Krok za krokem recept na moření okurky na zimu s francouzskou hořčicí

Nakládané okurky jsou jednou z nejoblíbenějších zimních příprav. Konzervovaná zelenina se skladuje po dlouhou dobu, během vaření je křupavá a získává příjemnou chuť. Okurky s přídavkem francouzské hořčice jsou neobvyklým pokrmem, ve kterém má nasládlá marináda pikantní tóny s nádechem štiplavosti, přenášená na zeleninu. Takový přípravek lze jíst jako nezávislé jídlo, jako doplněk k přílohám nebo na sendvičích.

Vlastnosti okurek na moření s francouzskou hořčicí na zimu

Marinování udržuje okurky připravené ke spotřebě po dlouhou dobu. Zvláštností sklizně okurek s francouzskou hořčicí na zimu je to, že zelenina se do sklenic neleží celá, ale nakrájí se na kousky. Takový přípravek může zkrátit skladovatelnost zeleniny.

Aby se produkt udržel déle, prázdná nádoba a hotová jídla se sterilizují a do marinády se přidá ocet. Česnek a křen mají také dobré konzervační vlastnosti.

Okurky s francouzskou hořčicí

Požadované ingredience pro recept

K vaření vezměte:

 • okurky - 2,5 kg;
 • voda - 1,2 l;
 • ocet 9% - 300 ml;
 • cukr - 1 sklenice;
 • sůl - 3 lžíce. l.;
 • Francouzská hořčice - 6 lžící. l.;
 • luskový hrášek - 10 ks .;
 • hořčičná semínka - 2,5 lžičky;
 • černý pepř - 25 ks .;
 • česnek - 5 hřebíčků;
 • kořen křenu - 1/2 ks;
 • koprové deštníky - 5 ks.

Okurky s francouzskou hořčicí

Pravidla pro výběr produktu

Okurky by měly být čerstvé, bez známek hniloby nebo poškození. Pro uchování je vhodné použít mladou, nezrálou zeleninu.

Před vařením je můžete dát do studené vody a nechat je po dobu 6 hodin, aby se stala ostřejší.

Jak připravit nádobu?

Okurky by měly být marinovány ve sklenicích s pevně přiléhajícím víkem. Neměli by mít praskliny nebo třísky.

Nádoby se promyjí horkou tekoucí vodou mýdlem a sodou, poté se opláchnou a vysuší. Čisté nádoby se krkem položí na drátěný stojan nad hrnec vroucí vody. Doba, po kterou se provádí sterilizace párou, je 15 minut, po kterém se oheň vypne a nádoba se nechá vychladnout ve stejné poloze na stojanu drátu. Chlazené plechovky se přemísťují bez otáčení na čistý ručník.

Víčka se sterilizují na páře společně se sklenicemi nebo se vaří zvlášť. Sterilizované čepičky se pohybují pinzetou na čistý ručník.

Banky

Proces vaření

Okurky se umyjí a nakrájí na 4 kusy. Na dno plechovek je umístěno koření a černý pepř, hořčičná semínka a koprové deštníky.Česnek a křen jsou oloupané a také umístěné v nádobách. Nakrájené okurky jsou umístěny na koření.

Pro přípravu marinády smíchejte vodu, ocet, cukr, sůl a francouzskou hořčici. Výsledný roztok v chladné formě se nalije do sklenic se zeleninou.

Nádoby jsou zakryty víky a umístěny do nádoby na vodu, umístěné na ohni. Chcete-li zabránit sklouznutí plechovek, můžete položit ručník na dno pánve. Obrobky se sterilizují po dobu 10 minut při nízké vroucí vodě.

Plechovky sterilizované tímto způsobem jsou srolovány a obráceny vzhůru nohama. Můžete je přikrýt přikrývkou nebo tlustým ručníkem, aby se ochladilo pomaleji. Poté, co jsou plechovky zcela v pohodě, jsou převráceny a uskladněny.

Okurky s francouzskou hořčicí

Podmínky skladování nakládaných okurek

Skladujte obrobek na místě chráněném před světlem a při nízké teplotě. K těmto účelům můžete využít spíž, sklep nebo sklep. Je nutné zajistit, aby slunce nespadlo na sklenice okurek.

Je důležité si uvědomit, že uzavřené nádoby mohou být skladovány při pokojové teplotě, zatímco otevřené musí být přemístěno do chladničky. Skladovatelnost uzavřeného kusu je asi 1 rok, otevřený kus (pokud je skladován v lednici) - až 1 týden. Při pokojové teplotě zůstávají otevřené sklenice jedlé déle než 2-3 dny.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně