8 jednoduchých a chutných receptů na lesní jahodový džem na zimu

Lesní jahody jsou známé již od dětství. Má silnou vonnou vůni a opravdu úžasnou chuť, stejně jako léčivé vlastnosti a navíc je to sklad vitamínů. Není tedy žádným tajemstvím, že džem vyrobený z drobných lesních jahod je velmi populární. Ale pro správnou přípravu musíte přísně dodržovat recept.

Vlastnosti výroby lesní jahodový džem na zimu

Některé ženy v domácnosti připravují jahodový džem z lesních jahod v krátkých intervalech 5 minut. V tomto případě si bobule dobře udržují svůj tvar a nepřevařují se.

Přidání kyseliny citronové prodlužuje trvanlivost džemu, snižuje pravděpodobnost cukrování a zesvětluje barvu.

Hlavní obtíže při vaření spočívají v počáteční fázi - nalezení a sběr bobulí v lese ve správném množství.

Výběr bobulí

Měly by být dobře vyzrálé, tmavě červené nebo karmínové, ne shnilé nebo suché. Je žádoucí, aby jahody byly pevné, pak to bude vypadat působivěji ve sklenici. Měkké, lehce přezrálé ovoce však udělá, ale pak se samozřejmě vaří.

divoké bobule

Příprava kontejneru

Džbány musí být dobře umyté a sterilizované. Použijte mikrovlnnou troubu, páru nebo pečenou troubu, kde jsou umístěny vlhké a pečené do sucha.

Jak si vyrobit lesní jahodový džem doma?

Výroba džemu z voňavých lesních jahod doma není nijak zvlášť obtížná, hlavní věcí je přísně dodržovat recept.

Klasický recept

Nejjednodušší, ale zároveň oblíbenou a chutnou možností vaření je klasický recept. Můžete na to uvíznout pouze pomocí tří přísad, ale musíte být trpěliví.

dělat jam

Složení:

  • lesní jahody - 1 kilogram;
  • cukr - 1 kilogram;
  • sklenici vody - 250 mililitrů;

Příprava:

  1. V počátečním stádiu se jahody třídí, nalijí do mísy, pánve nebo pánev a pokryjí cukrem. Nechte při pokojové teplotě, dokud bobule nejsou bohaté na šťávu.
  2. Poté se pánev umístí na sporák, do bobulí se nalije sklenice vody, přivede se k varu a vaří se na mírném ohni za stálého míchání, dokud se cukr úplně nerozpustí.
  3. Po rozpuštění cukru se oheň zvětšuje a vaří se dalších 15 minut.
  4. Na konci vaření dobře promíchejte, džem vypněte a nalijte do sterilizovaných nádob.

Rychlý recept "Pět minut"

Takový džem se připravuje jednoduše, rychle a zachovává si mnoho vitamínů a živin. Na 1 kilogram bobule vezměte 500 gramů cukru. Tajemství spočívá v tom, že bobule se nalijí do pánve v tenkých vrstvách a stříkají je cukrem. Potom nechte šťávu nechat 3-4 hodiny stát při pokojové teplotě. Potom se zahřeje, zahřeje se k varu, vyjme se pěna a vaří se po dobu 5 minut za stálého míchání.

jam na sporáku

Silný džem s celými plody

To je krásný a chutný džem, silný, poněkud připomínající džem, konzistence. Ke 2 kilogramům jahod přidejte 1,5 kilogramu cukru a 2 plátky citronu spolu s kůrou. Pak se vše dobře promíchá, vloží do chladničky a nechá se tam den. Při pokojové teplotě se doba snižuje na 3-4 hodiny. Poté dejte pánev na nízkou teplotu, přiveďte k varu a vařte 10 minut.

Potom se bobule opatrně odstraní a sirup se vaří ještě jednu hodinu a přidává jemně nakrájenou citron. Poté se vaří po dobu 1 nebo 2 hodin v závislosti na tom, jak silná je jam. Poté se přidají bobule a vaří se dalších 5-10 minut.

Silný džem

Vícebarevný recept

Je vhodné vařit marmeládu pomocí vícekomuneru přímo v zemi, v nepřítomnosti plynu. Díky šetrnému režimu vaření bobule zůstávají nedotčeny. Jsou vybírány nejmenší plody, s ocasy nebo bez ocasu. Jahody se posypou cukrem přímo v multicookeru a zapne se režim „dušené maso“.

Ke vaření vezměte 500 gramů bobulí, 500 gramů cukru a půl sklenice vody. Vaří se 30 minut a poté se nalije do sterilizovaných nádob.

pětiminutový džem

S stopkami (sepaly)

Při vaření berou bobule spolu se stopkami a navíc šetří energii při čištění. Sepals dodá hotovému produktu další lesní aroma a pikantní chuť, ale při konzumaci se necítí přímo. Navíc, tento džem vypadá velmi působivě ve sklenici. Na 1 kilogram ovoce přidejte 1 kilogram cukru.

Bez vaření

Díky této metodě má džem co nejvíce živin a vitamínů. Díky své výjimečné, svěží chuti a vůni se používá jako náplň mnoha dezertů a pečiva.

Jahodová marmeláda

Pro 400 gramů bobule vezměte 300 gramů cukru a vše nalejte do mixéru. Poté se ingredience přeruší na homogenní hmotu a nalije do sklenic. Během zpracování můžete přidat několik větviček máty pro zvýšení chuti.

V sirupu

Takový džem se připravuje šetrným způsobem, což vám umožní co nejvíce chránit vitamíny. Na 1 kilogram jahod se odebere 1,3 kilogramu cukru a 500 ml vody. Nejprve se vaří sirup z vody a cukru, poté se do něj vloží bobule a nechají se vyluhovat po dobu 5 hodin. Pak zapálte, přiveďte k varu a vařte po dobu 10-15 minut, než je nabídka.

Jahodová marmeláda

S kyselinou citronovou

Některé ženy v domácnosti používají při vaření citron, ale na konci džemu je snadnější a pohodlnější přidat kyselinu citrónovou. Pomáhá rozjasnit barvu, zabraňuje cukrování a prodlužuje trvanlivost. Na 2 kilogramy jahod a cukru vložte lžičku kyseliny citronové.

Jak správně uložit pamlsek?

Pasterizovaný jahodový džem se uchovává při teplotách od 0 do +20 ° C, ale ne při minus. A nepasterizované se skladuje při teplotě nejvýše +10 ° C. V hermeticky uzavřeném kontejneru neztrácí džem své kvality až 2 roky. K uskladnění jsou vhodné sklepy, sklepy, zasklené balkony a domácí sklady.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně