Charakteristika a popis odrůdy rajčat Budenovka, její výnos

Přestože rajčata Budenovka jsou známa již dlouhou dobu, rajčata neztrácí na popularitě a sebevědomě konkurují novým moderním odrůdám. Značný počet zahradníků považuje Budenovku za nejlepší odrůdu, protože rajče nevyžadují zvláštní podmínky pro pěstování a nejsou příliš náročné, navíc mají také vysokou úroveň odolnosti vůči plísni. Nejlepší podmínky pro pěstování rajčat Budenovka jsou mírné podnebí.

Charakteristické rysy odrůdy Budenovka

Jižní oblasti jsou vhodné pro odkryté pěstování, ve všech ostatních regionech se doporučují polykarbonátové skleníky.

Budenovka je považována za vysoké rajče, jehož výška může dosáhnout 1,5 m, doba zrání plodů je průměrná. První plodina může být sklizena průměrně 110 dní po zasetí semen do půdy. Mají masitou konzistenci, nasládlou pachuť, růžovočervenou barvu a tvar připomínající srdce. Hmotnost jednoho ovoce může být 200 - 400 g, ročně se sklízí asi 6 kg rajčat z keře.

Jak již bylo uvedeno v popisu a vlastnostech, rajčata odrůdy Budenovka jsou odolná vůči plísni a praskání.

K dispozici je také babička Budenovka - tato odrůda je považována za starou a zrající. Plody jsou kulaté a oranžovo-červené barvy. Rajčata jsou považována za ideální pro konzervování.

Rostoucí funkce

Především je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru semen. Doporučuje se nakupovat osivo ve specializovaných skladech osiva, protože se tím sníží riziko získání falešného nebo nekvalitního produktu.

Rajčata Budenovka

Ti, kdo zasadili Budyonnovku ve své zahradě, mohou sbírat semena sami. Berou velké, dobře vyzrálé ovoce, poté z něj odstraní semena, vloží je do skleněné nádoby a naplní 2/3 vodou. Dali to do tepla na týden - tentokrát stačí na to, aby dřeň zakysla a semena vznášely na hladině vody.

Po ukončení fermentačního procesu se semena promyjí, umístí na hadřík a vysuší na dobře větraném místě. Semena by měla být skladována ve skleněné nádobě, která je pevně uzavřena a měla by být maximálně poloviční. Chcete-li zjistit, kde jsou semena, doporučujeme nalepit na obal štítek. Takto získaný materiál lze použít i po 10 až 12 letech.

Chcete-li pěstovat skvělou plodinu, musíte semena otestovat na klíčivost. Nejprve se poškozená semena vyhodí, zbytky se vylijí 1,5% solným roztokem. Semena vysoké kvality padají na dno, zatímco semena nízké kvality vznášejí na povrch.

Pravidla setí osiva pro pěstování sazenic

Nejlepší období pro setí rajčat pro sazenice jsou první dva jarní měsíce. Doby výsadby se budou lišit v závislosti na regionu a klimatických podmínkách. Upozornění: výsadba rostlin na otevřeném terénu nebo sklenících, které nejsou vytápěny, je povolena pouze v případě, že sazenice jsou staré 2 měsíce a riziko mrazy zmizí.

sklizeň rajčat

Jak již bylo uvedeno v popisu rajčat Budenovka, semena se nejprve vytřídí a potom dezinfikují slabým roztokem manganistanu draselného. Semena je nutné zasít do hloubky nepřesahující 0,5 cm. Aby mohly sazenice klesat rychleji, jsou kontejnery zakryty. Potřeba zakrytí zmizí poté, co se objeví první výhonky.

Nejlepší teplota pro růst a vývoj sazenic je 22 - 25 ° C. Před výsadbou musí být rostliny vytvrzeny při teplotě 17 ° C.

Péče o rajčata

Rajčata Budenovka by měla být zasazena do půdy bohaté na živiny. Je lepší, že předchůdci rajčat byli cukety, mrkev nebo zelenina. Doporučuje se pěstovat sazenice takovým způsobem, aby 1 sq. m nebyly více než 3 kusy.

Sazenice je třeba zavlažovat teplou vodou dvakrát za sedm dní, v budoucnu lze tento postup provádět méně často, jednou za 10 dní. Vezměte prosím na vědomí, že spodní části rostlin jsou vystaveny vlhkosti. Každý druhý den je třeba půdu uvolnit a odstranit níže umístěné listy. Během období sucha se doporučuje zakrýt slámu, seno nebo suché větve, aby nedošlo k vyschnutí půdy.

Budenovka má tenké stonky, které se často ohýbají a lámají kvůli plodům poměrně velkých rozměrů, takže je nutné je svázat (výška stonku může dosáhnout 1,5 metru).

Chcete-li zvýšit výnos, musíte se postarat o vytvoření keře - měl by existovat pouze jeden stonek. Pokud je keř odolný, můžete nechat dva výhonky. Chcete-li urychlit proces zrání ovoce, musíte pravidelně štípnout. To vám umožní udržet sílu rostliny a nasměrovat ji na vývoj ovoce.

Pro sezónu se doporučuje provést několik hnojení hnojivy. První oplodnění by mělo být provedeno 10 dní po vysazení.

rajčata na talíři

Aby se snížilo riziko vzniku nemocí, je třeba keřům ošetřovat ochrannými prostředky nebo infuzí připravenou na základě česneku jednou za dva týdny.

Sklizeň

První plody Budenovky se sklízí v polovině července a rajčata přinesou ovoce do 3 měsíců, tj. Do začátku podzimu.

Zrání rajčat začíná zevnitř, takže i když ovoce vypadá růžově, může být již spotřebováno. Pro zrání roztržených hnědých rajčat stačí rajčata nechat několik dní na dobře osvětleném místě.

Recenze lidí, kteří pěstovali rajčata Budenovka, naznačují, že odrůda je dobrou volbou pro ty, kteří nemají dostatek času na péči o výsadbu. To se vysvětluje skutečností, že tato rajčata patří do skupiny nenáročných odrůd a v každém případě mají radost ze sklizně.

klíček z rajčat

Je třeba poznamenat, že existují také negativní recenze týkající se Budenovky. U některých se ovoce jeví jako bledé nebo bez chuti. Je to však kvůli špatné kvalitě semen, porušování technik pěstování a pěstování nebo špatných povětrnostních podmínek.

Pokud jde o použití rajčat, rajčata jsou vhodná pro použití jak čerstvá, tak v konzervách a mají vynikající chuť.

Lze konstatovat, že výběrem Budenovky pro pěstování ve své zahradě ji člověk nebude litovat, a pokud také zajistí správnou péči o rajčata, pak se za tato rajčata jistě podělí vynikající sklizeň.

Recenze
 1. Julie
  10.10.2017 12:59

  Tomato Budenovka je opravdu chutná a velmi plodná. Aby moje rajčata mohla růst bez problémů, používám aktivátor růstu BioGrow. Po jeho použití rostou rajčata rychle. Koupil jsem to tento obchod.

  Odpovědět
 2. Galina
  2.02.2018 14:24

  Budenovka, dokonce i v našem 23. regionu, roste v žáru! TENTO ROK ZÍSKÁTE ROSTLINU.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně