Které odrůdy okurek jsou nejvhodnější pro konzervování a moření, jména

Mnoho lidí se zajímá o to, které okurky jsou nejlepší pro moření, a o názvy konkrétních odrůd. Chcete-li zvolit správnou možnost, musíte se zaměřit na řadu funkcí. V tomto případě se vyplatí zvážit dobu zrání zeleniny, parametry výnosu, chuťové vlastnosti, podmínky pěstování. Díky správnému výběru zeleniny je možné získat chutný přípravek.

Jak vybrat správné nakládané okurky?

Před výběrem zeleniny je třeba analyzovat velké množství faktorů. V tomto případě stojí za zvážení kvalita výsadbového materiálu a povětrnostní podmínky oblasti. Sortiment zeleniny je velmi velký, a proto je docela obtížné jej pochopit..

Kvalitu zeleniny pomůže určit řada kritérií. Zároveň odborníci nedoporučují experimentovat, ale používat pouze vhodné a ověřené odrůdy. Okurky musí být vysoké kvality. Žlutá nebo shnilá zelenina jsou naprosto nevhodné.

Kritéria výběru

K ochraně se používají tyto plody:

 • velikost je 12-15 centimetrů;
 • kůže není poškozena a má bohatou zelenou barvu;
 • na kůře jsou pupínky a trny;
 • zelenina má krásný válcový tvar - je povolen mírný ohyb;
 • povrch má tvrdou a elastickou konzistenci;
 • vnitřní mezery nejsou při řezu vidět;
 • uvnitř je jen málo semen;
 • buničina má hustou konzistenci a křupnutí;
 • zelenina má sladkou chuť bez hořkosti.

Lze skleníkové okurky solit na zimu?

Okurky určené ke sklizni se musí pěstovat na otevřeném poli. Ke sklizni by se neměla používat skleníková zelenina. Skleníková zelenina bude vodnatá a chutná.

Nejlepší odrůdy okurek pro moření a konzervování

K uchování jsou vhodné různé druhy ovoce. To vám umožní vybrat příslušnou možnost.

nakládané okurky

Solené odrůdy

Existuje mnoho druhů ovoce, které se používají k moření. To umožňuje zemědělcům zvolit vhodné možnosti.

Nezhinsky

Tato odrůda se vyznačuje vynikající chutí, vysokým výnosem a suchou tolerancí. Zelenina je považována za středně brzy. Zrání trvá 47–55 dní. Semena mohou být sklizena z této rostliny.

Muromsky

Toto je jedna z nejstarších odrůd z města Murom. Předčasně zraje. Zrání trvá déle než 42 dní.

Dálný východ

Odrůda zraje v průměru, což trvá 40–55 dní. Rostlina je opylována včely. Produkuje středně velké plody pokryté hlízami.Dosahují délku 15 centimetrů.

hotová ochrana

Pařížská okurka

Jedná se o ranou odrůdu, která dozrává 45 dní. Rostlina je opylována včely. Zelenina nemá hořkost. Dosahují délky 11 centimetrů.

Vyaznikovsky

Toto je raná kultura, která zraje 55 dní. Vyznačuje se malými plody s malými hlízami. Rostou na délku 11 centimetrů.

Skvělý

Odrůda je považována za středně brzy. Má velké hlízy. Ovoce roste o 12 centimetrů.

Beregovoy

Jedná se o odrůdu s vysokou výnosností, která se vyznačuje středně časným zráním. Na povrchu ovoce jsou velké hlízy. Okurky dosahují délky 12 centimetrů.

Křupavý

Tento hybrid má průměrnou dobu zrání 50 dní. Okurky nesou ovoce v létě dobře. Rostou v délce o 10 centimetrů.

otevřená plechovka

Populární okurky pro zimní přípravu

Pro uchování můžete použít různé odrůdy, které mají určité vlastnosti.

Hermann

Jedná se o ranou rostlinu, jejíž plody dozrávají 41–47 dní. Plody mají středně hlízy a dorůstají až do 10 centimetrů. Mají sladkou chuť a jsou zcela bez hořkosti.

Hector F1

Jedná se o raný hybrid, který zraje 30-36 dní. Pouzdra jsou kompaktní velikosti. Rostlina je charakterizována svazkovou formou vaječníku. Plody jsou tmavé barvy. Rostlina se vyznačuje výraznou vůní.

Odvaha F1

Jedná se o časně zrající hybrid, který zraje do 38-44 dnů. Nevyžaduje opylení a je snadné se o něj starat. Plody dosahují 15 centimetrů.

Phoenix

Jedná se o pozdně zrající hybrid, který je opylován včely. Zrání ovoce trvá 55–65 dní. Dosahují 16 centimetrů. Vyznačují se hustou kůží. Zařízení normálně toleruje kolísání teploty.

třídy Phoenix

Vodnář

Tato odrůda potřebuje opylení. To je považováno za střední brzy. Zrání ovoce trvá až 48 dní. Plody jsou pokryty velkými hrboly a dosahují 12 centimetrů.

Hra

Kultura je opylována včely. Pokud jde o zrání, je považováno za střední období. To trvá asi 50 dní. Na plodech jsou hrboly.

Moskevské noci

Plody se vyznačují průměrnou dobou zrání, která trvá 45 dní. Hybrid je považován za samoopylující. Zelenina je pokryta hrboly a dorůstá až do 14 centimetrů.

Marinda F1

Je to samoopylená, vysoce výnosná rostlina. Ovoce dozrává 40–55 dní. Okurky jsou pokryty velkými hlízami a dorůstají až do 10 centimetrů. Vyznačují se rovnoměrným tvarem a úplnou absencí hořkosti.

Lukhovitsky F1

Toto je docela stará odrůda. Plody mají nasládlou chuť a dosahují délky 12 centimetrů. Rostlina je považována za vysoce výnosnou a všestrannou aplikaci.

Druh Lukhovitsky F1

Hybridní odrůdy

Chcete-li vybrat tu nejlepší odrůdu, musíte si prostudovat vlastnosti každé z nich. Dnes existuje mnoho hybridů, které byly chovány speciálně pro zachování.

Lilliput F1

Při řádné péči o rostlinu lze plodinu sklízet již ve druhé polovině června. Okurky jsou pokryty malými bílými trny. Zelenina je vhodná k moření a snadno se udržuje.

Zyatek F1

Je to rané zrání, které prospívá venku. Je také možné pěstovat ve skleníku. Zelenina chutná skvěle. Hybrid nevyžaduje opylení a dává dobrou sklizeň za každého počasí. Ovoce je velmi pohodlné pokrýt.

Sibiřské solení F1

Tento hybrid se vyznačuje odolností vůči špatným klimatickým podmínkám. Okurky dosahují 6-8 centimetrů. Zelenina má hustou pokožku, a proto je velmi vhodné je konzervovat.

Sibiřská sůl

Maryina Roshcha F1

Tento hybrid typu svazku produkuje rané plodiny. Vyznačuje se dlouhým plodným obdobím. Na keři okamžitě zraje 10-12 okurek. Plody dosahují 12 centimetrů.

Hit sezóny F1

Odrůda se vyznačuje dobrým plodem. Je možné sklízet úrodu až do pozdního podzimu.Okurky tvoří svazky 3 až 6 kusů. Boční výhonky se vyznačují intenzivním růstem. Zelenina dosahuje 8-11 centimetrů.

F1 bílý cukr

Je to původní hybridní odrůda charakterizovaná sladkými a ovocnými okurkami. Rostlina může být pěstována i v drsném podnebí. Zrání probíhá za 50 dní.

Duben F1

Je to všestranná odrůda, která začíná přinášet ovoce 50 dní po naklíčení. Vyznačuje se velkým ovocem. Dosahují 22-25 centimetrů a váží asi 250 gramů. Rostlina se vyznačuje nenáročnou péčí a mrazuvzdorností.

Univerzální odrůdy: názvy a vlastnosti

Existují univerzální odrůdy, které lze konzervovat, solit a přidávat do salátů.

zelenina v misce

Fontanelle

Je to nenáročný hybrid, který lze nakládat. Má vynikající chuť. Plody dozrávají v různých časech. Dosahují 10 až 12 centimetrů na délku.

Keř

Jedná se o ranou kulturu, která se vyznačuje kompaktní velikostí a krátkými výhonky. Během plodení je třeba okurky sklízet denně. Plody jsou pokryty hustou kůží.

Dítě

Rostlina se vyznačuje malými plody měřícími 7-10 centimetrů. Zraje do 40 dnů. Tmavě zelená kůra je pokryta velkými ostnatými hrboly. Z 1 keře je možné sbírat až 50 okurek.

Zozulya

Jedná se o poměrně starou odrůdu, která produkuje okurky až do velikosti 24 centimetrů. Mají pevné maso s mnoha malými semeny. Rostlina má příjemnou vůni a vyznačuje se slabým tkáním.

řezaný produkt

Tom Thumb

Tato odrůda se vyznačuje dobrým výnosem - od 1 m2 je možné sbírat až 14 kilogramů okurek. Okurky dosahují 7-9 centimetrů. Chutnají dobře.

Masha F1

Rostlina dává sklizeň po 38-40 dnech. Vyznačuje se válcovými plody pokrytými hustou kůží. Dosahují délky 7-9 centimetrů. Okurky mají šťavnaté křupavé maso.

Konkurent

Je to mocná rostlina, která vyprodukuje za 45 dní. Okurky mají hrbolatý povrch. Kultura je odolná proti plísni a bakterioze.

Lze solené okurky osolit?

Při výběru okurek k moření byste měli upřednostňovat zeleninu s pupínky. Takové polotovary nebudou explodovat. Zelenina s bílými pupínky však nebude křupavá. Konzervování se nedoporučuje pro hladké okurky. Mokré a foukané plechovky.

Pravidla pro sběr okurek pro zachování

Chcete-li správně sbírat okurky, měli byste se zaměřit na následující funkce:

 • sklizeň se provádí ráno - před tím, než se objeví jasné slunce;
 • v předvečer stojí za to zalévat postele teplou vodou;
 • zelenina se pečlivě odstraňuje, aniž by došlo k poškození biče;
 • obrobky se nejlépe provádějí ve stejný den.

Během hromadného zrání plodin by měly být okurky odstraňovány každý den. Díky tomu nebudou vyrůst. Starší ovoce zbarví do žlutého a hrubšího.

pravidla sběru

Jaké okurky nejsou vhodné pro konzervování

Ne všechny okurky lze použít pro polotovary. K tomu se nepoužívají následující plody:

 • hladký;
 • příliš velký;
 • dutý;
 • žlutá;
 • s hustou kůží;
 • přezrálé;
 • špinavý;
 • rozmazlený.

Okurky se často používají pro konzervování. Současně je velmi důležité správně vybrat odrůdu. Z tohoto důvodu se doporučuje vzít v úvahu mnoho funkcí.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně