Je možné stříkat okurky peroxidem vodíku jako hnojivo

Dnes existuje velké množství léků, které se používají ke zlepšení růstu rostlin, mezi nimi nejoblíbenější je peroxid vodíku pro okurky.

Jakýkoli osobní pozemek předpokládá výsadbu nejrůznějších zahradních plodin, mezi nimiž okurka zaujímá zvláštní místo. Okurky jsou díky své chuti mezi zahradníky velmi oblíbené. Kromě toho se z nich připravuje mnoho různých salátů, které se sklízejí na zimu. Ale aby sklizeň této zeleniny byla dobrá, je nutné znát zvláštnosti kultivace.

Hlavní vlastnosti

Peroxid vodíku je bezbarvá kapalina s kovovou chutí a oxidačními vlastnostmi. Používá se hlavně v medicíně, ale jeho použití je velmi důležité v jiných oblastech, například v zahradnictví a zahradnictví.

Díky svým schopnostem tento nástroj umožňuje zbavit se různých druhů nemocí. Kromě toho vám umožňuje velmi efektivně řešit mnoho škůdců zahradnických plodin. Poměrně často se používá jako hnojivo, které zalévá kořeny roztokem. Pokud byla rostlina zaplavena vodou, lze pomocí H přidat malé množství roztoku pod kořen22.

Díky svým vlastnostem pomůže zabránit hnilobě kořenů, protože má schopnost dezinfikovat půdu od všech druhů plísňových chorob.

aplikace

Protože rostliny potřebují pro přirozený růst déšť nebo tající vodu, poskytuje peroxid ve svém složení příležitost je nahradit. K tomu stačí jen zředit malé množství látky v obyčejné vodě. Jedním z prvků tohoto léku je atomový kyslík, který umožňuje nasycení půdy touto životně důležitou složkou.

Proto jej lze použít:

 1. Zalévat sazenice nebo jednoduše postříkat listy s ním. Díky tomu přijímají nejen kyslík, ale peroxid vodíku také funguje jako hnojivo, které umožňuje plodinám dobře růst.
 2. Na základě svých vlastností je toto léčivo dezinfekčním prostředkem, proto se taková léčba používá k boji proti různým chorobám a škůdcům.
 3. Zkušení zahradníci a zahrádkáři používají peroxid ke klíčení semen. To pomáhá zvýšit jejich klíčivost a získat dobrou sklizeň.

Je možné stříkat okurky peroxidem vodíku jako hnojivo

Peroxid vodíku se po dlouhou dobu používá jako vrchní obvaz pro zalévání jakýchkoli sazenic, stejně jako u okurek. Důvodem je skutečnost, že rostliny jsou často vystaveny různým chorobám, které negativně ovlivňují jejich růst a produktivitu. Díky tomuto typu hnojiva můžete oživit rostlinu a přidat jí sílu pro další růst.

Další vlastností peroxidu vodíku je účinná regulace škůdců, kteří často infikují listoví. V tomto případě lze provést postřik, který zbaví škůdce, jako jsou mšice a plísně. Tuto metodu lze použít pro okurky jak v zahradě, tak ve sklenících.

Peroxid vodíku pro sazenice

Je možné krmit sazenice peroxidem vodíku? Tento nástroj pomáhá růst rychleji, a to zejména u čerstvě potápěných sazenic.

Kromě:

 1. Složení jim dává sílu a umožňuje jim rychle se aklimatizovat na nové místo růstu.
 2. Díky takovému krmení dostávají sazenice větší množství nezbytných látek, což má příznivý účinek na zvýšení množství budoucí sklizně.
 3. Zpracování se provádí na listech jako profylaktický prostředek proti všem druhům škůdců. Kromě toho takové listy brzy získají bohatou zelenou barvu, která přispívá k rozvoji procesu fotosyntézy. Přirozený proces umožní okurkám prospívat a okurkové pagony se začnou dobře větvit. To platí zejména pro pěstování okurek ve skleníku.

Zalévání

Jakákoli vegetace miluje vodu, takže ji musíte podle potřeby zalévat. Okurky jsou docela milující vlhkost a dávají přednost zavlažování dešťovou vodou, ale protože déšť nevnikne do skleníku a neexistuje způsob, jak ho sbírat, můžete jako analog použít peroxid vodíku. Tato metoda vám umožní nakrmit rostliny a zároveň umožní posílit jejich kořenový systém.

Je možné stříkat okurky peroxidem vodíku jako hnojivo

V zásadě je třeba okurky krmit několikrát. Často se provádějí během období hlavního růstu, to znamená, když jsou stále ve formě sazenic.

Zalévání H2O2 je zvláště dobré pro rostliny, které rostou po dlouhou dobu bez přesazení. V důsledku přítomnosti atomového kyslíku dostává půda potřebný vzduch pro kořenový systém, což přispívá k jejich lepšímu růstu.

V zásadě byl tento roztok napojen několikrát týdně. Pokud se provádí méně často, může být koncentrace mírně zvýšena o několik lžiček. Ale jak zalévat rostliny? Téměř každý zahradník se ptá na tuto otázku, protože okurky jsou velmi náladové, o které se postarají. Zalévání se doporučuje večer nebo ráno, nejlépe u kořene, aby voda nepadla na listoví.

Stříkání

Na mnoha zahradních plodinách se poměrně často objevují nemoci, takže rostliny začínají postupně mizet. Abyste tomu zabránili, musíte použít roztok H2O2 (peroxid vodíku). Chcete-li se například zbavit mšic nebo plísní na okurkách, musíte zředit tento lék ve vodě a postříkat ho na list pomocí spreji. Je velmi důležité zpracovat každý list na obou stranách. Tento způsob dezinfekce umožňuje nejen zbavit se škůdců, ale také se stává doplňkovým krmením rostlin.

Je velmi důležité stříkat správně. To je způsobeno tím, že kapky na listech fungují jako čočky. To může způsobit popáleniny. Postřikování se proto nejlépe provádí pozdně odpoledne nebo velmi brzy ráno.

Kromě toho je pro účinnější působení proti škůdcům nutné do roztoku H2O2 přidat několik kapek alkoholu a detergentu. Při takovém ošetření je jeho schopnost zůstat na listech delší, a proto je nutné takový postup provádět méně často.

Jak naředit

Jako roztok se používá peroxid vodíku pro sazenice i pro jiné rostliny. Chcete-li to provést, musíte vzít 1,5-2 lžíce. l. tohoto léku a zředit v 1 litru vody. Taková koncentrace umožní jejich nasycení nezbytnými složkami a zbaví je škůdců a chorob. Zalévání tímto roztokem bylo krmeno i křehkými sazenicemi, což jim umožnilo najít nový život.

Výhoda

Přestože H2O2 vypadá jako čistá voda, její výhody jsou velmi velké. Jeho léčivé vlastnosti mohou pomoci při různých onemocněních.

Je možné stříkat okurky peroxidem vodíku jako hnojivo

Kromě toho má také velký význam pro rostlinnou výrobu. S jeho pomocí můžete:

 1. Zbavte se všech škodlivých mikroorganismů.
 2. Postřikované listy přijímají více kyslíku, což je zásadní pro jejich normální růst.
 3. Co se týče semen, jejich ošetřením peroxidem vodíku to může významně zvýšit jejich klíčivost.
 4. Pokud došlo k poškození zahradních plodin, můžete je pomocí H2O2 dezinfikovat.
 5. Zalévání je také dalším hnojivem, které příznivě ovlivňuje vývoj kořenového systému, a proto zvyšuje pravděpodobnost získání většího výnosu. Navíc, pokud je rostlina napájena takovým roztokem, pak se listy stávají zelenějšími, což přispívá k jejich dalšímu rozvoji.

S ohledem na všechna doporučení a rady můžete tento lék použít k pěstování zahradních plodin na svém osobním pozemku bez strachu z jejich nemocí a zbavit se škůdců. To vše může výrazně zvýšit produktivitu, což bude velmi příjemnou odměnou po péči o vaše oblíbené sazenice.

Recenze
 1. Larissa
  6.06.2018 04:36

  Uložená rajčata ve skleníku před vadnutím. A obecně, super věc H2O2!

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně