Proč řepné listy zčervenají a co dělat

Zbarvení listů zeleninových plodin často svědčí o nemoci nebo špatných podmínkách pěstování. Když zjistíte, proč listy řepy zčervenají, co dělat v takové situaci, můžete se vyhnout problémům s budoucí sklizní.

O pěstování řepy

Rostlina není obtížně ošetřitelná plodina. Sazenice řepy jakékoli odrůdy během několika měsíců po výsadbě poskytují hojnou sklizeň kořenových plodin s minimálním využitím hnojiv. Hlinité půdy jsou vhodnou volbou pro pěstování zeleniny.

pěstování řepy

Rostlinu můžete zasadit jednoduše v suché a zahřáté půdě. Semena řepy mohou mít 1, ale několik embryí, takže ztenčení v čase je zárukou toho, že mladé výhonky nebudou navzájem rušit růst.

Růst sazenic může zpomalit nebo úplně zastavit se silnými výkyvy teploty, které negativně ovlivní budoucí sklizeň. Než utratíte transplantace řepy na otevřeném terénu by měla být půda hojně napojena.

Kultura by měla být vysazena ve vzdálenosti rovnající se průměru budoucí kořenové plodiny, která má být pěstována. Sklizeň by měla být prováděna, když formovaná zelenina dosáhne požadované velikosti, listy jsou zdrsněné a kůže je tvrdá. Sklizeň řepy ze zahrady v předstihu povede ke špatnému uchování kořenových plodin a zhoršení jejich chuti.

listy zčervenají

Kultura se nebojí mnoha chorob spojených s jinou zeleninou a její sazenice jsou odolnější vůči škůdcům. Můžete také zapomenout na kontrolu plevelů - nebojí se jich.

Pěstování řepy je poměrně jednoduchý proces. Kultura se nebojí, nic se nebojí. Ale zdravá rostlina je fialová, pokud řepa získá načervenalý nádech listů, pak to může signalizovat problémy.

zeleninové plodiny

Příčiny změny barvy listů

Když se červené řepy objeví na řepě, měli byste pečlivě pochopit důvody tohoto jevu. Vrcholky se mohou nejen zčervenat, ale také zbarvit žlutě, fialově, nahnědle nebo šedě. Veškeré negativní prostředí, které negativně ovlivňuje růst rostliny, se může projevit změnou barvy listů. Zčervenání listů některých odrůdy řepy možná kvůli nadměrnému zavlažování.

Existuje pouze jedno kritérium pro identifikaci problémů - pokud nedochází ke zpoždění nebo zpoždění v růstu, pak je vše v pořádku; pokud je patrné zpomalení nebo zastavení vývoje, je naléhavá potřeba hledat důvod, proč došlo ke změně barvy vrchů.

barevné změny

Proč řepné listy zčervenají: co dělat

Může existovat několik důvodů, proč listy řepy zčervenají.

Nejběžnějším faktorem je kyselost půdy. Půdy s neutrálním indikátorem jsou vhodné pro zeleninu. Ke stanovení úrovně kyselosti půdy se používá lakmusový papír. Vhodná je také metoda používající koncentrát sody a octa. Pokud je půda kyselá, neutralizuje se dřevním popílkem.

Dalším důvodem změny barvy může být nedostatek chemických prvků nezbytných pro výživu a růst. Nedostatek sodíku, draslíku nebo fosforu vede ke zčervenání listů řepy. Nedostatek každého z prvků má své vlastní charakteristické projevy. Provádění periodického krmení s chybějícími prvky eliminuje jejich deficit.

společný faktor

Nejobtížnějším problémem je houbové onemocnění zvané cercospora. Řešení s tím není tak snadné. Příznaky choroby: pokrytí vrcholů suchou kaštanovou houbou s hnědými skvrnami (které se nakonec promění v díry), stejně jako zarudnutí okrajů listů s vytvořením okraje.

Mykóza, která nejčastěji útočí od poloviny července nebo srpna, může snadno zničit polovinu plodiny. Hlavní věcí je okamžitá opatření na záchranu rostlin.

Můžete vykopat půdu 20 cm, což zabije houbu. Kromě toho se doporučuje stříkat každý týden. Fondy, které obsahují měď, jsou vhodné. Můžete použít brambory, směsi Bordeaux a další přípravky.

houbové onemocnění

Nesmíme zapomenout důkladně očistit postele od zbytků pěstovaných plodin po sklizni.

Pokud je rostlina a listy pokryty a pokryty skvrnami, je nutné je ošetřit; kultura byla pokryta bublinami a pokryta červenými skvrnami - zkušení zahradníci doporučují, aby se neobávali a klidně zjistili, proč k tomu došlo, aby se problém rychle vyřešil.

vykopat půdu

Příčiny žloutnutí listů

Stává se, že listy řepy mění barvu na žlutou. Nejběžnější příčinou tohoto jevu je nedostatek vlhkosti. Pokud žluté zbarvení listů začíná u žil a postupně dosáhne okrajů, pak je s největší pravděpodobností nedostatek dusíku. Tento problém vyřeší hnojení půdy vodným roztokem kravského nebo drůbežího hnoje.

zažloutlé listy

Jak pomoci řepě

V závislosti na důvodech změny barvy vrcholů musíte jednat, abyste zachránili většinu budoucí plodiny. V jednom případě pomůže krmení a zalévání; zalévání rostlin léky proti plísním a škůdcům bude dost v jiném.

pomozte řepě

Nedostatek sodíku

Protože nedostatek sodíku také vede ke zčervenání vrcholů, ošetření fyziologickým roztokem zvýší obsah tohoto prvku v půdě. Je vhodná běžná kuchyňská sůl, která se musí ředit vodou v poměru 250 g na kbelík vody.

Nedostatky manganu a sodíku jsou častou příčinou zčervenání listů řepy. K vyřešení problému stačí tyto baterie doplnit.

nedostatek sodíku

Fosfor a draslík

Zčervenání listů řepy může být také spojeno s nedostatkem dalších stopových prvků. Fosfor je nezbytným prvkem pro normální růst rostlin. S jeho nedostatkem, listy ztmavnou, ztuhnou a pak zčervenají.

S tímto problémem je obtížnější se vyrovnat, ale pomocí vhodného krmení lze situaci zlepšit. Vynikající možností by bylo použití superfosfátu.

Kromě zarudnutí je příznakem nedostatku draslíku také curling listů. Je nutné hnojit přípravky obsahujícími draslík a zpracovávat je pomocí dřevěného popela.

Situaci můžete napravit. Hlavní věcí je správné dávkování.

normální růst

Kyselina půdy

Řepa se nejlépe pěstuje na hnojených půdách s neutrální kyselostí. Pokud se ukáže, že jeho hladina v oblasti je zvýšena, musí být kyselá půda kalcifikována.

Dřevěný popel lze použít k neutralizaci půdy, což nejen sníží kyselost, ale také pomůže pěstovat a rozvíjet řepu.

hnojené půdy

Jak pěstovat krásné řepy?

Proces pěstování zeleniny, jako každá jiná plodina, má své vlastní vlastnosti. Abyste získali dobrou úrodu, musíte dodržovat řádná pravidla péče a být pozorní a usilovní v každé fázi; pravidelně vodu a krmení.

Současně by spotřeba hnojiva měla být taková, aby řepy poskytla požadované množství nezbytných mikroelementů. Péče o mladé a nezralé rostliny přinese ovoce v budoucnu při sklizni.

krásné řepy

Recenze
  1. Sasha
    5.05.2018 03:44

    Také jsem měl tento problém s řepou, nedávno začali používat BioGrow - bioaktivátor růstu rostlin, od něj očekáváme pozitivní výsledky, obvykle je chválen, podívejme se!

    Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně