Kromě toho, co můžete a nemůžete zasadit hořké papriky, jak vybrat sousedství v zahradě

Ne každý zahradník ví, které zeleninové plodiny mají příznivý vliv na růst a chuť pepře, zda je možné v okolí pěstovat sladké a hořké papriky, které vůbec netoleruje a proč roste špatně. Je nutné to vědět, protože někdy to jsou právě rostliny, které jsou poblíž, které ovlivňují výnos. Některé pomáhají růstu a vývoji, jiné ničí, přenášejí škůdce a berou vitamíny. Někdy musíte pěstovat některé plodiny od sebe na velmi dlouhou vzdálenost.

Sní o pěstování hořkých paprik mnoho zahradníků, ale pochybují o správném výběru místa pro to. Existuje několik nuancí, které pomáhají určit přesně to, co feferonku lze vysadit vedle, aby nepoškozovalo jiné plodiny. Vše, co v letních chatkách vysadíme a pěstujeme, by mělo přinést dobré výnosy.

Rostoucí paprika

V severních oblastech se paprika obvykle pěstuje ze semen a potom se sazenice vysadí do uvolněné půdy. Jsou zasazeny na otevřeném prostranství hlavně pouze v teplých oblastech. Pepř je velmi rád dobře vykopané zeminy, hnojiv a vysoce kvalitního zalévání. Aby rostl dobře a rychle přinesl ovoce, je odebírán nevlastními syny, vrcholy jsou odříznuty a krmeny organickými minerály. V otevřeném poli je zrání pomalejší a údržba bude důkladnější. Chile preferuje teplo.

Hlavní péče je stejná jako u všech termofilních rostlin. Je nutné plevel, sprej, vodu dobře dvakrát týdně a také se živit nezbytnými hnojivy.

Pálivé papriky mohou být rozmnožovány semeny a výhonky. Malé výhonky se odříznou, umístí se do vody a po chvíli rostou kořeny. Mnoho lidí pěstuje tuto kulturu doma na parapetu. Semena mohou být sušena a klíčit pro příští rok.

Hořké papriky se sklízejí v polovině léta nebo na podzim. Není třeba čekat, až je přezrálé, ale sbírat více zeleného ovoce. Je dokonale uložen v zimě, používá se k koření, přidává se k občerstvení a okurkám. Jeho přínosy spočívají ve zvýšení imunity a zlepšení metabolismu. Obsahuje hodně vitamínu C, A, B, železa. Říkají o něm, že obsahuje hormony radosti.

hořký pepř v zahradě

Přízniví sousedé pro tuto rozmanitost

Je velmi důležité, aby milovníci ostřejšího pepře věděli, které rostliny mají příznivý vliv na jeho vývoj, které sousedství zlepší růst a výživu ovoce a neodstraní všechny šťávy. Málokdo má podrobné informace o tom, co pěstovat tuto horkou zeleninu vedle.

Nejlepší je pěstovat feferonky s rostlinami, které na ni mají příznivý účinek. Pepř osázený nepřáteli je nemocný, nenese ovoce, zakrývá škůdci a kohoutek.

Dobří sousedé vedle feferonky jsou různé bylinky.Nemělo by to být příliš mnoho, houštiny trávy mohou vytáhnout živiny z kořenového systému noční můry. Plevele jsou škodlivé v tom, že přenášejí choroby a špatný hmyz. Lze zasadit trochu na hranu nebo uprostřed mezi keři. Může to být heřmánek, máta, podběl, kopřiva, špenát, salát. Silně ovlivňují časný výskyt ovoce.

Také byliny jako bazalka, kopr, tymián, koriandr rostou velmi blízko. Ovlivňují další chuť feferonky. A co je nejdůležitější, ujistěte se, že není mnoho stínů, protože zelenina se to nelíbí. Měla by být mnohokrát více horké zeleniny než zbytek zelených.

Je velmi užitečné pěstovat rajčata poblíž. Zdá se, že si navzájem pomáhají růst rychleji. A pokud mezi ně zasadíte trochu česneku, vyhnáte veškerý škodlivý hmyz.

V jednom skleníku můžete pěstovat papriku vedle lilku. Jsou podobné z hlediska zrání, výsadby a péče. A nezasahujte do vývoje ostatních.

Dobré sousedství bude s mrkví, cibulí, zelím. Mohou být zasazeny v nejbližších postelích. Pak budete moci pěstovat chutnou zdravou zeleninu.

Co je zakázáno pěstovat

Existují některé rostliny, které jsou zcela nekompatibilní s červenou paprikou. Negativní vliv je cítit, i když soused je v nedaleké zahradě. Pepř někdy poškozuje také chuť jiné zeleniny, která je s ním osázena.

hořký pepř v otevřeném poli

Nestřílejte fenykl s tímto kořením. To způsobí nemoci první, listy uschnou a plody se nebudou moci normálně vyvíjet, protože fenykl vybírá vše pro svůj vývoj.

Řepa také není moc dobrá kamarádka. Roste velmi rychle, sahá po slunci a svou silou potlačuje většinu kořenů. Proto je důležité vědět, v jaké vzdálenosti je lepší je umístit.

Pepř není přátelský s bramborami. Pro hlízy je lepší najít místo daleko od všech v zemi. Bere všechny minerály a vitamíny z jiných plodin, protože pro vývoj a růst vždy potřebuje hodně z nich.

Hořké a sladké papriky by neměly růst na stejné posteli. Pokud jsou poblíž, začnou se navzájem opylovat a následně v paprikách bude spousta hořkosti a ze sladké se bude přenášet úplně jiná chuť. Jejich květiny přenášejí opylení na sebe, což vede k novým druhům. To znamená, že nezbytné koření již nebude z pepře.

Kromě sladké kořeněné papriky ztratí všechny své prospěšné vlastnosti, stane se úplně jinou odrůdou, ne tou, která byla dříve. Proto je lepší pěstovat sladkou zeleninu v jiném skleníku spolu s okurkami a rajčaty. Oddělením horké a bulharské papriky bude lepší výnos a chuť.

Po tom, co jsou rostliny vysazeny

Je zde důležité pravidlo: musíte se ujistit, že z jednoho roku do jednoho roku nezasadíte stejné odrůdy, a také sledovat, po kterých rostlinách můžete tuto odrůdu zasít. Ve skutečnosti je často důvodem nízkého výnosu to, že předtím byl jeho nepřítel vysazen na místo pepře.

Je velmi důležité zasadit sazenice na odpočívanou půdu, což znamená, že před tím rostly přesně ty odrůdy, které by zeleninu nepoškozovaly. Rostliny je třeba vyměnit. Například melouny a tykve. Melouny, vodní melouny, cukety, lilky, dýně jsou rostliny, po kterých chilli dá rovnoměrné chutné ovoce.

Stejné téma s okurkami. Po nich je země nejvýhodnější pro růst. Pokud je v zemi několik skleníků, pak stojí za to změnit jejich výsadbu z roku na rok.

v zahradě roste hořká paprika

A země po fazole, hrášku a fazole je nasycena minerály draslíku a fosforu, což je velmi užitečné pro pikantní papriku. Roste nejlépe z kompostu, humusu, draslíku, fosforu a hořčíku. Měli byste vědět, po kterých rostlinách se získá vitaminizovaná půda.

Pokud v loňském roce na hřebeni rostla tráva, země bude odpočívat, ovoce - s jasnými chuťovými vlastnostmi.Trávy poskytují půdě nezbytné minerály a humus, což je pro noční můry velmi důležité.

Neprovádějte pěstování papriky po rajčatech, lilku, řepě, bramborách, paprikách. Tyto rostliny jsou ze stejné rodiny lilek, stejný druh má škodlivý vliv na sazenice. Trpí stejnými nemocemi, mají stejný hmyz, přijímají od sebe užitečné látky.

Je důležité si uvědomit, které rostliny lze vysadit vedle feferonek a které nelze vysadit. Kompatibilita zeleninových plodin výrazně ovlivňuje jejich růst. Někdy se stává, že sám sám brání správnému vývoji jiných odrůd. Pokud správně sestavíte plán výsadby na zahradě, zajistíte příznivé okolí zeleniny, pak nikdy nedojde k chybám, v důsledku toho získáte vynikající sklizeň.

Recenze
  1. Julie
    7.07.2018 09:40

    Také používám tyto tipy, protože jakmile jsem vedle nich zasadil sladké a hořké papriky, nakonec jsem zůstal bez sladkých) A pro lepší růst vždy používám BioGrow, výnos je vyšší a rostliny nezdraví.

    Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně