Škody a přínosy arašídů pro lidské tělo, vlastnosti a vitamíny v arašídech

Arašídy patřící do rodiny luštěnin nebo jinými slovy, arašídy, jejichž výhody a poškození jsou často sporné, jsou oblíbenou pochoutkou dospělých a dětí. Díky své nepřekonatelné chuti a bohatému zavazadlu živin a vitamínů si arašídy získaly popularitu a uznání v oblasti vaření, kosmetologie, jakož i v dietetice a lidovém lékařství. Vzhled těchto ořechů bohužel není užitečný pro všechny, a to by mělo být známé a zapamatováno.

Složení ořechů: stopové prvky a vitamíny

Arašídy nebo arašídy jsou skutečným skladištěm vitamínů, minerálů a dalších organických sloučenin. Chemická složka arašídové plodiny zahrnuje:

arašídy ve skořápce

 1. Vitaminový komplex skupiny B.
 2. Vitaminy E, A, C, D.
 3. Aminokarboxylové kyseliny, které podporují lepší absorpci vápníku a regulují normalizaci cholesterolu v krvi.
 4. Kyselina nikotinová, která se podílí na boji proti procesu stárnutí dermis a působí jako preventivní opatření proti Alzheimerově chorobě.
 5. Kyselina listová, která zlepšuje funkci jater a regenerační tkáň na intracelulární úrovni.
 6. Hořčík je prvek, který posiluje pohybový aparát a usnadňuje vylučování opojných produktů z těla.
 7. Vlákno rostlinného původu, které normalizuje trávicí systém jako celek.

Díky dostupnému složení jsou arašídy v mírném množství indikovány jak pro dospělé a kojence, tak i pro ženy v poloze.

složení ořechů

V jaké formě je lepší jíst arašídy

V závislosti na individuálních charakteristikách člověka a jeho náchylnosti k určitým chorobám mohou být arašídy jak syrové, tak smažené, kontraindikovány ke konzumaci.

Smažený

Pražené arašídy mají samozřejmě bohatší aroma a lepší dochuť než ty syrové. Smažené arašídy navíc obsahují přírodní antioxidanty - polyfenoly, které mohou odolávat tvorbě maligních buněk. A plevy se snadněji vyjímají z tepelně ošetřených ořechů.

pánev plná

Na druhé straně však zvýšený obsah kalorií ve smažených produktech a přítomná sůl mohou mít nepříznivý účinek na tělo a vést k hromadění nadbytku liber.

Důležité! Tento typ ořechů má výrazně zvýšenou skladovatelnost a nemá sklon k plísním.

pražené ořechy

Drsný

V surové formě jsou arašídy dodávány s určitými enzymy, které ovlivňují trávicí procesy zlepšením vstřebávání živin vstupujících do těla.

Syrové ořechy pomáhají mozkové činnosti zlepšením krevního oběhu v mozku a obohacují tělo celou řadou živin.

Stává se, že po jídle syrových arašídů ve velkém množství se u některých lidí vyskytnou alergické reakce a všechny druhy žaludečních potíží.

Proto musí být tento produkt, stejně jako ostatní, konzumován s mírou, naslouchající reakci vašeho těla.

lusk

Příznivý účinek na tělo jako celek

Pro lidi byly arašídy vždy zdrojem živin a energie. Matice má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Pro kardiovaskulární systém

Fytoalexin přírodního původu zvaný resveratrol, který je součástí arašídů, při interakci s hormony tónuje krevní cévy a tím snižuje tlak a stres na srdce.

burákové máslo

Kyselina olejová se podílí na normalizaci hladin cholesterolu, podílí se na prevenci srdečních záchvatů, mrtvice a aterosklerózy.

Nervový

Mangan, který je jednou ze složek arašídů, se podílí na zlepšování fungování nervového systému a normalizaci mozkové činnosti.

Doplňování prostřednictvím absorpce arašídů, látky zvané tryptofan, vede k produkci serotoninu v těle. Díky tomu se zlepšuje nálada člověka, spánek je normalizován.

nerafinovaný produkt

Neurózy, deprese, nervové vyčerpání lze léčit pravidelnou konzumací arašídových produktů.

Pro gastrointestinální trakt

Arašídy mají choleretický účinek a vláknina, která je v nich obsažena, odstraňuje gastrointestinální problémy.

Pro krásu kůže a vlasů

Arašídové máslo chrání suchou a normální pokožku před akné, vyživuje a hydratuje vlasovou pokožku a zabraňuje tak lupům. Vlasy získávají zdravý vzhled, chráněné před roztříštěnými konci.

luštěniny v zemi

Pro imunitu

Arašídy tím, že pomáhají při odstraňování volných radikálů, podporují lidský imunitní systém a podílejí se na boji proti rakovině a Alzheimerově chorobě.

Normalizovat váhu

Vzhledem k tomu, že ořechy mají dostatečný obsah kalorií, je při hubnutí zapotřebí opatrnosti v množství spotřebovaných produktů. Vařené arašídy v množství několika kusů denně, pokud se střídají s nízkokalorickými potravinami, však stále přispějí ke snížení chuti k jídlu a snížení hmotnosti.

vytrhl ze zahrady

Doporučení pro použití

Pro zdraví dospělých a dětí jsou arašídy prostě nezbytné, ale pro každého jednotlivce je třeba vzít v úvahu určité normy a indikace pro použití tohoto produktu.

Muži

Zejména arašídové ořechy jsou ukázány silné polovině lidstva, s rozvojem erektilní dysfunkce, poklesem procesů sexuální aktivity, apatie a nespavosti. Společně s léčbou drogy mají muži s takovými problémy dietu, která zahrnuje arašídové produkty.

leží v talíři

Vzhledem k obsahu hořčíku v ořechech je jejich použití velmi důležité pro posílení nervového systému u mužů a pro regulaci procesů odolnosti vůči stresu.

Proto strava s každodenním zařazením 20 gramů arašídů do stravy nejen zlepší kvalitu sexuálního života u mužů, ale také vyčistí tělo toxinů a posílí jej.

Ženy a během těhotenství

Ukázané ořechy a ženy:

hliněné ořechy

 1. Pro řešení všech kosmetických problémů spojených například s křehkými vlasy, nehty, suchou pokožkou.
 2. Pro depresi a úzkost.
 3. Zlepšení hormonálních hladin, zejména pokud je spojeno s menstruačním cyklem.
 4. Pro doplnění železa zvyšuje hladinu hemoglobinu.
 5. Vzhledem k přítomnosti kyseliny listové v arašídech, která je nezbytná pro ženy během těhotenství - aby se zabránilo možným komplikacím u dítěte.

Chutné ořechy jsou navíc schopny vyživovat tělo budoucí matky polyfenoly - látkami odpovědnými za obnovu epidermálních buněk, jakož i za normalizaci kardiovaskulárního systému.

Důležité! Syrové arašídy někdy způsobují alergické reakce, které mají nejnepříznivější vliv na zdraví těhotné ženy i jejího dítěte. Proto je vhodnější podrobit ořechy tepelnému zpracování, a tím minimalizovat rizika.

surový vzhled

Pro děti

Arašídy jsou velmi silným alergenem, a proto by měla být jejich konzumace v dětství omezena. Lékaři doporučují zavádění arašídových produktů do stravy od čtyř let, ne dříve, a pouze po konzultaci s lékařem.

Arašídy v lidovém léčitelství

Než začnete používat produkty založené na arašídové složce, musíte se dozvědět vše o jejích výhodách a rizicích pro zdraví. Podzemnice olejná v lidovém léčitelství se používají jak jako hlavní složky, tak ve formě doplňků k léčivému receptu.

Díky léčivým vlastnostem arašídů má člověk nejen možnost zastavit chorobu, ale také zmírnit průběh samotné nemoci.

leží na stole

S onemocněním jater

S patologiemi tohoto orgánu v době remise může pomoci tzv. Arašídové mléko vyrobené z podzemnice olejné smíchané s vodou.

S diabetes mellitus

Diabetici se správnou dávkou arašídů mohou dosáhnout určité kontroly nad cukrem. Pro tuto nemoc jsou užitečné pouze vařené arašídy.

loupaná ořech

Onkologie

Polyfenoly obsažené v arašídových oříšcích pomáhají lidskému tělu aktivovat volné radikály, které bojují proti rakovinným buňkám. Při každodenní spotřebě vařených arašídů se zvyšuje šance na výhru.

Snížená hladina hemoglobinu

Nízká hladina hemoglobinu se nejčastěji určuje u nastávajících matek. Proto se těhotným ženám s podobným stavem doporučuje, aby tyto ořechy užívaly každý den, ale pouze ve smažené nebo vařené formě.

 arašídové výrobky

Pankreatitida druhého typu

Během období exacerbace není příjem arašídových produktů indikován. Ačkoli v procesu chronické pankreatitidy jsou přijatelné pouze malé podíly podzemnice olejné.

Vysoký cholesterol

S takovou patologií se doporučuje brát arašídy v jejich syrové formě, doslova 5-10 zrn asi třikrát týdně.

dvě semena

Vedlejší účinky a kontraindikace

V důsledku nesprávného skladování arašídů a v případě nedodržení určitých indikací a předepsaných norem pro jeho použití může dojít k různým druhům vedlejších účinků.

Při nadměrné absorpci ořechů si člověk může vyvinout podmínky ve formě zvýšené produkce plynu, nadýmání, pálení žáhy a, co je nejdůležitější, alergických reakcí s komplikacemi - to je arašídový produkt škodlivý a nebezpečný.

stříkačka s lékem

Vstupné za den

Nadměrná konzumace arašídů může vést k nežádoucím důsledkům a zhoršení pohody. Proto je nutné dodržovat určitou míru jeho použití - každý den od 20 do 30 gramů, už ne.

solený ořech

Je možné použít plevy

Arašídy mohou vést nejen k ucpání žaludku, ale mohou také vyvolat alergické reakce, což platí zejména pro děti a těhotné ženy.

Plevka však může být také prospěšná například jako složka při přípravě léčebného činidla z ní pro posílení imunitního systému.

červené slupky

Jak vybrat a uložit arašídy

Při výběru čerstvých arašídů je nutné se zaměřit na jeho vůni. Zatuchlá vůně vycházející z ořechů a formovaná plíseň na jejím povrchu budou mluvit samy za sebe - takové produkty pouze poškozují tělo, nic víc.

Pro zachování živin musí být ořechy uchovávány v temných a chladných místnostech. Nepoužívejte arašídové produkty po uplynutí doby použitelnosti.

ořechový list

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně