Nejlepší rané nízko rostoucí odrůdy produkčních rajčat pro otevřenou půdu

Rané odrůdy rajčat pro otevřenou půdu podle typu růstu jsou rozděleny do několika skupin. Parametr pro klasifikaci je výška keře rajčete. Nízko rostoucí rajčata pro otevřenou půdu jsou nabízena ve čtyřech odrůdách, které jsou spojeny do dvou skupin:

 • determinant;
 • superdeterminant.

Klasifikace rajčat podle typu růstu keřů

Výška raných nízko rostoucích odrůd rajčat pro otevřenou půdu, která patří do určující skupiny rostlin, nepřesahuje jeden metr, superdeterminantní rostliny jsou nižší v růstu, jejich horní hranice je 80 cm.

Od rozhodujících rajčat se liší podskupina standardních rostlin. Zahrnuje odrůdy s kompaktním kořenovým systémem a silným kmenem. Odrůdy s maximální výškou keře menší než 80 cm jsou zařazeny do podskupiny superdeterminate rajče.

Existuje mnoho rajčat na otevřeném poli s vysokými keři (až 2 m), které mají neomezenou sílu. Všechny jsou seskupeny dohromady neurčitá rajčata... Zarážky vyžadují více pozornosti, hodně času se věnuje tvorbě keřů, pro intenzivní plodení je třeba vyváženého krmení. Proto porovnáme produktivní odrůdy rajčat pro otevřenou půdu, zařazených do skupiny determinantních rostlin.

standardní rostliny

Vlastnosti rozhodujících rajčat

Můžete pochopit, proč jsou všechny velmi rané odrůdy nejčastěji určujícího typu podle následujících charakteristik keře:

 • počet nevlastních dětí je malý;
 • keře větve slabě;
 • krátké internody;
 • na pouzdrech je vytvořen omezený počet květenství (6 ks).

nevlastní synové

Po vytvoření počtu plodů uvedených v popisu přestanou keře růst. Celá jejich síla jde do zrání rajčete, a proto jsou nejranější odrůdy obvykle určující.

Mnoho velmi raných odrůd velmi malé postavy patří do skupiny superdeterminantních rajčat. Po uvázání 3 rukou přestanou růst. Předčasné zastavení růstu vysvětluje jejich časnou zralost.

počet plodů

Všechna standardní rajčata jsou vysoce výnosná. Jejich keře nerostou dlouho kvůli malým kořenům, proto je návrat plodů brzy. Po pochopení pojmů můžete pochopit z popisu odrůdy, kterou rajčata dozrávají dříve pro pěstování na otevřeném poli.

Vše o výhodách nízko rostoucích rajčat

Můžete vyjmenovat důvody, proč je třeba zvolit rozhodující odrůdy rajčat pro rané zrání pro otevřenou půdu:

vysoce výnosná rajčata

 • krátká postava;
 • časná zralost;
 • nízký výskyt;
 • odolnost proti chladu;
 • jednoduchá péče.

Nízko rostoucí rostliny nepotřebují silnou podporu, některé odrůdy vůbec nepotřebují podporu. Determinant (super-determinant) keře jsou kompaktní, potřebují k růstu pouze malé množství půdy. Determinant a super-determinant odrůdy jsou skvělé volby pro malé zahrady.

nízký výskyt

Včasná zralost ovlivňuje načasování výsadby. U sazenic mohou být později pěstovány nízko rostoucí odrůdy. Krátké období zrání zaručuje sklizeň i při pozdní transplantaci (v polovině června) sazenic rajčat na otevřeném prostranství.

Nízké rané odrůdy rajčat zřídka trpí pozdní plísní. Phytophthora postihuje keře v srpnu a determinantní a superdeterminantní odrůdy dozrávají v červenci. Plody sklizené ze zdravých keřů jsou skladovány déle a houbou nejsou poškozeny.

determinant a superdeterminant

Vědci vyvinuli za studena odolných determinantních odrůd pro otevřené pole, některé mohou být pěstovány bezsemenným způsobem. Zasetím semen rajčat přímo do země ušetří letním obyvatelům čas a úsilí.

Nízko rostoucí rajčata usnadňují letnímu zaměstnanému v jeho hlavní práci. Mnoho odrůd nemusí být svázané, některé nemusí odstraňovat nevlastní děti. Nejjednodušší cestou je péče o standardní rajčata.

bezohledně

Bramborový salát

Pro letní spotřebu v zahradě musíte mít velkoplodé odrůdy. Výsadba několika odrůd salátů (časná, velmi časná) na zahradě dosahuje od června do srpna rovnoměrného rozkvětu.

salát rajčata

Boney MM

Standardní známka pro líné. Nízko rostoucí (50 cm), velmi brzy zrající Medová rajčata MM nepotřebují podporu a připínání. Odrůda je vhodná pro ty, kteří nemají rádi nebo nevědí, jak pěstovat sazenice. Semena mohou být zaseta pod film začátkem května a v červnu zasetím na trvalé místo.

Rajčata začínají zrát 80-85 dní po vyklíčení. Sazenice jsou připraveny k přesazení za měsíc, takže semena pro sazenice se vysejí pozdě - začátkem nebo v polovině dubna. Salátové plody, červené, polokulaté, o hmotnosti až 70 g. Z keřů vysazených v půdě v prvních červnových dnech je možné sklízet první sklizeň na konci měsíce. Z jednoho keře můžete získat asi 2 kg rajčat.

známka pro líné

Malinové překvapení F1

Hybrid determinantového typu, křoví vysoký 80-90 cm tvoří silný kořenový systém. Rostlina miluje dobře hnojené, volné půdy. Výnos je výrazně vyšší v ložích, kde se provádí pravidelné hnojení minerálními hnojivy.

Plody jsou karmínové, ploché, kulaté, velké. Hmotnost rajčete je od 300 do 500 g. Buničina je hustá, bez dutin, má harmonickou chuť. Jmenovitý salát, výtěžnost 15 kg / m2. m.

malinový hybrid

Rané zrání univerzálních rajčat

To se neobejdete bez předčasného zrání rajčat pro univerzální použití v zahradě. Ruské ženy tradičně připravují rajčata na zimu v létě a začátkem podzimu. Jsou to odrůdy (hybridy) univerzálního použití, které jsou vhodné pro všechny typy polotovarů.

univerzální rajčata

Sanka

Tato odrůda začíná zpívat rychleji než ostatní. Babičky, které prodávají rajčata na trhu, rádi pěstují Sanku. První rajčata začínají zpívat po 75 dnech od vyklíčení. Plody jsou krásné, kulaté, červené s dobrou chutí vyvážené z hlediska cukrů a kyselin. Velikost rajčat je malá, lze je použít pro obrobky, pro přípravu salátů.

vychovat babičky

Semko 18 F

Hybrid odolný vůči žáru, suchu, chorobám: Alternaria, TMV, apikální hniloba. V otevřeném poli, rajčata odrůdy Semko 18 F1 prosím se stabilním výnosem. Při husté výsadbě (5 keřů na 1 m2) se sklízí 10 kg chutného ovoce na jednotku plochy.

Vlastnosti rajčete Semko 18 F1:

tepelně odolný

 • hmotnost - 140 g;
 • tvar - zaoblený;
 • barva - červená, nasycená;
 • buničina je hustá.

Ovoce nerozpouští, má dobrou chuť a je univerzální. Pouzdra jsou kompaktní, určená, nízká, až 1 metr vysoká. Sklizeň začíná po 85–90 dnech od vyklíčení.

shnilá odrůda

Říz

Milovníci růžových rajčat si zamilují raná růžová rajčata. Rajčata jsou zralá po dobu 80 dnů. Plody nejsou velké, vážící 100 g, dlouhodobě skladované, během přepravy se nezhoršují. Dužina je chutná, sladká. Péče o keře není obtížná, mohou dosáhnout výšky 50 cm.Výhodné vlastnosti odrůdy Zest:

 • odolný proti chladu;
 • toleruje nedostatečné osvětlení;
 • má dobrou imunitu vůči některým virům.

jako růžová

Francouzská parta

Nové rozhodující rajče, středně brzy, nakládané. Keř do výšky 1 metru potřebuje podporu a vázání. Nemusíte mazat své nevlastní syny. Odrůda překvapí neobvykle krásnými hrozny ovoce.

Jedna rostlina může tvořit 5 až 20 kartáčů. Jedna parta se skládá z 6-10 červených rajčat o hmotnosti 80 - 100 g. Výsadba rajčat venku Francouzská parta: 5 rostlin na metr čtvereční.

nevlastní synové odstranit

Bojovník

Nádherné rané zrání rajče pro otevřené pole. Odrůda je velmi oblíbená u amatérských pěstitelů zeleniny. Standardní pouzdra, nízká (do 40 cm). Péče o ně je velmi jednoduchá, není třeba svázat a odstraňovat nevlastní děti.

Velikost ovoce je průměrná (do 180 g), červená barva, univerzální účel. Odrůda může být pěstována venku v západní Sibiři. Hlavní výhody rajského bojovníka:

 • výtěžek;
 • časná zralost;
 • všestrannost.

nádherné brzké zrání

Trpasličí rajčata

Miniaturní keře rajčat ozdobí malou zahradu. Velmi rané odrůdy standardních rajčat jsou velmi dekorativní, lze je zasadit do květinových záhonů, pěstovaných v květináči na lodžii nebo na terase.

Trpasličí hybrid F1 Red Pearl osloví příznivce mini-rajčat. Miniaturní standardní keře vysoké 30 cm dávají 30 malých, červených rajčat o hmotnosti asi 20 g. Keře není třeba připínat, jsou kompaktní, mohou růst a nést ovoce při slabém světle. Ovoce začíná zpívat 85 dní po vyklíčení. K dispozici je mini rajče Pearl yellow s podobnými vlastnostmi. Rozdíly jsou pouze v barvě rajčat.

malá zeleninová zahrada

Další miniaturní rostlina si zaslouží pozornost. Rozhodující odrůda Bullfinch roste dobře na balkóně a na otevřeném poli. Keře jsou nízké (do 40 cm), začnou přinášet ovoce 75. den. Rajčata jsou červená, se zaobleným zploštěním.

Vynikající nízko rostoucí rajčata

Je třeba si vybrat z velkého počtu semen super výnosných odrůd rajčat pro otevřenou půdu. Z malé oblasti s minimálními náklady můžete z nich získat dobré výnosy.

zelené v květináčích

Yamal

Standardní nízko rostoucí (35 cm) odrůda Yamal vykazuje dobrý výnos. Z jednoho čtverečního metru se sklidí 10 kg rajčat. U odrůdy s nízkým růstem je to vynikající ukazatel. Hodnota odrůdy:

 • výborná odolnost proti chladu;
 • odolnost vůči teplu, suchu;
 • množí se setím semen do země a sazenicemi.

vynikající indikátor

Ivanych

Vynikající produktivní odrůda s určenými keři. Výška hustě listnatých keřů je 90 cm. Z čtverečního metru se sklízí 20 kg kulatých plodů střední velikosti. Maximální hmotnost jednoho rajčete nepřesahuje 200 g.

Plody jsou růžové, univerzální, dobře snášené. Marinády se vyrábějí z rajčat Ivanoviče, vyrábějí se lehké letní saláty. Hodnotné vlastnosti:

 • vynikající přepravitelnost;
 • dobrá kvalita;
 • imunita vůči TMV, Fusarium, Alternaria.

hustě křovinaté keře

Růžový zázrak

Růžový zázrak je nápadný ve své produktivitě. Z čtverečního metru se sklízí až 19 kg středně velkých růžových plodů. Hmotnost ovoce nepřesahuje 110 g. V kupě se tvoří karpální rajče, 6–7 růžových plodů.

Vláknina osloví každého gurmány se svou hustou strukturou a dobrou chutí. Super brzy rajčata růžový zázrak mají řadu výhod:

 • imunita vůči většině chorob;
 • časné zrání (82-85 dní);
 • vysoká produktivita.

jeho produktivita

Recenze

Matvey, Volgograd

Zabývám se pěstováním rajčat na prodej. Už několik let vysadím růžový zázrak.Odrůda se kupuje dobře, s přepravou nejsou žádné problémy. Kupující chválí rajčata za jejich chuť. Věřím, že Pink Miracle je nejlepší rajčata pro venkovní použití.

Lyudmila, Tvere

Semena vysazuji každý rok rajče Sanka... Rajčata jsou nenáročná. Neexistují žádné stížnosti na chuť, rajčata jsou brzy, takže byste od nich neměli očekávat vysoký obsah cukru. Pro moření používám rajčata, pokožka nepraská a během zpracování neztrácí svůj tvar.

nenápadná rajčata

Tatiana, Novgorod

Poprvé jsem zasadil Ivanych rajčata od společnosti "Semena Altai". Keře rostly přesně stejné velikosti, jak je uvedeno v popisu. Rajčata také splňovala uvedené vlastnosti. Vážila rajčata, průměrná hmotnost ovoce se ukázala být 180 g.

Růžové ovoce potěší chutí a elegantním vzhledem. Na řezu vypadá masitá dužina velmi chutný, nejsou tuhá vlákna. Zaznamenávám malou nevýhodu odrůdy Ivanych: je náchylná k plísni. Některé z mých keřů jsou dnes nemocné, musel jsem se léčit.

vzhled

Anna, Jekatěrinburg

Mám extrémní podmínky pro zeleninu v mé dacha. Beru vodu na zavlažování přímo ze studny, v postelích je dost plevelů. Na radu pracovního kolegy jsem koupil semena rajče Buyan... Koncem léta začala tuto rozmanitost respektovat pro její nenáročnost. Přestože jsem pro něj nevytvořil normální podmínky, potěšil mě sklizní.

Funkce péče a výsadba nízko rostoucích rajčat

Kupujte semena ve zvláštních obchodech, před výsadbou, proveďte zpracování probubláváním. K ošetření před výsevem použijte akvarijní procesor. Nasytí semen kyslíkem trvá 30 minut.

péče a výsadba

Před setím musí být semena namočena v jakémkoli růstovém stimulátoru. Při výběru hybridních nízko rostoucích rajčat je třeba vzít v úvahu jejich zvýšenou potřebu minerálních hnojiv. Dodržováním schémat kořenového a listového dresingu nabízených výrobcům získáte slušné výnosy z rajčat v otevřeném poli.

Rozhodující vysoce výnosné odrůdy s časným zráním a velkým ovocem jsou nejlépe vázány na podporu. Svázané větve jsou méně pravděpodobné, že se rozbijí při zatížení ovoce. Čisté ovoce, aniž by se dotklo země, je méně pravděpodobné, že onemocní, je uloženo déle. Půda pod keři může být pokryta vrstvou mulče (10 cm), která také chrání rostliny před plísňovou infekcí.

jako papriky

Závěr

Výběrem nízko rostoucích odrůd rajčat pro otevřenou půdu můžete několikrát snížit problémy s péčí o rajčata. Po krátkém čase si můžete připravit lahodná čerstvá rajčata, připravit se na zimu.

omezit potíže

Recenze
 1. Olya
  7.07.2018 07:54

  Pěstuji pouze rajčata s nízkým růstem, je o ně mnohem snazší péče a výnos je poměrně velký. Hnojím sazenice "BioGrow”, Zrychluje růst a chrání před různými nemocemi.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně