Nejlepší recept na vaření cukety ve vlastní šťávě na zimu

Aby byla strava co možná nejrůznější v zimě, připravují se okurky a zeleninové občerstvení. Můžete například vyzkoušet skvělý recept na squash ve vlastní šťávě. Jedná se o jednoduché a chutné jídlo, které se vaří velmi rychle.

Požadované ingredience

K přípravě tohoto svačinu budete potřebovat:

  • 2-3 zralé cukety;
  • 2 hlavy česneku;
  • banda čerstvého kopru nebo petrželky;
  • 9% ocet;
  • sůl;
  • cukr;
  • rostlinný olej.

V případě potřeby můžete přidat další koření a koření. Například bazalka, hořčičná semínka, černý pepř.

Příprava zeleniny

Odřízněte stonek ovoce. Důkladně je opláchněte pod tekoucí vodou a osušte. Oloupejte česnek a jemně nasekejte kopr. Rozdělte cukety na plátky. Česnek lze přenést tiskem nebo ponechat celý.

trhané cukety

Nádobu sterilizujeme

Před položením zeleniny musí být sklenice sterilizovány. K tomu nalijte malé množství vody do konvice, přiveďte k varu. Nasaďte sklenici do otvoru pro víko. Nechte působit 15 minut. V tuto chvíli můžete začít připravovat ingredience.

Dalším způsobem sterilizace je, když jsou plechovky již naplněny prázdným obalem. Na dno velkého hrnce je umístěn ručník, sklenice jsou umístěny tak, aby se navzájem nedotýkaly. Voda by neměla zcela zakrývat plechovky. Potom se nalije voda. Zapálte a vařte 15 minut.

plechovky v troubě

Cuketa marináda recept ve vlastní šťávě

Marinované cukety ve vlastní šťávě jsou sterilizovány bez marinády.

Krok za krokem příprava občerstvení na zimu

Až bude veškerá zelenina připravena, můžete začít připravovat svačinu. Nasekané cukety vložte do velkého hrnce, poté přidejte česnek a kopr. Přidejte sůl, cukr, ocet a olej. Vše důkladně promíchejte. Nechejte obrobek po dobu 12 hodin.

Poté převeďte konzervaci do sklenic, přikryjte a srolovejte. Zatímco se sklenice chladí, jsou drženy doma. Když dosáhnou pokojové teploty, mohou být sníženy do sklepa.

občerstvení na zimu

Podmínky a doba skladování

Je lepší uchovávat konzervaci v suterénu nebo ve sklepě, kde je chladno a sluneční paprsky nepronikají. Také by měla být místnost dobře větraná. Doma se cuketa uchovává v lednici, spíži nebo na izolovaném balkonu.

Sterilizované sklenice lze skladovat asi 2 roky. Pokud nebyly sterilizovány, snižuje se skladovatelnost.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně