Recepty lehce osolených a nakládaných okurek v gruzínštině na zimu

V zimě budete chtít vyzkoušet nejen klasické okurky, ale i kořenější pikantní jídla. Vynikající možností je uchovat okurky na zimu v gruzínském stylu. V závislosti na koření použitém v receptu chutná jídlo více či méně jasně. Takový blank osloví všechny milovníky kořeněné konzervace.

Klasický způsob vaření

Klasický způsob přípravy nakládaných okurek v gruzínském stylu má tišší chuť. Díky česneku je v něm drobná skvrna.

Složení:

 • 5 kg okurek;
 • 2 kg rajčat;
 • 250 ml rostlinného oleje;
 • 200 g granulovaného cukru;
 • 3 polévkové lžíce soli s malým skluzavkou;
 • 300 g česneku;
 • 250 ml kyseliny octové.

okurky v misce

Uvedený objem produktů se používá k přípravě 7 litrů lehce osolené gruzínské okurky.

 1. Příprava rajčatové omáčky. Zralá rajčata jsou nakrájena na kousky a prošita mlýnkem na maso. Do omáčky se přidá sůl, cukr a máslo. Rajčata se vaří na mírném ohni po varu po dobu ne delší než čtvrt hodiny.
 2. Příprava okurek. Kořenová zelenina se promyje vodou, konce se odříznou a nakrájejí na kruhy.
 3. Kombinace přísad. Po přidělené době po uvaření rajčat, okurek, sekaného nebo drceného česneku se k nim přidá kyselina octová. Salát se přivede k varu a udržuje se v ohni maximálně 7 minut.
 4. Kroutit. Konzervované okurky jsou rozloženy do sklenic a utaženy víky. Salát se nechá vychladnout pod kožichem. Hotové solení se ukládá po celou zimu.

Pikantní recept s adjikou

V lehce osolených gruzínských okurkách se často používají koření, koření a různé byliny. Dávají jídlům pikantní, štiplavou chuť. S přídavkem adjiky získávají přípravky na zimu neuvěřitelnou chuť.

Složení:

 • 1 kg okurek;
 • 0,4 kg rajčat;
 • 50 ml rostlinného oleje;
 • 60 g granulovaného cukru;
 • 0,5 lžíce soli;
 • 2-3 stroužky česneku;
 • 50 ml kyseliny octové;
 • 1,5-3 lžíce suché adjiky.

Adjika a česnek se v receptu používají podle chuti. Pokud chcete, aby okurky byly méně kořenité, doporučujeme snížit množství koření. Pro intenzivnější aroma se zvyšuje jejich objem. Lehce solené gruzínské okurky se získají, pokud se doba konzervování zkrátí na 1-2 týdny.

Okurky v gruzínštině na zimu v bankách

 1. Příprava rajčat. Rajčata se důkladně omyjí. Nezralá část se stopkou je vystřižena z ovoce. Zbytek je nakrájen na čtvrtiny a protlačen mlýnkem na maso nebo mixérem. Je důležité, aby omáčka byla homogenní, bez velkých inkluzí kůže.
 2. Příprava okurek. Zelentsy se také umývají pod vodou. Špičky jsou odstraněny ze dvou okrajů. Plody jsou nakrájeny na tenké prsteny. Pro vaření zvolte pouze silné, nikoli přezrálé ovoce.
 3. Výroba omáčky. Rajčatová pasta, sůl, granulovaný cukr a olej jsou smíchány v samostatné nádobě.Umístěte pánev na oheň a vařte maximálně 15 minut.
 4. Kombinace přísad. Dalším krokem je míchání okurek v rajčatech a přidání kyseliny octové. Celá mše se uvede do varu. Poté přidejte suchou adjiku. Koření již má vyvážené složení. Je optimální použít 1,5 lžíce koření na 1 kg kořenové zeleniny. Fanoušci koření, zvyšte tento objem na 3 polévkové lžíce. Nalijte koření do konzervace. Česnek je přidán jako poslední. Všechny přísady jsou důkladně promíchány. Pro skladování v zimě se okurky vaří na mírném ohni po dobu nejméně 10 minut. V hotové misce má zelenina tmavší bažinovou barvu.
 5. Kroucení a skladování. Nakládané okurky se ukládají do předem připravených nádob a dotahují se kovovými víčky. Hmota se aplikuje na samý vrchol, takže mezi víkem a salátem není téměř žádný vzduch. Připravený salát se nechá vychladnout pod teplou přikrývkou. Solení na zimu se odstraňuje v chladném suterénu.

Gruzínské okurky na zimu v misce

Pikantní recept

Gruzínská jídla mají často kořenitou chuť a koření. Objevují se, když se zelenina konzervuje přidáním paprik a bylin. Okurky podle gruzínské receptury na zimu mají originální chuť.

Složení:

 • 2 kg okurek;
 • 1,5 kg rajčat;
 • 0,5 šálku slunečnicového oleje;
 • 2 polévkové lžíce soli;
 • 0,5 šálku granulovaného cukru;
 • 3 papriky;
 • 1-2 lusky feferonky;
 • 3 stroužky česneku;
 • 1 lžička kyseliny octové.

Nejlepší konzervační chuť se dosahuje použitím olivového oleje. Další koření a byliny mohou být přidány do misky, pokud je to žádoucí.

olivový olej pro okurky

 1. Příprava okurek. Ovoce střední velikosti by mělo být důkladně omyto a nakrájeno na kroužky o tloušťce nejvýše 0,5 cm.
 2. Příprava omáčky. V případě omáčky se rajčata důkladně omyjí a vyříznou se body připojení stonků. Poté jsou prošly mlýnkem na maso spolu s loupanými paprikami a česnekem. Je důležité zvolit jemný struhadlo, aby se nepocítila kůra. Připravená kořenitá hmota se zapálí. Slunečnicový olej, cukr a sůl se přidávají do omáčky. Marináda se vaří 10 minut po varu. Kyselina octová se přidává před odstraněním z tepla.
 3. Kombinace přísad. Okurky se přidávají do pánve do hotové omáčky. Konzervace je důkladně promíchána a vařena dalších 5-7 minut. Poté se miska položí na připravené plechovky o objemu 0,8 - 1 litr a převalí se víky. Další moření zeleniny není nutné.
 4. Úložný prostor. Hotové solení se ochladí pod teplými přikrývkami. Poté jsou převedeny do chladničky nebo suterénu pro dlouhodobé skladování.

Gruzínské okurky na zimu uvnitř

Užitečné tipy

Předkrm gruzínské okurky se snadno připravuje. Pokud však chcete prodloužit trvanlivost a zlepšit její chuť, měli byste dodržovat řadu doporučení pro sklizeň na zimu.

 1. Sterilizace. Banky se důkladně opláchnou pod tekoucí vodou a sterilizují se v peci nebo nad parou. Konzervace je tedy uložena déle.
 2. Výběr zeleniny. Zelenina bude marinovat rovnoměrněji, pokud zvolíte středně dlouhé okurky. Je důležité, aby byly pevné a svěží.
 3. Metoda řezání. Zelenina je nakrájena na gruzínské okurky různými způsoby. Kulinářský odborníci poznamenali, že řezání na tenké prsteny umožňuje lepší marinování ovoce.
 4. Koření. Nejlepší chuť se získá mícháním bylin a koření, namísto použití připravených koření. Okurky v gruzínském stylu budou lehce osolené, pokud přidáte méně soli a produkt po konzervaci sníst.

zelenina a koření

Recepty pro gruzínské okurky na zimu se mohou lišit v množství uvedených složek a jejich složení. V závislosti na preferencích chuti lze množství pepře, soli, cukru podle potřeby zvýšit nebo snížit.Chuť svačinu je tedy víceméně kořenitá.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně