Krok za krokem recept na výrobu černého a červeného rybízu

V letních chatkách je vždy místo pro ovocné keře. Červený rybíz se pěstuje méně často než černý rybíz, ačkoli oba typy plodin jsou bohaté na vitamín C, obsahují pektiny a organické kyseliny. Po tepelném zpracování bobulí se většina živin zachová, džem z červeného a černého rybízu se s radostí konzumuje s čajem a přidává se do koláčů. V zimě pochoutka chrání před nachlazením, nasycuje vitamíny.

Vlastnosti výroby černého a červeného rybízu

Mnoho žen pokrývá různé druhy ovoce na zimu, vyrábějí džemy a kompoty z ovoce pomocí své vlastní osvědčené receptury. Pro přípravu džemu se červené bobule mohou brát ve stejném poměru s černým rybízem, v menším nebo větším množství, což určuje barvu a chuť směsi.

Nezbytné výrobky

Jam je připraven různými způsoby. Získává velmi krásný odstín, ukáže se, že je to voňavé, pokud přijmete:

  • 500 g červených bobulí;
  • 1 kg černého ovoce;
  • 2 kilogramy cukru.

Rybízový džem, který je užitečný pro děti, je na zimu uzavřený a nalije se do sterilní nádoby.

Pravidla pro přípravu složek

Omyjte bobule, odstraňte větvičky a stonky, opláchněte studenou vodou a přeneste do plastové nebo hliníkové misky nebo pánev.

Řepný cukr nejen přidává do džemu sladkost, ale také ničí mikroby, působí jako konzervant, zabraňuje kyselosti a explozi produktu ve sklenici.

zralý rybíz

Jak připravit nádobu?

Vařící džem se nalije do malých skleněných nádob. Jsou důkladně omyty hořčičným práškem nebo sodou, usušeny a poslány do roštu plynové nebo elektrické trouby, kde jsou sterilizovány po dobu čtvrt hodiny. Banky jsou dezinfikovány:

  • v mikrovlnné troubě;
  • ve vroucí vodě;
  • zadržte páru.

Po dezinfekci jsou nádobí položeny na ručník s hrdlem dolů, což zabraňuje vniknutí bakterií dovnitř. Víčka jsou vybírána bez deformací, dezinfikována ve vroucí vodě.

příprava nádob

Proces vaření

Čistě červené a černé bobule rybízu se dají dohromady do mísy nebo pánev, nalijeme trochu vody, vyberte velký oheň. Po vaření se směs vaří 10 minut, čímž se odstraní výsledná pěna.

Cukr se nalije do bobulí, hmota se znovu odešle do sporáku, míchá se lžičkou a vaří se další čtvrt hodiny. Hot přenesl do dezinfikovaných sklenic.

Aby se bobule snáze vyčistily od zbytků, jsou umístěny do cedníku a ponořeny do studené vody a vznikající větvičky a stonky jsou shromažďovány.Lahodný a aromatický džem se získává z kilogramu černé a stejného množství červeného rybízu a cukru:

  1. Bobule musí být nasekané v mlýnku na maso.
  2. Připravenou hmotu nalijte do hrnce.
  3. Nalijte do směsi 500 g cukru, po zahřátí přidejte veškerý konzervant.
  4. Strouhaný rybíz vařte 6 nebo 7 minut.

rybízový džem

Pochoutka je uložena ve sklenicích, dezinfikována v peci, hermeticky uzavřena sterilními víčky. Kontejner s polotovarem je izolován froté ručníkem nebo přikrývkou a obrátí jej vzhůru nohama.

Další skladování dobrot

Džem z červeného a černého rybízu, do kterého bylo přidáno nedostatečné množství cukru, byla uzavřena v nesterilních nádobách, sotva by vydržela šest měsíců, mohla by snadno fermentovat.

Rybízový džem připravený v souladu s pravidly a proporcemi je skladován 3-4 roky i při pokojové teplotě.

Pokud hmota příliš zhoustne, dejte pár gramů kyseliny citronové, trochu vody a vařte. Kandovaný džem se přidává do koláčů, muffinů, sušenek, které se používají k výrobě vína.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně