Krok za krokem recept na výrobu broskvového džemu a švestek na zimu

Džem z aromatických broskví a švestek si plně zachovává prospěšné látky obsažené v ovoci i chuť přírodního ovoce. Dokonce i nováčková hostitelka zvládne recept na toto prázdné. Hlavní věcí je nebát se experimentů a zkoušet nové chutě, vytvářet různé možnosti nejrůznějších džemů. A pak domácí voňavá příprava nenechá nikoho lhostejným.

Vlastnosti výroby švestky a broskvového džemu na zimu

Mnoho žen v domácnosti má negativní postoj k obchodům nakoupeným sladkostem, které obsahují různé příchutě a konzervační látky. Proto se snaží diverzifikovat stravu s domácími sladkostmi ve formě marmelády a kombinují v ní všechny druhy ovoce.

Tajemství sladké přípravy na zimu, která vyústí v úžasný dezert:

 1. Broskve z pokožky nemusíte uvolňovat, protože obsahuje mnoho užitečných látek. Kromě toho zabraňuje ztrátě tvaru ovoce.
 2. Švestková kůže je pokryta voskovým povlakem. Chcete-li se toho zbavit, nalijte švestky do cedníku po omytí studenou vodou a ponořte je do horké vody při teplotě 80 stupňů po dobu 2 minut.
 3. Konečná chuť je ovlivněna pěnou, která musí být odstraněna během procesu vaření.
 4. Aby byl obrobek silný a bohatý, doporučujeme přidat zahušťovadlo.
 5. Je důležité udržovat v procesu sterilitu, aby nedošlo k zkazení produktu.

Každý rok, v domácnosti, při výrobě džemu z broskví a švestek, se odvozují její vlastní pravidla a jemnost vaření pochoutek.

broskve v kontejneru

Požadované produkty pro recept

Tento recept na švestkový a broskvový džem se vyznačuje originalitou a vynikajícími chuťovými charakteristikami, protože ovoce jde spolu dobře.

Povinné složky:

 • 1 kg švestek;
 • 0,5 kg broskví;
 • 1 kg cukru;
 • 100 ml vody;
 • 20 g zahušťovadla džemu.

Rada! Aby se zabránilo trávení plodů a zůstaly nedotčeny, doporučuje se přidat zahušťovadlo, které může sloužit jako pektin.

krabici broskví

Výběr a příprava složek

Švestky a broskve by měly být husté a středně zralé. U marmelády je lepší brát ovoce, ve kterém jsou semena dobře oddělena. Ovoce by mělo být bez viditelných poškození a rozkladných procesů s příjemnou vůní.

Před vařením musíte připravit hlavní ingredience, dobře opláchnout studenou tekoucí vodou, pokud je to nutné, oloupat a nakrájet na malé kousky.

Jak správně připravit kontejnery?

Při výběru nádobí a náčiní na vaření musíte dát přednost nádobám vyrobeným ze smaltu a nerezové oceli. Je přísně zakázáno používat nádobí z hliníku, mědi a železa, aby nedošlo k oxidaci. Je lepší použít dřevěnou lžící nebo špachtlí k míchání jam.

Obrobek se může zhoršovat, pokud byl kontejner špatně omyt a neusušen, proto by sklenice, ve kterých se broskevový džem a švestky budou uchovávány po zimu, měly být sterilizovány bezchybně.

umyté plechovky

Jak si vyrobit broskev a švestkový džem doma?

Algoritmus akcí podle receptu:

 1. Opláchněte švestku, osušte ji, odstraňte ocasy a rozdělte ji na dvě části.
 2. Vytvořte cukrový sirup kombinací vody a cukru a vařte za stálého míchání. Nalijte švestku horkým sirupem, zamíchejte a odložte stranou, dokud zcela nevychladne.
 3. Přiveďte švestkovou hmotu k varu, odstraňte pěnu a poté vařte dalších 5 minut. Znovu odložte, aby vychladla a poté ovocnou směs opět vařte po dobu 5 minut.
 4. Opláchněte broskev a odstraňte semena, rozdělte do čtyř částí. Šupka nemusí být z ovoce odstraněna.
 5. Podruhé přiveďte švestku k varu a přidejte připravenou broskev a zahušťovač džemu. Udržujte kompozici po dobu 5 minut, přičemž pěna neustále odstraňuje.
 6. Nalijte horký džem do sklenic, uzavřete víkem, otočte jej a zabalte teplou přikrývkou, dokud vychladne.

Šťavnatá broskev se šlehačkou je jednoduchý a běžný způsob uchování ovoce. Dezert na zimu podle tohoto receptu je známý nejen svou vynikající chutí a vůní, ale také svou zvláštní užitečností. Může být použit jako nezávislé jídlo, používá se při výrobě různých sladkých pokrmů, přidává se do koláče, pečiva, sendvičových koláčů, nebo se jednoduše šíří na kousek chleba a jedí s čajem.

vařený džem

Jak skladovat hotový produkt?

Švestkový a broskvový džem je třeba skladovat v suché temné místnosti s teplotou 12–17 stupňů. Doporučujeme poslat obrobek do sklepa, do suterénu. V bytě si ji můžete vzít na lodžii, dát sklenice do spíž nebo do chladničky, ale skladovat tak po dobu maximálně 1 roku.

Švestkový broskev může vydržet déle a zachovat si veškerou chuť a vůni, ale pouze za předpokladu, že jsou splněny všechny podmínky skladování.

Po otevření plechovky se doporučuje sladkost konzumovat do 1 měsíce.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně