Příznivé dny pro výsadbu okurek podle lunárního kalendáře v květnu 2020

Letní obyvatelé obvykle určují nejlepší dny pro výsadbu okurek v zahradě podle výhodného umístění měsíce. To se děje již dlouhou dobu. Ti, kteří vědí, jak důležité je pěstovat, krmit, plevel a vodu podle lunárního kalendáře, to každý rok přísně. Někteří začínající zahradníci nedodržují pravidla pro setí okurek. A často zasévají nesprávně.

Je pro nás důležité zjistit, jaké budou příznivé dny pro výsadbu okurek v roce 2020. Za tímto účelem stojí za prozkoumání toho, jak Měsíc ovlivňuje růst sazenic, proč se v zahradě během úplňku, zatmění a nového měsíce nedá nic dělat. Ti, kteří dodržují jednoduchá pravidla výsadby, obvykle mají bohatou sklizeň a chutné ovoce.

O lunárním kalendáři

Od dob antiky si zahrádkáři zvykli pracovat na zemi podle lunárního kalendáře. Má se za to, že sklizeň ovlivňuje jeho umístění a činnost. Každý rok se sestavuje nový kalendář pro výsadbu a péči o plodiny.

Jedna fáze měsíce nahrazuje jinou, což výrazně ovlivňuje vaječníky, distribuci výživy, kvetení a růst zeleniny. Měsíc často ovlivňuje pohodu lidí i mnoho rostlin. Pokud je výsadba provedena nesprávně, pak s největší pravděpodobností nebude možné dosáhnout dobré sklizně, něco se pokazí.

V severních oblastech se obvykle v květnu vysadí sazenice. Chcete-li zjistit, jaké číslo je třeba pěstovat okurky, aby poskytovaly dobré chutné ovoce, je třeba prostudovat měsíční cykly.

Když Měsíc stoupá, doporučuje se pečovat o spodní část stonku, kořeny. Pokud měsíc klesá, pak se krmení provádí nahoře. Může se provádět postřik, zalévání, vrchní obvaz. Transplantaci na ubývající měsíc nelze provést. Pokud si koupíte měsíční kalendář, můžete zjistit dny zvláštní péče. Podrobně popisuje, kdy je lepší pěstovat okurky, kdy je krmit a zalévat.

mladí zelení

Vliv měsíce na výsadbu okurek

Výsadba okurek podle lunárního kalendáře je celkem jednoduchá. Kalendář je zakoupen na začátku každého roku. Měsíc znatelně ovlivňuje mnoho procesů ve vývoji této rozmarné zeleniny. Dokonce i ve starověku byl zaznamenán vliv měsíce na růst rostlin. Nejdůležitější je přesně sledovat daný kalendář. A v žádném případě zasévat ve dnech úplňku nebo ve dnech blízkých.

okurky a zalévání

Fáze měsíce mají silný vliv na výsadbu okurek v zemi. První a druhá fáze se nazývají úplněk a nový měsíc. Zde je vrchol aktivního růstu okurek, vývoj kořenového systému, stonek. Pak přichází třetí fáze, zde je aktivní růst kořene. A ve čtvrté - vývoj vnější části. Nejlepší je pěstovat sazenice, když jedna fáze měsíce plynule přechází do druhé.

Pokud jste pozdě s výsadbou okurek, pak byste neměli očekávat bohatou úrodu. Pokud je výsadba příliš brzy, pak sazenice budou bolet, listy rychle mizí. Musíte zasadit včas a podle lunárního kalendáře.

čtyři fáze

Kdy zasít okurky příští rok

Příznivé dny pro setí okurek by se měly studovat podle kalendáře měsíčních fází. Toto je velmi účinná technika. Koneckonců, i když zasejete nejkvalitnější a nejdražší semena elitních odrůd ve špatné fázi měsíce, pak byste neměli očekávat kvalitní sklizeň. Pokud sejete příliš brzy, budou sazenice již připraveny k výsadbě v zemi a půda ještě není připravena k růstu rostlin, protože Země ještě není zahřátá a měsíční vliv je velmi silný.

Je nutné osít okurky v den, který je podle kalendáře pro tuto akci nejlepší. Pak sazenice porostou, budou vysoké a plody budou chutné a zdravé. Toto bude číslo, kdy byla semena namočena a zasadena do země.

pinzeta semen

Toto číslo by mělo být vypočítáno opatrně, jinak nebude možné jej opravit. Dobré měsíce pro okurky, nebo spíše jejich setí, jsou březen a duben. Vysazují se doma ve speciálních nádobách. V březnu to bude podle kalendáře dny pro setí semen okurek od 19 do 24, stejně jako od 27 do 28. A v dubnu můžete zasít od 5 do 9, jakož i od 20 do 24.

Pozorně sledujte data setí semen. Protože kvalita plodiny závisí na tom.

muž v poli

Kdy zasadit okurky na otevřeném prostranství a ve skleníku

Výsadní dny také závisí nejen na měsíčních fázích, ale také na povětrnostních podmínkách v regionu, jakož i na rozmanitosti semen, na jejich vlastnostech. Pokud je země špatně zahřátá, v noci je stále mrazivá nebo sněží, můžete výsadbu odložit na příznivější dobu. Země by se měla zahřívat až 13 stupňů v hloubce 10 cm a vzduch - až 16 stupňů. V opačném případě sazenice zamrznou a zemřou.

Je také důležité vzít v úvahu dobu výsadby, tj. Dny, kdy je nejlepší pěstovat ve večerních hodinách, a naopak, některé dny mají pro výsadbu pouze ranní hodiny. Proto musí být datum 05.2020 zvoleno přesně a musí brát v úvahu denní dobu. Výsadba okurek na otevřeném terénu by se měla provádět o něco později než výsadba ve sklenících. Je nutné počkat, až se Země zahřeje na požadovanou teplotu.

udržovaná zahrada

Nejúspěšnější čísla pro pěstování okurek podle údajů studovaných v květnu 2020 jsou 18, 24–28. A v červnu - od 14 do 15 a od 21 do 22. V těchto dnech můžete pěstovat sazenice ve sklenících nebo na otevřeném prostranství se semeny. Rané odrůdy, které milují teplo, lze zasadit v červnu. Na konci léta pak dobře zakoření a na konci léta vydají bohatou úrodu.

Zalévání a krmení poprvé se doporučuje před výsadbou, a asi 10 dní po.

Pro zlepšení kvality plodiny je velmi důležité pěstovat pouze v úrodné, předpřipravené půdě, dobře ji zalévat, uvolnit a postřikovat před škodlivým hmyzem. Péče také ovlivňuje sazenice.

skleník zasadil

Nepříznivé dny pro výsadbu a odchod

Při pěstování okurek je také třeba pamatovat na nepříznivé lunární dny, tj. Na ty dny, kdy byste neměli zasít a pěstovat rostliny. Jinak nebudou rodit zdravé ovoce, onemocní a zemřou. Pokud nemůžete pěstovat okurky ve správný den, měli byste je pěstovat na jakémkoli jiném, jen se vyhněte datům, která nepříznivě ovlivní výnos.

nepříznivé dny

Nepříznivé dny:

Březen - od 8 do 13, od 14 do 17.

Duben - od 4 do 6, od 14 do 16.

Květen - 2-3, 7-8, 15.

Tyto dny by se měly přísně obávat, protože Měsíc silně ovlivňuje růst a vývoj kultur.

lopata a vidle

Po prozkoumání příznivých dnů výsadby okurek v květnu 2020 můžete vytvořit výsevní kalendář. Pokud se budete držet této techniky, můžete získat bohatou úrodu. Je velmi výhodné používat lunární kalendář k péči o plodiny. To je dobrá příležitost ke zvýšení výnosu na webu.

Recenze
  1. Inna
    5.05.2018 06:50

    Při výsadbě rostlin dodržuji lunární kalendář, ale také je bez problémů krmím bioaktivátorem BioGrow, všimli si, že se pak stanou mnohem silnějšími a trvalejšími.

    Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně