12 jednoduchých receptů na přípravu nakládané rusule na zimu doma

Tam je široká paleta názorů pozorovat chuť rusula. Někteří se domnívají, že nestojí za to utrácet jídlo a energii na vaření tohoto typu hub, protože nakonec se nakonec ukáže, že jsou bez chuti. Jiní trvají na tom, že Russely jsou nesrovnatelným zážitkem. Tyto houby lze připravovat v jakékoli formě: můžete vařit, smažit s cibulí nebo okurkou. Znalci zacházejí s posledně uvedenou metodou velmi horlivě. Níže se podíváme na to, jak vařit nakládanou okurku na zimu pomocí několika receptů.

Odrůdy a užitečné vlastnosti hub

Člověk, který toho o hubách hodně ví, může snadno rozlišit jedlé červíčky od jedlých. Pro ty, kteří pochybují o jejich znalostech, nebo nemohou vůbec určit vhodnost houby k vaření, jsou to různé druhy rusky, které lze jíst:

recepty na vaření

 1. Potravinová třída - má krémově hnědou čepici, může být přítomen růžový odstín, v chuti jsou ořechové tóny. Průměr víčka není větší než 9 centimetrů. V podmínkách vysoké vlhkosti se stává mírně lepkavou.
 2. Zelená - má zelenkavé odstíny, čepice je mnohem větší než průměr předchozích poddruhů a může dosáhnout 15 centimetrů.
 3. Masivní - má tmavě hnědou barvu, téměř ploché víčko.
 4. Modrozelená - vzhled zůstává až do svého názvu. Kromě toho mají desky speciální funkci - zvýšenou flexibilitu.
 5. Bažina - barva se blíží vínové barvě a klobouk se podobá mírně otevřenému zvonku.
 6. Blednutí - má paletu odstínů, od oranžové po červenou. Habitat - jehličnatý les.
 7. Světle žlutá - může být rozlišena kulovitou čepicí.

Pokud v lese narazíte na houbu a nedokážete si vzpomenout na její název, můžete určit její stravitelnost podle její barvy: přítomnost modré a zelené znamená nasládlou ořechovou chuť a přítomnost červených odstínů označuje štiplavost.

určit poživatelnost

Přestože se houby nazývají „russula“, nedoporučuje se je konzumovat surové. Ale nebudete muset dlouho čekat na solení - další den jsou solené houby připravené k použití.

Russula, navzdory své široké distribuci, obsahuje mnoho užitečných stopových prvků. Zahrnují dietní vlákninu, vitamíny a stopové prvky, které jsou důležité pro čištění střev. Nízký obsah kalorií vám umožní konzumovat houby ve vaší stravě.

jíst houby

Kromě toho existuje v chemickém složení zvláštní enzym - rusulin, který je schopen velmi aktivně srážet mléko: na 100 litrů mléka je potřeba pouze půl gramu látky, ke srážení dojde za pouhých 30 minut.

Příprava russula na moření

Příprava hub je velmi důležitá. V této fázi je nutné práci provést okamžitě, protože po několika hodinách zpoždění uvidíte ztmavené čepice a po 24 hodinách se houby stanou nepoživatelnými. Připravit houby doma je velmi snadné. Posloupnost akcí:

Russula pro moření

 1. Třídění hub: celé - do jednoho kontejneru, poškozené nebo červivé - do jiného.
 2. Přilnavé zbytky ve formě suché trávy, listy by měly být vyčištěny, primární materiál by měl být pečlivě promyt na sítu.
 3. Očistěte víčko houby z fólie pomocí řezacího nástroje sestávajícího z ostří a rukojeti.
 4. Výsledné suroviny vložte do vysoké nádoby, nalijte vroucí vodu, sůl a zapálte.
 5. Poté, co voda vaří, vyjměte pěnu, počkejte asi 10 minut a vylijte vodu.
 6. Proces musí být opakován ještě dvakrát. Poté vložte houby do cedníku a vyčkejte, až voda vytéká.

Poslední možnost trávení zabere trochu času, preferují ji ženy v domácnosti, které počítají každou minutu. Zkušení sběratelé hub však preferují druhou metodu - namáčení. Spočívá v umístění houby do slané vody (množství podle receptury), ponechání po dobu pěti hodin a poté opláchnutí.

primární materiál

Důležité! První varianta je velmi atraktivní díky své rychlé přípravě, ale její nevýhodou je nedostatek křupavosti u hotových hub.

Možnosti sklizně hub na zimu

Existuje mnoho způsobů, jak tuto pochoutku připravit, ale ty nejlepší z nich jsou shromážděny níže.

rychlé vaření

Klasický recept

Osvědčená klasická metoda zaslepení. Tento recept je vždy získán, chuť je prostě úžasná.

Složení:

 1. Russula - 5 kilogramů.
 2. Voda - 2 litry.
 3. Stolní ocet - 750 mililitrů.
 4. Cukr - 25 gramů.
 5. Sůl - 3 polévkové lžíce.
 6. Vavřínový list - 10 kusů.
 7. Černý (hrášek) pepř - 20 kusů.
 8. Hřebíček podle chuti.

Klasický recept

Marinování bude trvat asi 30 minut. Vařte vodu, sůl, cukr, přidejte koření. Vařte asi 6 minut. Následoval tam - ocet a houby, přiveďte k varu a počkejte dalších 10 minut. Mezitím můžete začít připravovat plechovky.

Dále musíte házet houby přes sklenice, přidat řešení a korek.

Horká metoda s octem ve sklenicích

Modřiny nakládané podle tohoto receptu mají chuť blízkou klasice a příjemnou chrumkavost. Není absolutně obtížné je připravit a zabere to trochu času.

vařit vodu

Na 1 kilogram russuly potřebujeme:

 1. Voda - 0,5 litru.
 • Acetická esence (30%) - 0,05 litru.
 • Cukr - 0,5 lžičky.
 • Sůl - 1 polévková lžíce.
 • Bobkový list - 2 kusy.
 • Kopr - 2 větve.
 • Hřebíček - 2-3 věci.
 • Nové koření (hrášek) - 15 kusů.

Houby by měly být pečlivě připraveny, celé, vyčištěny, omyty.

Nalijeme houby do kontejneru, naplníme je vodou a sůl tam. Čekáme na var, pak se objeví bílá pěna. Poté nalijte celou hmotu do síta, nahraďte ji pod otevřeným kohoutkem a počkejte několik minut, než tekutina vyteče.

Ocotová esence

Prozatím se zaměřme na marinádu. Do vody nalijte cukr, sůl, lavrushka, pepř a hřebíček. Za občasného míchání nechte vařit a poté přeneste houby do nádoby.

Vařte, dokud se houby neusadí na dně. Pokud k tomu dojde, měly by být přidány zbývající složky. Čekáme, až se tekutina opět vaří, a my můžeme házet houby přes sklenice. Tekutinu nechte v tuto chvíli vařit. Poté, co je vše vyřešeno, nalijte tam tekutinu, vždy až po krk. Všechno může být spojeno.

pozornost na marinádu

Nakládané pikantní křenem

Fanoušci nestandardních lahůdek budou houby podle tohoto receptu určitě ocenit.Ukázalo se, že jsou docela zvláštní.

Složení:

 1. Houby - 2,3 kilogramu.
 2. Voda - 1,8 litru.
 3. Vinný ocet (stůl) - 3 polévkové lžíce.
 4. Syrový křen - 1 kus (střední).
 5. Sůl - 1,5 polévkové lžíce.
 6. Cukr - 2 lžičky.
 7. Černý (hrášek) pepř - 13 kusů.
 8. Česnek - 4 stroužky.

Nejprve byste měli připravit česnek a křen. První musí být nasekán talířem, druhý - třemi strouhankami. Převedeme do sterilizovaných nádob. Poté připravte marinádu.

poněkud zvláštní

Do nádoby nalijte vodu, přidejte sůl, cukr, pepř, ocet. Počkejte, až se marináda vaří, a přidejte houby. Počkejte 15 minut a poté rozdělte do sklenic. Nalijte marinádu a srolovat.

S přidáním cibule

Na 1 kilogram hub potřebujeme:

 • sůl - 1 polévková lžíce;
 • voda - 2,5 litru;
 • cibule - asi 10 kusů, v závislosti na velikosti;
 • cukr - 0,5 lžičky;
 • stolní ocet - 150 mililitrů;

nakrájejte na talíře

Koření:

 • hřebíček - 6 kusů;
 • vavřínový list - 2-3 kusy;
 • koření - 5 kusů.

Důležitým bodem při určování toho, jaká bude chuť hub, jsou přípravné práce. Modřiny, které mají červené odstíny, by měly být vařeny ve vodě s přídavkem soli, další odrůdy by měly být vařeny ve vlastní šťávě, prošity sítem.

Poté naplňte hlubokou nádobu vodou, solí, cukrem, přidejte koření, polovinu celé cibule. Vařte vodu, přidejte ocet, přesuňte houby. Pokračujte v ohni po dobu 5 minut a poté přidejte druhou polovinu cibule (v kroužcích). Poté musíte odstranit rusulou z ohně, chytit je a přemístit do předsterilizovaných půllitrových nádob. Tekutinu vařte na sporáku dalších 10-15 minut, nalijte do sklenic, srolovejte.

houbová chuť

V pikantní marinádě

Možnost pro ty, kteří již vyzkoušeli mnoho receptů a touží po nových pocitech. Houby mají silnou chuťovou vůni, v chuti - pikantní odstín, mírně ostrý.

Složení:

 1. Houby - 2,2 kilogramů.
 2. Voda - 2 litry.
 3. Kopr - 6 větví.
 4. Česnek - 6 hřebíčků.
 5. Listy rybízu - 4 kusy.
 6. Kořen křenu - 2 centimetry.
 7. Sůl - 45 gramů.
 8. Cukr - 10 gramů.
 9. Černý pepř (hrášek) - 10 kusů.
 • Acetická esence - 20 mililitrů.

nové pocity

Pro toto množství přísad budete potřebovat 5 plechovek po 0,5 litru. Do nich by měly být vloženy všechny přísady. Houby vařte, dejte je do sklenic a nedosahujte krku o 3-4 centimetry. Tekutinu uvaříme, osolíme solí, cukrem a necháme působit 10 minut. Přidejte tam octovou esenci, dobře promíchejte.

Poté, co ji odstraníte z tepla, nalijte na sklenici vodu a tekutina by měla houby zcela zakrýt. Zapečetit.

rozložte všechny přísady

Rychlá cesta

Pro ty, kteří nemají mnoho času, ale také se chtějí v zimě hodit na lahodných nakládaných hubách, existuje jednoduchý a rychlý recept. Takový produkt je dobrý v tom, že se nemusí uchovávat po dobu několika měsíců, aby získal požadovanou chuť. Díky tomuto receptu můžete houby servírovat do rodinného stolu během několika hodin. Příprava takových hub bude důležitá, pokud se ve večerních hodinách očekává hostina.

Co potřebujeme:

 1. Russula - 1-2 kilogramy.
 2. Cibule - 1 kus.
 3. Sůl - 0,5 lžičky.
 4. Stolní ocet - 2 polévkové lžíce.
 5. Černý pepř (mletý) - 0,2 lžičky.
 6. Slunečnicový olej - 3 polévkové lžíce.

Rychlá cesta

Nejprve byste tedy měli začít připravovat houby - opláchnout vodou, oloupat, vařit. Zatímco houby přicházejí, nakrájíme cibuli na půlky nebo prsteny, jak se nám líbí. Uvařené houby přemístěte do nádoby s vroucí vodou a vložte do nich všechny ostatní produkty. Ponechejte je pod víkem alespoň několik hodin, během této doby několikrát promíchejte.

To je vše, houby jsou připravené. Zajímavé je podávat jak s cibulí, které byly na pánvi, tak s čerstvými nakrájenými, posypeme octem a slunečnicovým olejem, aby se zvýšila chuť.

vařící voda

Metody skladování hotového výrobku

Tady se zdá, že je práce hotová, nyní počkejte do zimy a užijte si výsledky. Ale ve skutečnosti, pokud nebudete dodržovat jednoduchá pravidla pro skladování sklenic s douškem, můžete zůstat bez dobrot - budou pokryty plísní nebo houby jednoduše začnou hnít.

Níže jsou uvedena některá pravidla, podle kterých uložíte hotový produkt.

Houby se nejlépe ukládají v chladných oblastech, jako je suterén nebo skříň. Je nutné zvolit pokoj dobře větraný a uzavřený před světlem. Pro ty, kteří takové pokoje nemají, se používá lednice. Při teplotě 3 až 6 stupňů Celsia se houby skladují až 8 měsíců, s výjimkou těch, které obsahují slunečnicový olej - zvyšuje se tak skladovatelnost až o rok.

dokončený produkt

Správná technika uzavírání plechovek zajišťuje, že se pod víko nedostanou žádné spory plísní. V této věci je velmi důležité, aby marináda zcela pokryla houby a byla až po krk.

Pro větší spolehlivost doporučujeme zkontrolovat blokování nejméně jednou za měsíc. Pokud se objeví plíseň, nezoufejte! Odstraňte poškozené houby, opláchněte sítem velkým množstvím vroucí vody. Pak budete muset připravit marinádu podle stejného receptu, vařit v ní russulu a pak ji znovu svinovat do sterilizovaných nádob.

forma pod krytem

Recenze
 1. Tatiana Anisimova, Blagoveshchensk.
  8.08.2020 07:47

  Nádherné tipy, co je nejdůležitější, jednoduché! Děkuji!

  Odpovědět
  • admin
   8.08.2020 12:47

   Dobrý den!
   Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, vždy vám rádi pomůžeme!
   Pokud máte nějaké dotazy, napište, jsme vždy v kontaktu.

   Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně