Léčivé vlastnosti a kontraindikace petrželky pro cukrovku

Použití petrželky pro cukrovku je dnes velmi populární. Rostlina pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, odstraňuje přebytečnou tekutinu, eliminuje otoky, předchází zánětům, brání nádorům, zlepšuje vidění a posiluje křehké kosti.

Obecně je petržel dobrá pro lidi s jakoukoli imunitou. Během vaření se konzumuje čerstvý a přidává se do jídel. Léčivé infuze a odvary se vyrábějí z rostliny.

kontraindikace pro petržel

Chemické složení petrželky

Zeleň obsahuje celou zásobu živin. Má 5krát více vitamínu C ve srovnání s citrony, pomeranče a jinými citrusovými plody. Index železa je dvakrát vyšší než index špenátu.

Petržel navíc obsahuje mnoho z následujících stopových prvků, které jsou prospěšné pro každou osobu:

diabetes mellitus

 • vitaminy A, B, E, K a PP;
 • kyselina listová;
 • mangan;
 • měď;
 • vápník;
 • beta karoten;
 • draslík;
 • minerální soli;
 • vitamín C;
 • fosfor.

Rostlina je také bohatá na apigenin, inulin polysacharid, luteolin.

polysacharid inulin

Léčivé vlastnosti petrželky pro cukrovku

Tato zelená je dobrá pro lidi s diabetem 1. a 2. typu. Používá se v salátech bez obav ze zhoršení tělesného stavu. Použití petrželky v potravinách je schopno:

 1. Snižte chuť k jídlu a budete se cítit dlouho po celý den. Tato vynikající kvalita pomáhá v boji proti obezitě. Koneckonců, je to často vedlejší účinek choroby.
 2. Podporujte a stimulujte ledvinový systém.
 3. Pomoc s trávením a kolikou. Stačí pít petrželkový čaj.
 4. Odstraňte přebytečnou vodu z nemocného těla, čímž omezíte otoky.
 5. Čištění krve a moči.
 6. Neutralizujte zánětlivé procesy.
 7. Usnadnění bolesti kloubů.

stimulovat práci

Kosti jsou u diabetiků s nedostatkem inzulínu často křehké. Díky obsahu vitamínu K v petrželce se zlepšuje zdraví kostí. Pacienti také silně oslabili imunitu. Přítomnost kyseliny listové a železa v zelení pomůže zlepšit celkovou pohodu pacientů.

Přepětí glukózy je často způsobeno poruchami metabolismu sacharidů. Rostlina pomáhá normalizovat metabolismus a stabilizovat hladinu cukru v krvi, zlepšit absorpci inzulínu.

Pozornost! Nezapomeňte na nebezpečí nadměrného používání petrželky. Nadbytek stopových prvků může zhoršovat stav.

nadužívání

Aplikace v medicíně

Pro léčebné účely se zelení používají:

 1. Na nachlazení. Esenciální olej rostliny je skvělý pro pomoc při odstraňování hlenu z plic.
 2. Chcete-li odstranit problémy, jako je zánět prostaty, impotence a menstruační nepravidelnosti.
 3. Při zbavování těla toxinů a toxinů při ztrátě nadměrné tělesné hmotnosti.
 4. Při léčbě modřin a abscesů. Petržel má baktericidní a hojivé účinky.
 5. Zlepšit zrakovou ostrost. Karoten obsažený v zeleném s tím dělá vynikající práci.

nachlazení

Diabetické recepty

Petržel není schopna léčit diabetes mellitus, ale použití této byliny pro vaření vývarů pomůže odstranit příznaky nemoci a zlepšit stav těla.

odvarů

Petržel kořenové recepty

Dekorace a infuze se připravují z kořenů rostliny podle následujících receptů:

 1. Rozemelte 100 g kořenů a poté nalijte vroucí vodou (1 l). Nechte vyluhovat hodinu a půl. Poté se přelije sítkem nebo sítem. Infuze uvolňuje opuchy dobře a odstraňuje moč. Doporučuje se pít 200 ml denně po dobu 2 týdnů.
 2. Nalijte vroucí vodu na 50 g nasekaných kořenů (1 sklenice). Výsledná směs se vaří 3 minuty, pak se nechá 45 minut vařit a přefiltrovat. Pijte 20 ml dvakrát denně - ráno a večer krátce před spaním.
 3. Nalijte 20 g kořenů, předem nasekaných na pánev, nalijte 0,5 l mléka a poté vařte na mírném ohni. Když se mléko začne vařit, vyjměte vývar ze sporáku a namáhejte.

připravit odvar

Listové recepty

Infuze se připravují z nasekaných listů petrželky. Musíte si vybrat jeden z následujících receptů:

 1. Nalijte suroviny do kastrolu a nalijte vroucí vodu, potom je vložte na sporák a počkejte, až se vaří. Polévka trvá na půl hodiny a filtruje se. Musíte to vzít třikrát denně po dobu 1 lžíce. l.
 2. Nakrájenou zeleninu smíchejte s 500 ml mléka. Naneste na malé teplo a promíchejte. Po varu vyjměte z trouby, nechte vychladnout a napněte. Vývar se bere půl hodiny před jídlem, 1 polévková lžíce. l.

nalijte vroucí vodu

Osivo recepty

Infuze z rostlinných semen jsou dobré při snižování hladiny cukru. Nejoblíbenější jsou následující recepty:

 1. 1 lžička nalijte suroviny vroucí vodou (1 sklenice) a nechte vyluhovat na teplém místě po dobu 12 hodin. Sceďte směs a vypijte 1 polévková lžíce každé čtyři hodiny. l. do 1 měsíce.
 2. Smíchejte kořeny pampelišky, máty máty, fenykl se semínky. Nalijte vroucí vodu do nádoby a nechte stranou 15 minut. Po ochlazení namáhání. Doporučuje se vypít infuzi ve 100 ml místo čaje. Milenci mohou přidat med.

následující recepty

Kontraindikace

Kvůli jeho tonicitě, petržel je zakázána pro těhotné ženy. Zelení mohou způsobit odmítnutí plodu a předčasný porod.

Lidé s onemocněním ledvin se nedoporučují užívat bylinné infuze. Obsahuje oxaláty, které přispívají ke vzniku písku a kamenů v těle.

těhotná žena

Osoby trpící cystitidou by měly omezit příjem petrželky. Koneckonců, jednou z hlavních vlastností rostliny je diuretický účinek.

Jíst petržel pro jídlo pomáhá eliminovat hlavní příznaky cukrovky, ale nemůže nemoc vyléčit. Měli byste vzít infuze a odvar z kořenů, semen a listů rostliny. Nadměrné množství negativně ovlivňuje pohodu pacienta.

negativně ovlivňuje

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně