Jak často zalévat okurky, kdy a v kolik hodin je to lepší

Nejdůležitější věcí během kultivace je stanovení pravidel, jak často se zalévají okurky na otevřeném poli. Z velké části záleží na tom, jak bohatá a chutná bude sklizená plodina. Správné zavlažování snižuje riziko onemocnění a napadení škůdci.

Jak často by se měly okurky zalévat

Okurky se považují za pěstované rostliny milující vlhkost. Po výsadbě na otevřené půdě nedovolte, aby půda vyschla. Tento nepříznivý faktor vede k tomu, že listy a vaječníky zaschnou, zžloutnou a spadnou.

Pokud ji však přeháníte vodou, zvyšuje se riziko hniloby kořenů a vzniku plísňových infekcí. Při nadbytku vlhkosti v zemi klesá množství kyslíku, listy zblednou, růst řas je pozastaven a vaječníky jsou špatně formovány.

Chutné křupavé okurky lze jíst pouze tehdy, když je zavlažovací režim. Pokud se občasný příjem vlhkosti střídá s nadměrným zavlažováním, rostlina se také vyvíjí pomalu a plody jsou hořké a mají zdeformovaný tvar.

vodní okurky

Zalévat okurky stejnou frekvencí a stejným množstvím teplé vody. Pokud okurky dlouho nedostávaly vlhkost, nelijte je velkým množstvím vody. Chcete-li se vrátit do normálního zavlažovacího režimu, musíte postupně zvyšovat vlhkost.

Kolikrát týdně závisí voda na okurkách na stanovených povětrnostních podmínkách. V létě, kdy je jasné počasí, bez deště, stačí zavlažovat dvakrát týdně. Když je horké a suché počasí, doporučujeme okurky zalévat každý den. V období dešťů se nedoporučuje zalévat další postele.

zavlažovací zařízení

Jak zalévat okurky venku

Je zakázáno zalévat okurky studenou vodou. Snižuje odolnost proti infekcím a škůdcům, zpomaluje růst a vývoj řas okurek. Musí se nechat zahřát. Je vhodný velký sud, ve kterém se voda usadí. Teplota vody pro zalévání okurek by měla být přibližně +20 stupňů.

Po každém zalévání je vhodné zeminu prohloubit. Tento postup zlepšuje přísun kyslíku a živin do rostliny. Pokud se půda vzdálila od stonku, může se provést obdělávání.

v otevřeném poli

Mnoho začínajících zahrádkářů se zajímá o otázku, jakou vodu lze použít k zavlažování lůžek. Voda na zavlažování by měla být nejen teplá, ale také měkká, bez škodlivých nečistot. Pokud je voda tvrdá, může vám pomoci popel ze dřeva. Na 10 litrů vody musíte vzít 60 g popela.

Pokud je vhodnější zalévat okurky, ráno nebo večer, není na tom žádný rozdíl. Večer je lepší ho zalévat, někde asi dvě hodiny před západem slunce.Ale můžete ji také zalévat ráno, od 6 do 7 hodin.

láhev dolů

Lze okurky zalévat během dne

Jaký čas je nejlepší zavlažovat okurky, záleží na počasí. Nepolévejte během dne, je-li počasí horké, slunečné. Ze slunečních paprsků procházejících kapkami vlhkosti zůstávají na stonku, listech, vaječnicích popáleniny. V důsledku toho může rostlina zemřít. V žáru zalévají listy večer, když je spálené spálené slunce a chlad ještě nepřichází.

voda odpoledne

Za oblačných a chladných dnů se zalévání okurek sníží. Za chladného počasí, pokud není déšť, je lepší zavlažovat okurkové postele během dne. Na listech jsou okurky nejlépe napojeny před polednem, pod rostlinu je třeba zalévat slabým tlakem paprsku. Bude tedy stále ještě čas na odpařování přebytečné vlhkosti. Za špatného počasí kořeny neabsorbují vodu dobře a kořenová hniloba může začít. Houby se mohou vyvíjet na listech okurek.

Správná údržba zahrnuje mulčování půdy. Vhodné jsou louky, sekaná tráva, piliny, rašelina, sláma, film. Mulčování může zabránit vysychání půdy v horkém dni, zadržovat teplo a chránit před škůdci a infekcemi.

děti v práci

Jak zalévat okurky, fáze vývoje

Při výsadbě sazenic okurek na otevřených postelích by mělo být před vysazením hojně napojeno 3-4 hodiny. Poté jsou opatrně vyjmuty z krabice spolu s hliněnou hrudkou a umístěny do předem připravených otvorů. Po výsadbě v zemi musí být sazenice ihned napojeny. Když jsou sazenice okurek právě zasazeny, mělo by se spotřebovat asi 2 litry vody na metr čtvereční. Metr.

Pro výsev semen okurek musíte připravit půdu, neměli byste zapomenout přidat minerální hnojivo a popel, vykopat a vyrovnat půdu. Pak je třeba zalévat postele, je lepší použít horkou vodu a slabý roztok manganistanu draselného. Tím se dezinfikuje půda. Je lepší pěstovat semena okurky v hloubce 2 cm, ve vzdálenosti nejméně 45 cm.

fáze vývoje
To, zda stojí za to zalévat půdu bezprostředně po zasetí semen okurky, je vodním bodem. Mnoho pěstitelů zeleniny však věří, že zalévání okurek po výsadbě to nestojí, protože půda byla původně napojena. Kyslík bude vytlačen ze země a semena pomalu klíčí. Kromě toho opakované zavlažování podporuje tvorbu kůry.

Protože okurky milují vlhkost, musíte sledovat její rovnoměrný tok. Jakmile se objeví první výhonky, provede se zalévání teplou vodou, jak půda zaschne. Mladé výhonky potřebují 2,5 litru vody na čtvereční. Metr. S rostoucí zelení se množství zvyšuje na 6,5 ​​litru.

zalévat půdu

Po výsadbě by se zalévání okurek mělo provádět podle pravidel, s přihlédnutím k věku a stadiu vývoje. Rychlost zavlažování okurek se počítá podle stejných kritérií.

  • Po rozložení prvních listů by měla být frekvence zavlažování stejná jednou za 4-5 dní. Tato frekvence zavlažování je udržována až do květu. Za 1 m2 m. by mělo jít asi 4,5 litru vody.
  • Během kvetení a tvorby vaječníků se doporučuje zavlažování půdy každý den. Množství kapaliny vzroste na 8 litrů na 1 čtvereční. m. V horkých dnech můžete půdu denně navlhčit.
  • Během aktivního plodu by měla být snížena frekvence zavlažování. To přispívá ke směrování všech sil rostliny na růst a vývoj plodů. V opačném případě získávají vrcholy sílu.

jiná metoda

Zabraňte vniknutí vlhkosti do zelené části rostliny, zvyšuje se tak riziko hniloby. Je nutné nalévat vodu přísně na kořen, snažit se nenarušit zemi, aniž by se odhalil kořenový systém a základna stonku.

Zalévání v kombinaci s hnojivy

Spolu s zaléváním současně krmí okurkové postele. Na začátku vývoje zeleninové plodiny se nejvíce spotřebovává dusík, proto musí být přidán dusičnan amonný 1,5 týdne po výsadbě.Draslík se během plodného období aktivně spotřebovává, a proto stojí za to přidat dusičnan draselný nebo superfosfát.

Lze použít při zavlažování okurek na otevřeném poli a organických hnojivech. Shnilé kuřecí trus nebo mullein jsou oblíbené. Pomáhá vyplnit nedostatek mikroprvků v půdě infuzí dřevěného popela. Nejlepší oblékání se nejlépe provádí večer.

v kombinaci s hnojivy

Kořenové ošetření hnojivy začíná po rozložení prvního páru listů. V budoucnu se oplodnění opakuje každých 12–14 dní.

Pro okurky je vhodné složení následujících tří složek. Vezměte 15 g močoviny, 20 g síranu draselného a 25 g superfosfátu. Všechny složky se rozpustí v 10 litrech vody a nechají se několik hodin vyluhovat. Výsledný roztok nalijte na každý okurkový keř.

hnojení kořenů

Po dvou týdnech můžete použít vrchní obvaz založený na kravském hnoji. Složka se nalije do 10 litrů vody a nechá se vyluhovat asi tři dny. Pro zlepšení prospěšných vlastností směsi se doporučuje přidat popel ze dřeva a superfosfát. Před zavlažováním musí být roztok naředěn vodou v poměru 1: 6.

Pro zpracování listů lze použít přesně stejné formulace, pouze v nižší koncentraci. Všechny živiny nejsou absorbovány kořeny, ale listy.

infuze pro krmení

Celkově se doporučuje provádět po celé vegetační období čtyři obvazy. V případě problémů s růstem a vývojem okurek lze zvýšit množství dresinků.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně