Jak krmit, hnojit a zalévat okurky na otevřeném poli lidovými prostředky

V dnešní době se stále více lidí snaží pěstovat na svých postelích organické ovoce a zeleninu. Proto často přemýšlejí o tom, jak jsou okurky krmeny na otevřeném poli lidovými prostředky. Je třeba poznamenat, že tento proces není složitý, proto budeme nyní hovořit o nejpopulárnějších, nejúčinnějších a nejspolehlivějších způsobech krmení okurek co nejpodrobněji.

Klíčové aspekty

Abyste mohli správně nakládat okurky lidovými léčivy, musíte mít nejprve informace o tom, jaké podmínky jsou pro okurky vhodné a které nikoli.

Tato kultura miluje:

 • půda obsahující humus ve velkém množství, s neutrální nebo mírně kyselou reakcí;
 • teplota půdy nad 15 stupňů;
 • okolní teplota od 20 do 30 stupňů;
 • co nejvíce vlhkosti;
 • hnojiva s infuzí připravená z čerstvého hnoje.

Negativně ovlivňují růst a vývoj rostliny:

 • půda, která není obohacena organickými hnojivy, s vysokou úrovní kyselosti;
 • použití pro zavlažování vody, jejíž teplota nedosahuje 20 stupňů;
 • ostré kolísání teplotních ukazatelů;
 • přesun z jednoho místa na druhé;
 • okolní teplota je nižší než 16 stupňů nebo počasí je příliš horké, při kterém ukazatele teploty překračují 30 stupňů;
 • návrh.

Okurky milují půdu bohatou na hnojiva. Období vegetace se pohybuje od 90 do 105 dnů, pokud je plodina vybavena pohodlnými podmínkami, lze očekávat vysoký výnos.

Potřeba krmení spočívá v tom, že okurky musí dodávat živiny dlouhým výhonkům a listům a jejich kořenový systém se nachází v orném obzoru, který nemá dostatek hnojiv.

potřeba krmení

Uvědomte si, že v různých obdobích vývoje vyžadují okurky různé živiny:

 1. V počátečních fázích výsadby by mělo být v půdě co nejvíce dusíku.
 2. Po výsadbě v zemi během tvorby a růstu postranních výhonků - fosforu a draslíku.
 3. Během plodení by měl v půdě převládat dusík a draslík.

Důležité: pro nejlepší plodiny okurek musí být půda obohacena o mikroelementy, zejména o závažný - hořčík.

Krmení okurek pomocí lidových receptů

Není žádným tajemstvím, že krmení okurek organickými hnojivy je lepší než používání chemie. Kromě toho budou okurky šetrné k životnímu prostředí.

Mezi lidmi existuje mnoho způsobů, jak nakládat okurky pomocí přírodních látek. Nyní zvážíme některé metody a je jen na vás, abyste se rozhodli, která z nich je nejlepší.

krmení popela

Vezměte prosím na vědomí, že při použití i přírodních hnojiv na okurky musíte být velmi opatrní a vyvarovat se nadměrného krmení rostlin.

Použití popela

Popel patří do skupiny jedinečných hnojiv, protože obsahuje velké množství draslíku, fosforu a stopových prvků. Jedinou nevýhodou je, že popel je chudý na dusík.

Je třeba si uvědomit, že bez hnojiv s draslíkem by se neměla očekávat dobrá sklizeň, pokud je půda chudá na fosfor, pak kořenový systém rostliny nebude schopen dodávat živiny a vodu do listů a plodů. Již při výsevu je důležité přinést do otvoru půl sklenice popela, smíchat se zemí a tekoucí vodou.

V budoucnu může být rostlina oplodněna následujícími způsoby:

 1. Nalijte pod keř rostlin (u kořene) 2 lžíce. l. popel a posypeme vodou.
 2. Sklenici prášku rozpusťte v 1 litru vody a okurky připravte roztokem v množství 2 litry hnojiva pro okurky v otevřeném poli na kmen stonku.

S touto metodou můžete nakládejte okurky každé dva týdny.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud jsou rostliny před zaléváním posypány popelem, nejenže je posílí, ale také ochrání před chorobami a škůdci.

Hnoje a kompost

Všechny dýňové plodiny milují hnoje, ale přísně je zakázáno uvádět je čerstvě - hnůj musí být v tekuté formě. Zelené hnojivo, tj. Plevel a kompost, má pozitivní vliv na růst a vývoj okurek.

Pozitivní vlastnosti hnojiva jsou vysvětleny skutečností, že i když je směs přidávána více, než je nutné, je minimalizováno riziko vniknutí dusičnanů do plodů.

Dobrým hnojivem je mullein a ptačí trus, protože obsahují všechny látky potřebné pro krmení. Chcete-li připravit infuzi, musíte smíchat kbelík hnoje nebo trusu se 4 kbelíky vody a trvat na několika dnech za občasného míchání. Co se týče plevelů, jsou infuze umístěny do sudů a naplněny vodou.

krmení hnojem

Poté se mullein zředí vodou v poměru 1:10, trusky - 1:10, zelené hnojivo - 1: 5. Hnojení hnojem nebo jiným takovým hnojivem se doporučuje dvakrát za sedm dní, 2 litry na rostlinu.

Poznámka! Pokud je olistění rostlin ošetřeno napjatou infuzí, stává se rezistentní vůči plísni.

Dobré výsledky výnosu jsou pozorovány při hnojení půdy humusem.

Pomocí pekařských kvasnic a piva

U tohoto produktu lze hnojení provádět 2-3krát ročně. K přípravě hnojiva potřebujete:

 • balíček kvasinek;
 • 2/3 šálku cukru;
 • 3 litry vody.

Všechny ingredience jsou smíchány a ponechány na teplém místě po dobu tří dnů, z času na čas musí být směs promíchána. Poté se infuze zředí v poměru 250 ml: 10 l vody a rostliny se krmí. Jeden stonek potřebuje 500 ml hnojiva. Pokud je roztok filtrován, mohou se s ním také zpracovávat listy rostliny.

kvasnicové hnojivo

Okurky pro dobrou sklizeň lze krmit pivem, ale měly by se používat pouze živé nebo nealkoholické. Vezměte prosím na vědomí, že je povoleno nakládat sazenice do živého piva maximálně 100 ml na rostlinu.

Cibule slupka jako hnojivo

Infuze vyrobená z běžných cibulových slupek není jen hnojivo, ale také vynikající imunostimulant a ochrana rostliny před škůdci a chorobami.

K tomuto účelu se také používají odvary, kterými se doporučuje rostliny zalévat nebo stříkat.Chcete-li připravit vývar, nalijte hrst cibulových slupek s 1,5 litru vroucí vody a vařte 7 minut, pak jej nechte vychladnout a do vývaru přidejte 3,5 litru vody.

Bylinné infuze a odvary

Nejjednodušší a nejdostupnější hnojiva pro okurky jsou bylinné odvarky. Postele můžete zalévat bylinnou infuzí. K přípravě hnojiva se používá celá řada rostlin.

Nejlepší možnosti jsou:

 • matka a nevlastní matka;
 • loboda;
 • lopuch;
 • agáve bylina.

Pro přípravu bylinné infuze je třeba naplnit barel 2/3 rostlinnými surovinami a naplnit jej vodou. Nádoba je ponechána na teplém místě a trvala na 10 dní. Před použitím se 1 litr bylinkové infuze rozpustí v 10 litrech vody. Poté zalévejte rostlinu u kořene, abyste pěstovali více plodin.

Používání skořápek

Ne každý má informaci, že použití vajec je možné nejen při vaření, ale také v zemědělství. Vaječné skořápky mohou zvýšit úrodnost půdy, protože významně snižuje hladinu kyselosti. Paralelně s tím může skořápka působit jako uvolňovací činidlo v půdě.

skořápkové hnojivo

Chcete-li použít vaječné skořápky k dosažení nejlepších výsledků, musíte vědět, jak správně připravit složení. Především je tedy třeba skořápku omýt a nasekat mlýnkem na kávu nebo mlýnkem na maso.

Důležité! Nesnažte se mlít skořápky rukama, protože to není snadný úkol, navíc můžete také poranit kůži. Pokud jsou kousky vaječných skořápek velké, pak je jeho účinnost jako hnojiva významně snížena.

Chcete-li použít vaječné skořápky jako hnojivo pro okurky, musíte vyprášit skořápky 5 vajec a nalít litr vroucí vody. Výsledná směs se nechá vyluhovat po dobu 5 dnů za občasného míchání. Poté se infuze vaječných skořápek zředí vodou a rostliny se zalévají.

Hnojivo vyrobené z potravinového odpadu

Koktejl vyrobený z rostlinného odpadu získal vynikající hodnocení:

 • cibule slupkou;
 • banánové kůže;
 • pomerančová slupka;
 • mrkvová kůže.

Připravená směs ingrediencí se nalije horkou vodou a napustí několik dní. Před použitím 250 ml výsledné infuze se směs zředí 5 litry vody. Toto okurkové jídlo nejen vyživuje rostliny, ale také je chrání před nemocemi.

hnojivo v sudu

Jako hnojivo můžete použít bramborovou kůru.

Následující lék již byl vypracován: vyčerpané mycelium hub jako hnojivo pro okurky na otevřeném poli. Po shromáždění mycelia se nalije 1: 1 vroucí vodou a nechá se po dobu 24 hodin, poté se filtruje. Před zavlažováním rostlin musí být infuze naředěna vodou v poměru 1:10.

Banánová slupka jako hnojivo

Sušená banánová slupka se používá k mulčování výsadby. Infuze banánových slupek jako hnojiva je zvláště účinná pro zalévání mladých klíčků.

Pro výrobu banánového loupacího hnojiva se doporučuje:

 1. Nalijte 3 čerstvé banánové kůže se 3 litry vody a nechte tři dny. Poté zřeďte rovnoměrně vodou a zalévejte rostlinu u kořene.
 2. Nalijte sušené kůže 4 banánů s litrem vody, trvejte na tom a zalévejte rostliny.

Pamatujte, že před přípravou banánového loupacího hnojiva je nutné je umýt pod tekoucí vodou.

Přírodní růstový biostimulant

Aby rostliny, včetně okurek, rychle rostly, můžete je oplodnit šťávou z aloe. K přípravě produktu je třeba vzít několik listů rostliny, umýt je a vložit do hrnce. Poté jsou listy aloe rozdrceny, aby se získala jednotná konzistence. 1 polévková lžíce. l. aloe gruel se umístí do 250 ml vody a umístí se na temné, chladné místo po dobu jednoho týdne, čas od času se přidá voda, čímž se získá 5 litrů kapaliny.

Před použitím musí být infuze aloe vařena a chlazena.

Upozornění: odborníci říkají, že musíte použít staré i mladé listy aloe.

Použití kyseliny acetylsalicylové

Kyselina acetylsalicylová (aspirin) se široce používá nejen v medicíně, ale také v každodenním životě. Aspirin dokáže léčit houbové a nízko kyselé půdy. Aspirin má pozitivní vliv na růst a vývoj rostlin.

postřik okurky

Můžeme s jistotou říci, že toto je odpověď na otázku, jak nakrmit okurky pro růst. Vše, co je potřeba, je umístit aspirin (1 tableta) do litru vody a zalévat rostliny. Aspirin můžete pochovat přímo do půdy - 1 kartu. každých deset centimetrů.

Hnojení rostlin, které jsou ve skleníkových podmínkách

Ve sklenících je třeba okurky krmit mnohem častěji ve srovnání s rostlinami, které rostou venku. To je vysvětleno skutečností, že je možné získat 15krát více zelentů z uzavřené půdy, proto by se mělo použít mnohem více hnojiv.

Zde je odpověď na otázku, jak hnojit okurky. Uvádí se téměř všechny nejoblíbenější lidové léky na krmení okurek. Dávejte pozor na zeleninu a můžete hrdě prohlásit: "Nakrmím okurky a děkují mi za dobrou úrodu."

Recenze
 1. Natálie
  10.10.2017 06:20

  Z roku na rok experimentuji s různými stimulanty růstu, dokonce si nechávám deník. Tento rok jsem vyzkoušel lék na radu souseda, BioGrowa, bioaktivátora pro růst rostlin. Provedl experiment na dvou postelích. Na jednu jsem použil potravinářský odpad, jak je popsáno v článku, na druhý bioaktivátor. Ten vyhrál. Koupil jsem to tento obchod.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně