Super agent pro sazenice rajčete peroxid vodíku

To, co zahradníci a zahrádkáři nedělají, aby zvyšovali výnosy nebo se zbavili hmyzu v postelích. Peroxid vodíku je super jídlo pro rajčata. Na rozdíl od drahých léků, které jsou někdy zcela neúčinné, lze tento lék koupit za cent v jakékoli lékárně.

Peroxid vodíku pro dezinfekci

Mnoho lidí ví, že výsadbový materiál musí být před výsadbou dezinfikován. K tomuto účelu se nejčastěji používá jod nebo manganistan draselný. Ale můžete zpracovat semena rajčat a peroxid vodíku.

Podle vědců semena zemědělských plodin obsahují inhibitory. Zasahují do klíčení rostlinného materiálu. V přirozeném prostředí jsou během oxidačního procesu ničeny. V zemědělství se však k tomuto účelu používá peroxid. Semena rajčat se stříkají stříkací lahví 1% ​​rastrového peroxidu vodíku. Musíte postřikovat semena již zasetá do půdy. Tím se ničí nejen inhibitory obsažené v semenech, ale dezinfikuje se také celá půda.

peroxid vodíku

Další způsob, jak dezinfikovat budoucí sazenice. V 10% roztoku peroxidu musíte semena namočit po dobu 25 minut, pak je třeba je opláchnout pod tekoucí vodou a vysušit na baterii do uvolněného stavu.

Tento nástroj se také používá jako stimulátor růstu rostlinných plodin. Materiál pro pěstování rajčat by měl být namočen po dobu 12 hodin v 0,5% roztoku peroxidu. Po uplynutí této doby se semena také promyjí v čisté vodě a suší se. Tento způsob ošetření semen zaručuje 100% klíčivost.

Peroxid vodíku pro sazenice rajčete se také používá při ošetření kořenového systému rajčat. V tomto případě však všechny tenké kořeny zemřou, ale na samotném oddenku nezůstanou žádné bakterie a houby.

zpracování sazenic

Zpracování půdy před výsadbou sazenic

Nástroj našel uplatnění při obdělávání půdy v chatkách. Většina škodlivého hmyzu dává přednost zimě v půdě. Proto se před výsadbou sazenic na otevřené půdě doporučuje dezinfikovat půdu. Zalévání substrátu roztokem peroxidu by mělo být nejen před výsadbou sazenic, ale také po sklizni.

Pro 4 litry vody je nutná pouze jedna láhev produktu. Roztok důkladně promíchejte dřevěnou tyčinkou, nalijte ji do konev a nalijte na vykopanou zeminu. Zalévání vodným roztokem se provádí na podzim a na jaře, několik dní před vysazením mladých sazenic do lůžek.

nakrmte zemi

Zpracování sazenic a dospělých rostlin

Při pěstování rajčat je třeba věnovat zvláštní pozornost zpracování keřů.Sazenice rajčat jsou velmi slabé, takže potřebují další stimulaci růstu. Chemikálie mohou být použity jako stimulanty, ale můžete se bez nich obejít a pokusit se ošetřit sazenice roztokem peroxidu.

Ke stříkání keřů potřebujete vzít 1 litr teplé filtrované vody a zředit 1 lžičku. l. peroxid. Důkladně promíchejte a nalijte do stříkací láhve, stříkání se provádí neustále, dokud sazenice nebudou transplantovány do země. Doporučuje se stříkat jednou týdně. S takovým krmením začnou sazenice aktivně růst během několika dnů po zahájení postupu.

sazenice v zemi

Ale nejen mladé sazenice vyžadují stimulátor růstu. Za určitých faktorů mohou dospělé keře také růst špatně, mohou mít nezdravý vzhled a vyschnout. K vyřešení tohoto problému můžete použít peroxid vodíku. Rány a zlomeniny můžete dezinfikovat na stoncích. Místo přerušení je namazáno peroxidem a utěsněno latexem.

Tento lék také dobře zvládne plísňové choroby. Zřeďte 25 ml peroxidu v 1 litru vody o pokojové teplotě a postřikujte větve a listy rajčat výslednou tekutinou.

Peroxid se také dokáže vypořádat s takovou běžnou chorobou plodů nočního moku, jako je pozdní plíseň. V 1 litru vody nařeďte několik kapek jódu (bez něj se můžete zbavit) a 35 ml peroxidu. Postřikujte rostliny, dokud nezmizí všechny známky pozdního plesnutí.

domy na okně

Aplikace jako hnojivo pro rajčata

S pomocí peroxidu vodíku můžete hnojit rajčata... Peroxid se zředí vodou (3 litry na 50 ml produktu) a zalévá se keře rajčat výsledným hnojivem. Můžete oplodnit mladé sazenice i dospělé keře.

Zalévání sazenic tímto lékem pomáhá oddenku lépe absorbovat stopové prvky a makronutrienty. Uvolněný kyslík „pohlcuje“ malé kořeny a ničí také všechny patogenní bakterie a houby. Stačí si uvědomit, že není vhodné zalévat listy rostlin. Vrchní obvaz se neprovádí častěji než jednou za 10 dní.

hnojivo nalévá

Při zavlažování sazenic rajčat tímto způsobem musíte dodržovat řadu doporučení:

  • Voda musí pronikat do země do hloubky více než 15 cm;
  • Potřeba používat pouze teplou vodu (ne studenou);
  • Při zalévání keřů by kapalina neměla padat na vrcholky a erodovat zem kolem otvorů;

lék na rajče

Musíte zalévat keře brzy ráno nebo pozdě večer, když už slunce zapadlo (pokud zalévat rajčata když slunce svítí, mohou se spálit a zemřít).

Recenze
  1. Irina
    1.01.2018 21:08

    Metoda je dobrá, sám jsem ji neustále používal, dokud jsem neobjevil bioaktivátor růstu rostlin BioGrow... V současné době ani neznám nástroj, který by byl s ním srovnatelný z hlediska účinnosti.

    Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně