Popis odrůdy rajčat Miracle Altai, vlastnosti pěstování a péče

Rajčata Altai Miracle byla vyšlechtěna odborníky v posledních letech minulého století a dnes je tato rostlina ve státním registru nejlepších chovatelských úspěchů. Specialisté si stanovili za cíl vytvořit rajčata, která by dokázala vykazovat vysoký výnos v klimatu sibiřských regionů. Díky úsilí odborníků se objevila rozmanitost zvaná Zázrak Altai. Popis odrůdy hovoří o možném pěstování ve sklenících a na otevřeném poli.

Rajčata se vyznačují typem interdeterminantu, to znamená, že růst hlavního stonku probíhá neustále. V otevřeném poli se výška pouzdra mění od 1,3 do 1,6 metrů. Ve skleníku může být tato hodnota o něco vyšší. Kvůli jeho vysokému růstu musí být rostlina svázaná, zatímco podpěry musí být vyšší než růst hlavních kmenů.

Zázrak Altai

Rostlina má silné kmeny, které se vyznačují dobrou pevností a odstínem smaragdově zeleného listí. Odrůda Altai má při nízkých teplotách dobrou ovocnou schopnost. Keř dokonale vydrží hmotnost ovoce a nezlomí se, takže není nutné další vázání rukou.

Vlastnosti ovoce

Recenze zahradníků potvrzují vynikající vlastnosti rajčete. První kartáče tvoří velká rajčata, jejichž průměrná hmotnost dosahuje 300 až 350 gramů. Na druhé vlně dochází k vysokému výnosu ovoce. Současně se průměrná hmotnost mírně sníží a pohybuje se v rozmezí 150 až 200 gramů. Nezralá rajčata mají v blízkosti stonku malou tmavou skvrnu, která mizí, jak ovoce dozrává.

Je-li třeba zeleninu přepravovat, sklízí se v mírně nezralé formě.

Tmavě červené plody mají oválný tvar. Vláknina zeleniny harmonicky kombinuje hustotu s něžností a šťavnatostí. Chuť rajčat je sladká s mírnou kyselostí. Průměrný počet semenných komor se pohybuje od 5 do 7.

chováni odborníky

Kdy a jak probíhá zrání?

Zázrak Altai patří k odrůdám střední sezóny, pokud jde o vlastnosti zrání. První plody se odstraní 90 dní poté, co se objeví první výhonky. Plodování trvá dlouhou dobu a vyznačuje se plnou hodnotou návratnosti. Štětce s rajčaty dozrávají ve vlnách.

Rajčata má vysoký výnos. Pro pěstování skleníků ve vzdálenosti 1 m2 představuje 10 až 15 kg zeleniny. Jeden keř rostliny produkuje v průměru 4 až kg zeleniny. V podmínkách otevřeného pole jsou výnosy o něco nižší, ale za dobrých povětrnostních podmínek mohou odpovídat hodnotám pěstování skleníků.

nastává zrání

Výhody a nevýhody

Odrůda je neobvykle odolná vůči nízkým teplotám a faktorům prostředí. Semena mají vysokou rychlost klíčení, která dosahuje 99,8%, a sazenice dobře snášejí potápění. Stresová tolerance je lepší než u některých hybridních odrůd. Recenze zahradníků hovoří o následujících výhodách odrůdy:

 • má schopnost růst nepřetržitě, což se nezastaví ani při prudkém poklesu teploty;
 • bez ohledu na povětrnostní podmínky dochází k tvorbě vaječníků;
 • dobré výnosy, pokud se pěstují nejen ve skleníku, ale také na otevřeném prostranství.

nepřetržitý růst

Díky těmto výhodám poskytuje odrůda vynikající ukazatel výnosu bez ohledu na zvláštní počasí. Recenze zahradníků potvrzují univerzálnost odrůdy. Schopnost dozrát ve vlnách usnadňuje zpracování plodiny. Jedinou nevýhodou je nesnášenlivost rostliny vůči zamokření půdy.

Nuance růstu

Pěstování a péče o rostlinu se neliší od obecně přijímaných pravidel. Doporučujeme dodržovat následující tipy:

takové výhody

 • sazenice se vysazují do země s věkem nejméně 2 měsíce;
 • režim výsadby předpokládá 3 sazenice na otevřené půdě na 1 m², 4 na skleníkové podmínky;
 • rostlina potřebuje vázání a svírání;
 • pouzdra musí zajistit dostatečné větrání.

Odstranění rostlin škůdců a tradičních chorob rajčete pomůže pravidelnému postřikování drogami, dezinfekci půdy a střídání plodin. Recenze zahradníků hovoří o možnosti získání dobré sklizně s minimální investicí času a úsilí.

sazenice jsou zasazeny

Recenze
 1. přístav
  2.02.2018 09:21

  Doma se tato odrůda nazývá "Bijská růže", nevím proč. Právě se to stalo. Bioaktivátor se používá od minulé sezóny BioGrow - a zdá se, že rajčata rostla ještě větší než obvykle. A sklizeň je rozhodně více než v předchozí sezóně.

  Odpovědět
  • Doupě
   3.03.2019 13:59

   A kde jste získali představu, že se tato konkrétní odrůda nazývá Bijská růže? Biysk rosan je úplně jiná odrůda.

   Odpovědět
 2. anastasie
  6.06.2018 20:03

  Růst ve skleníku na dvě sezóny, velmi chutné, krásné ovoce. Na tom však zuřila cladosporióza. Tento rok nezasadil. Budu to opakovat příští rok se svými semeny.

  Odpovědět
 3. Doupě
  3.03.2019 14:57

  Další lež. Podle Státního rejstříku šlechtitelských výsledků je rajčata Altai Chudo určující (a vůbec neurčitá, jak je v článku falešně napsáno), což vzhledem k růstu rostlin znamená, že toto rajče je spíš určujícím druhem (protože semifinále určující odrůdy v registru jsou označeny stejným způsobem jako determinant) ). A střední zralost označuje období od klíčení do dozrávání prvních plodů 110 - 120 dní, a ne 90 vůbec, jak je v článku falešně napsáno.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně