselného nebo hořčíku draselného (1 lžíce L. Hnojivo se zředí v 10 litrech teplé vody).

Recenze
 1. Andrei
  7.07.2019 20:38

  Proč fotografie neodpovídají rozmanitosti? Protáhlá rajčata vypadají jako olivy ...

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně