Odrůdy krycího materiálu pro kontrolu plevelů a jak je správně používat

Odplevelení se často používá k boji proti plevelům, ačkoli zahradníci tuto aktivitu nebudou považovat za snadné a příjemné. Avšak úkol péče o postele může být usnadněn pomocí krycího materiálu z plevelů. Dnes na trhu najdete kvalitní podlahy v různých cenových kategoriích. Krycí materiál činí postele elegantními a dobře udržovanými, aniž by bránil růstu kultivovaných rostlin.

Princip fungování krycího materiálu

Materiál zakrývající záhony a květinové plantáže neumožňuje průchodu slunečního světla, což je nezbytné pro život plevelů. Plevel nemůže proniknout na světlo, biochemické reakce jsou narušeny v jejich tkáních, kořenový systém vyschne. Rostliny umírají.

Aby byly ovlivněny pouze plevele a kultivované druhy zůstaly nezraněné, tkanina se pečlivě umístí na postele, pevná, otvory se vyříznou na místech odpovídajících umístění kultivovaných rostlin.

Moderní typy půdního pokryvu nejen spolehlivě chrání před růstem plevelů, ale také nevyvolávají rozklad kořenů, vývoj plísňových chorob. Mohou zakrýt nejen postele a květinové záhony, ale také zakrýt cesty na osobním pozemku, aby zabránily průniku plevelů mezi talíři. Mezi lůžky je umístěn hustší materiál, aby se udržel čistý stav místa.

Hustá pokrývka pomáhá zbavit se škůdců v půdě. Hmyz má potíže s orientací v prostoru, nemůže se rozmnožovat.

krycí materiál z plevelů

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou použití krycího materiálu je usnadnění péče o zeleninu, bobuloviny a květiny. Pokrytí země je oblíbené, protože:

 • chrání horní vrstvu půdy před nepříznivými podmínkami prostředí, zabraňuje rostlinám uschnout před nedostatkem vlhkosti a živin, nadměrným slunečním zářením, silnými dešti
 • vytváří mikroklimatické podmínky ideální pro rozvoj kultivované vegetace, ale nepříznivé pro reprodukci bakteriální infekce;
 • zjednodušuje provádění činností v oblasti péče o pěstované rostliny;
 • vhodné pro použití na otevřeném prostranství i ve skleníku;
 • díky své husté struktuře má dlouhou životnost (až 8–12 sezón), neztrácí kvalitu a vzhled během provozu.

Nevýhody krycí tkaniny jsou způsobeny nesprávným použitím:

 1. Pokud je krytina plevelů nainstalována nebo provozována nesprávně, objeví se pod ní skleníkový efekt.A nadměrná vlhkost, při absenci cirkulace vzduchu, vyvolává vývoj plísňové infekce.
 2. Tmavě zbarvené plátno se pod sluncem velmi zahřeje a UV stabilizační vrstva se po 2 měsících používání stane neúčinnou. Proto se v klimatických podmínkách jižních oblastí používá k ochraně výsadby seno, piliny, novinový papír.

krycí materiál z plevelů

Typy netkaných plevelů krycích materiálů

Agrocloth pro plevele se prodává na trhu ve velmi odlišné kategorii kvality a ceny. Můžete si vybrat produkt podle barvy, hustoty, struktury a dalších preferencí a potřeb.

Spunbond

Značka se stala tak populární, že obyvatelé léta začali toto slovo nazývat jakýmkoli krycím materiálem pro postele. Spunbond je speciální technologie výroby tkanin. Ukázalo se, že je lehký, vzdušný, ale opravíme to. Materiál je šetrný k životnímu prostředí, není ovlivňován kolísáním teploty a mechanickým namáháním.

Spunbond může být bílé a černé barvy, v hustotě - 20-60 g / m2:

 1. Bílý materiál do 30 g / m22, se používají hlavně k ochraně plodin před opakujícím se jarním chladem a hojným slunečním světlem v létě. Pokrývají sazenice, bobule, dekorativní druhy, květinové záhony. A mladé sazenice ovocných stromů spunbond chrání před škodlivým hmyzem.
 2. Bílé prádlo 30-50 g / m22, vhodné pro zimní ochranu jakýchkoli okrasných a ovocných plodin. Táhne se také přes obloukový rám skleníku nebo skleníku.
 3. Černý spunbond 50-60 g / m2 s UV stabilizační vrstvou spolehlivě chrání před plevelem, přispívá k přijímání více tepla kultivovanými rostlinami.

Spunbond

Geotextilie

Geofabric, který je založen na polyesterových vláknech tkaných při tepelném působení, se vyznačuje pevností a schopností dýchat. Popularita produktu je způsobena:

 • dlouhá životnost;
 • univerzálnost použití;
 • snadná instalace na místě;
 • nízké náklady.

Geotextilie

Agrospan

Ve skutečnosti jde o druh spunbondu vyráběného ruskou společností Ayaskom. Stejný vysoce kvalitní, odolný, levný. Používá se hlavně k ochraně jahod, jahod a jiných bobulí.

Agro-tkanina má UV stabilizační vrstvu, opotřebuje se pomalu a není náchylná k kolísání teploty.

Proto se používá jako zimní přístřešek, ale také se dokonale projevuje jako prostředek ochrany proti plevelům.

Agrotex

Další populární druh krycího materiálu od ruského výrobce. K dispozici ve dvou barvách:

 • žlutá - určená ke zničení škůdců na rostlinách lilku;
 • černý - prostředek proti ničení plevelů, používaný hlavně na jahodových plantážích.

Materiál má perforovanou strukturu, takže není třeba řezat otvory pro plodiny. Stačí zakrýt pozemek v zahradě a kulturní výsadba nebude trpět vysokými teplotami, během zalévání a srážení se zašpiní půdou. Agrotex se nezkrčí, nebojí se kolísání teploty, nevyvolává poškození půdy bakteriální infekcí.

Agrotex

Agril

Prodyšná látka navržená speciálně pro hubení plevelů. Chráněné rostliny neklesají z tepla, během mrazu nezmrznou. Pokrytá půda zůstává volná, nepodléhá tvorbě kůr a erozi, biochemická složka není narušena, kyslík a výživa jsou kořeny plně absorbovány. Při správném použití tohoto materiálu poskytují kultivované rostliny dřívější plodiny. Agryl můžete použít k mulčování jahod, zeleninových lůžek.

Pro hubení plevelů se používá černý materiál o hustotě 50 g / m22... U skleníkových zařízení berou průhlednou tkaninu o hustotě 20 - 40 g / m2.

Agril

Lumitex

Jedná se o vlnitou vrstvu s měkkou strukturou a různými barvami. Díky své schopnosti odrážet škodlivé a přenášet sluneční paprsky prospěšné pro rostliny, dokonce i za oblačného počasí, se agrofibre používá k ochraně okurkových a bobulovitých lůžek, nevyvolává přehřívání a podchlazení rostlin a urychluje zrání ovoce.

Při vybavení skleníku můžete kombinovat lumitex s plastovým obalem.

Lutrasil

Obvykle se používá pro ochranu proti chladu, ale může být dobrou kontrolou plevelů. Materiál je vysoce kvalitní, stojí o něco víc než spunbond, v kvalitě je mu vlastně podobný. K dispozici ve dvou barevných variantách - bílá a černá. Hustota - od 20 do 60 g / m22.

Povlak se nanáší:

 • nízká hustota bílá - pro ochranu sazenic a sazenic před jarními mrazy;
 • vysoká hustota bílá - jako zimní přístřešek (v mrazu do 8-10 ° C);
 • černá střední až vysoká hustota - proti plevelům.

Lutrasil

Černý film

Před příchodem agrotextilií byl černý materiál jediným materiálem k ochraně půdy před plevelem. Dobře ztmavne. Může pokrývat nejen postele, ale také uličky.

Dnes je film výrazně nižší než moderní zemědělské textilie:

 • nepropouští vodu;
 • vytváří skleníkový efekt, který zvyšuje pravděpodobnost plísňové infekce;
 • má krátkou životnost.

Černý film

Jak se používají krycí materiály?

Níže je krok za krokem průvodce používáním krytu proti plevelům. Potřebovat:

 1. K odstranění plochy od plevelů použijte jakoukoli metodu.
 2. Naneste hnojivo. Vyrovnejte zemi.
 3. Odřízněte kus plátna podle velikosti plochy s povolením pro připevnění 15 cm.
 4. Vyřízněte díry pro pěstované rostliny ve formě křížů nebo kruhů.
 5. Za klidného počasí zakryjte místo materiálem.
 6. Připevněte povolenky kameny do vykopaných drážek nebo je zakryjte zemí.
 7. Na různých místech místa připevněte materiál k půdě drátěnými kolíky dlouhými 10 cm.
 8. Semena zasejte do otvorů, sazenice rostlin.

Jak zavlažovat rostliny?

Moderní krycí materiál umožňuje volnému průchodu vody.

Zalévání se provádí zavlažovací metodou, plátno nemusí být odstraněno. Tekuté hnojivo se opatrně nalije do otvoru.

Aby se zabránilo zamokření půdy a rozpadu rostlin, je hladina vlhkosti zkontrolována skrz otvor.

Popularita agrotextilií mezi zemědělci a letními obyvateli není překvapující. Materiál je snadno použitelný, prodyšný, odolný, odolný vůči nepříznivým faktorům a umožňuje zapomenout na existenci plevelů po celou sezónu. Je to také levné.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně