Popis nejlepších a nejrůznějších okurek pro polykarbonátové skleníky

Pěstování okurek ve sklenících je běžné v oblastech s vrtošivými klimatickými podmínkami a prchavými léty. A v oblastech s příznivými klimatickými podmínkami vám nejlepší odrůdy okurek pro skleníky vyrobené z polykarbonátu umožňují mít tuto zeleninu po celý rok. Na rozdíl od poloviny 20. století jsou na moderním trhu osiva okurek a jejich hybridy pro výsadbu ve sklenících prezentovány ve velkém sortimentu.

Je nutné vzít v úvahu optimální skleníkové odrůdy okurek pro pěstování v uzavřených prostorech, znát jejich vlastnosti, pořadí výsadby, péče, krmení a ochrany před škůdci. Předtím, než se rozhodnete, jaký druh semen koupit pro setí v polykarbonátovém skleníku, musíte se rozhodnout, za jakým účelem je budete pěstovat (jíst čerstvé, v salátech nebo v konzervách).

Rysy a rozmanitost charakteristik okurek

Popisy hybridů a odrůd okurek se dělí podle následujících charakteristik:

čas zrání

 • dislokace pěstování (semena k setí v postelích, ve sklenících a kombinované);
 • čas jejich zrání (časné, střední a pozdní období);
 • metoda opylení (rostliny s samčími a samičími květinami, opylování hmyzem a tvorba ovoce bez opylení);
 • kulinářské vlastnosti (konzervace, v salátech, kombinované);
 • metody zemědělské kultivace (odrůdový a hybridní výsadbový materiál);
 • přítomnost různých květin (ženských, heterogenních);
 • velikost ovoce (okurky, okurky, velikost od 8 do 15 cm a více);
 • barva ovoce (bílá, světle zelená, zelená, tečkovaná a pruhovaná);
 • druh ovocné kůže (slabě výrazná hlíza, hladká, s přítomností pupínků a jejich barva - světlá, tmavá a hnědá);
 • podle typu rostlinných vrcholů (keřovité, krátce kudrnaté, středně kudrnaté a dlouhé kudrnaté);
 • plodnost (slabé, střední a vysoce výnosné odrůdy).

kbelík ovoce

Kromě toho se rostliny mohou lišit ve vztahu k nemocem a meteorologickému pozadí (odolné vůči chorobám, změnám teplotních režimů, přizpůsobených kultivaci ve stinných záhonech, v oblastech s minimálním srážením a nízkými teplotami).

Jaké okurky jsou lepší pro pěstování ve skleníku pro včasnou sklizeň

Nejlepší odrůdy předčasného zrání zeleniny, po obdržení prvních plodů po 45 dnech ve skleníku, pěstitelé zeleniny považují za následující:

brzy zralé produkty

 1. Aristokrat je superuniverzální hybrid, který nevyžaduje opylení. Je odolný vůči nemocem a necitlivý na změny teploty.Plody jsou tmavě zelené, válcovité, s velkými hlízami. Není hořká chuť.
 2. Bílá pochoutka je vysoce produktivní. Má dlouhý stonek a převážně ženské květy. Dobře snáší nedostatek vlhkosti a nízké teploty. Je to skoro bílé okurky pro skleníky o velikosti 10-15 cm s vynikající chutí, podlouhlým kuželovitým tvarem a tenkou pokožkou. Je známá svou zvýšenou odolností vůči nemocem. Lze pěstovat ve sklenících i na otevřených postelích.
 3. Bettina zraje brzy. Má průměrnou délku stonku. Tato jednodomá rostlina snadno snáší nedostatek světla. Zelené plody o velikosti 10-12 cm se zřetelnými hlízami mají válcovitý tvar, příjemný k chuti, používaný při konzervování, salátech a syrovém stavu.
 4. Knopa je odrůda, která není náchylná k houbovým chorobám. Zvýšená plodnost, odolná proti slunečnímu záření a kolísání teploty. Je to samoopylující se okurka. Zelenets má příjemnou chuť, hustou, s výraznou chutí. Dosahuje délky 10 cm. Používá se pro konzervování, moření, moření a v čerstvě připravených salátech.
 5. Forsage f1 je okurka ve tvaru polykarbonu, bez opylování, se svazkovým uspořádáním květin. Přizpůsobeno k pěstování v oblastech s omezenou vlhkostí a má zvýšenou odolnost vůči chorobám. Forsage green okurka, příjemná chuť a vůně, elastická, až do velikosti 14 cm, kombinované kulinářské spektrum použití.

Bettina brzy

Můžete také pěstovat odrůdy okurek a hybridy oblíbené pro skleníky pro včasné zrání: Delpina, Dynamite okurka f1, Karaoke, Vážka f1, Kibria, Crispina, Paramon f1, Chlapec s prstem, okurka Beethoven f1, Masha, Marinda, Perenta f1 a další ... Nejedná se o odrůdy s vysokou výnosností, ale když se pěstují komerčně, lze díky jejich předčasnému zrání očekávat významné zisky.

oblíbené pro skleníky

Jaké odrůdy okurek se nejlépe pěstují ve skleníku pro sklizeň středního zrání

Plodové odrůdy okurek pro skleníky v polovině sezóny, jejichž prezentace se projeví za 45–50 dnů:

skleníkových plodin

 1. Wisconsin je vysoce výnosný hybridní typ okurky. To je jedna z variant imunitního systému. Ovoce s velkými pupínky, délka okurky 8-10 cm. Jedna zelenina může dosáhnout asi 75 g. Mají příjemnou chuť bez hořkosti.
 2. Fontanelle - střední doba zrání, vynikající pro konzervování, ovoce ve tvaru válce, velikost 10-12 cm.
 3. Raphael je dlouho rostoucí hybridní odrůda, která nevyžaduje opylení se zvýšeným výnosem a je odolná vůči hnilobě kořenů. Může se pěstovat ve skleníku nebo ve skleníku. Plody jsou podlouhlé, válcovitého tvaru s hladkou kůží a mají příjemnou chuť. Hmotnost jedné okurky je až 210 ga dlouhá až 22 cm.
 4. Sunny - odrůda je vhodná pro konzervování. Má dobře rozvětvené vrcholy a stonky střední délky. Kombinované květiny. Zelentsy jsou velmi chutné, tečkované světle zelenými pruhy. Plody mají bílou chlupatost. Délka zralých okurek je asi 11 cm, hmotnost až 140 gramů.
 5. Annushka f1 je odrůda opylená včelami. Trvá to asi 45-50 dní před první sklizní ovoce. Podle recenzí má okurka Annushka f1 vysoké moření. Od 1 m2 m. můžete sbírat až 10 kg ovoce. Husté okurky s bílými trny. Rostlina je docela silná s ženským typem kvetení. Vyžadují vázání na mřížoví.

stupeň vhodný

Výhodou středně vyzrálých odrůd okurek je také to, že mají nejdelší plody.

Druhy pozdních zrání okurek

Odrůdy pozdního zrání okurek pro pěstování ve sklenících se zřídkakdy pěstují. Tyto zahrnují:

pozdě

 1. Obsky je středně velká rostlina, která nevyžaduje opylení. Má ženské květiny. Snadno toleruje kolísání teploty, dokonale odolává peronosporě.Při vaření se používá čerstvé a pro konzervování. Zelenets má příjemnou chuť, malé rozměry - 7-10 cm, nevylisovanou stříbřitou barvu ve tvaru válce, pokrytou pupínky tmavými vlákny.
 2. Brownie - dobré pro moření a konzervování. Je imunní vůči různým chorobám. Plody jsou malé (6-9 cm), válcovité ovály se světlými výrůstky. Chutnají skvěle, žádná hořká chuť.
 3. Nezhinsky - tato odrůda má svůj původ v 18. století, kdy byly okurky soleny v sudech a dodávány soudu králů. Vyžaduje opylení hmyzem. Stonky jsou dlouhé. Má dobrou odolnost vůči bakterioze a olivovým skvrnám. Zelentsy o hmotnosti až 100 g, až do velikosti 12 cm. Ovoce má výrazné hlízy s tmavými trny, vyznačuje se dobrými kulinářskými vlastnostmi a chutí.
 4. Phoenix 640 má dlouhé stonky. Vyžaduje opylení včely. Jedná se o velmi univerzální hybridní odrůdu s dominantními ženskými květinami. Je imunní vůči chorobám a vysokým teplotám. Plody jsou křupavé, nemají hořkou chuť, váží 160-190 ga měří asi 15 cm, pokryté velkými hlízami.
 5. Crunch je hybrid s vyšší produktivitou a univerzálním použitím. Prakticky není náchylný k nemocem. Plody do 80 g a asi 10 cm dlouhé, chutnají dobře, křupavé a bez hořkosti.

Crunch hybrid

Jaké jsou nejproduktivnější okurky

Pěstitelé zeleniny upřednostňují nejproduktivnější odrůdy a hybridy, které rostou ve sklenících.

Poznámka! Trh osiva představuje pro skleníky produktivnější výsadbový materiál než jeho zahradní druhy.

Dnes existují nejoptimálnější odrůdy se zvýšeným plodem:

brzy plodit

 1. Letní obyvatel - má časné rodící období. Tento hybrid je vhodný pro pěstování v sklenících na jedno použití. Plody jsou zelené, válcovité. Produktivita až 14 kg na metr čtvereční. Hmotnost okurky je asi 90 g.
 2. Sklep je docela odolný vůči nemocem. Má brzy plodit. Vyžaduje opylení hmyzem. Plody jsou tmavě zelené barvy se světlými pruhy o hmotnosti až 100 ga dlouhé asi 11 cm. Nejproduktivnější ze skleníkových odrůd. Produktivita od jednoho čtverečního metru do 15-17 kg;
 3. Pinocchio - časné rodení s trvale vysokým výnosem. Je odolný vůči krátkodobým poklesům teploty. Parthenocarpic hybrid, květiny ženského typu, shromážděné v kytici. Ovoce bez hořkosti, ve formě válce s velkými hlízami, sytě zelené barvy. Z jednoho čtverečního metru lze sklízet asi 13 kg okurek. Velikost jednoho je až 9 cm a hmotnost až 100 g.

ovoce bez hořkosti

Výše uvedené odrůdy okurek pro skleníky, které dávají dobré výnosy, také zahrnují: Dvoryansky, Zozulya.

Odrůdy okurek bez znečištění pro pěstování ve skleníku

Optimální odrůdy skleníkových okurek, které nevyžadují hmyz a křížové opylení. Takové rostliny mají květy samčího a samičího druhu. Řada okurek tohoto typu - Claudia - je velmi žádaná letními obyvateli. Tento hybrid má střední zralost s vysokým výnosem. Není náchylný k nemocem. Plody jsou eliptické, pokryté jemnými pupínky, až 12 cm dlouhé a vážící asi 70 gramů. Z jednoho čtverečního metru lze vyzvednout až 15 kg.

střední zralost

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně