Popis nejlepších okurek odolných vůči plísním

Již se stalo normou, že nová generace odrůd okurek je schopna odolat běžným chorobám. Jako příklad vezměme okurku Noble, která s vynikajícími chuťovými vlastnostmi má odolnost vůči řadě virových a bakteriálních infekcí. Takový harmonický soubor komerčních a spotřebitelských charakteristik je přítomen ve většině moderních odrůd a hybridů. Mnoho z nich má zvýšenou odolnost proti padlí a peronosporóze, což jsou nejčastější plísňové infekce okurek.

V procesu šlechtění se moderní technologie používají k vytváření odrůd, které nejsou náchylné k patogenu. Tato ochrana funguje obzvláště dobře na hybridech F1 prvního řádu.

Pozornost! Míra reprodukce a genetická plasticita plísní je taková, že se velmi rychle herbicidy stanou potravou pro novou generaci parazitů.

Okurky citlivé na padlí

Pokud se v zahradě nebo na osobním pozemku stala častější výskyt plísňových infekcí, měli byste se rozhodnout pro odrůdy okurek odolných vůči plísním. Není obtížné vybrat odrůdy pro váš web. Mohou to být odrůdy partenokarpické nebo opylené včely pro účely salátů a solení. Pozornost by se měla věnovat také hybridům odolným vůči chorobám pro komerční účely, rozdělených na zóny hlavní pěstitelské zeleniny.

odolné proti rosa

Kategorie profesionálních hybridů

Odolnost hybridních rostlin vůči běžným chorobám je jedním ze základních kritérií při výběru odrůdy pro komerční účely. Každý, kdo kdysi vysadil takové hybridy, uznává jejich spolehlivost a vynikající výnos.

arktický F1 super brzy

 1. Okurka Arktika F1 je velmi raný hybrid pro skleníky a na volném prostranství, který je schopen plodit ovoce 35 dní po vyklíčení, s vynikajícími komerčními vlastnostmi.
 2. Okurka Sigurd F1 je hybridní odrůda střední sezóny. Producent osiva - nizozemská společnost Enza Zaden doporučuje okurku Sigurd pro průmyslovou výrobu. Okurky Sigurd F1 získaly nejvyšší chuťové skóre za jejich vynikající chuť.
 3. Další komerční hybrid, Leaf F1, je ve vlastnictví nizozemských chovatelů. Jeho výhoda je považována za optimální velikost, barvu a strukturu zeleně pro moření a moření.
 4. Výhodou okurek Lenara F1 je výtěžnost až 17 kg / m2. metr přistávací plochy. Plody jsou stabilní a přenosné.
 5. Holandský hybrid Fugue F1 je určen k pěstování na otevřeném poli. Spolu s výhodami pro spotřebitele je Fugue schopna odolávat plísni nespecifických hymenů.
 6. Hybrid "ZKI 104 F1" ​​byl vytvořen pro technologie intenzivního pěstování s velmi krátkým růstovým obdobím.Okurka ZKI má ovariální typ kytice, vhodný pro pěstování v chráněné a otevřené půdě. Na genetické úrovni má ZKI stabilní prodejnost ovoce.

Holandská fuga F1

Všechny uvedené odrůdy parthenocarpics s optimálními komerčními vlastnostmi, ale vyžadují dodržování dietních a pečovatelských režimů.

Odrůdy opylené včelkou

Pro pěstování okurek v nechráněné půdě jsou vhodné odrůdy opylené včelami:

zónováno na podmínky

 • Amurchonok - odrůda okurek, přizpůsobená podmínkám na Dálném východě a na Sibiři, v polovině sezóny, vysoce výnosná, která získala stříbrnou medaili za vynikající chuť a vlastnosti trhu;
 • okurka Blu F1 - hybrid z raného zrání, jehož zelené jsou ideální pro potraviny a jakýkoli druh domácích nebo průmyslových přípravků;
 • Crumb F1 je hybridní odrůda s částečnou schopností samoopylení a drobných plodů okurek, o hmotnosti 80 - 90 g;
 • okurka Dvoryansky F1 je vysoce výnosný hybrid střední doby zrání, přizpůsobený podmínkám středního Ruska, s vynikajícími komerčními vlastnostmi.

ušlechtilá okurka

Odrůdy opylené včelami mají dobrou, tradiční okurkovou chuť, čerstvé i v nálevu. K prezentovaným novinkám můžete přidat okurky odrůdy Khabar, Erofey, Mig, Dalnevostochny, zónoval na obtížné podmínky u moře. Rostliny jsou tolerantní k řadě plísňových chorob.

Pozornost! Jako profylaxe peronosporózy a plísní je nutné vybrat hybridy okurky odolné vůči patogenu.

stupeň Khabar

Samoopylené odrůdy

V chráněné půdě se daří parthenokarpickým nebo samoopylovaným rostlinám. Jedním z problémů skleníkové kultivace je vysoký obsah patogenních mikroorganismů. Výsadba hybridů zaručuje sklizeň i za podmínek vhodných pro plísňové útoky.

samoopylené odrůdy

 1. Okurka Babayka F1 je rostlina s vysokým stupněm odolnosti vůči plísňovým infekcím a hnilobě kořenů. Okurka Babayka se vyznačuje ovariálním typem kytic, který zaručuje výtěžnost až 12 kg na čtvereční. metr přistání.
 2. Hybridní Grandchild F1 je schopen plně růst a nést ovoce v uzavřené a nechráněné zemi. Okurka vnučka se vyznačuje dlouhou plodnicí. Produktivita až 33 kg / m2. metrů ve skleníku a 19 kg pod širým nebem, se skleníkovou hmotností pouhých 65–70 g.
 3. Hybrid s časným zráním Gerasim F1 je vhodný pro každodenní sběr, nebo sběr okurek, v režimu sklizně každé dva dny.
 4. Křupavé lůžko F1 je raná, plodná odrůda s kytarovým typem vaječníků, schopná produkovat až 7,5 kg zelených listů z jednoho keře.
 5. Lance-corporal F1 hybrid patří do tzv. „Vojenské série“ a vyznačuje se simultánním plněním zelentů a přátelským návratem sklizně. "Desátník" je rané zrání, vysoce výnosná odrůda, která vyprodukuje za každého počasí.
 6. Hybrid střední sezóny vnučka F1 dědečka se vyznačuje dobrou imunitou vůči chorobám a vaječníky kytic poskytují zvýšenou produktivitu.
 7. Okurka jarní Caprice F1 - hybrid s dlouhou plodnicí, se zelení o hmotnosti až 150 g, asi 20 cm dlouhý, pro účely salátů.
 8. Silné dítě F1 - předčasné zrání okurky, odolné vůči extrémním teplotám. Hmotnost zeleně je 110 - 130 ga kytice ovariálních vajec poskytuje dobrou sklizeň.
 9. Okurka Thumbelina F1 je super časný plodný hybrid s dlouhým plodným obdobím. Každý, kdo zasadil odrůdu, vysoce oceňuje chuťové vlastnosti okurek okurek. Thumbelina si zaslouží mimořádně pozitivní hodnocení spotřebitelských a komerčních kvalit. Zelentsy váží 80-90 g, mají délku 7-9 cm. „Pěstuji okurky na balkóně, jsou ideální pro moření na zimu,“ píše hospodyňka z moskevského regionu.

pozitivní vlastnosti

Popis všech odrůd okurek ukazuje jeho nejlepší vlastnosti.Když čelíte problémům s onemocněním, rozhodněte se pro spolehlivý způsob boje proti plísňovým infekcím. Tím se ušetří čas a úsilí během letních zahradnických prací.

dítě robustní

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně