Co dělat, když někdo sníst sazenice okurky ve skleníku, jak chránit

Před začátkem nové sezóny výsadby je dobré mluvit o tom, kdo jí sazenice okurek ve skleníku. Nejen my, lidé, si užíváme jíst křupavé okurky, hlodavce, hmyz, červy rádi hodíme na tuto rostlinu. Můžete ztratit všechny sazenice za jednu noc a stále nevíte, kdo to udělal.

Kdo jí sazenice okurek v zahradě

Majitelé skleníků budou souhlasit s názorem, že hlavními škůdci okurek, kterým trpí dospělé rostliny a sazenice, jsou molice, drátěnci, medvědi, slimáci a zimnicovití.

Jak chránit okurky před medvědem

Okurky trpí medvědími okurkami jak na otevřeném poli, tak ve sklenících. Škůdce je zvláště rozšířený ve střední zóně Ruské federace. Je možné, že máte medvěda, pokud vysychají sazenice okurek nebo již pěstovaných rostlin.

Sexuálně dospělí jedinci - dospělí - hibernaují hluboko v zemi. Na začátku jara se škůdci probudí a položí vejce do hnízda. V jedné spojce může být až 500 z nich. Dospělí a jejich larvy poškozují kořeny okurek. Přitahují je na okurkové postele se sazenicemi vlhkou sypkou zeminou, škůdci dělají mnoho pohybů po zemi. Přes den sedí škůdce v dírách a v noci jí kořeny z sazenic okurek.

jíst sazenice

Aby se zabránilo, aby medvěd snědl sazenice, jsou pasty vyráběny z hnoje. Čerstvý hnoj je oblíbeným zážitkem tohoto škůdce. Rybářské jámy o rozměrech 50 x 50 cm jsou vykopány na podzim a naplněny kravským trusem. Když je teplota pod bodem mrazu, je hnůj odstraněn a rozptýlen na zemi. Medvědi v tuto chvíli spí, takže se nepohybují a nezamrzají.

Nově vysazené okurky můžete před škůdcem chránit petrolejem. K vystrašení škůdců jsou kolem hřebenu rozloženy hromady větví nebo desek a hojně zalévány petrolejem. Medvedka odchází od voňavých postelí. Pro ty, kteří dávají přednost chemickým přípravkům na ochranu sazenic, jsou vhodné insekticidy: „Thunder“, „Fenaxin“, „Grizzly“. Návnada je z nich připravena.

okurky z medvěda

Kdo stříhá sazenice

Problém, kterému čelí mnoho letních obyvatel: výhonky okurek, které byly včera ve skleníku intenzivně zelené, zmizely. Konopí se vynoří ze země a listy kotyledonu leží poblíž. Neznámí škůdci hlodají na stonku, kouše přímo na úrovni terénu.

Je obtížné určit, kdo jedl okurkové výhonky, protože se může jednat o drátěnku a larvu květnového brouka. Šedé housenky z lopatky často nahlodávají mladé stonky okurek, které lze najít, pokud vykopat zemi vedle mrtvé rostliny.

mnoho letních obyvatel

Mohou být sklízeny larvy brouka při kopání hřebene před výsadbou okurek.Nakládejte s vystoupanými rostlinami pomocí cibule nebo česnekové infuze, červi je nemají rádi. Chemické látky jsou spolehlivějšími prostředky v boji proti škůdcům (broukům). Chcete-li se toho zbavit, můžete letním obyvatelům bezpečně doporučit léky:

 • Nemabakt;
 • Aktara;
 • Antikhrusch.

non-tabák proti všem

Wireworm

Drátěný červ se nachází ve většině oblastí nacházejících se v mírném klimatickém pásmu. Volá se červ klikněte na larvu broukažít v půdě po dlouhou dobu (2-5 let). Larva ve druhém roce života jí kořeny rostliny, což vede k její smrti.

setká se drátěný červ

Drátěný červ může díky svému hustému chitinovému krytu snadno proniknout do stonků dospělých okurek. Hlavní bič okurky, ve kterém se drátovník usadil, se postupem času ohýbá a postupně vysychá.

Pomocí pastí můžete snížit počet larev škůdců. Uspořádejte je na jaře v rozmrazené zemi, osolte nakrájenou zeleninou. Pro uložení okurek se lék "Bazudin" vštípí po obvodu hřebenů, uvolňuje se ve formě prášku.

počet larev

Zimní kopeček

Zimní odměrka je velký (až 2 cm) motýl s rozpětím křídel asi 5 cm, na kterém položí vejce na jakékoli rostliny, včetně sazenic okurek. Pokud stonek sazenic na úrovni terénu zeslabil nebo by se pahýl vynořil ze země místo toho, znamená to, že mladé okurky ve skleníku ničí housenka zimní kopečky.

Housenky mohou dosáhnout délky 5 cm, jsou hnědé nebo tmavě šedé (téměř černé). Gluttonní škůdci žijí v zemi, jedí podzemní části rostlin a primárně poškozují kořen. Chcete-li chránit kořenovou část před lopatkou, musíte do výsadek přidat jednu z přípravků před výsadbou okurek:

zimní kopeček

 • Iniciativa;
 • Zemlin;
 • Bazudin.

Jako preventivní opatření při vykopávání půdy vyberte a zničte housenky a larvy. Odstraňování plevelů je také účinným preventivním opatřením proti zimním můrám a jejich larvám.

preventivní opatření

Kdo jí sazenice

Whitefly se stal skutečnou metlou skleníků - motýl s bledě žlutým tělem dlouhým 0,9-1,1 mm, povrch dvou párů křídel je pokryt bílým peřím. Larvy motýlů jedí sazenice, jejich ploché tělo je pokryto malými trny.

Samice přežívá v zimě při -12 ° C. Během sezóny se může u jednoho jedince objevit 10 nebo více generací molic. Škůdce ničí sazenice okurek a utlačuje dospělé rostliny: larvy vysávají šťávu, dospělí nesou plísňovou infekci. Je velmi obtížné zničit molice.

metla skleníků

Můžete určit, že muška jí okurku.

 • na listech jsou vidět bílé tečky;
 • lepivý výtok je patrný na povrchu stonku;
 • na okurkách jsou zkroucené listy;
 • na spodním povrchu listové okurky jsou vidět larvy připomínající šupiny;
 • Pokud zatřepete okurkovým bičem, objeví se bílé můry.

povrch stonku

Jak chránit sazenice před molicemi

Ochrana sazenic začíná dlouho před vysazením do skleníku. Každou podzim, po sklizni, je nutné zpracovat půdní a skleníkové struktury pomocí tyčinek síry, po očištění hřebenů rostlinných zbytků. Je lepší zapálit dámu v noci. Odstraňte horní vrstvu půdy (5-7 cm) společně se larvami škůdce ze skleníku.

Můžete urychlit ničení škůdců na okurkách pomocí ručně vyráběných pastí, k tomu musíte mít po ruce následující:

sírové dámy

 • ricinový olej (1 hodina);
 • kalafuna (1 h);
 • med (1 h);
 • vazelína (1 h).

Přidejte zbývající komponenty do zahřáté kalafuny a vše promíchejte. Když směs vychladne, rozetřete ji na dlouhé proužky papíru a zavěste výsledné stuhy do skleníku. Systém ochrany proti škůdcům lze rozšířit pomocí lidových receptů nebo chemikálií.

Ricinový olej

Z lidových metod jsou užitečné recepty na infuze, jejichž aktivní složkou může být:

 • česnek;
 • kořeny pampelišky;
 • řebříček.

kořeny pampelišky

Aby se zabránilo škodlivému jídlu křehkých stonků okurek, měly by být infuze zpracovávány nejméně jednou za 10 dní. Pro ty, kteří nevěří lidovým metodám, přijde na záchranu chemie. Letní obyvatelé bojují s molice s drogami:

 • Actellik;
 • Fufanon;
 • Biotlin.

actellik pomůže

Slimáky na sazenicích okurek

Ve vlhkém klimatu skleníků se slimáci dobře rozmnožují, nacházejí se téměř v jakémkoli regionu evropské části země. Hmyz nemá končetiny, jeho povrch je pokryt hlenem, vypadá jako hlemýžď ​​bez skořápky.

Škůdce začíná aktivní život v noci, během dne se skrývá v hloubce 8 cm. V noci slimáci hlodají biče a listy okurek, především trpí něžnými mladými klíčky. Škůdce je velmi temperamentní, jí většinu listů. Když začíná rodící období, slimáci jedí vaječníky, začnou hlodat velké okurky. Velké procento plodiny může být ztraceno kvůli slimákům.

slimáci na sazenicích

Co udělat pro snížení počtu slimáků ve skleníku, každý letní obyvatel rozhodne sám. Někteří lidé dávají přednost umístění návnad z rajčat, hlávkového salátu a okurek od škůdců po obvodu hřebene. Pravidelně ničte zbytky rostlin pomocí slimáků a nahrazujte je novými. Některé škůdce lze odstranit ručně.

Škůdce má velmi jemné břicho, nebudou stoupat do postelí s okurkami, pokud jsou pokryty jakýmkoli materiálem ze seznamu kolem nich po obvodu:

preferují škůdce

 • piliny;
 • jehly;
 • Hrubý písek;
 • ořechová skořápka;
 • rozbité skořápky.

Z chemických přípravků je "Thunderstorm" léčivý přípravek proti slimákům, funguje 3 týdny. Během sezóny budou vyžadovány nejméně 2 ošetření od škůdců. Další lék "Slizneed" se používá jednou v létě, jeho účinek je kratší a trvá pouze 2 týdny. Přípravky jsou ve formě granulí, musí být rozloženy nejen podél okraje hřebene, ale také mezi keři.

Chemikálie

Mšice

Sazenice mohou zemřít vinou mšic, pokud byla půda odebraná ze zahrady použita k výsadbě, nebyla ošetřena škůdci a chorobami. Mšice jsou velmi plodné, v létě se objevuje až 20 generací škůdců. Optimální podmínky pro aktivní rozmnožování škůdce jsou vysoká vlhkost a teplota vzduchu od 25 ° C.

Mšice sají šťávu z listů, stonků a stonků okurky. Proti škůdcům můžete bojovat lidovými metodami. Když jsou sazenice okurek stále malé, můžete je jednoduše umýt mýdlovou vodou. Je obtížné umýt dospělé keře, takže připravují bylinnou infuzi s přídavkem mýdla a stříkají listy a keře od škůdců.

mšice

Kdo jí semena

Larva klíčící mušky způsobuje velké poškození okurek. Všechny dýňové plodiny trpí tímto škůdcem. Mnoho letních obyvatel si stěžuje na špatné klíčení při setí semen. V některých případech je problém v semenech, ale pokud není možné najít jeho zbytky v díře, znamená to, že někdo jedl všechna semena okurek.

Semena larvy výhonku se jedí. Tento hmyz má šedou barvu, tělo dosahuje délky 5 mm, škůdce začíná na jaře. Moucha dělá zdivo na mokrých místech, dává přednost položení na hnoje, špatně zapuštěné do půdy. Larvy se objevují po 10 dnech, v létě se mohou objevit až 3 generace škůdců.

výhonek létat

Aby se zabránilo šíření výhonku, postačí jednoduchá opatření:

 • kopat hluboko do půdy;
 • pečlivě vložte hnůj do země.

Na radu zkušených zahradníků může lék "Muravyin" larvy neutralizovat, když zasadíte semena, musíte je smíchat s půdou a posypat povrchem díry.

formic droga

Informace o škůdcích ao tom, jak s nimi nakládat, pomohou včas přijmout nezbytná opatření k uložení sazenic okurek.

Recenze
 1. Anya
  6.06.2018 00:00

  Pro tyto problémy používám lék „fenaxin“, poměrně rychle odstraňuje všechny škůdce. Poté důrazně doporučuji hnojení půdy „BioGrow". S ním nebudou sazenice trpět.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně