Okamžitý recept na nakládané cukety s medem a česnekem na zimu

Většina zahrádkářů je zvyklá experimentovat s různými metodami zachování. Populární jsou vždy rychle nakládané cukety s medem a česnekem. Konzervace má příjemnou sladkokyselou chuť. Klasické recepty marinády neobsahují cukr, což je činí zdravějšími. Přítomnost koření dává neutrální chuti zeleniny zvláštní výrazné tóny.

Rychlé občerstvení recept

Cuketa je bohatá na různé vitamíny a minerály. Jsou užitečné čerstvé a konzervované. Jedním z nejrychlejších a nejchutnějších je připravit marinované cukety s medem a česnekem.

Recept na marinované cukety s medem je vhodný pro každodenní stravování nebo zdobení slavnostního stolu. V hotové formě, beze změny chuti, se marináda skladuje v uzavřených nádobách po dobu až 1 měsíce.

Složení:

 • půl kilogramu ovoce;
 • 3 stroužky česneku;
 • 2 polévkové lžíce tekutého medu;
 • 100 mililitrů rostlinného oleje;
 • 2 polévkové lžíce kyseliny octové;
 • půl lžičky soli;
 • koriandr, petržel nebo jiné byliny.

cuketa s medem a česnekem v talíři

Při přípravě lehce solené cukety je povoleno používat další koření a byliny podle vašich představ.

 1. Příprava zeleniny. Pro jídlo se používají pouze mladé plody, na kterých kůže neztvrdla. Pokud měli čas dozrát, pak se nejprve odstraní tvrdá kůra a semena se odstraní. Ovoce se důkladně omyje, špičky se odříznou. Poté jsou rozřezány na tenké plátky po celé délce. Tato metoda krájení zrychluje proces marinování až na dvě hodiny. Hotová zelenina se nechá 30-40 minut odtéct šťávou. Miska se pak okamžitě vaří.
 2. Příprava solanky. Pokud se použije krystalizovaný med, předběžně se roztaví ve vodní lázni do kapalného stavu. Koriandr a petržel s koprem se umyjí a jemně nasekají. Stroužky česneku prochází česnekovým lisem. Do zelených rostlin se zavádí rostlinný olej. Marinované cukety s olivovým olejem jsou velmi chutné. Ocet se přidává jako poslední. Všechny ingredience jsou smíchány a důkladně promíchány.
 3. Vaření jídla. Veškerá šťáva je vypuštěna z plátků. Poté jsou cukety smíchány v medové marinádě a dávají pozor, aby nedošlo k poškození tenkých proužků. Plátky se nechají v omáčce 2 hodiny.

Cuketa marinovaná s medem a česnekem je srolována a zdobena větvičkami zeleně. Miska je připravena k jídlu. Tato metoda patří do kategorie snadného a rychlého vaření.

Zimní recept na uchování

Nakládaná zelenina je vynikající nejen v létě. Recepty s medem na zimu jsou obzvláště oblíbené u zahradníků.Konzervovaná zelenina je šťavnatá a máčená v koření.

Složení:

 • 5 kg cukety;
 • tekutý med v množství 2 polévkové lžíce na 1 kg;
 • 2,5 šálků rostlinného oleje;
 • 5 stroužků česneku;
 • sůl pepř;
 • 1 střední citron

cuketa s medem a česnekem ve sklenicích

K ochraně se používají mladé plody malé velikosti.

 1. Příprava ovoce. Nejprve si připravíme cuketu. U přezrálé zeleniny odstraňte tvrdou kůru a semena. Plody jsou nakrájeny na kruhy nebo čtvrtky, pokud je délka krátká. Poté se zelenina nasolí a nechá se půl hodiny dávat šťávu.
 2. Příprava zelených. V případě potřeby použijte pro omáčku zeleninu. Nejlepší chuť pochází z koriandru a petrželky. Je třeba poznamenat, že po konzervaci ztrácí greeny chuť a vůni. 1 banda je praná a jemně nasekaná. Do bylin se přidává sekaný česnek, rostlinný olej a citronová šťáva.
 3. Příprava marinády. Pokud med vykrystalizoval, roztaví se ve vodní lázni. Při zahřívání se ujistěte, že teplota medu nestoupá nad 60 stupňů. Jinak ztratí své prospěšné vlastnosti. Všechny ingredience jsou kombinovány. Marináda je dobře promíchaná.
 4. Vaření jídla. Hotová omáčka je kombinována s plátky. Směs se nechá marinovat po dobu 4-5 hodin v lednici. Poté se hotová hmota vaří po dobu 15 minut na mírném ohni a rozloží se do předem sterilizovaných nádob. Polotovary jsou srolovány víky.

Chlazená konzervace je po dlouhou dobu uložena na chladném místě.

Recepty z okurek se mohou lišit. Jedinou věcí, která je spojuje, je jejich trvale vynikající chuť, díky níž je příprava jednou z oblíbených zimních a letních jídel.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně