Jak transplantovat řepu po naředění na otevřeném poli

Začínajícím zahradníkům bude užitečné naučit se ředit řepu, aby získala dobrou sklizeň velké a chutné kořenové zeleniny. Tato zelenina může být pěstována jak bezsemenným, tak semenáčkovým způsobem. Silné sazenice, které zůstanou po průlomu, by se proto neměly vyhazovat - lze je použít jako sazenice. Nejčastěji se řepa pěstuje po prvním ztenčení, ale v případě potřeby lze použít dospělé sazenice se 4-5 listy.

Funkce setí a pěstování řepy

Semeno řepy klíčit při teplotě +4 ° C, ale nemělo by se spěchat k výsadbě, protože sazenice a dospělé rostliny tolerují mrazy dobře. Rostlina vykazuje nejvyšší klíčivost při +10 ° C. Množství osiva je 17–20 g na 10 m². Hloubka výsadby - 2,5 - 3 cm Při hlubokém výsadbě se klíčení snižuje a rychlost růstu rostliny se zpomaluje kvůli nedostatku kyslíku v půdě.

přerůstání řepy

Semena řepy jsou infruze nebo ovocné agregáty, které jsou spojeny 3-5 kousky do hustých glomerulů. Každé semeno může dát 2-4 plnohodnotných výhonků, což vede k zahuštění sazenic. Pokud nebudou zbytečné výhonky včas odstraněny, kořeny porostou malé, zdeformované a bez chuti. Sazenice, které zůstanou po naředění, lze vysadit na volných místech.

Pokud chcete získat sklizeň velkých kořenových plodin, je třeba vysadit výsadbu nejméně dvakrát. Navíc by zředěné vzdálenosti měly být při prvním postupu 3-4 cm a při opakovaném průniku 8-10 cm.

velké kořenové plodiny

Jak nařídit řepu?

Ředění je důležitou zemědělskou technikou pro všechny kořenové plodiny, zejména řepu. Musíte vědět, jak správně prorazit rostliny. Velikost plodiny bude záviset na včasnosti a kvalitě postupu. Pro vytvoření optimální oblasti krmení pro každou rostlinu je nutné provést 2-3, někdy i 4 ředění sazenic.

Jakmile se objeví první trvalý list, můžete začít s ředěním výsadby. První průlom musí být někdy proveden ve fázi kotyledonu. Nezpochybňujte potřebu postupu; přátelská klíčivost je samozřejmě dobrá, ale při zahuštěných výsadbách se rostliny navzájem utlačují. V takových podmínkách nebude fungovat pěstování plnohodnotných kořenových plodin.

řídnout řepu

Doporučuje se ztenčit v zamračený den nebo večer. Půda by měla být vlhká, takže den před zákrokem jsou rostliny hojně napojeny. Před ztenčením se uličky uvolní. V každém hnízdě je ponechána nejsilnější rostlina a zbytek je odstraněn.

Aby nedošlo k poškození požadovaných sazenic, neměli byste rostliny vykořenit, je lepší klíčit klíček poblíž země.Pro větší pohodlí můžete použít pinzetu nebo nůžky. Pokud po průlomu existují silné sazenice, neměli byste je zahodit. Řepa může být přesazena do připravených rýh nebo tam, kde nebyly naklíčeny.

povolte uličky

Druhý postup

Za příznivých podmínek rostou rostliny zpravidla 2-3 týdny po prvním průlomu, řepa má čas pěstovat 5-6 listů a kořenová plodina dosahuje průměru 3-4 cm. Můžete přejít k druhému postupu ředění. Odstraňte největší rostliny, které dosáhly zralosti svazků, jakož i špatně vyvinuté vzorky. Vzdálenost mezi zbývajícími rostlinami by měla být alespoň 6-8 cm.

příznivé podmínky

Třetí ztenčování se provádí, když kořeny dosáhnou průměru 4 až 5 cm a mohou být již použity jako potrava. V tomto okamžiku se vytvoří konečná hustota porostu. Aby kořenová plodina nevyrostla, interval mezi rostlinami po průlomu by neměl být větší než 10 až 15 cm. Pěstitel zeleniny má vždy na výběr - pěstovat semenem nebo sazenicemi rostlin, aby se později nemusel ředit.

Dalšími průlomy jsou opakovaně selektivní sklizeň.

mezi rostlinami

Přesazování řepy během ředění

Po prvním naředění existuje mnoho silných rostlin, které lze použít jako sazenice. Všimněte si, že osázená řepa dobře kořene a tvoří větší kořenové plodiny, než ty, které jsou osázeny semeny na stálém místě.

Pokud neexistují další postele pro pěstování rostlin, můžete najít místo pro sazenice mezi okurkami, paprikou, koprem a jinou zeleninou (kromě fazolí). Kořenové sazenice kořenů můžete zakořenit také po stranách postele s jahodami. Tyto rostliny spolu dobře spolu vycházejí.

Je vhodné transplantovat řepu během ředění za deštivého, zataženo, což zajistí lepší přežití. Zelenina reaguje velmi citlivě i na drobné poškození kořene, takže ji musíte ze země odstranit pomocí úzké zahradní lopaty. Pak ji opatrně vložte do připravené díry, vyhněte se ohybům a záhybům, jinak se kořenová plodina zdeformuje.

použití jako sazenice

Pokud je kořen příliš dlouhý, je nejlepší jej zkrátit o jednu třetinu. Před výsadbou můžete kořeny sazenic ponořit do směsi mulleinů a jílu pro dobré přežití. U pěstovaných sazenic se odstraní veškeré listí a zanechá jeden centrální výhonek. Po výsadbě je vhodné zastínit rostliny přilepením malých větví javoru nebo jiného stromu s velkým listím vedle nich.

Mnoho zkušených pěstitelů zeleniny nerozpozná výsevní řepu okamžitě na trvalé místo, ale zasadí je pouze do sazenic. Výhodou této metody je, že není třeba ředit a získávat velké kořenové plodiny.

je žádoucí stínovat

Jak pěstovat řepu tak, aby nevypadla?

Pro získání plodné a sladké kořenové plodiny se ředění řepy na otevřeném poli provádí dvakrát až třikrát za sezónu. Pokud není možné provést průlom rostlinou, můžete okamžitě zasadit sazenice ve vzdálenosti 7-10 cm od sebe. Semena řepy jsou velká, takže to není tak obtížné.

Mnoho zahradníků vkládá semena řepy předem na papírové pásky potažené pastou. Během výsadby jsou pásky zapuštěny do brázd do hloubky ne více než 2 až 3 cm a lehce posypané zeminou. Nevýhodou této metody je to, že některá semena mohou odumřít a sazenice budou nerovnoměrné. Proto je na skladě nutné mít malou plochu rostlin pro sazenice, aby bylo možné nahradit mrtvé sazenice.

rostlinné řepy

Tipy od zkušeného zahradníka

Řepa je náročná na úrodnost půdy a netoleruje dobře stínování.Existuje řada podmínek, na jejichž splnění bude záviset kvalita plodiny, proto bude užitečné poslouchat jednoduchá doporučení zkušených zahradníků:

 náročné na plodnost

 1. Pokud chcete získat dobrou sklizeň velkých kořenových plodin, musíte na svém webu pěstovat pouze zonální odrůdy domácího výběru.
 2. Před výsevem je třeba zpracovat semena řepy ve slabém roztoku manganu nebo popela (2 polévkové lžíce na 1 litr vody). Pak zabalte do vlhkého hadříku a uložte na teplé místo, dokud klíčky nejsou klovány.
 3. Příliš velké kořenové plodiny se špatně skladují, hromadí více dusičnanů a často mají špatnou chuť. Pro získání středně velké ležící řepy je nezbytné zmenšit vzdálenost mezi řadami na 18-20 cm a v řadách na 8-10 cm.
 4. Zkušení zahradníci nechtějí ztrácet čas bojem se zahuštěnými řepnými výhonky, je mnohem snazší pěstovat vysoce kvalitní kořenové plodiny se sazenicemi.
 5. Řepa se na kyselých půdách nevyvíjí dobře, takže je vhodné je zavlažovat popílek dvakrát ročně (1 sklenici popela na kbelík vody). Uličky můžete poprášit suchým popelem (následným uvolněním půdy).
 6. Dřevěný popel je také dobrým odpuzovačem škůdců.
 7. Ke zvýšení obsahu cukru se řepa zavlažuje dvakrát ročně mírně osolenou vodou (1 polévková lžíce L. sůl bez vrchu na 1 litr vody). První zalévání se provádí v období vázání kořenové plodiny, druhé - měsíc před sklizní.

Dokonce i nováček v létě může pěstovat nenápadnou a chutnou kořenovou plodinu. Použitím praktické rady zkušených zahradníků v praxi můžete dosáhnout významného zvýšení výnosu.

řepné výhonky

Recenze
 1. Lero
  9.09.2018 09:31

  Řepa se zotavuje pozoruhodně dobře, takže by neměly být problémy s jejich transplantací. Po tomto postupu kořenová plodina vyžaduje hnojiva, doporučuji použít bioaktivátor "BioGrow».

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně