Nejlepší recepty na sklizeň tuřín na zimu

Zvažte nejlepší způsoby sklizně tuřín na zimu. Díky svým blahodárným vlastnostem a nízkému obsahu kalorií se kořenová zelenina opět stává populární. Letní obyvatelé závod vodnice v červnu pro podzimní a zimní spotřebu. Konzervování je hlavní metodou zpracování.

Skladujeme správně

Čerstvé tuříny jsou nezbytné v zimě. Chutné zelné polévky bude možné vařit z kysaného zelí. Jedná se o úžasně chutné jídlo, které lze podle potřeby zmrazit a rozmrazit.

Sklizeň tuřín na zimu není obtížná. Před prvním mrazem je nutné jej z hřebene odstranit. Odřízněte vrcholy, v den sklizně kořeny umyjte a rozprostřete je pod baldachýnem.

Uspořádejte čistou suchou kořenovou zeleninu do černých pytlů na odpadky. Nesvazujte sáčky, ukládejte je do sklepa. Vyjměte to podle potřeby. Pokud není sklep, vložte do chladničky malé množství kořenových plodin a zbylé zbytky položte na obrobek. Nabízíme nejslavnější recepty na vaření.

Nakládané vodnice pro milovníky kořeněného jídla

V zimě mnozí lidé rádi diverzifikují své menu pikantními občerstveními. Pro milovníky kořeněného jídla - nakládaná kořenová zelenina s mrkví. Minimální ingredience:

 1. Voda.
 2. Sůl.
 3. Tuřín.
 4. Mrkev.
 5. Chile.

Musíte připravit silnou solanku. K tomu vezmeme 2,5 litru vody, ½ sklenice soli. Vařte vodu a sůl, nechte vychladnout.

řezané vodnice

Je čas se zaměstnat zeleninou. Nejprve pečlivě umyjte mrkev a odloupněte horní vrstvu kůže. Pokud je zelenina dlouhá, nakrájejte ji na několik částí a dokonce i na polovinu - kousky stále nebudou malé.

Nebudeme loupat tuřín, ale musíte jej umýt kartáčem, aby nezůstaly žádné nečistoty. Odřízněte ocasy a dna. Velkou kořenovou zeleninu nakrájejte na 4 nebo 2 díly, malé lze fermentovat celé.

Kořenová zelenina je hotová, zbývá odstranit semena z chilli papričky a nakrájet je na tenké kroužky. Pro startovací kulturu použijte smaltovaný hrnec vhodné velikosti. Nakládejte zeleninu ve vrstvách, posypte každou paprikou. Naplníme studenou solanku, umístíme náklad, vyjmeme nádobu na tmavém místě. Tento proces bude trvat 45 dní. Zelenina sklizená tímto způsobem je velmi zdravá.

Marinované vodnice s řepou

Nakládané vodnice jsou vzácné občerstvení. Kořenová plodina nemusí být sterilizována, zelenina je důkladně omyta kartáčem. Oloupejte řepu, nakrájejte na talíře.

Promytou kořenovou zeleninu nakrájíme na plátky, vložíme do smaltované pánve a posypeme solí. Po 4 hodinách musí být šťáva uvolněná z vodnice vypuštěna a plátky opláchnuty tekoucí vodou.

řepa nakládaná řepa

K nakládané zelenině potřebujete okurku. K přípravě nalijte do sklenice 7 sklenic vody, přidejte 5 lžiček. l. sůl. Vařte, dokud se sůl nerozpustí, ochlaďte a filtrujte.

Do sterilní sklenice položte plátky zeleniny, oloupané a nakrájený česnek ve vrstvách (je třeba alespoň 6 hřebíčků). Sklenice nalijte marinádou, přidejte stolní ocet (150 ml). Ochrana je u konce.

Banky mohou být uzavřeny nylonovými uzávěry. Obrobek je připraven. Tuřín marinovaný řepou získá krásnou barvu řepy.

Zeleninový salát na zimu s vodnice

Recepty s fotografiemi zeleninových salátů mohou způsobit chuť k jídlu. V tabulce si přečtěte, co musíte připravit na prázdno na zimu.

PřísadaMnožství (g)
Cibule cibule500
Paprika500
Tuřín1000
Mrkev1000

Z koření budete potřebovat:

 • sladký hrášek (12 ks);
 • černý hrášek (12 ks);
 • česnek (5 stroužků);
 • bobkový list (6 ks).

U tuřínového salátu na zimu nebudou zelení bolet: banda petrželky, banda kopru.

Omyjte zeleninu, oloupejte ji a odešlete na pánev. Musí se vařit až do poloviny. V tomto okamžiku sterilizujeme 0,5 litrové plechovky. Myjeme greeny a jemně nasekáme. Vyčistěte, nasekejte česnek a cibuli.

Vybereme zeleninu z vývaru, vychladlou, nakrájenou na kostky. Vše mísíme ve velké pánvi. Plníme plechovky a dáme je na dno každého:

 • lavrushka - 1 ks;
 • ocet - 1 lžíce. l.;
 • sladký hrášek - 3 ks.

Nádobu naplníme zeleninovou směsí, na kterou nalijeme 1 lžičku. sůl a cukr. Nalijte vroucí vodu. Posíláme banky, aby sterilizovaly. Tento proces bude trvat 5 minut, po kterém musí být srolován a odeslán pod kožich.

Solená řepa

V Rusku byly kořenové plodiny sklizeny ve velkém množství, většina z nich byla solena. Zkusme zopakovat starý recept. Vybereme 1 kg silných kořenových plodin, myjeme je ze zbytků Země, oloupeme je.

solená řepa

Připravte si čistou sklenici se širokým ústem nebo smaltovanou nádobu vhodné velikosti. V oddělené misce smíchejte kmín (200 g) a sůl (500 g).

Nakrájejte zeleninu na plasty stejné tloušťky. Položíme je ve vrstvách do nádoby a posypeme směsí soli a kmínu. Omyjte pár listů zelí a zakryjte je horní vrstvou. Nalijte převařenou vodu na vrchol, zatlačte zeleninu dolů.

Na 2 týdny pošleme banku na temné místo. Po uplynutí této doby lze kořenovou zeleninu použít k vaření.

Tuřín marinovaný jablky

Horlivé ženy v domácnosti konzervovaly malé kořenové plodiny s jablky. Použijte celou plodinu vodnice beze zbytků. Jablka potřebují dobré, husté. Připravte si marinádu na 1 kg jablek a 1 kg tuřín.

K vaření budete potřebovat 1 polévková lžíce. cukr, 2 lžíce. l. sůl, ½ šálku jablečného octa, 10 g skořice a 1 litr vody. Oloupané, umyté jablka a malé vodnice vložte do čisté nádoby. Přineste marinádu do varu, v pohodě. Nalijte studenou marinádu do nádoby, vložte náklad. Mňam na zimní shromáždění bude připraven do 2 týdnů.

Podívejte se na jednoduché, levné recepty z řepy a řepy. Vyzkoušejte a zacházejte se svými přáteli a známými.

Recenze
 1. Ludmila
  8.08.2019 12:42

  V receptu na solení tuřín nebude příliš mnoho soli - na 1 kg tuřín 500 g soli!? Ano, je jich dost na všech 10 kg.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně