Popis odrůdy třešňových švestek Traveler, opylovače, výsadba a péče

Existuje mnoho druhů třešní švestky, ale ne všechny z nich jsou v poptávce mezi zahradníky. Toto ovoce je oblíbené pro pěstování na prodej nebo pro přípravu na zimu. Existují odrůdy, které může začínající letní obyvatelé snadno zvládnout chovem. Patří sem třešňová švestka Traveler.

Toto je jeden z poddruhů, který trvale poskytuje bohatou úrodu. Rostlina je odolná vůči chorobám, škůdcům, nenáročná na péči. Ovoce dozrává brzy, což vám umožní vychutnat si šťavnaté ovoce v polovině léta. Pro úspěšnou výsadbu stromu je důležité seznámit se s jeho vlastnostmi, rostoucím postupem a péčí.

Historie chovu

Odrůda třešňových švestek Traveller byla vytvořena vědci G. Ereminem, L. Velenchukem v experimentální květinářské laboratoři v roce 1977. Odrůda je vyšlechtěna symbiózou třešňových švestek Tauride a čínských švestek Berbank. Plodina je určena k pěstování ve středním pruhu. V roce 1986 byla do státního rejstříku zapsána třešňová švestka.

Popis

Odrůda třešeň je hybridní druh ruské švestky. Stromy rostou rychle, až 3 metry vysoké. Koruna je středně hustá a připomíná široký oválný tvar. Kmen má hladkou, šedou kůru. Větve jsou rovné, silné, mají dlouhé kopí, které žijí po krátkou dobu.

 1. Květy květů jsou velké, tvoří se ve dvojicích. Kvetení nastává v polovině dubna.
 2. Ovoce roste do hmotnosti 28 gramů, kulatého tvaru, se znatelným švem po straně. Kůže je středně hustá, špatně oddělená od pomerančové buničiny jemnými vlákny.
 3. Třešňová švestka odrůdy Traveler se nachází v žluto-fialovém odstínu s mnoha tečkami.
 4. Obsah cukru je nízký, je 7,6%, kyselost je mírná - 2,5%.
 5. Odrůda získala ochutnávací skóre 4,2 bodu, 34 kcal ve 100 gramech.
 6. Rostlina sama o sobě nezpyluje.

Odrůda je vhodná pro pěstování pro osobní spotřebu nebo prodej.

třešňová švestka Traveler

Odrůdové charakteristiky

Cherry plum Traveler má následující zahradní vlastnosti:

 • vysoká odolnost proti mrazu;
 • průměrná imunita vůči nemocem;
 • střední odolnost vůči suchu;
 • kořenový límec je schopen podpořit obscénní pěstitelské podmínky.

Strom této odrůdy přináší vysoký výnos, což je její hlavní rys.

Odolnost vůči suchu a mrazu

Cherry švestka statečně odolává mrazu, vydrží nízké teploty až do -30. Mrazy mohou poškodit pouze během období vzniku pupenů. Prudký pokles teploty způsobí, že květiny spadnou. Hybridní odrůda nemá rád sucho, ale také špatně reaguje na vysokou vlhkost půdy. Nedostatečné zásobování vodou je způsobeno částečným poklesem listů a vaječníků. Stagnace vody znamená hnilobu kořenového systému.

velké ovoce

Odrůda odolnost vůči chorobám a škůdcům

Cherry švestka Traveler má silnou imunitu vůči nemocem. Pokud jsou nepříznivé povětrnostní podmínky, neustále prší a je horké, strom může být napaden houbami. Letní obyvatelé si uvědomují vysokou odolnost odrůdy vůči škůdcům s náležitým preventivním ošetřením.

Pollinators a kvetení

Třešňové švestky by měly být opylovány, aby byla zajištěna rovnoměrná sklizeň. Stojí za to vysadit další odrůdy na pozemku. Nejlepší cross-opylovače jsou odrůdy ruských, Skoroplodnaya a čínských švestek.

Produktivita a plodnost

Odrůda třešňových švestek dozrává v první polovině července, strom nese ovoce až 1 měsíc po 3. roce života. Můžete sbírat až 501,4 p / ha za sezónu. Jeden strom dává až 40 kilogramů sklizně třešní. Plody vyžadují včasný sběr, protože po zrání rychle spadnou. Plody nejsou vhodné pro dlouhodobou přepravu, skladování, kvůli uvolněné a měkké buničině. V chladničce zůstávají v původní podobě po dobu asi 4 dnů.

rodící strom

Kde se používá ovoce

Odrůda třešňových švestek je známá univerzální aplikací. Z toho se připravují džemy, zavařeniny, kompoty, domácí tinktury a spotřebovávají se čerstvé. Ovoce si zachovává svou chuť a během zimy se stává sladším.

Výhody a nevýhody

Cherry švestka má řadu pozitivních a negativních rysů. Existuje méně mínusů než plusy, lze je vyrovnat pomocí dalších zahradních aktivit. Odrůda je vhodná pro pěstování v soukromých zahradách a průmyslových plantážích.

profesionálovéMinusy
Krátká doba zráníCherry švestka malá
Odolné vůči vysokým teplotámKrátká skladovatelnost ovoce, nemožnost přepravy
Stabilní, vysoký výnosNízká tolerance sucha
Imunitní imunita

doba zrání

Jak zasadit odrůdu v ​​zahradě

Třešňová švestka odrůdy Traveler neznamená speciální výsadbové technologie. Je pouze důležité vybrat tu správnou zemi, připravit ji, vybrat si dobrý sazenice. Pokud dodržujete všechna pravidla výsadby, strom se zakoření. Dále bude vyžadována pravidelná péče, která netrvá příliš dlouho. Cherry švestka je ideální pro letní obyvatele.

Data a místo vylodění

Je lepší zasadit třešňové švestky ve střední a severní oblasti na jaře, na začátku až do poloviny března. Podzimní výsadba se nedoporučuje, protože mladé sazenice nebudou mít čas na zesílení před mrazem. Třešňovou švestku můžete zasadit v říjnu pouze na jihu.

Místo musí být vybráno pečlivě, mělo by být hojně osvětleno ultrafialovými paprsky. Ve stínu a částečném stínu je na stromě přivázáno méně plodů. Kultura upřednostňuje růst na místech chráněných před průvanem. Je lepší zasadit ji vedle malých přístaveb, plotů. Výskyt podzemní vody musí být nejméně 1 metr od země.

sazenice rostly

Žádoucí a nechtění sousedé

Okolí mezi rostlinami může být vzájemně prospěšné nebo škodlivé. Tuto skutečnost je důležité vzít v úvahu, protože pokud zasadíte švestkovou švestku vedle nežádoucí plodiny, utrpí to. Můžete zasadit strom vedle odrůdy švestek Krasny Shar, Skoroplodnaya, Asaloda, Vitba, Mara, třešňové švestky Kubanská kometa, Kleopatra.

Ovocné a okrasné stromy, keře, mohou růst v těsné blízkosti odrůdy Traveler.Negativní reakce nastane, když jsou oddenky umístěny na stejné úrovni a vzájemně si konkurují v boji o výživové složení, nebo pokud jedna z plodin uvolňuje látky škodlivé pro druhou.

Jaké stromy nelze zasadit vedle třešňové švestky:

 • matice;
 • třešeň;
 • hruška;
 • Jabloň.

Podle některých zahradníků slouží jabloň jako dobrý soused pro třešňovou švestku, tato skutečnost však dosud nebyla potvrzena.

silné větve

Příprava výsadby jámy

3 týdny před výsadbou budoucího stromu byste měli začít připravovat půdu poblíž plánovaného otvoru. Hluboké orby, sběr odpadků, plevel, loňské listy se odstraňují. Připravte jámu 2 týdny před očekávaným datem. To umožní, aby se půda usadila, kořeny se po výsadbě nerozlomí. Pokud se výsadba provádí v nádobě, můžete ji umístit do čerstvě vykopaného otvoru. Smíchejte zemi s kbelíkem humusu, kompostem, přidejte litr dřevěného popela, minerální obvazy. Vezměte 50 gramů superfosfátu, 60 gramů draselné soli. Naplňte otvory ve 2/3 dílech směsí. Příliš kyselou půdu lze vápnit dřevním popílkem v poměru 400 - 500 g na 1 metr.

Výběr a příprava sazenic

Je vhodné zakoupit jednoleté sazenice této odrůdy třešní. Jsou schopni rychle se zotavit z mrazu. Před nákupem prosím věnujte pozornost níže uvedeným podrobnostem.

 1. Oddenek by měl být dobře vyvinutý, dobře tvarovaný.
 2. Střílí bez poškození, hladká struktura, stejnoměrná, silná.
 3. Kořeny by měly být dlouhé 10 centimetrů.
 4. Půda v nádobě je vlhká, bez hrudek a plísní.

osamělé ovoce

Sazenice musí být zónovány. Výsadba materiálů pěstovaných v jiných regionech a s jinou klimatickou zónou nezakořenila. Před výsadbou ponořte oddenek do hliněné kaše s Heteroauxinem. Vezměte 1 díl jílu a rašeliny na 20 litrů vody, přidejte k nim 0,1 gramu látky. Směs zlepší proces zakořenění, adaptace sazenic v novém území bude úspěšná.

Výsadba technologického procesu

U stromů střední velikosti se doporučuje schéma výsadby - 3 * 4 metry. Sazenice sazenic třešňových švestek zasazujte do úrodných půd a sledujte následující nuance.

 1. Umístěte kolík 1,5 m dlouhý a průměr 3 - 3 centimetry do připraveného vybrání. Vytvořte kolem sebe hromádku.
 2. Položte sazenici třešňových švestek na kopec a jemně narovnejte kořenový systém. Posypte půdou a mírně podbírejte, aby neexistovaly žádné mezery.
 3. Krční páteř by měla být ve výšce 4 až 6 cm.
 4. Připevněte sazenice k provázku.

Poslední fáze bude zalévání půdy. Nalijte vodu postupně, aby nedošlo k vymytí sazenice třešňových švestek. Bude to trvat 1-2 kbelíky.

plný koš

Péče o stromy

Odrůda třešňových švestek s řádným dohledem přinese ovoce asi 20 let. Je třeba ji včas zalévat, oplodnit a ošetřit před škůdci.

Zalévání

Cherry-Plum Traveler preferuje vlhkou půdu. Zalévání je vyžadováno často, ale musíte nalít trochu vody. Jak rostete, zvyšte hlasitost o 2-6 kbelíků. Snižte frekvenci zalévání během období dešťů. V zimě není zalévání rostlin nutné, aby se zabránilo stojaté vodě. Drenážní drážky je třeba vytáhnout, veškerá přebytečná voda do nich vstoupí.

Vrchní oblékání, tabulka

Pokud byla půda hnojena před výsadbou odrůdy třešňových švestek, další hnojení není třeba v příštích 2 letech. Poté přidejte živiny podle níže uvedené tabulky. Pokud nedojde k doplnění půdy, strom nebude plodit hojně, bude napaden škůdci a brouky.

sklizeň je připravena

Péče o hlaveň, mulčování

V případě pozdních mrazů je možné zmrazení ledvin. Aby byl strom před tím chráněn, měl by být kmen kmene svazován rašelinou nebo humusem vrstvou 7 centimetrů. Aby se zabránilo napadení odrůdy hlodavci, brouky, je možné pokrýt kmen kmeny jehličnatých smrků, svázané provázkem nebo provázkem.

Také dali strašáka do zahrady.Vystrašují ptáky, kteří poškozují kulturu. Vyrábají vycpaná zvířata sami nebo kupují hotová zvířata. Můžete použít šustění ve větru, pěnovou gumu a vyrobit z nich panenku.

Jarní a podzimní prořezávání

Třešňová odrůda Traveller vyžaduje pravidelné prořezávání. To pomáhá vytvářet zdravou korunu, zvyšovat produktivitu a prodlužovat životnost stromu. Postup by měl být proveden následujícím způsobem:

 • v prvním roce ořízněte všechny větve o 1/3;
 • pro ztenčení keře je řezán ostrým dezinfikovaným prořezávačem;
 • rychle rostoucí výhonky, které dorostly do 1 metru, se zkrátí o 40 centimetrů;
 • v říjnu a dubnu jsou vyříznuty všechny nemocné, suché, deformované větve.

Popis odrůdy třešňových švestek Traveler, opylovače, výsadba a péče

Aby se zabránilo vniknutí patogenních původců do stromu, jsou holá místa potřena zahradním lakem..

Preventivní ošetření odrůdy

V dubnu se za účelem prevence třešňová švestka ošetří roztokem 2% železa a 1% síranu měďnatého. To vám umožní chránit odrůdu před virovými, bakteriálními, plísňovými patologiemi a škodlivým hmyzem. Kmen stromu můžete nastříkat až před začátkem toku mízy, jinak se pupeny, které se začaly otevírat, spálí. Ošetření musí být opakováno na podzim, když listí spadne.

Reakce zahradníků

Mnoho lidí si oblíbilo odrůdu třešňových švestek, je široce pěstována i nezkušenými letními obyvateli. Jejich recenze říkají o následujících výhodách stromu:

 • časná zralost;
 • odolnost vůči nízkým teplotám;
 • hojná, stabilní sklizeň;
 • časné zrání;
 • imunita vůči nemocem.

Mnoho zahrádkářů nelíbí odrůdu třešňových švestek Traveler pouze v tom, že plody po pádu rychle spadnou ze stromu, je nestabilní sucho. Tyto nuance se snadno řeší, je důležité věnovat pozornost kultuře. Pak vám strom podělí šťavnaté, sladké ovoce.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně