TOP 3 recepty na solené křupavé okurky na zimu ve sklenicích horkým způsobem

Když solíme okurky na zimu různými způsoby, horkými nebo studenými, hlavní věc je, že zůstávají křupavé a ve slaných nádobách příliš slané. Existují recepty, které budou užitečné pro každou hospodyňku, která miluje hýčkat své blízké lahodnými okurkami. Nemusíte vymýšlet něco speciálního k vaření, ale malé triky vám pomohou udělat práci rychleji.

Vlastnosti mořských okurek s horkou solankou

Pravděpodobně jsou metody solení rozděleny na dvě části: studená a horká. Pro některé je důležité zachovat zdravé vlastnosti zeleniny, takže vaření pro ně není vhodné. Starší generace si vždy vybrala horkou metodu. Tímto způsobem můžete počítat s tím, že okurky nebudou špatné, i když jsou uloženy na teplém místě.

Hlavní složkou je marináda. To je vařené, sůl, ocet nebo předpis aspirin přidán. V tomto případě se nemusíte bát, že okurky budou plesnivé nebo že začne proces kvašení.

Příprava zeleniny a nádob

Chcete-li udržet okurky ve sklenicích několik měsíců, musíte si vybrat správné odrůdy okurek. V první řadě je kladen důraz na tvar a velikost zeleniny. Kdokoli je vhodný na salát, můžete si vzít i starou okurku s velkými semeny a hustou pokožkou.

U křupavé okurky, která se hodí jako předkrm a jako jídlo na zimní stůl, je lepší zvolit určitou odrůdu.

okurky ve sklenicích

Zelenina by měla být malá, s mladými semínky a dokonce i. Je lepší vybrat okurky stejné velikosti, aby byly rovnoměrně rozmístěny ve sklenici a byly řádně soleny. Je dobré, když jsou na pupíncích vidět černé konce, to znamená, že druh je vybrán správně.

Pokud okurky trochu lehnou a nestanou se tak pružnými, stojí za to je držet ve studené vodě. Namočte dávku na několik hodin. Hlavní věc není přehánět. Pokud je zelenina nasycena příliš vysokou vlhkostí, začnou se plazit, praskat a kůže sklouzne.

Příprava a výběr zeleniny netrvá dlouho. Hostitelka může připravit nádoby, zatímco okurky namočí. Doporučuje se nepoužívat moderní mycí prostředky k praní plechovek. Lepší je praní přírodními prášky: sóda, hořčice nebo dokonce mýdlo na prádlo.

okurky okurky

Před zpracováním je třeba zkontrolovat, zda je kontejner neporušený, bez trhání, praskání a třísky. Během sterilizace se mohou zlomit. Manipulace s plechovkami má širokou škálu možností. Nejjednodušší je vařit, když je kontejner umístěn vzhůru nohama přes misku vroucí vody.

Pára se dostane dovnitř a zabíjí bakterie.Někteří řemeslníci používají pro sterilizaci troubu, mikrovlnnou troubu. Zde si každý vybere metodu podle svého uvážení, hlavní věc je, že zpracování je vysoké kvality.

kyselé okurky

Jak doma nakládané okurky nakládat?

Dokonce i ti, kteří nikdy nezkoušeli konzervování zeleniny, budou schopni zvládnout tento úkol. Ne všechno je tak obtížné, pokud správně rozumíte dávkování a postupujete jej krok za krokem.

Doma je moření okurek snadné. Je lepší zvolit metodu hot. Tato metoda je zvláště vhodná pro obyvatele výškových budov. Neexistují žádné chladné sklepy a spíž je udržována při pokojové teplotě.

Ocet recept

Jedná se o nejjednodušší známou možnost pro mnoho. Koření lze použít jako další přísady: pepř, listy ovocných stromů, křen, česnek.

okurky na zimu

Složení:

 • Okurky.
 • Rybíz nebo třešňové listy.
 • Křenový kořen.
 • Černé pepře.
 • Několik stroužků česneku.
 • Koprové deštníky.
 • Sůl - 3 lžíce lžíce.
 • Cukr - 3 lžíce. lžíce.
 • Ocet 9% - 3 lžíce lžíce.

Tento recept je dodáván s horkou marinádou. Koření a okurky se ukládají do sklenic, vše se naplní vroucí vodou. Nechá se 20 minut, poté se nalije do hrnce, přidá se sůl a cukr, marináda se přivede do varu a nalije zpět do nádoby, poté se nalije octem.

Solení probíhá postupně, takže plechovky musí být srolovány kovovými víčky, otočeny hlavou dolů, ponechány zcela vychladnout v teple.

konzervace okurek

Metoda bez octa

Složení:

 1. Okurky - 2 kg.
 2. Křen - 2 ks.
 3. Tarragon - 2 ks.
 4. Třešňové listy - 5-6 ks.
 5. Česnek - 5 hřebíčků.
 6. Kopr.
 7. Pepře.
 8. Sůl - 1, 5 polévkových lžic.
 9. Cukr - 1, 5 polévkových lžic
 10. Kyselina citronová - 1 lžička.

Banky nemohou být sterilizovány, ale jednoduše omývány sodou. Rozdělte ingredience do sklenic a poté nalijte celý obsah vodou. Nechte několik minut stát. Vypusťte všechno. Následuje solení ze soli, cukru a kyseliny citronové. Banky jsou srolovány víky.

Solení zeleniny

Rychlé solení bez sterilizace

Tuto metodu nejvíce milují mladé ženy v domácnosti a obyvatelé velkoměst. Sterilizace není nutná, což znamená, že se zkrátí doba přípravy okurek.

Komponenty:

 • Okurky - 1,5 kg.
 • Koření nebo černé pepře.
 • Česnek - 1-2 stroužky.
 • Kopr, křen a rybíz listy.
 • Hořký pepř a bulharština.
 • Cibule cibule.
 • Ocet 9%.
 • Sůl.
 • Cukr.

Okurky jsou aromatické, chutné a křupavé. Kromě toho není třeba v kuchyni zahřívat a konzervovat plechovky. Musí být soleny pod nylonovou pokrývkou. Udrží si své prospěšné vlastnosti a navíc získají zvláštní chuť.

Voňavé okurky

Jak správně uložit konzervované potraviny

Ukládání horkých konzerv není příliš složité. Udržuje se dobře při pokojové teplotě rok a půl. Už není vhodné udržovat okurky, protože ztratí své vlastnosti, zjemní a osolí.

U studené metody se čas zkracuje na šest měsíců. V tomto případě je nutné dodržet teplotní režim. Nakládané okurky se nejlépe konzervují ve sklepech, sklepech a lednici.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně