Popis zbytkové odrůdy malin Bryanskoe Divo, pěstování a péče

Opravené maliny odrůdy Bryanskoe Divo jsou vhodné pro většinu zahradníků. Přestože jsou požadavky odlišné, tato rostlina splňuje všechny. Hybrid má velké bobule a dobrý vkus. Takové maliny nejen doplní kulinářské mistrovské dílo, ale potěší i oko.

Historie odrůd chovu

Tento hybrid byl vytvořen v oblasti Bryansk. V důsledku vědecké práce získala tato odrůda ty nejlepší vlastnosti. Maliny jsou skvělé pro oblasti ve středním Rusku. Odrůda byla vytvořena v roce 2001 I. Kazakovem a S. Evdokimenko a byla oficiálně zaregistrována v roce 2006.

Popis a charakteristika malin Bryanskoe Divo

Maliny nemají žádné zvláštní rozdíly, ale jiné odrůdy budou závidět jeho charakteristikám. Rostlina je střední velikosti a bobule jsou velké a šťavnaté.

Vzhled

Pouzdro dosahuje velikosti 1,5 - 1,7 metru. Větve se šíří, mladé výhonky jsou velmi flexibilní. Jejich kůže je tmavě zelená nebo hnědá. Povrch je pokryt trny různých velikostí. Listy této rostliny jsou poměrně velké. Jejich odstín je jasný až tmavě zelený, drsný. Listy mají nízký obsah vlhkosti.

Malinové květy divoké odrůdy Bryanskoe jsou bílé, ne příliš velké.

Plody jsou také velké, vážící od 5 do 11 gramů. Jejich tvar připomíná kužel. Plody jsou jasně červené, méně často vínové, pokud jsou přezrálé. Chuť je vynikající. Tato odrůda má sladkokyselou chuť a příjemnou svěží vůni.

Bryansk zázrak

Odolnost vůči suchu, mrazuvzdornost

Malinové odrůdy Bryanskoe zázrak jsou mrazuvzdorné vůči negativním teplotám. Zmrazení výhonků je velmi vzácné. Maliny mohou jít dlouho bez vody, ale to se nezneužívá, protože tento faktor přímo hraje roli ve výnosech odrůdy.

Produktivita a plodnost

Maliny jsou známé mnoha zahradníkům pro jejich vysoké výnosy. Z jednoho keře můžete sbírat 3-5 kilogramů bobulí. To je způsobeno skutečností, že rostlina má dlouhé plodové období. Datum sklizně sahá od srpna do konce září. K tomu obvykle dochází během vegetačního období.

červené bobule

Rozsah ovoce

Tato odrůda se používá pro různé účely.Amatérští zahrádkáři často používají bobule k přípravě domácích produktů: konzervy, dušené ovoce, džemy a jiné kulinářské účely.

Ve větší aplikaci se rostlina používá jako léčivo. Nejčastěji se jedná o sušené bobule, které obsahují mnoho různých vitamínů a mikroprvků nezbytných pro člověka.

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Hybrid také dobře zvládne účinky malých škůdců a jednotlivých chorob. Tento faktor ovlivňuje popularitu odrůdy. Zemědělci si vybrali tento hybrid, aby předešli potenciálním problémům a snížili náklady na pěstování a údržbu rostlin.

bobule vybral

Hlavní pozitivní a negativní aspekty

Stejně jako každá plodina má tato rostlina své výhody i nevýhody:

  1. Odrůda je odolná vůči chorobám, extrémním změnám teploty a suchu.
  2. Výnos tohoto hybridního potěší zahradníky.
  3. Kromě kulinářských účelů se používá také v medicíně.
  4. Po dozrání bobule nespadají.
  5. Rostlina netoleruje dobře transport, proto nevyvolává šťávu pouze dva dny.
  6. Příliš mnoho hrotů bude rušit rychlé shromažďování a bude vyžadovat další ochranu.

Vlastnosti pěstování malin

Sazenice se velmi dobře zakořenily na novém místě a položily silné kořeny, načež vytvořily spolehlivý kořenový systém. Před vysazením malin je však třeba zvážit mnoho důležitých faktorů. To platí zejména o zemědělské technologii.

pěstování malin

Doporučené načasování

Je důležité zvolit čas pro výsadbu, počítat také s mrazem a brát v úvahu všechny možné mlhy počasí. Výsadba se provádí na jaře nebo na podzim. Nejvhodnější teplota by byla 10 až 12 stupňů nad nulou.

Půda by měla být mírně zahřátá a připravena podle všech standardů. Při vysokých teplotách se výsadba neprovádí, protože pak je menší šance, že rostlina zakoření. Půda vyschne velmi rychle a nebude vhodná pro výsadbu.

Výběr správného místa

Pro výsadbu vyberte místo s volnou hlinitou půdou. Tam budou kořeny lépe zakořeněny. Polní rostliny rostou na takových půdách, takže není těžké je najít. Hloubka výsadbové jámy je přibližně 2 metry. Vyberou si slunné místo, postele u plotu. Rostlina bude chráněna před větrem.

místo pro keř

Příprava výsadebního materiálu

Půda je vybrána ne příliš kyselá. Sazenice pro výsadbu jsou vybírány. Výška sazenic je od 0,8 do 1 metr. Rostlina má obvykle 2-3 mladé výhonky. Je důležité, aby kořenový systém maliny nebyl poškozen, protože to je klíč k úspěšnému pěstování chutných bobulí a bezpečnosti keře. V takovém systému bude 6-7 kořenů.

Před výsadbou je materiál uložen v sáčku nebo látce s plastovou páskou, která je chrání před poškozením a vystavením různým faktorům.

Výsadbový proces

Výsadba probíhá při středních teplotách. Za prvé, jámy 25-30 centimetrů hluboké jsou vykopány a hnojeny, aby se připravilo místo pro výsadbu. Hnůj, rašelina, dřevěný popel jsou přidány. Vrchní obvaz je smíchán se zemí, aby nedošlo k opaření kořenového systému a poškození mladých kořenů.

výsadba

Rostliny se vysazují ve vzdálenosti 1 metr od sebe. Jsou-li maliny zasazeny v řadách, vytvoří se mezi nimi mezera 2 metry. Poté se zakopají mladé maliny a prohloubí se tak, aby se voda dobře vstřebávala a nestála na povrchu. To pomůže předcházet vzniku nemocí a poskytne sazenici potřebné množství vlhkosti.

Ihned kolem malin odrůdy Bryanskoe Divo se vytváří a mulčuje kruh blízkého kmene. Kruh je ve vzdálenosti 45-50 centimetrů od rostliny. Ale předtím je velmi důležité zbavit se plevelů.

Po ukončení výsadby je mladá rostlina zkrácena na výšku 40-45 centimetrů.

Kolíčky jsou zaseknuty do půdy a sazenice jsou svázány, to se provádí tak, aby mladé maliny měly podporu, dokud jejich kořeny nezosilnily a nezakořenily.

železná lopata

Péče o radu

Metody pěstování odrůdy Bryanskoe Divo se mírně liší od metod pěstování malin jiných odrůd, což vám umožňuje nový pohled na tento hybrid.

Zalévání režim

Zalévání se provádí dvakrát denně, podle velikosti keře. To je důležité v prvních letech života maliny, protože mladá rostlina nesmí vyschnout. Porce se také během ovocného období zvětšují, takže bobule jsou naplněny šťávou. Sazenice a dospělé rostliny se zalévají večer nebo ráno, když se vlhkost nemá čas odpařit.

Pokud budete dodržovat všechna pravidla zalévání, pak maliny vytvoří silné kořeny.

zalévat keře

Řízení přerůstání a uvolňování

Z času na čas se půda uvolní, takže voda je dobře nasycená a kořeny dýchají. Ale to se provádí opatrně, aby nedošlo k poškození kořenového systému. Plevele a malé výhonky jsou pečlivě odstraněny, protože takové rostliny odebírají sílu a energii z malin. Aby nedocházelo k přerůstání v blízkosti sazenic, umístí se nejprve železné nebo dřevěné desky.

Hnojení malin

Hnojiva se aplikují dvakrát ročně. Pro tento postup se používá hnůj nebo jeho infuze vody. Také některé obvazy zlepšují chuť malin Bryansk Divo. Například ke konci července se do každého keře přidá dřevní popel.

Prořezávání keřů

Než začnete, měli byste získat ostré nástroje, je velmi důležité, aby byly sterilní. To pomůže předcházet nemocem a chrání rostlinu před infekcí.

Na začátku vegetačního období jsou malé výhonky pečlivě oříznuty. Takové prořezávání stimuluje růst nových mladých výhonků. Boční výhonky jsou obdařeny velkým ovocem. Stejné prořezávání se provádí po skončení plodného období.

prořezávání keřů

Pokud tyto postupy pravidelně provádíte, budete moci udržovat úrodnou půdu po mnoho let, protože hnojiva nebudou zbytečná. Prořezávání nejen vytvoří keř, ale také zamezí kontrole škůdců. Hmyz se může schovávat v listech nebo větvích.

V tomto případě budou plody větší a keř nebude během procesu plodení „unavený“.

Příprava na zimu

Po posledním podzimním prořezávání začnou přípravy na zimní období. Bryansk zázrak je známý svou zimní odolností a je schopen odolávat negativním teplotám. Obvykle je kruh kmene izolován, na základně posypeme malinami slámou a hnojem, které rostliny zahřejí v chladu.

lehněte si na zimu

Nemoci a škůdci

Stejně jako každá jiná plodina je tato odrůda náchylná k určitým chorobám. Ačkoli je tato odrůda považována za rezistentní, existují škůdci, které zná každý zahradník.

Začněme takovým zástupcem malinový brouk. Jedná se o hmyz žluto-šedé barvy, malého rozsahu. Jsou nebezpeční, protože ničí pupeny. Po shromáždění brouků do sklenic se rostliny ošetří Iskrou.

Malina-jahoda weevil je další škůdce známý zahradníkům. Larvy tohoto tvora také jedí pupeny dříve, než se tam objeví květiny. Ošetření se provádí stejným přípravkem, ale dříve se brouci ručně shromažďují.

Popis zbytkových malin odrůdy Bryanskoe Divo, pěstování a péče

Rozmnožování malin

Reprodukce malin lignifikovaným potomkem je považována za jeden z nejjednodušších způsobů, protože zde je vysoká šance na úspěšnou reprodukci. Používá se také mladý zelený potomek. Kořenové řízky jsou půdou dobře přijímány, proto zahradníci tuto metodu často praktikují. A nejoblíbenější je rozdělení keře.

Popis zbytkových malin odrůdy Bryanskoe Divo, pěstování a péče

Pravidla sklizně a skladování

Sběr je prováděn od srpna do září. Skladujte ve formě konzerv, džemů a podobných produktů. Maliny jsou rychle šťávy, když jsou posypané cukrem. Bobule se suší pro pozdější použití jako čaj.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně