Jak nakrmit pepř jodem a lze jej použít jako hnojivo?

Jód je chemický prvek, který je nezbytný pro normální vývoj lidí i rostlin. Kromě antiseptické látky je pepř zpracován peroxidem vodíku a manganistanem draselným. Pro udržení silných sazenic jsou rostliny napojeny nebo postříkány slabě koncentrovanými roztoky. Proč potřebujete léčbu takovými prostředky a v jakých případech to stojí za to?

Mohu nalít jód na papriky?

Ne „možné“, ale dokonce nutné. Roztoky založené na léčivých přípravcích se používají ke krmení rostlin a prevenci chorob a škůdců. Kromě toho má jód řadu dalších účinků na pepři:

nalít pepř

 1. Zvyšuje obsah vitamínu C v ovoci.
 2. Zvyšuje velikost a zlepšuje zbarvení.

Zvláště důležité je ošetřit papriky rostoucí na podzolických půdách, šedých půdách a slaných močálech roztokem, který neobsahuje dostatek jodu. V oblastech nacházejících se u moře, kde převládají černé půdy nebo kaštany, rostliny nepotřebují léčbu jódem.

Protože peroxid vodíku v kompozici neobsahuje živiny, mnozí jsou zmateni, jak lze roztoky s přidáním tohoto přípravku použít pro krmení kultivovaných rostlin. Kapalina zachycená v půdě zlepšuje provzdušňování, v důsledku čehož kořeny aktivněji odvádějí látky nezbytné pro rostlinu.

zvyšuje velikost

Pravidla krmení

Při používání jódu pro hnojení paprik je třeba vzít v úvahu skutečnost, že patří k toxickým látkám. Požití 3 g léku způsobuje vážné poškození zdraví lidí. Aby však byla léčba roztokem jódu bezpečná a účinná, stejně jako u jiných roztoků na bázi koncentrovaných přípravků, je třeba pamatovat na následující doporučení:

 1. Je nemožné zvýšit dávku jodu, protože papriky jsou zdeformovány a pro konzumaci jsou nebezpečné.
 2. Před oblékáním kořenů roztokem jódu musí být rostlina zalévána hojně.
 3. Pro bezpečnost očí by papriky měly být stříkané brýlemi.
 4. Rostliny se zpracovávají za oblačného počasí. Oblékání listů za slunečného dne vyvolává na listech popáleniny.

roztok jodu

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení zabrání léčba včasnou antiseptickou léčbou vývoji nemocí a zvýší výnos paprik.

Jak používat

Jak bylo uvedeno výše, roztoky z léčiv se používají pro různé účely. Níže jsou uvedeny nejúčinnější recepty na kořenové a listové směsi.

semena v hadru

Ošetření osiva

Vzhledem k tomu, že semena pepře mají nízkou rychlost klíčení, je třeba rostlinný materiál jednoduše nasáknout slabým roztokem jódu.... Pro přípravu stimulantu přidejte 1 kapku léku do 1 litru vody. Doba máčení je 6 hodin. Semena, která byla v takové lázni, rychle vylíhnou a uvolní silné výhonky.

jednoduchá doporučení

Existuje několik dalších receptů:

 • Peroxid se také používá k dezinfekci semen. Výsadbový materiál je namočen v 3% peroxidu po dobu půl hodiny, poté se semena promyjí čistou vodou a suší se do volně tekoucího stavu. Takové ošetření nejen ničí bakterie, ale také urychluje vznik sazenic a také posiluje sazenice.
 • Vznik sazenic je možné urychlit postřikem rostlinného materiálu 1% roztokem peroxidu. Jednou na povrchu aktivní kapalina ničí inhibitory, které zabraňují klíčení semen.
 • Semena dezinfikujte manganistanem draselným. Pro přípravu směsi na 1 litr vody přidejte na špičku nože suchý prášek.

dezinfekce semen

Jak nakrmit pepř jodem?

Kořenové krmení s roztokem 3 litrů vody a 1 kapkou jodu se osvědčilo. Aby se sazenice aktivně pěstovaly a onemocnily méně často, musí být hnojivo aplikováno jednou během tvorby kartáčů. Na rostlinách hnojených tímto roztokem jsou svázány velké plody, jejichž velikost je o 15% větší než průměrná hodnota.

Období zrání je také zkráceno, což je velmi důležité v regionech s chladným podnebím, kde paprika nemá vždy čas dozrát.

Chcete-li doplnit zásoby živin, můžete pepř zalévat kombinační směsí každých 14 dní. K přípravě vrchního obvazu na 10 litrů vody se přidá 10 g jodu a fosforu, 20 g draslíku.

krmení pepřem

Kromě kořenového obvazu se pepř postříká slabým roztokem peroxidu. Pro 1 litr vody přidejte 1-2 lžíce. l. peroxid. Vrchní obvaz pepře jódem je nejodůvodněnější na těžkých jílovitých půdách, protože látka uvolňuje jejich strukturu. A jak víte, rostliny žijící ve volném prostředí prakticky nehrozí hniloba.

Jako hnojivo pro pepř se jód používá také pro obvaz listů. K přípravě roztoku na 1 litr vody přidejte 2 kapky léku. Keře se stříkají v intervalech 10 dnů.

peroxidový roztok

Kontrola nemocí a škůdců

Aby byl pepř aktivně pěstován a zasadil mnoho plnohodnotných plodů, je důležité dávat pozor nejen na krmení, ale také na preventivní postřik. Pouze pravidelným ošetřením lze chránit termofilní kulturu rostoucí na otevřeném prostranství před kolonizací hub a hmyzu. Mezi zahradníky jsou velmi oblíbené následující recepty:

kontrola nemocí

 • Pro prevenci plísňových chorob a výskytu červů, mšic, pepře postříkaného roztokem, který se skládá z 10 litrů vody, 2 lžíce. l. peroxid, 40 kapek jódu. Směs se také používá k ošetření rostlin.
 • Nalijte 8 litrů vody do velkého hrnce, zapálte a vařte. Přidejte 2 l popela, dobře promíchejte a nechte vychladnout. Lahvička s jódem a 1 lžička se nalije do mírně teplého roztoku. kyselina boritá. Směs se nadouvá 12 hodin a zředí se vodou v poměru 1:10. S pomocí takového nástroje se léčí pozdní plíseň.
 • Prevence nemocí se provádí pomocí roztoku peroxidu a popela. V kbelíku s vodou promíchejte 1 sklenici popela, 1 polévková lžíce. l. peroxid. Pro dosažení terapeutického účinku je dávka peroxidu zdvojnásobena.
 • V boji proti chorobám a hmyzu se používá také následující lék: přidejte 50 ml 3% peroxidu do 900 ml vody, 2 lžíce. l. alkohol. Aby byla tekutina na listech delší, přidejte 3-4 kapky tekutého mýdla. Během sezóny se provádí několik sprejů.
 • Lék s peroxidem a cukrem pomůže léčit papriky a ničí nenasytný hmyz. Pro 1 litr vody přidejte 50 ml peroxidu a 50 g cukru.
 • Pro prevenci plísňových chorob se pepř zalévá roztokem jódu a séra. Pro 1 litr vody přidejte 100 g mléčného výrobku a 2 kapky antiseptika.

Jak vidíte, můžete zlepšit stav keřů a zabránit vzniku plísňových chorob dostupnými prostředky, které lze zakoupit v jakékoli lékárně. Vše, co je pro ošetření nezbytné, je řádná příprava produktu. Je nemožné zvýšit dávkování účinných látek, protože rostliny mohou být spáleny.

plísňové choroby

Recenze
 1. Olya
  4.04.2018 00:00

  Jedná se o poměrně silné hnojivo, není vždy možné ho použít, vše záleží na složení vaší půdy. Je lepší koupit produkt BioGrow, aktivuje růst sazenic a chrání je.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně