Charakteristika a popis odrůdy rajčatového banánového pomeranče

Skleníkové rajče Banánová oranžová získala popularitu ve středním Rusku. Byl vyšlechtěn chovem pro danou klimatickou zónu. Rajčata mají bohatou barvu, příjemnou chuť s mírnou kyselostí. Název dostal díky podobnosti banda zralých plodů s partou banánů ve tvaru a barvě.

Banánová rajčata jsou neurčitá rostlina, vysoká až 1,5 metru. Rostlina se silným stonkem, listy, které vypadají jako rajče. Není huňatý. Tvoří květenství nad 8-9 listy, z nichž každý má asi osm plodů.

semena banánů

Charakteristiky a popis odrůdy popisují skutečnost, že rostlina začne rodit ovoce 90 až 100 dní po vyklíčení semen. Protáhlá, rovnoměrná perleťová pomerančová zelenina má příjemnou medovou chuť, mírná kyselost rajčete. Plody o hmotnosti až 100–150 gramů, každý o délce 5-7 cm, masité, s několika semeny. Výtěžnost na keř dosahuje 3,5 kilogramů.

Ovoce se používá syrové, přidává se do teplých jídel a je oceňováno pro výrobu šťáv a těstovin. Tenká slupka, která nepodléhá praskání, a malá velikost ovoce zefektivňují konzervování. Tepelné zpracování nesnižuje množství vitamínů v konečném produktu.

krabici plnou rajčat

Výhody pěstování odrůdy

Laboratorně chovaný pomerančový banán má zvláštní vlastnosti, které jej odlišují od ostatních:

  • lišit se v průměrné produktivitě od jednoho keře;
  • nese ovoce během teplé sezóny;
  • má bohatou chuť;
  • přitahuje barvy;
  • připomíná tvar švestky;
  • rezistentní na běžná onemocnění rajčat - plísňovitá, cladosporióza, fusárium;
  • uložené po dlouhou dobu po vyjmutí z keře, může dozrát na tmavém a chladném místě;
  • plody na keřech, vysazené současně, také dozrávají společně, což je činí vhodnými pro konzervování. Můžete si vybrat až 30-40 plodů z keře najednou;
  • v příznivějších klimatických pásmech se pěstuje na otevřeném poli, v teplém letním období se s mírnou ztrátou výnosu pěstuje také ve středním Rusku.

Rajčata této odrůdy se dobře používají k prodeji, protože mají dlouhou skladovatelnost, rovnoměrné zrání a příjemnou chuť. Během přepravy nehnijí, nezmačkávají se, udržují si svůj obchodovatelný vzhled. Pro domácí účely jsou také uloženy po dlouhou dobu, aniž by vytvářely zvláštní podmínky skladování.

rajče v zahradě

Funkce péče o rostliny

Semena rajčat, která mají dobrou klíčivost, se vysazují v polovině března za účelem získání sazenic. Musí být ošetřeny roztokem manganistanu draselného nebo zirkonem.Půda je vybrána nekyslá, dříve dezinfikovaná manganistanem draselným. Lze jej zakoupit v obchodě nebo připravit předem ze směsi země s humusem, pískem, rašelinou, popelem.

Pro klíčení semen postačí nádoba do hloubky 2 cm. Po obdržení prvního dobře vyvinutého listu by měla být rostlina transplantována. Rašelinová nebo papírová nádoba o průměru 15 centimetrů je nejvhodnější pro sazenice. Pokud jste vysadili semena v samostatném kontejneru, není nutné přesazování.

zelené rajče

Přistání ve skleníku se provádí ve věku sazenic asi 65 dnů, do poloviny května. Při použití venku - když hrozba chladného počasí pominula. Odrůda toleruje transplantaci a téměř onemocní. Objednávka výsadby šachovnice se používá nejčastěji v souvislosti s rozsáhlým rozvojem kořenového systému. Ze stejného důvodu by vzdálenost mezi rostlinami měla být od 50 centimetrů, mezi postelemi - od 60 cm. Sazenice můžete pěstovat ve dvou řadách.

Rajčatový keř by měl být vytvořen s jedním stonkem, který by odstraňoval nevlastní děti každých deset dní. Je nezbytné spojit rostliny s dříve připravenými podložkami.

Tyto požadavky se často vztahují na rajčata a nepředstavují žádné zvláštní problémy v péči o rostliny.

Prevence chorob rostlin

Chránit rostliny odrůdy rajčat Orange Banana před škůdci předem postřikem síranem měďnatým. Za účelem prevence je dodržován způsob větrání skleníku, zalévání a uvolňování Země. Důkazem toho jsou recenze těch, kdo zasadili.

rajče a listy

Rostlina je zpočátku chráněna před Fusarium a Cladosporium. Nebojí se plísně, kdy se paraziti rozšířili do celé rostliny. Aby se zabránilo šíření mšic, klíšťat a drátěných červů, používají se speciální přípravky.

Odrůda vyžaduje pravidelné krmení rostliny, přibližně jednou za 10-15 dní. Pomocí různých drog nebo lidových infuzí můžete zlepšit objem a kvalitu plodiny. Zvláštní pozornost by měla být věnována rostlinám během kvetení a zrání ovoce.

Odrůda rajčat z pomeranče Banana Orange je oblíbená pro vnitřní použití. Má stabilní výnos. Plody se vyznačují svou původní chutí, barvou, tvarem. V péči rostlina nevyžaduje speciální dovednosti, není náročná. V teplejším podnebí se pěstovala na otevřeném poli prakticky bez ztráty výnosu.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně