Jednoduchý recept na dřínový džem s kostí na zimu, jak správně vařit

Jen málo lidí dělá drmolit, protože mnozí si neuvědomují širokou škálu užitečných látek v této bobule. Používá se jako antipyretikum, protizánětlivě a není to celý seznam vlastností bobule. Chuť správně připraveného zákusku není horší než jiná pochoutka.

Jak vyrobit dřínový džem s kostí

Způsob přípravy bobule závisí na receptu a ingrediencích, které tvoří dezert. Na tom závisí doba vaření a příprava drůbeže. Není těžké připravit chutnou a zdravou pochoutku, vše záleží na konečném cíli. Pokud vaříte několik minut a necháte to uvařit, džem se ukáže být zdravější než při jednorázovém vaření po dobu 15-20 minut.

Základní pravidla pro výrobu jamů

Znát a dodržovat požadavky na vaření, bude i začínající zahradník schopen připravit zdravý dezert z těchto bobulí:

  • Přidá se granulovaný cukr v poměru 1: 1. U nezralého a mírně kyselého ovoce se množství cukru zvyšuje 1: 1,5.
  • Pro zachování velkého množství živin se dezert vaří několika způsoby. Doba varu je 3-5 minut.

dřínový džem v misce

  • Je nežádoucí trávit džem, ztratí chuť a bobule ztuhnou.
  • Aby se jam stal silným, snižuje se potřebné množství kapaliny.
  • Pro zlepšení chuti hotové pochoutky je voda nahrazena bílým vínem.

Tajemství vaření dřínového džemu je jednoduché, je nutné přísně dodržovat doporučení uvedená v receptu, pak se pochoutka ukáže jako vynikající.

dřínový džem ve sklenici

Jak připravit svída

Chuť budoucího džemu závisí na tom, jak správně se bobule vaří:

  • Nejprve ze všeho vytřiďte bobule, je nutné odstranit všechny stonky a zkažené vzorky. Potom se bobule omyje a vysuší.
  • Na džem se používají pouze zralé plody. Nezralé z nich způsobí, že jam bude kyselý, zrající se během vaření vaří.

  • Chcete-li zabránit smrštění bobule, před vařením po dobu 5 minut. blanch.
  • Metoda, kterou používají některé ženy v domácnosti, pomůže udržet se ve formě. Před použitím jsou bobule namočeny ve speciálním roztoku. Na litr vody se nalije 1 karafa. lžíci sodovky.
  • Chcete-li rychle odstranit kost z bobule, musíte stisknout spodní část sklenice a snadno vyskočí.

proces vaření dřínového džemu

Dogwood jam: recepty na zimu

Rozmanitost výroby zdravého dezertu na zimu je úžasná. Různé varianty pomáhají najít jam pro každý vkus.Složky ve svém složení činí chuť hotové pochoutky neobvyklou. Všechny varianty se semeny by měly být skladovány po dobu nejvýše šesti měsíců.

Jednoduchý recept

Aby ochutnaly chuť hotového džemu a sledovaly reakci domácnosti, ženy v domácnosti hledají jednodušší recepty, které nevyžadují příliš úsilí a čas na přípravu. Budete potřebovat 1,5 kg dřín a cukru, 100 mg vody.

dřínový džem ve sklenici

Jak vařit dogwood léčit podle tohoto receptu

Hlavní složka se vytřídí, odstraní nevzhledné plody, poté se umyje a vysuší. Doma se doporučuje používat běžné kuchyňské utěrky, protože se tím proces zrychlí.

Smíchejte všechny ingredience, zahřejte na mírném ohni, jemně promíchejte, nechte hmotu vařit a nechte dalších 7 minut v ohni. Pěna vytvořená na povrchu je neustále odstraňována. Po uplynutí této doby se horký dezert nalije do připravených nádob a pak se převine. Otočte se na víčka, nechte vychladnout a přikryjte přikrývkou nahoře.

dřín v misce

Recept "Pět minut"

Jemnost, podrobená minimálnímu tepelnému zpracování, si zachovává většinu užitečných složek. Není těžké jej připravit. Požadované ingredience: 1 kg dřínového dřeva a cukru, 0,1 l vody.

Tříděné bobule se promyjí studenou vodou. Rozetřete v nádobě, přidejte vodu a cukr. Jemně promíchejte dřevěnou nebo plastovou špachtlí, aby nedošlo k narušení struktury dřínového dřeva.

Přiveďte k varu na mírném ohni. Poté snižte intenzitu ohně, nechte vařit po dobu 5 minut a odstraňte výslednou pěnu.

dřínový džem ve sklenici

Pro jakýkoli druh zákusku se sklenice předem sterilizují, poté se suší a odloží, dokud nejsou užitečné.

Po uplynutí času jsou rozloženy do sklenic a pevně korkové. Sklenice, srolované s kovovými víčky na klíč, se převrátí na víko a čekají, až úplně vychladnou.

dřínový džem ve sklenici

Kavkazská recept na džem se semeny

Pro přípravu dezertu podle tohoto receptu je třeba vařit 1,95 kg dřín, 2,38 kg cukru, 2,38-2,5 litru vody, 12 g sody. Ukázalo se, že jam je vynikající, určitě potěší všechny členy domácnosti.

Čistě umyté tříděné ovoce nalijte sodovou vodou (celý objem sodovky zřeďte 2 litry vody). Nechejte působit 2-3 hodiny. Poté důkladně omyjte studenou vodou.

dřínový džem v lžíci

Voda v nádobě na vaření by měla zakrýt dno několik cm nahoru. Nalijte do ní bobule a zapálte. Pára tímto způsobem po dobu 10 minut. Do hmoty přidejte cukr a za občasného míchání pokračujte v ohřívání obrobku. Po varu se vaří po dobu 5-7 minut. Nechejte působit 10-12 hodin.

Když čas uběhl, vařte, dokud nezhoustne. Hotový dezert rozložte do sklenic a sbalte.

dřínový džem v misce

Recept bez semen Jam

Tento dezert má delší trvanlivost. Proto ho hostesky často vaří. Jediným problémem při vaření je odstranění kosti. Budete potřebovat 1 kg dřín, 1,2 kg cukru.

S pomocí obyčejného skla, stisknutím na bobule, se mohou snadno zbavit kamene.

krásný dřínový džem

Zralé bobule se lépe hodí, jejich jámy se snáze oddělují. Dřín se předběžně omývá a suší. Poté se semen zbaví, celou hmotu přikryjeme cukrem a necháme 8 hodin.

Poté se nádoba s obrobkem zahřívá, vaří po dobu 5 minut a pěna se neustále odstraňuje. Poté ji vypněte a nechte vychladnout, což se opakuje třikrát. Hot zabalený v nádobách a uskladněn.

tekutý džem s dřín

Cornel jam v pomalém sporáku

K přípravě zákusku ve vícekanálovém balení budete potřebovat 0,6 kg dřínového dřeva, 0,7 kg granulovaného cukru, 150 ml vody.

Bobule se důkladně omyjí, nechají uschnout nebo setřou ručníkem. Poté se v připravené nádobě smísí s cukrem. Dejte čas vařit, asi 10 hodin.

proces vaření dřínového džemu

Obrobek se přenese do vícekomorového kontejneru, přidá se voda. Přepněte do hasicího režimu na 1 hodinu. Pokud jam není dostatečně silný, vložte jej znovu na 10-15 minut.

Během vaření je nutné hmotu promíchat, pečlivě to udělat.

Když je dezert připraven, je rozložen do sterilizovaných nádob a zabalen.

uzavřený dřínový džem

Dřínový džem, strouhaný

Varianta 1. Ukázalo se, že tato pochoutka je silná. K jeho přípravě budete potřebovat 500 g dřínového dřeva, 450 g granulovaného cukru, 220 ml vody.

Pro tento recept se musí bobule vařit, použije se celý objem vody. Doba vaření 3 min. Poté nechte vodu vychladnout a vypustit. Cornel by měl být strouhán přes síto, výsledná hmota by měla být smíchána s vývarem, ve kterém byly bobule vařeny. Na mírně zahřáté, vařte do požadovaného stavu, přidejte cukr a vařte další 3 minuty. Na bankách jsou rozloženy horké, zabalené.

dřínový džem v miskách

Možnost 2. Metoda bez vaření. To znamená, že bobule si zachovají maximum živin. Jakýkoli počet bobulí se umývá, třídí a mele sítem. Cukr se přidává v poměru 1: 2, znovu rozemele. Umístěno do připravených nádob. Uchovávejte v chladničce.

vzhled dřínového džemu

Dřínový džem s jablky

Tento lahodný dezert se snadno připravuje. Musíte připravit: 1,5 kg dřín, 0,7 kg jablek, 350 ml vody.

Semena je nutné odstranit, bobule předem omýt a vysušit. Jablka se nakrájejí, plní a nakrájí na tenké plátky.

jablka s talíři

Voda se smíchá s cukrem, zahřívá se, dokud se zrna úplně nerozpustí. 2/3 sirupu se nalije do jablek, vaří se, dokud plátky nezměknou.

Odděleně se zbytek sirupu nalije do dřín a přivede k varu. Nechá se vařit po dobu 10 minut, potom se nalije do jablečné hmoty. Vařte na požadovaný stupeň konzistence. Jsou rozloženy v bankách a zabaleny.

proces vaření dřínového džemu

Metody skladování

Hotový džem, vařený v souladu s technologií, je skladován několik let. Výjimkou jsou ty typy, které jsou vařeny se semeny.

Pokud je marmeláda určena k dlouhodobému skladování, je nejlepší ji nalít studenou. Uzavřete plechovky pergamenem a kravatu provázkem. Je lepší skladovat nádoby s dezertem uzavřeným tímto způsobem v suché místnosti. Teplota skladování džemu od +10 do +12 ⁰С.

Dřínový džem je lahodný a zdravý dezert pro téměř každého. Díky své neobvyklé chuti je často jedním z oblíbených lahůdek rodiny.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně