Kdy zasadit rajčata pro sazenice v roce 2020 podle lunárního kalendáře

Téměř každý zahradník, který se každoročně zabývá pěstováním zeleniny, má zájem o pěstování rajčat. Pro získání dobré sklizně se doporučuje předem rozhodnout o nejvhodnějších termínech pro výsadbu semen. Proto je nutné předem stanovit, kdy se v roce 2020 budou pěstovat rajčata pro sazenice a zda je to možné v zimě.

Kdy zasadit zeleninu v lednu

Někteří zahrádkáři se snaží pěstovat sazenice rajčat v roce 2020 v lednu. Tato zelenina má ve skutečnosti poměrně dlouhé vývojové období, které je v některých případech více než 100 dnů. Odborníci nedoporučují pěstování rajčat semeny tento měsíc, protože lednové dny jsou příliš krátké a mladé sazenice nemají dostatek slunečního světla, aby se normálně vyvíjely.

Pokud se přesto rozhodlo zasadit semeno přesně v tomto měsíci, mělo by to být provedeno pouze v příznivých dnech. Výsadba semen rajčete pro sazenice by měla být provedena 30., 10. a 8. ledna. Podle lunárního kalendáře je v r. 2020 lepší pěstovat rajče.

rostlin rajčata

Před výsadbou rajčat v prvním zimním měsíci musí být místnost, ve které budou pěstovány, připravena předem. V blízkosti rajčat by měly být umístěny speciální zářivky nebo halogenidové výbojky pro další osvětlení. Bez nich může i zelenina vysazená v příznivých dnech podle lunárního kalendáře rychle uschnout a vyschnout.

Kdy zasadit rajčata v únoru

Pro výsadbu rajčat pro sazenice jsou únorové zimní dny skvělé. Pokud se obilí setí v únoru, bude do konce května možné pěstovat sazenice na otevřeném terénu nebo ve sklenících. Tento měsíc stojí za výsadbu velkoplodých a vysokých odrůd, protože jsou nejsilnější a lze je pěstovat bez dalšího osvětlení. Všechny ostatní odrůdy se pěstují pouze v místnostech s přídavnými lampami.

rajčata v únoru

Než začnete setí semen, je třeba určit příznivé dny výsadby v únoru podle lunárního kalendáře. Doporučujeme provádět výsadbu po 16. měsíci, když přijde nový měsíc. Právě v tuto dobu se měsíc stal nejvhodnějším znakem pro pěstování rajčat - Ryby. Je lepší zasadit zeleninu druhý nebo třetí den nového měsíce - 18. nebo 17. února. V tomto případě by semena měla být zasazena až do čtvrté hodiny večerní moskevské doby.

Mnoho lidí doporučuje pěstování rajčatových semen v únoru, protože po 16. měsíci nejsou žádné nepříznivé dny pro výsadbu. Pokud se tedy nepodařilo přistát na 17. nebo 18. místě, lze postup odložit.

výsadba připravena

Kdy můžete zasadit rajčata pro sazenice v roce 2020 v březnu

Můžete také pěstovat rajčata v roce 2020 v březnu. Někteří tvrdí, že je příliš pozdě na výsev rajčat v prvním měsíci jara, ale není tomu tak. Mnoho lidí je zaseje na jaře, protože tato zelenina roste poměrně rychle, pokud je pěstována v dobrých podmínkách. Jak se měsíc zvětšuje, je téměř každý den v březnu vhodný k přistání.

V březnu letošního roku lze pozorovat dvě plné měsíce najednou, což bude 31 a 2 čísla. V těchto dnech nikdo neosévá rajčata, protože určitě porostou špatně. Rovněž stojí za to opustit pěstování zeleniny 17. března, protože v tento den bude nový měsíc. Doporučuje se zasadit osivo 24., 26., 21. a 20.. Výše uvedená data jsou nejvhodnější pro výsadbu semen rajčat.

semena v zemi

Kdy zasít rajčata pro sazenice v dubnu

Jen málo lidí dává přednost pěstování rajčat v roce 2020 v dubnu, protože v této době je jaro v plném proudu a mnoho pěstitelů zeleniny již přemýšlí o opětovném výsadbě dříve pěstovaných sazenic. Dubnové dny jsou poslední data pro výsadbu semen pro pěstování sazenic. Pokud je vysadíte později než v dubnu, pak keře nebudou mít čas normálně růst ani do začátku září. Doporučuje se zasadit do poloviny jara pouze odrůdy, které lze brzy přesunout do léta.

Doporučujeme zasadit zeleninu po 14., když se Měsíc přesune do souhvězdí Ryby. Obyvatelé severních oblastí však lépe pěstují rajčata brzy, protože jejich léto končí dříve. Pro ně bude příznivým datem přistání 4-4. Dubna, kdy Měsíc přejde do Váhy.

dává přednost rostlinám

Jak pěstovat rajčata pro sazenice

Po určení data výsadby semen rajčat pro sazenice v únoru 2020 byste se měli seznámit s vlastnostmi výsadby této zeleniny.

Zpracování osiva

Před výsevem osiva je třeba provést předběžnou přípravu výsadebního materiálu. Nejprve byste měli třídit semena, abyste pro výsadbu vybrali pouze semena nejvyšší kvality. K tomu se připraví speciální solný roztok, který se skládá ze 150 gramů soli a litru vařené vody. V nádobě s tekutinou musí být semeno namočeno alespoň půl hodiny. Během této doby začnou semena vznášet se vzhůru, která jsou nevhodná pro další výsadbu.

zpracování semen

Aby nedocházelo k vážným onemocněním sazenic rajčat, jsou všechna zrna před výsadbou dekontaminována. Dezinfekce se provádí slabým roztokem manganu. K jeho přípravě se přidají 2 gramy manganu do 200 ml vody, načež se směs důkladně promíchá. Ponořte zrna do manganu asi 40 minut.

Před výsadbou musí být semena také namočena do kapaliny minerálními hnojivy. Toto je děláno pro lepší klíčivost rajčat v zemi.

pečlivá práce

Příprava půdy

Je nutné pěstovat rajčata pro sazenice pouze v nejvhodnější půdě. Pro vývoj sazenic rajčat je volná půda ideální, která obsahuje mnoho živin a udržuje vlhkost po dlouhou dobu.

V obchodě si můžete koupit vhodnou zeminu nebo si vyrobit vlastní. Mnoho pěstitelů zeleniny upřednostňuje přípravu půdy k výsadbě vlastníma rukama. Za tímto účelem se do půdy přidávají dvě části trávníku, rašeliny a čerstvých pilin pro pěstování sazenic. Všechny složky se důkladně promísí a poté se do směsi přidá trochu písku s čerstvým hnojem.

příprava půdy

Pro pěstování zdravých sazenic musí být půda očištěna od patogenů a jiných škůdců. Proto by měla být půdní směs mírně zmrazená. Nádoby s půdou by měly být pravidelně vyjímány na ulici po celou zimu. V tomto případě by za studena neměla být půda delší než tři hodiny.

Díky připravené půdní směsi budou zaseté sazenice rajčat během kultivace dostávat potřebné množství všech živin.

pěstovat sazenice

Přistání

Když jsou všechna semena a půdní směs zcela připravena, začíná výsadba rajčete pro sazenice. Nejprve musí být všechny nádoby naplněny připravenou půdní směsí. Pak se země zalévá teplou vodou a v ní se vytvoří malé díry pro výsadbu zrn. Semena sejí příliš hluboko, takže sazenice se líhnou rychleji. Po ukončení setí se rajčatové květináče pokryjí fólií a přenesou se do místnosti s dobrým osvětlením. V této místnosti musí být sazenice pěstovány před dalším vysazením do otevřeného terénu.

přistání začíná

Závěr

Výsadba rajčat je zajímavá pro mnoho zahradníků, kteří rádi pěstují zeleninu. Někteří nevědí, které dny dávají přednost a začnou sázet semena. Chcete-li zjistit, které dny jsou vhodné pro výsadbu rajčat pro sazenice v roce 2020, měli byste se seznámit s lunárním kalendářem.

pěstování zeleniny

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně